Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Fri Jan 11, 2013 9:47 pm

Advertising
 

Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby Borislav Ivanov on Fri Jan 11, 2013 9:47 pm

KURTI BATE SHE TI KAJA NESHTO ZA MOITE PRIATELI...OT ELENOVO. TE NOSAT KUBINKI, CHERNI SUICHERI, I DURJAT BUHALKI.VERVAI MI NE E ZDRAVOSLOVNO DA ISKASH OT TEH KAKVOTO I DA BILO.
Borislav Ivanov
 

by Advertising on Fri Jan 11, 2013 9:58 pm

Advertising
 

Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby atakurt on Fri Jan 11, 2013 9:58 pm

Момче, опитвам се да ти спася задника.
Искрено ти желая доброто.
Само защото си шахматист.
А "GENS UNA SUMUS" за мен не е само девиз.
Ако не искаш, си е твой проблем.
Няма да ти преча да те самоубият.
Набърбальокал си се в "голямата игра".
А "узи"-тата обикновено надвиват бухалките ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Fri Jan 11, 2013 11:52 pm

Advertising
 

Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby Borislav Ivanov on Fri Jan 11, 2013 11:52 pm

Dobre sega veche naistina me nakara da se zamislq.Ne da se isplasha zashtoto samlko neshtata koito biha mogli da me isplashat.Opitai se pone za nqkolko minuti da si predstavish che pokrih bal v Hurvatska v rezultat na dobra igra i malko kusmet.Kakvo priatelite na tvoite priateli biha iskali ot men.Pari? Procent ot eventualno pechalba?Ili neshto drugo koeto si mislqt che imam ili znam.aAmi ako naistina sum prosto edno tupo mule koeto ot vreme na vreme se vduhnovqva i zapochva da smqta kato nenormalen?Sled poslednoto koeto si napisal se obadih na moq trenior Marin i mu kazah che nema da hoda v Plovdiv.Ako tova koeto kazvash e istina mersi
Borislav Ivanov
 

Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby yanchev on Sat Jan 12, 2013 12:13 am

Е, стига, бе! Вече стигнахте до заплахи с автоматични оръжия. Това е недопустимо за шахматен форум! Предлагам да се намеси администраторът и да закрие темата. Съмнявам се, че все още има хора, на които им пука дали ЛИДЕРА е мошеник или не... Рано или късно ще се разбере със сигурност мамил ли е - все някога, все някъде ще има провал...
yanchev
Пешка
 
Posts: 12
Joined: Wed Jan 02, 2013 1:55 am

Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby Borislav Ivanov on Sat Jan 12, 2013 10:07 pm

734647_394561540638523_90580879_n.jpg
i think i'm cute i know im sexy
734647_394561540638523_90580879_n.jpg (34.88 KiB) Viewed 7690 times
Borislav Ivanov
 

Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby Borislav Ivanov on Sun Jan 13, 2013 3:31 am

Kurti sho stana bate da ne ti se schupi klaviaturata?
Borislav Ivanov
 

Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby tigerlilov on Sun Jan 13, 2013 1:33 pm

Ето новото видео което отговаря на определени въпроси и критики: http://www.youtube.com/watch?v=d7VvvRX-nOQ&hd=1
User avatar
tigerlilov
Пешка
 
Posts: 18
Joined: Thu Jun 05, 2008 2:39 pm

Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby HeavyMetal on Mon Jan 14, 2013 12:58 pm

Благевградският гений покори и Америка! Излезе статия за него в "Ню Йорк Таймс" :

http://www.nytimes.com/2013/01/13/cross ... html?_r=1&

Честито! :lol:
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby Borislav Ivanov on Mon Jan 14, 2013 5:01 pm

Mersi brat.Pozdrav za vsichki fenove.Stavat vse poveche vervai mi
Borislav Ivanov
 


Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby Kalin on Thu Jan 17, 2013 12:33 am

Бориславе, отнема ми точно 5 секунди да натисна на бутона за изтривана на акаунта ти + всичките ти мнения :) Така че регистрирай колкото си искаш котенца и кученца... не ми пречиш :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby Borislav Ivanov on Thu Jan 17, 2013 12:59 am

sled kato meistriesh i tia 4-5 choveka koito vlizat yka she zagubat interes
Borislav Ivanov
 

Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby Borislav Ivanov on Thu Jan 17, 2013 1:00 am

a kato triesh koteto istrii groznoto tigurche
Borislav Ivanov
 

Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby HeavyMetal on Thu Jan 17, 2013 10:43 pm

http://www.chessbase.com/newsdetail.asp?newsid=8781

Доживяхме Геният да дава интервюта за чужди медии. Най ми хареса следният откъс от него:

Of course I practiced a lot with the computer, and after beating Rybka and Houdini by 10-0 each, i was absolutelly sure that no-one was gonna stop me winning. :roll: :roll: :roll:

Та кой твърди, че Геният играе като худини? Худини ряпа да яде !
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: Как да печелим на шах - отговорът на Експерта!

Postby atakurt on Fri Jan 18, 2013 9:24 am

HeavyMetal wrote:Та кой твърди, че Геният играе като худини?

Неееее, "Худини 3" играе като него! И то - след като "Худини 2" беше разбита с 10:0 от Иванов, се направиха доста корекции в програмата, за да може поне малко "Худини 3" да се доближи до творчеството на Иванов!

Първоизточникът - http://whychess.com/node/6864 (ПОСЛЕДНАТА СНИМКА Е ДОСТА ЗАИНТРИГУВАЩА):

Lideryt s shahmatistki.jpg
Lideryt s shahmatistki.jpg (112.87 KiB) Viewed 6881 times


Превод на сръбски език:
VRUCA TEMA

Skandal sa varanjem – Borislav Ivanov progovorio

17.01.2013.

Nedavno je 25-godisnji bugarski igrac bez titule osvojio 6 poena iz 9 partija na jakom velemajstorskom turniru, sa performansom od 2697. Njegovi su protivnici su se zalili, bio je pretresan, ali nije nadjena elektronska oprema. Ipak ovaj slucaj se nalazi na naslovnim stranam glavnih medija i doveo je do intenzivne disusije na internetu. Sada je Ivanov dao ekskluzivan intervju ruskom informativnom portalu WhyChess

Borislav Ivanov: Otkrivanje

Intervju vodila Maria Grigoryan

Ekskluzivni intervju sa Borislavom Ivanovom, 25 godisnjakom, nisko rangiranim majstorom iz Bugarske, koji je pet partija pobjedio, remizirao druge dvije i izgubio dvije na turniru u Zadru, u Hrvatskoj. Pet pobjeda je postigao protiv cetiri velemajstora i jednog jakog majstora- a Ivanov ih je sve mirno pobjedio. Nakon svega Borislav Ivanov je optuzen za varanje na turniru u Hrvatskoj.

-Sta se dogodilu na turniru Zadar open 2012?

Borislav Ivanov: Na turniru Zadar open igram svake godine. Pa, ovaj put je bilo po prvi put da sam pokusao da igram na A turniru i mislim da je moj performans bio fantastican iako je bilo toliko mnogo spekulacija posle.

-Kako ste reagovali na optuzbe da ste varali?

Borislav Ivanov: U pocetku sam bio iznenadjen zbog tih spekulacija, ali je odjednom to sve postalo vrlo smjesno. Neki ljudi su me optuzili da koristim tehnicku opremu koju ima samo NASA, cuo sam da imam svoj sopstveni satelit koji prenosi potez za vrijeme partije...ovo je strasno! Nikada nisam cuo da se ljudska masta moze tako fantazirati samo zato sto je igrac sa ELO 2200 igrao nekoliko lijepih partija na turniru.

- Da li su Vam sudije skinule odjecu ili su samo provjerili Vase dzepove?

Borislav Ivanov: Pa znam da sam zgodan i lijep ( :) :) :) ), ali nisam smatrao da je to dovoljno da im pokazem pravu seksualnu naklonost koju imam za druge ljude oko sebe, pa sam rekao ne, iako su mi provjerili dzepove jako sporo i moju jaknu i posle svega nisu nasli nista...dobro, mozda su bili malo razocarani, zato sto su bili 100 % sigurni da varam i naravno da je to potpuna laz.

- Kako ste uspjeli pobjediti hrvatske velemajstore? 

Borislav Ivanov: Mislim da uoste nije bilo nista posebno u mojim partijama. Hrvatski velemajstori su pravili neke strasne pogreske za vrijeme nasih partija. Naravno da sam vjezbao mnogo sa kompjuterom i posto sam pobjedio Rybku i Houdini po 10-0 svaki, bio sam potpuno siguran da me niko nece spreciti da pobjedjujem. Iako su sudije bile ljubazne, uljudne i inteligentne, ostali igraci nisu bili mada...

Da li su sudije napravili neke greske za vrijeme sahovskog turnira?

Borislav Ivanov: Mislim da nisu napravili uopste nikakvu gresku – u poslednja dva kola oni su zaustavili moj prenos uzivo zbog tih spekulacija, ali to nije uticalo mnogo na moje partije. Najvise me uznemirila stvar koja se desila na moj rodjendan, 21 decembra! Slavio sam i pripremao za vecernji izlazak da smanjim stres i otarasim se malo dugog sahovskog turnira ali su mi sudije i velemajstori napravili specijalni rodjendanski poklon – peticija koja trazi od sudije da provjeri da li imam kod sebe neku tehnicku opremu, to je jedan od najboljih poklona kojeg sam ikada imao u svom zivotu!

Koja je Vasa profesija?

Borislav Ivanov: Ja sam ustvari student u mom rodnom gradu Blagoevgradu, to je lijep grad u jugozapadnoj Bugarskoj.

-Da li imate jos neki hobi osim saha?

Borislav Ivanov: Druzim se sa svojim prijateljima, posjecujem nocne klubove, sastajem se sa lijepim djevojkama i tako dalje. Zapravo prije skandala u Zadru nisam bio toliko popularan, ali sada vidim da kako vrijeme tece moja popularnost raste, ja samo zelim da igram u svom sahovskom stilu i da se zabavim igrajuci sah, steta je sto sam poznat po ovim smijesnim optuzbama.

Od kada igrate sah? Ko je bio Vas prvi sahovski ucitelj?

Borislav Ivanov: Pa igram sah vec deset godina, ali sam 2012 godine po prvi put poceo da ucim ozbiljno sahovsku teoriju i da vjezbam sa kompjuterom. Moj prvi sahovski ucitelj je moj trener Marin Atanasov. On mi je pomogao mnogo u mom sahovskom napredovanju od kad igram sah. Moj klub je na mojoj strani u ovom skandalu, naravno i ja bih volio da zahvalim svim ljudima koji me podrzavaju da se cak osjecam bolje usprkos beskrajnim grubostima koje dozivljavam.

Neki ljudi kazu da ste genije, drugi da varate, sta bi njima rekli?

Borislav Ivanov: Genije ili varalica, to zvuci interesantno...Pa, ja nisam genije, niti varalica, vec noramalan mladic koji zeli da se zabavi igrajuci sah.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

PreviousNext

Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest