Тъпотиите на Президента Петьо Маринов - хем наказва, хем не!

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Mon Feb 04, 2013 3:22 pm

Advertising
 

Тъпотиите на Президента Петьо Маринов - хем наказва, хем не!

Postby atakurt on Mon Feb 04, 2013 3:22 pm

Отдавна нямам лични шахматни амбиции и си цъкам шахче за кеф.
Да, но!
Съвсем случайно мервам с окото-рентген следното умопомрачително решение на УС на БФКШ:
__________________________________________________________________________________________-

http://corrchessbg.com/Novini/%D0%B7%D0 ... 3%D1%81-2/
----------------------------------------
03.Самосезиране на УС на БФКШ за системно неетично поведение на Атанас Куртенков към кореспондентни шахматисти.

04.Самосезиране на УС на БФКШ във връзка с партията Куртенкова – Вакрилов
..................................
По т.3 Във връзка с установени случаи на системно нарушение на етичният кодекс на БФКШ чрез публикации на форум и и-мейли до кореспондентни шахматисти и УС на БФКШ, УС на основание член 6 точка А наказва с предупреждение с оповестяване председателя на СКШ Спартак Пловдив г-н Атанас Куртенков.

По т.4 Във връзка със съмнения за неетична игра, УС на БФКШ задължава съдията на турнира да следи с особено внимание по-нататъшното протичане на партията Куртенкова – Вакрилов и да докладва на следващият УС за хода на партията.
_____________________________________________________________________________________________________

Бре! Наказват ме, без да знам за какво ме наказват! Ами даже и Сталин е разрешавал на осъдените на смърт да знаят причината за присъдата им!
Звъня телефони на Президенти, на членове на УС, взели решението, но никой нищо не знае и всеки се прави на приятел. Хмммм ...
Така ли?
Цап - една жалбичка до справедливия български съд. Та нали отдавна не сме в средновековна България, а УЖ порядките ни не са феодални ... или са?
Следва още по-странно ПРОЕКТО-решение на УС на БФКШ:

___________________________________________________________________________________________________________

http://corrchessbg.com/Novini/%D0%B7%D0 ... %BA%D1%88/
-----------------------------------------------------------------
ПРОЕКТО-РЕШЕНИЯ :

По т.1 УС отменя наложеното наказание на Атанас Куртенков по т.3 и т.4 на заседание на УС на БФКШ от 18.10.2012 г.
--------------------------------------------------------------
_____________________________________________________________________________________________________________--

Отделен е въпросът, че УС приема не РЕШЕНИЯ, а ПРОЕКТО-РЕШЕНИЯ (което си е проява на управленска импотентност).
Важните проблеми тук са три, които касаят всички шахматисти:
1. Как се наказва играч за нещо, което не е направил, без даже да му кажеш за какво го наказваш?
2. Как се отменя наказание на играч, без да кажеш защо го отменяш и без никой да поеме вина за случващото се?
3. Парите, които ще трябва да плати БФКШ по съдебното дело, от чий джоб ще бъдат дадени и няма ли Президентът на БФКШ г-н Маринов да подаде оставка за това?
... а на мен ми е доста странно как ръководителите на родния кореспондентен шахмат сами олекват с постоянно противоречивите си действия ...

И тук ще припомня за Екс-Президента на БФШ г-н Стефан Сергиев (когото винаги съм уважавал за професионално-административните му качества), с когото имахме постоянни спорове - той НИТО ВЕДНЪЖ не ме наказа официално и НИТО ВЕДНЪЖ не допусна управленско-административни грешки.
Мисля, че има какво да научи г-н Президента на БФКШ от г-н Екс-Президента на БФШ.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests