За развитието на детско-юношеския шах в България

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Tue Jul 28, 2009 11:06 pm

Advertising
 

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby sirkov-L on Tue Jul 28, 2009 11:06 pm

http://www.radiogea.com/index.php?option=com_content&view=article&id=719
Турнир по шах-мат се проведе в Струмяни
Понеделник, 27 Юли 2009 10:23

На 23 юли в училището в Струмяни се проведе турнир по шах-мат, организиран от Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. В турнира взеха участие деца от община Струмяни.
Грамоти от кмета Валентин Чиликов, бяха връчени на спечелилите първо, второ и трето място.
Най - добри в турнира бяха: 1-во място - Слави Мешков от с.Илинденци, 2-ро - Венцислав Георгеовски от с.Микрево и 3-то - Методи Петров, също от с.Микрево, общ.Струмяни.
Румен Стоянов, ОбА Струмяни
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

by Advertising on Wed Jul 29, 2009 2:16 am

Advertising
 

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby sirkov-L on Wed Jul 29, 2009 2:16 am

https://www.chernomore.bg/news.php?wm=1&cat=1&nid=47750
Децата ще кажат искат ли да играят шах във варненските училища
07-07-2009 (17:53)
Разработената общинска програма за въвеждането на обучение по шах предвижда заниманията да се въведат в 10 варненски училища от септември. Ще се проведат анкети сред учениците за нагласите им да се занимават с шах. Обучението се предлага като свободно избираема подготовка. Кметът Кирил Йорданов каза пред журналисти, че ако към предмета има интерес, след една година тази форма ще разшири обхвата си и ще се включат и други училища. Ученици, които се занимават с шах, забравят за насилие, агресия, лоши занимания, развиват логичното мислене, талантите си, каза кметът, като се позова на твърденията на президента на Европейската федерация на училищните клубове по шах. Обучението е обезпечено с 21 000 лв. от общинския бюджет.
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

by Advertising on Thu Aug 13, 2009 10:32 pm

Advertising
 

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby sirkov-L on Thu Aug 13, 2009 10:32 pm

"...децата нямаше къде един шах в селото да изиграят"

"Децата участваха в ремонта на стаята, помогнаха ни бизнесмена Сашо Зашев и община Кюстендил, в лицето на кмета Паунов и секретаря Крумов. Много се радвам, че успяхме, защото децата нямаше къде един шах в селото да изиграят", каза пред Дарик кметът на Лозно Радка Чорбаджийска. Тя подари на клуба шах, табла и "Не се сърди човече".




http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=385531


Младежите от Лозно си направиха клуб и дискотека на открито

13 август 2009 11:45 / обновена в 12:16 | Влади Владимиров

140 са децата до 18- годишна възраст в кюстендилското село Лозно. Група от 20 младежи, начело с Василен Димитров организира Младежки обществен съвет. В компютърния кабинет на бившето Помощно учишлище в селото бе открит младежки клуб.

"Децата участваха в ремонта на стаята, помогнаха ни бизнесмена Сашо Зашев и община Кюстендил, в лицето на кмета Паунов и секретаря Крумов. Много се радвам, че успяхме, защото децата нямаше къде един шах в селото да изиграят", каза пред Дарик кметът на Лозно Радка Чорбаджийска. Тя подари на клуба шах, табла и "Не се сърди човече".

Клубът откри зам.- кметът на общината Надя Каратова, която бе гост заедно със съпруга си председателят на КНСБ- Кюстендил Яни Георгиев. "Искам цяла България и целия свят да разберат колко предприемчиви деца живеят в нашата община. Пожелавам ви много щастливи мигове тук", каза Каратова и преряза лентата.

"Идеята за клуба и младежкия обществен съвет е от 1 година. Младите хора нямаше къде да се съберем в селото. Сега замисляме и спортни турнири за събора на 6 септември", разказа за Дарик председателят на съвета Василен Димитров.

След официалната част, 15- годишният DJ Борислав откри дискотеката, в двора на бившето училище. "Баща ми е музикант и музиката ми е в кръвта. Техниката е моя, подготвен съм да задоволя всеки музикален вкус", заяви Борислав. За купона помогнаха и гостите от брейк групата "Ангелите на смърта".
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby atakurt on Fri Aug 14, 2009 4:47 pm

Няма да толерирам публикациите, които са копирани от жълти вестници или блогове - нима някой вярва, че те са "истината"?

Калин

(това съобщение се намира на мястото на пост на Атакурт, съдържащ остри нападки към Георги Живков, копирани от блог тип вестник "Уикенд")
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby MilenPetrov on Fri Aug 14, 2009 8:33 pm

А мислиш ли че все пак ръководството на федерацията е право... Подобен случай - зам. председателя на ДАМС, който бе разследван - беше веднага уволнен и му бяха отнети правомощията до изясняване на случая. Защо в нашия слуай не е така... Или така е угодно на някой.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby angel_a69 on Thu Aug 20, 2009 10:43 am

Здравейте!
По голяма гнусутия не съм виждал !
АЗ съм трерия съдия на първеството на ДОП И ДИП по ускорен шах в Боровец !
Кой е този родител , който твърди това ! Да застане очи в очи с мен и да го потвърди !
За реда в залата се грижех АЗ !Това са неверни твърдения !Нямаше едно обидено и наругано дете !
Казвам се АНГЕЛ АРАХАНГЕЛОВ и стоя с думите си и името си !
Да Георги е бил задържан , но все още не е осъден . Когато се случи това , нека тогава да го съдим !
На сектора при малките до 12 години , отговарях аз ЛИЧНО ! Така , че моля Ви без ЛЪЖИ !
Много е лесно да кажат че сестрати е ..... , а ти да немаш сестра !
СТИГА НЕГАТЕВИЗЪМ !!!
А.АРАХАНГЕЛОВ
angel_a69
Кон
 
Posts: 20
Joined: Mon Aug 17, 2009 11:28 am

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby Kalin on Fri Aug 21, 2009 5:18 pm

Neka se vyrnem na decata i detskiq 6ah :)

(Angel otgovori dobre na Kurtenkov, koito prekali i vsi4ki smqtat, 4e ve4e nqma mqsto v tozi forum. Moderatorite mi go triqt dori i bez da se dopitvat do men, za koeto gi pozdravqvam).
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby Мунчо on Sat Aug 22, 2009 11:01 am

Мнението е изтрито :)

Калин
Мунчо
 

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby Мунчо on Sat Aug 22, 2009 11:12 am

Kalin wrote:Не съм банвал Курта, само го бях деактивирал. Сега обаче да видим дали наистина няма да бъде баннат. Официална причина - писал е с 5 различни ника, включително в официалните дискусии, където това е забранено.

Та как, казваш, ще го баннеш този стар мошеник Курта?
Що ми се струва, че с насилие не може да се запуши устата на истината и банване, основано на цитиране на национален ежедневник, е тоталитарен анахронизъм?
Мунчо
 

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby PPanayotov on Sat Aug 22, 2009 2:16 pm

Каква истина, г-н К., това вашето си е чиста проба flood и досада.

Не познавам г-н Г. Живков, но и не искам да си съставям задочно мнение за него от тази иначе толкова цитирана от Вас статия ("Картаген трябва да се разруши"...), написана в тенденциозен таблоиден стил.

Между другото, вчера в частен разговор, в резултат на кратък небрежен брейнсторминг, устонавихме, че следващият Ви nickname би трябвало да бъде МУНЧО :mrgreen: :? . Такова предвидимо ригидно поведение от Ваша страна, както и фактът, че използвате купчина псевдоними в един форум..., о, това не е детинско, това е шшшш... що си правя труда...
PPanayotov
Офицер
 
Posts: 66
Joined: Wed May 13, 2009 7:24 pm

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby Мунчо on Sat Aug 22, 2009 6:29 pm

PPanayotov wrote:Каква истина, г-н К., това вашето си е чиста проба flood и досада.

Не познавам г-н Г. Живков, но и не искам да си съставям задочно мнение за него от тази иначе толкова цитирана от Вас статия ("Картаген трябва да се разруши"...), написана в тенденциозен таблоиден стил.

Между другото, вчера в частен разговор, в резултат на кратък небрежен брейнсторминг, устонавихме, че следващият Ви nickname би трябвало да бъде МУНЧО :mrgreen: :? . Такова предвидимо ригидно поведение от Ваша страна, както и фактът, че използвате купчина псевдоними в един форум..., о, това не е детинско, това е шшшш... що си правя труда...


Да видим каква е истината, колега Панайотов и нека тогава си правим изводите!
А тя е:
Цитирах само ВЕДНЪЖ тази статия от уважаван национален ежедневник, без да я коментирам. Това показва мнението на нешахматистите за нас и е нужно да се реагира на информацията (както спомена г-н Сирков, чието мнение подкрепям в случая).
В отговор обаче, бях деактивиран, което противоречи на правосъдието и справедливостта, защото аз не бях нарушил нищо.
Нещо повече, мои мнения бяха изтрити. ТОВА Е ТОТАЛИТАРНО ПОВЕДЕНИЕ и е продиктувано от тезата "Да унищожим другоячемислещите!".
Затова и си направих акаунт, а Калин го деактивира. И пак! И пак! Но сега ми банна и айпито.
Тогава, за да покажа, че насилието му е безпредметно, а и за да демонстрирам своите познания на програмист, преодолях защитата на сайта и отново писах.
ДЪРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА, ЧЕ НЕ СЪМ НАНАСЯЛ ВРЕДИ НА САЙТА, ВЪПРЕКИ ЧЕ ИМАХ ТАЗИ ВЪЗМОЖНОСТ!
А никът "Мунчо" носи контекста, че цялата тази дивотия около статията тук във форума има доста ниско ниво, не говори добре за демократичността на сайта и ни злепоставя пред Интернет-обществеността.

Имам три въпроса към Калин, преди да ми изтрие пак мнението:
1. Защо ми бе деактивиран никът и ми бяха изтрити мнения само за това, че копи-пейстнах статия от "Монитор"?

Няма да толерирам публикациите, които са копирани от жълти вестници или блогове - нима някой вярва, че те са "истината"?

Калин

(това съобщение се намира на мястото на пост на Атакурт, съдържащ остри нападки към Георги Живков, копирани от блог тип вестник "Уикенд")


2. Защо нарича с такива обидни думи вестник "Монитор" и смята ли, че настройването на четвъртата власт срещу шаха е полезно за шаха?
3. Защо не се опитва да разбере истината около случая "Живков", а се опитва да го потули?
Мунчо
 

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby Kalin on Sat Aug 22, 2009 9:31 pm

Цитирах само ВЕДНЪЖ тази статия от уважаван национален ежедневник, без да я коментирам.


Това просто не е вярно, статията беше пусната на 4 места наведнъж, като всички те бяха едно от друго по-неподходящи за нея.

Затова и си направих акаунт, а Калин го деактивира. И пак! И пак! Но сега ми банна и айпито.


Да, така се постъпва с постоянни и упорити нарушители на правилата.

1. Защо ми бе деактивиран никът и ми бяха изтрити мнения само за това, че копи-пейстнах статия от "Монитор"?


Статията е написана в толкова глупав и скандален стил, че в Монитор трябва да се срамуват от нея, ако се мислят за сериозен вестник.

2. Защо нарича с такива обидни думи вестник "Монитор" и смята ли, че настройването на четвъртата власт срещу шаха е полезно за шаха?


Последното, от което има нужда шаха е създавана от такива публикации репутация :(

3. Защо не се опитва да разбере истината около случая "Живков", а се опитва да го потули?


За истината си има съответните власти, а твоето е грубо нахвърляне срещу човек, който още не е осъден. Ако не изкаш да се потулва случая, пиши си за него в Стандарт и във всички останали шахматни и нешахматни форуми, но не и тук. Тук няма да пишеш, защото си изгонен от форума. Благодаря ти за участието досега и ти пожелавам всичко най-хубаво :)

Наказанията и изгонването ти не са нищо лично, просто няма как да допусна такова нарушаване на правилата на форума. Ако не ти харесват правилата си направи собствен форум и там пиши каквото искаш :)

Напомням още веднъж причините - писал си анонимно в официални дискусии с различни никове, постоянно нарушаваш позитивния дух на форума и не обръщаш внимание на никакви предупреждения... еми съжалявам :)

Не смяташ да спираш да пишеш ли? Добре, ще направя новите регистрации да се одобряват от администратор и няма да можеш да се регистрираш пак, както и ще ти деактивирам предишните акаунти ако се наложи. Аз лично ти предлагам да си търсиш друг форум и там да правиш каквото искаш. Тук не си добре дошъл и това е мнението на всички.
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby sirkov-L on Sat Aug 22, 2009 10:10 pm

ИЗТРИТО

Тази тема е за детския шах, а не за Георги Живков и за каквото и да е свързано с него. Георги Живков няма общо с темата. Пратил съм мнението на Любо на лично и ако иска може да го пусне, но в раздел "Други теми" :)

А днес Атанас Куртенков се е опитал да регистрира ник "Калин", което мога да го разбера единствено като желание да пише от мое име :D :D :D

Регистрациите вече минават през активация от мен, така че ще се забавлявам известно време да "ловя" тези на Куртенков, докато се откаже :)
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby sirkov-L on Sun Aug 23, 2009 12:23 pm

Калин очевидно по някакви засега не особено ясни причини е силно чувствителен към определени теми и имена - и трие мои мнения дори и когато те в по-голямата си част съвсем не са посветени на тези имена.

Както и да е. Тъжно е все пак, че млад човек като Калин, направил досега доста за детския шах, в момента, вместо да се опита да изкаже собствено мнение по повдигнатите въпроси, предпочита да трие мненията на другите.
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: За развитието на детско-юношеския шах в България

Postby Kalin on Sun Aug 23, 2009 5:24 pm

Моя грижа и отговорност е този форум да върви по пътя си, а той е да помага на шахматистите в България :) Затова не ми харесва в най-важната, четена и съдържателна тема във форума (която е тази), да се говори за неприятен, частен и все още недоказан случай за един човек. Ясно е че, по случая може да се философства безкрайно, но тази тема е за детския шах и няма да я размиваме с такива неща :) Налага се понякога да се намесвам, когато хората проявяват неразбиране по такива въпроси.

Искам да се върна на темата за детския шах със следния въпрос - защо все по-малко деца (особено момичета от големите възрасти) посещават детския турнир Морско конче, който е с традиции, нелоши награди и се провежда на прекрасно място на морето? Организаторите се стараят максимално да удовлетворят желанията на всички тук.
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

PreviousNext

Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests