Докъде стига подлизурщината спрямо Президента? Вижте сами!

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Sat Jan 12, 2013 12:21 am

Advertising
 

Докъде стига подлизурщината спрямо Президента? Вижте сами!

Postby atakurt on Sat Jan 12, 2013 12:21 am

Президентът на БФКШ г-н Петьо Маринов просрочи времето си срещу Благовест Вакрилов ("СПАРТАК") в ДОП-2013 по кореспондентен шах.
Изпратих рекламация, като капитан, по надлежния ред до съдията г-н Сапунджиев:

___________________________________________________________________________________________________________

> > ----- Original Message ----
> > From: Atanas Kurtenkov <atakurt@abv.bg>
> > To: ГеоргиСапунджиевУС <gensap@cisbg.com>
> > Sent: Thu, 10 Jan 2013 21:47:49 +0200 (EET)
> > Subject: [Fw: Vakrilov, Blagovest claims a win against Marinov, Petjo in 14. Bulgarian Team Championship Board 3 ]
> >
> > Уважаеми г-н Сапунджиев,
> > В качеството си на капитан на отбора на "СПАРТАК" получих от сървъра на ИКЧФ имейл за рекламация за победа по цайтнот на Бл. Вакрилов в партията му срещу П. Маринов.
> > Тъй като сървърът на ИКЧФ не позволява директната рекламация на състезател пред съдия (а САМО чрез капитан), то ВИ препращам този имейл с молба да присъдите победа на Бл. Вакрилов срещу П. Маринов в ДОП, защото:
> > 1. П. Маринов е взел 7 дена отпуск за 2012 г. при изрично разрешени ПЕТ дена от Вас и в регламента на турнира, изпратен от Вас. Следователно, двата дена в повече трябва да му се приспаднат от времето за мислене.
> > 2. Към момента П. Маринов има останали НУЛА дена и 24 часа за два хода. Като му се приспаднат два дена, то времето му става "МИНУС ДВА ДЕНА", което е цайтнот.
> > 3. П. Маринов е президент на БФКШ и капитан на отбора си, следователно регламентът му е добре известен и действията му са били умишлени (за осемте начални хода е мислил тридесет дена и си е взел дванадесет дена почивка).
> >
> > Очаквам Вашето бързо присъждане на победа, защото на Бл. Вакрилов му остават само девет дена за три хода. НАИСТИНА БЪРЗО - ТАКА БЪРЗО, КАКТО ПРИСЪДИХТЕ ЗАГУБА ПО ВРЕМЕ НА БЛАГОВЕСТ ВАКРИЛОВ СРЕЩУ ВАСИЛ ВАСИЛЕВ!!!
> >
> > С Уважение!
> > Ат. Куртенков

______________________________________________________________________________________

Получих следния отговор:

____________________________________________________________________________________

До капитаните на отборите „Спартак”Пловдив и „Спартак Плевен ХХІ” Плевен
> На 10 януари получих писмо от капитана на отбор „Спартак”Пловдив относно партията П. Маринов – Бл.Вакрилов с рекламация за просрочка по време на П.Маринов на следните основания: 1) П.Маринов на 25 декември е взел и е ползвал отпуска от 7 дни (вместо указаните в регламента на турнира 5 дни); 2) на 10 януари П.Маринов е изпратил своя 8-ми ход, като оставащото му време за мислене е 0 дни (остават му 24 часа); 3) отбелязано е , че като се добавят 2-та дни, с се надхвърля времето за мислене на П.Маринов и е налице просрочка.
> Направената от мен проверка за протичането на партията е, както следва
> 1. а3 2012.11.02,18:23 g6 2012.11.22,16:07
> 2. d4 2012.12.03,18:53 Nf6 2012.12.04,16:38
> 3. Nc3 2012.12.04,22:50 d5 2012.12.05,20:43
> 4. Bg5 2012.12.07,21:41 Bg7 2012.12.08,23:53
> 5. e3 2012.12.17,22:43 O-O 2012.12.18,11:52
> 6. Nf3 2012.12.20,22:39 b6 2012.12.21,12:01
> 7. Ne5 2013.01.06,10:06 Bb7 2013.01.06,21:29
> 8. Qd2 2013.01.09,22:42
> Горните данни съм свалил от сайта на ИКЧФ.
> РЕШЕНИЕ:
> І . НЕ ПРИЕМАМ рекламацията на капитана на отбор „Спартак”Пловдив за просрочка на П.Маринов и партията П.Маринов – Бл.Вакрилов трябва да продължи.
> ОСНОВАНИЕ:
> 1. При подобно надхвърляне на лимита за мислене е необходимо незабавно да се информира съдията на турнира и противникът (от състезателя при индивидуални турнири) или капитанът на отбора (от капитана при отборни турнири), за да може своевременно да се отстрани допуснатото нарушение.
> 2. Не по-късно от 5 януари (а може и по-рано) Бл.Вакрилов Е ЗНАЕЛ, че г-н П.Маринов ползва отпуска с 2 дни в повече. Но нито той, нито капитанът на „Спартак”Пловдив не са уведомили за това както състезателя П.Маринов, така капитана на „Спартак Плевен ХХІ” Плевен П.Маринов, което НЕ Е в духа на „ФЕЪР ПЛЕЙ!
> 3. Основание за горното е следното, ако Бл.Вакрилов не е знаел за отпуската на П.Маринов, той би следвало още на 5 януари да се рекламира за просрочка, тъй като тогава времето на П.Маринов би било 21 дни време за мислене до 6-я ход на белите плюс 13 дни след 6-я ход на черните равно на 34 дни (просрочка).
> 4. На 6 януари П.Маринов изпраща своя 7-ми ход (остават му 3 дни за мислене) и същия ден Бл.Вакрилов изпраща своя отговор БЕЗ да уведоми своя противник за надхвърления лимит. (Всичко това навежда на мисълта, че Вакрилов съзнателно мълчи и чака времето на П.Маринов да падне под 2 дни…)
> 5. Нито пред декември, нито на 5 януари, нито преди 10 януари капитанът на отбор „Спартак Плевен ХІІ” Плевен НЕ Е ИЗПРАТИЛ до съдията рекламация за нарушението на регламента от П.Маринов.
> 6. Мотивът на капитана на „Спартак” Пловдив, че съдията е в отпуска, звучи несериозно, тъй като Е-мейл адресът на съдията не е в отпуска!
> ІІ. НАМАЛЯВАМ с 5 дни времето за мислене на П.Маринов за 2013 г. във всички партии от ХІV ДОП.
> ОСНОВАНИЕ:
> П.Маринов е нарушил регламента на турнира, като е ползвал 7 дни вместо разрешените 5.
> Съдия на турнира Г.Сапунджиев – международен съдия на ИКЧФ

___________________________________________________________________________________________________________

От основанията на г-н Сапунджиев става ясно, че той смята, че:
РЕКЛАМАЦИЯТА ЗА ПОБЕДА ПО ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА СТАНЕ ТОЧНО В МОМЕНТА НА ПРОСРОЧКАТА. АКО СЕ РЕКЛАМИРА СЛЕД МОМЕНТА НА ПРОСРОЧКАТА, ТО РЕКЛАМАЦИЯТА ТРЯБВА ДА СЕ ОТХВЪРЛИ, ЗАЩОТО НЕ Е „ФЕЪР ПЛЕЙ”.
Това е свръхабсурдно и показва да каква степен е стигнал слугинажът в полза на властимащите закононарушители. Всеки от нас знае, че рекламация за просрочка може да се прави във всеки момент, докато има тази просрочка. Състезателят рекламира просрочка когато я забележи, но не и преди да я е забелязал. Та това е толкова елементарно! Упреците за „нефеър-плей” игра са глупави и абсурдни. Те показват колко ниско може да паднат слугите на народа.
Жалко! След като Президентът просрочва, то неговата просрочка не е просрочка!!!! :)
А противникът му е виновен, че е направил рекламация за просрочка!!!
Не е било "феър-плей"!!
... тъжно, много тъжно ...

Вижте сами как ПРЕЗИДЕНТЪТ се подиграва с шаха (първи ход 1. а3!!):
PREZIDENTA-plebeja.jpg
PREZIDENTA-plebeja.jpg (190.63 KiB) Viewed 3376 times


Питам всеки, който знае да играе шах:
След 8-ия ход на черните пак ще има цайтнот и така - поне докато черните не играят 10-ия си ход. Значи ли това, че черните нямат право да рекламират цайтнот, само защото ПРЕЗИДЕНТЪТ губи??
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Sat Jan 12, 2013 8:00 am

Advertising
 

Re: Докъде стига подлизурщината спрямо Президента? Вижте сами!

Postby Petyo Marinov on Sat Jan 12, 2013 8:00 am

Скъпи ми и прескъпи г-да Куртенкови@Вакрилов и всичките никове, с които все още играеш и се гавриш със самият себе си. И малко дете знае ,че при просрочка сървъра на ИКЧФ автоматично те блокира и неможеш да изпратиш своят ход. А аз все още мога , тъй като имам 1 цял ден за мислене и мога абсолютно спокойно да те размажа на шахматната дъска.Ти видя в това мое недоглеждане( въпреки че в самото писмо на Сапунджиев до капитаните има неволна грешка с годината ,което може да ме е подвело) истински заговор срещу теб и твоят клуб.Може и да съм представител на извънземна цивилизация , кой знае? Просрочка категорично няма - още повече при твоята рекламация когато имам цели 2 дена за мислене.И ако ти беше рекламирал ,аз спокойно щях да завърша даже партията в оставащите ми 2 дена.Аз ,както и ти не сме съдии по кореспондентен шах ,така че нека оставим да се произнесат компетентните за това лица. Явно изпитваш панически страх ,че ще те бия с 1.а3 . Нормално ! Какъвто играча , такова и началото срещу него ! Когато ти изиграх 1.а3 ти мисли цели 19 дена върху него и каза че бил интересен ход. Сега обърна палачинката. Както и да е. Явно е типично за теб.
През години докато съм начело на БФКШ ,а и много преди това цареше прекрасна шахматна приятелска атмосфера. За всеки шахматист беше въпрос на чест да бие противника си на шахматната дъска , а не извън нея ( дори и с просрочки). Имаше много неправилно изиграни по погрешка ходове ,в които противника джентълменски предлагаше на опонента си да си върне подаръка. Самата организация ICCF е устроена по такъв начин. Ако присъстваше на конгреса в Плевен щеше да го разбереш. Но................аз те разбирам.Ти си също и практически шахматист и там нещата са по коренно различен начин.Няма смисъл да ги коментирам-те са ясни и на двамата ни.
Понеже , аз не искам в никакъв случай който и да е шахматист да се чувства ощетен от мен , немога да допусна и да бъде обиждан IA и единственият носител на най-високото звание в кореспондентният шахмат "Бертл фон Массов" - Проф.Георги Сапунджиев - съдия на първенството, въпреки че решението на съдията е окончателно в дадено спортно състезание, още днес 12.01. ще помоля най-учтиво Проф.Сапунджиев да свика съдийската комисия,които да излязат с тяхно становище.Но ако решението на комисията потвърди решението на съдията ,ще трябва да се извиниш на Сапунджиев за меко казано невъзпитаният тон.
P.S. Ако не беше отборно състезание г-н Куртенков щях да ти подаря точката,след като ще ти донесе истинска душевна наслада . Аз искам хората да са весели и щастливи.
Petyo Marinov
Пешка
 
Posts: 6
Joined: Mon May 26, 2008 9:54 pm

by Advertising on Mon Feb 04, 2013 2:28 am

Advertising
 

Re: Докъде стига подлизурщината спрямо Президента? Вижте сами!

Postby atakurt on Mon Feb 04, 2013 2:28 am

Petyo Marinov wrote:Скъпи ми и прескъпи г-да Куртенкови@Вакрилов и всичките никове, с които все още играеш и се гавриш със самият себе си. И малко дете знае ,че при просрочка сървъра на ИКЧФ автоматично те блокира и неможеш да изпратиш своят ход. А аз все още мога , тъй като имам 1 цял ден за мислене и мога абсолютно спокойно да те размажа на шахматната дъска.Ти видя в това мое недоглеждане( въпреки че в самото писмо на Сапунджиев до капитаните има неволна грешка с годината ,което може да ме е подвело) истински заговор срещу теб и твоят клуб.Може и да съм представител на извънземна цивилизация , кой знае? Просрочка категорично няма - още повече при твоята рекламация когато имам цели 2 дена за мислене.И ако ти беше рекламирал ,аз спокойно щях да завърша даже партията в оставащите ми 2 дена.Аз ,както и ти не сме съдии по кореспондентен шах ,така че нека оставим да се произнесат компетентните за това лица. Явно изпитваш панически страх ,че ще те бия с 1.а3 . Нормално ! Какъвто играча , такова и началото срещу него ! Когато ти изиграх 1.а3 ти мисли цели 19 дена върху него и каза че бил интересен ход. Сега обърна палачинката. Както и да е. Явно е типично за теб.
През години докато съм начело на БФКШ ,а и много преди това цареше прекрасна шахматна приятелска атмосфера. За всеки шахматист беше въпрос на чест да бие противника си на шахматната дъска , а не извън нея ( дори и с просрочки). Имаше много неправилно изиграни по погрешка ходове ,в които противника джентълменски предлагаше на опонента си да си върне подаръка. Самата организация ICCF е устроена по такъв начин. Ако присъстваше на конгреса в Плевен щеше да го разбереш. Но................аз те разбирам.Ти си също и практически шахматист и там нещата са по коренно различен начин.Няма смисъл да ги коментирам-те са ясни и на двамата ни.
Понеже , аз не искам в никакъв случай който и да е шахматист да се чувства ощетен от мен , немога да допусна и да бъде обиждан IA и единственият носител на най-високото звание в кореспондентният шахмат "Бертл фон Массов" - Проф.Георги Сапунджиев - съдия на първенството, въпреки че решението на съдията е окончателно в дадено спортно състезание, още днес 12.01. ще помоля най-учтиво Проф.Сапунджиев да свика съдийската комисия,които да излязат с тяхно становище.Но ако решението на комисията потвърди решението на съдията ,ще трябва да се извиниш на Сапунджиев за меко казано невъзпитаният тон.
P.S. Ако не беше отборно състезание г-н Куртенков щях да ти подаря точката,след като ще ти донесе истинска душевна наслада . Аз искам хората да са весели и щастливи.


Търпеливо преглътнах горните словесни бръщолевини на Президента ни и препоръчах на г-н Вакрилов да изхаби почти цялото си време (симулирайки служебна заетост), а после да излезе в 30-дневен отпуск с цел да приспи бдителността на врага. В същото време и другите съотборници на Вакрилов излязоха в отпуск едновременно с него, което допълнително внуши нужните мисли на противника. В отпуск излязох и аз, даже и във всичките си други турнири - международни, индивидуални и т. н., симулирайки невъзможност да подпомагам Вакрилов за цял месец.
После внезапно Вакрилов трябваше да прекъсне отпуска си и да играе среднощен ход точно след Петльовата вечер, когато масово се натряскват Президентите, нанасяйки бърза мотика.
Всичко бе реализирано безупречно и Президентът на БФКШ г-н Петьо Маринов за пореден път падна по цайтнот в една и съща партия, като геният надхитри административната груба сила на тоталитарните властови порядки в българския кореспондентен шах.
Чаках близо месец, но се получи шедьовър на психологическата школа в кореспондентния шах, който горещо препоръчвам в качеството му на учебно помагало за размазване на Президенти и други хлебарки.
Е, разбира се, Вакрилов можеше да спечели и с дълга шахматна игра, но такава победа нямаше да е вкусна, защото врагът можеше да се оправдае с по-слабия си шахматен ценз.
А сега победата се постигна благодарения на нешахматен интелект ("КЪДЕ СТЕ ТРЪГНАЛИ С БАТЕ ВИ АТАКУРТ ДРЕНКИ ДА ЯДЕТЕ, ЖЪЛТОКЛЮНИ ДЕЧИЦА?"):

Prezidentyt pak camburna.jpg
Prezidentyt pak camburna.jpg (135.87 KiB) Viewed 3139 times


Интересно ми е сега какво ли ще измисли обслужващият персонал с ибрик в ръка?

_______________________________________________________________________________

Невероятно, но наистина и тук измислиха нещо, с което обвиниха Вакрилов, че нарушава регламента. Ето имейлите и нека всеки сам разбере до колко са паднали съответните лакеи:


От: gensap@cisbg.com
Относно: Marinov- Vakrilov
До: Blagovest Vakrilov
Изпратено на: Понеделник, 2013, Февруари 4 10:55:48 EET


Г-н Вакрилов,
Вчера г-н Петьо Маринов ме уведоми, че ОТКАЗВА да играе срещу състезатели от "Спартак" Пловдив.
Що се касае до предишната рекламация, ясно личи, че не сте прочели внимателно Регламента на 14 ДОП - там НИКЪДЕ не фигурира текст, че при надхвърляне на времето за отпуска, се намалява времето за мислене! При следващите рекламации се съобразявате с Регламента!
Съдия на турнира Сапунджиев


-------------------------------------------------------------
Подател: Blagovest Vakrilov <bl_vakrilov@abv.bg>
До: gensap@cisbg.com
Относно: Re: Marinov- Vakrilov
Дата: Понеделник, 2013, Февруари 4 13:00:33 EET


Г-н Съдия, нещо не разбирам и моля да ми го обясните.

Г-н Маринов ПРОСРОЧИ времето си за игра преди 13 часа и сървърът на ИКЧФ ми го показа. За това и е рекламацията ми.

Не рекламирам сега за никакво намаляване на време.

Освен това, г-н Маринов вече е ПРОСРОЧИЛ времето си срещу мен, с което е загубил партията си срещу мен. За какво отказване става дума тогава? За отказване от игра във вече загубена по време партия ли?

Бихте ли ми пояснили защо ми се карате, че съм нарушил регламента и искате да се съобразявам с него? Нима аз съм виновен, че г-н Маринов губи по цайтнот, съгласно показанията на сървъра на ИКЧФ?

Бл. Вакрилов
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София


Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests