СУПЕРТОПНОВИНА - БФШ СЪДИ ФИДЕ!!!!!!

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Tue Oct 02, 2012 9:13 pm

Advertising
 

СУПЕРТОПНОВИНА - БФШ СЪДИ ФИДЕ!!!!!!

Postby atakurt on Tue Oct 02, 2012 9:13 pm

Болгарская шахматная федерация судится с ФИДЕ: оспаривается контракт с "Агоном", а также некоторые пункты Устава
Суббота, 29.09.2012 14:04

Болгарская шахматная федерация (БШФ) подала иск в Спортивный арбитражный суд в Лозанне с требованием аннулировать контракт между ФИДЕ и компанией "Агон", а также отменить принятые на Конгрессе ФИДЕ в Стамбуле пункты 13.5 и 13.6 Устава ФИДЕ. Согласно этим пунктам, любая национальная федерация, которая пожелает судиться с ФИДЕ, должна будет внести залог на счет ФИДЕ (не более 200 тысяч евро), а в случае если решение суда будет в пользу Международной федерации, то федерация-истец должна будет возместить ФИДЕ все расходы (не только судебные издержки), которые та понесла для того, чтобы защитить себя.

Что же касается контракта ФИДЕ и "Агона", то БШФ напоминает, что он был подписан в нарушение законных процедур, по которым заявки на проведение турнира претендентов были получены только от федераций Азербайджана и Болгарии. Таким образом, БШФ требует отмены турнира претендентов, который запланирован на март следующего года в Лондоне.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Fri Dec 21, 2012 11:42 am

Advertising
 

Re: СУПЕРТОПНОВИНА - БФШ СЪДИ ФИДЕ!!!!!!

Postby HeavyMetal on Fri Dec 21, 2012 11:42 am

http://www.blitz.bg/sport/article/154770
Спортният арбитражен съд в Цюрих отхвърли жалбата на Българската федерация по шахмат срещу ФИДЕ за Мача на претендентите.

Чрез своя законен представител, швейцарския юрист Марко дел Фабро, Българската федерация по шахмат беше уведомена, че Спортният арбитражен съд в Цюрих отхвърля жалбата на федерацията срещу решението на ФИДЕ Мачът на претендентите да се проведе в Лондон.

Президентът на Българската федерация по шахмат и на Европейския шахматен съюз Силвио Данаилов коментира, че ще обжалва решението пред Швейцарския федерален съд.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

by Advertising on Fri Dec 21, 2012 12:41 pm

Advertising
 

Re: СУПЕРТОПНОВИНА - БФШ СЪДИ ФИДЕ!!!!!!

Postby atakurt on Fri Dec 21, 2012 12:41 pm

Досега се надявах, че Силвио има инфо, за което не знам и затова обжалва. Сега вече знам, че това не е така и ме обземат смесени чувства.
Първо, така и не ми стана ясно защо Силвио обжалва, защото вредите са повече от ползите. А кой и как е разрешил на държавно субсидирана федерация такива чудовищни разноски (адвокатските и евентуалният контраиск за вреди от ФИДЕ ще са няколко милиона евро, съдейки от фирмената съдебна европрактика)?
Освен това, съдебният ми опит е космически по-голям от този на Силвио и крайният изход ми е ясен. Ако не греша, то това ще означава финансова гибел на българския шах.
Въпреки че смятам този ход на Силвио за най-голямата му грешка в живота, въпреки че смятам този ход на БФШ за най-голямата ѝ грешка в историята ѝ, пожелавам на Силвио и на БФШ успех на по-горната инстанция. Дано да има връзки в швейцарския съд ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СУПЕРТОПНОВИНА - БФШ СЪДИ ФИДЕ!!!!!!

Postby HeavyMetal on Fri Dec 21, 2012 1:42 pm

И какво ще е гибелното за българския шах? То пък сега едно море от пари тече... 100 000 на година, които отиват за заплати и екскурзии на чиновници. Гибелта на българския шах е настъпила преди 15 години още. Но ако имаш предвид, че евентуална нова загуба на по-висша инстанция ще е гибелна за няколко чиновника, с това вече съм склонен да се съглася. И да ти кажа честно, грам не ми дреме как ще завърши тази съдебна сага, но ще я следя с интерес.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: СУПЕРТОПНОВИНА - БФШ СЪДИ ФИДЕ!!!!!!

Postby atakurt on Fri Dec 21, 2012 4:06 pm

Преди 15 години не бяхме зле.
Само преди десет години имахме едновременно няколко световни шампиона - жени, мъже, ветерани, глухи и като че ли още един, ама вече Алцхаймерът ми си казва думата ...
Сергиев прекалено бюрократизира и централизира шаха, като уби инициативата, а оттук - и индивидуалността на мисленето, което доведе до перманентен регрес.
Силвио бе избран с надеждата, че ще донесе пари на клубовете. В интерес на истината, той се опита да спре регреса, макар че реален прогрес няма. Полезно негово дело бе инициативата "Шах в училище".
Затова и мисля, че изходът от това съдебно дело ще е решаващ за имиджа на Силвио, а оттук - и за БФШ, следователно - и за клубовете.
Да изчакаме крайния резултат и тогава ще видим. Но негативен изход за Силвио от делото ще е еквивалентен на негативен изход и за БФШ, като неизбежно ще доведе до непреизбирането му.
Лично аз му желая успех в делото, защото иначе ще се лепне международно петно на българския шах. Вярно е, че му бях яростен противник по време на изборите в БФШ, но законността изисква да съм лоялен към БФШ и политиката на президента ѝ.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СУПЕРТОПНОВИНА - БФШ СЪДИ ФИДЕ!!!!!!

Postby pdi on Sun Dec 23, 2012 4:21 pm

Долкото съм чел, зад делата с/у ФИДЕ (по принцип, предполагам и сега) стоят "спонсори" - Карпов, Каспаров ... :)
pdi
Офицер
 
Posts: 58
Joined: Sun Jan 09, 2011 5:54 pm

Re: СУПЕРТОПНОВИНА - БФШ СЪДИ ФИДЕ!!!!!!

Postby atakurt on Sun Dec 23, 2012 6:31 pm

Слухове много.
Но, даже и това да е факт, евентуалната окончателна загуба в съда на такова дело би имала пагубни политически последици за родния шах, особено - в светлината на незабравения "тоалетен скандал", който пропагандната руска машина изключително ловко обърна срещу България.
От друга страна да не забравяме, че двете големи "К" са в опозиция на официалната руска шахматна власт, а когато става въпрос за голямата политика, в НКВД са безжалостни.
Затова и залогът е твърде голям, а аз оставам с горчивото чувство, че бяхме надиграни и изиграхме ролята на маша.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София


Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests