Препоръка на БФШ за изключване от шаха за 2 години

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Sun Nov 16, 2008 12:57 pm

Advertising
 

Re: Препоръка на БФШ за изключване от шаха за 2 години

Postby stefibed on Sun Nov 16, 2008 12:57 pm

Много харесвам форума и изобщо цялата работа ,която Калин свърши през последната година,но понякога тук във форума се прекалява или по-точно критикува се БФШ,за което по принцип си има основателни причини,но в последно време не се подбират правилно.Прави ми впечатление ,колко започнахте да издребнявате .Например решението,което толкова коментирате,което всъщност не е никакво решение,защото Атанас Куртенков наистина с нищо не е наказан и смятам ,че и той е наясно с това ,но се възползва от цялата ситуация,с цел популизиране на своето име и дейност и настройване на общественото мнение срещу БФШ.Обвинявате БФШ,че налага цензура с това решение на свободата на словото,но препоръките на БФШ са също израз на свобода на словото,защото повтарям изказано е просто мнение,НАМЯ НИКАКВО НАКАЗАНИЕ.Всеки клуб или личност има правото сам да прецени дали да се възползва от тези препоръки и да ползва услугите на Атанас Куртенков,който според мен е съдия,познаващ шахматния правилник в детайли,което качество незнам дали използва по правилния начин(незнам,защото не го познавам).
Моето мнение в никакъв случай не е насочено срещу някого,просто не искам да бъдем дребнави.
stefibed
Офицер
 
Posts: 57
Joined: Tue Jul 22, 2008 2:24 pm

by Advertising on Sun Nov 23, 2008 10:37 am

Advertising
 

Re: Препоръка на БФШ за изключване от шаха за 2 години

Postby atakurt on Sun Nov 23, 2008 10:37 am

Г-жо Бедникова, тъй като, все още, нямате достатъчно информация и опит относно начините на реализиране на административните процедури, то разбирам заблуждението Ви.
Само ще спомена, че решението на УС на БФШ си е чисто 100 %-ово наказание и, като доказателство за това, ще Ви съобщя, че от ръководството на ЦСКА вече ме уведомиха, че са принудени да се съобразят с решението на УС на БФШ и вече "няма да използват услугите" ми.
А до приемането на решението за наказанието ми от страна на УС на БФШ с ЦСКА поддържах изключително близки отношения, тъй като считах, че това е от полза за родния шахмат ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Sun Nov 23, 2008 12:28 pm

Advertising
 

Re: Препоръка на БФШ за изключване от шаха за 2 години

Postby stefibed on Sun Nov 23, 2008 12:28 pm

Първо искам да отбележа ,че все още не съм станала госпожа!Второ смея да твърдя,че съм запозната с въпросните процедури(поне теоритично).Трябва да призная,че не съм видяла въпросното Решение в оригинал,но от това,което е представено във форума и в страницата на БФШ мога да Ви уверя,че ако целта му е наказание,то е абсолютно нищожно( не е зле,да се консултирате с юрист по въпроса).Ръководството на ЦСКА едва ли е задължено да не ползва Вашите услуги,може би просто не иска да ги ползва или ако се чувстват задължени причината е в нещо друго,някакъв натиск или зависимост.Но това са само мои предположения,незнам дали не съществува някакъв друг акт на БФШ или Етичната комисия.
По отношение на публикациите Ви,може би наистина е по-добре критиката ви да бъде по градивна,защото изгглежда точно обратното(има истини в нея,но те по скоро биха попречили на развитието на шахмата в България,много от хората и децата ,които имат намерение в бъдеще да се занимават с шах като тренъори,състезатели и спонсори прочитайки вашите статии биха се отказали от намерението си).

Това е моето мнение по въпроса,повече не мисля да го коментирам,няма какво повече да добавя.Ако сте се консултирали с юрист, ще ми бъде интересно само да споделите във форума неговото мнение.
stefibed
Офицер
 
Posts: 57
Joined: Tue Jul 22, 2008 2:24 pm

Re: Препоръка на БФШ за изключване от шаха за 2 години

Postby atakurt on Sun Nov 23, 2008 1:15 pm

Уважаема Г-жо Бедникова, едва ли именно тук е мястото да пояснявам някои моменти, но публичният характер на думите Ви ме принуждава да реагирам по аналогичен начин.
1. Обръщението "Госпожа" е официално приетото в ЕС. Обръщението "Госпожица" към дама в пълнолетна възраст се счита за сексистко (тъй като няма мъжки еквивалент) и се таксува като оскърбление от феминистките организации.
2. Твърдите, че не сте видели в оригинал Решението на УС на БФШ, а го коментирате. По-възрастните ще си припомнят как на митинги се осъждаха враговете на народа с думите "Не познавам човека, но след като Партията казва, че е враг на народа, то това значи е така!".
3. Нищожността на дадено решение означава, че съответният орган, който го е взел, не е имал упълномощаването да го взима по принцип (без да се разглежда същността на решението). В случая грешите - решението на УС на БФШ не е нищожно. А що се касае до съветите Ви да се обърна към юрист, само ще отбележа, че съм дългогодишен съдебен заседател в Пловдивския съд и, като такъв, имам достатъчно познания и връзки по юридическите въпроси. Все пак Ви благодаря за съвета!
4. Публикациите ми са над 350 и е явно, че не сте ги чела, за да говорите така. Считам, че те са изключително градивни и истинни, но това е мое субективно мнение. Затова в най-скоро време ще си позволя да ги публикувам тук, доколкото е възможно, за да можете сама да прецените кое е вярно и кое не. Смятам и да ги подложа на обсъждане тук, за да могат всички сами да си преценят за себе си реалната истина.
5. Не аз бих отказал спонсори и деца от шаха, а ръководството на родния шах. Аз съм само един журналист в случая и вина за действията на Г-н Стефан Сергиев нямам. Даже мисля, че съм изключително търпелив и толерантен към ударите, които ми се нанасят от страна на УС на БФШ, защото досега не съм афиширал случая, който е абсурден. Да го резюмирам:
Ръководството на спортна федерация наказва журналист за негово мнение!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Препоръка на БФШ за изключване от шаха за 2 години

Postby LordVetinari on Sun Nov 23, 2008 3:01 pm

Представете си примерно Сашо Диков да направи поредица от критични предавания за БФС и съюза на Боби Михайлов да излезе с декларация, че препоръчва на футболните клубове да не допускат Сашо до пресконференциите си да речем :lol:
User avatar
LordVetinari
Топ
 
Posts: 180
Joined: Wed May 07, 2008 9:50 pm
Location: Ankh Morpork

Re: Препоръка на БФШ за изключване от шаха за 2 години

Postby stefibed on Sun Nov 23, 2008 4:18 pm

Благодаря за любопитната информация относно обръщението "Госпожо",наистина не бях запозната ,че така е прието,но въпреки това бих предпочела да се обръщат към мен с "госпожице "(така се чувствам по-млада :) ).Запозната съм с юридическия смисъл на думите нищожен и унищожаем ,но не това бях вложила по смисъл с казаното от мен.Аз сама казах че не съм прочела в оригинал "Въпросното наказание",коментирах въпроса,защото Вие го бяхте представили във форума и твърдяхте ,че сте наказан с думи като "смята" и "препоръчва".
Признавам че не съм чела Вашите 350 статии,всъщност съм запозната само с по-критичните,опоменати по целият този въпрос с "наказанието".
Извинявам се ако Ви се е сторило,че Ви обвинявам в нещо ,просто споделих мнение и си позволих да Ви посъветвам .СМЯТАМ ,че истината е някъде "в златната среда" и не бива да бъдем крайни.Може би съм още наивна,за да мисля така ,но след някоя и друга година ,когато нямам нищо против обръщението "Госпожа" :) може и иначе да мисля.До тогава Ви ПРЕПОРЪЧВАМ да решите проблема по по-спокоен начин,но с нищо не Ви НАКАЗВАМ :)

Целият проблем в крайна сметка си е Ваш,а както се казва:"Кой каквото посее,това ще жъне"
stefibed
Офицер
 
Posts: 57
Joined: Tue Jul 22, 2008 2:24 pm

Re: Препоръка на БФШ за изключване от шаха за 2 години

Postby atakurt on Fri Nov 28, 2008 8:23 pm

Днес при изключително силна конкуренция (с участието на 3 ГМ, много ММ, олимпийци от Дрезден) ми се удаде да спечеля едно турнирче, за което бях официално поздравен от Председателя Сергиев.
Интересно ми е как ли се връзва това с духа и буквата на Препоръката на УС на БФШ за изключването ми от шаха?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Препоръка на БФШ за изключване от шаха за 2 години

Postby LordVetinari on Fri Nov 28, 2008 8:56 pm

Поздравления! "Турнирчето" беше дооста силничко ;)
User avatar
LordVetinari
Топ
 
Posts: 180
Joined: Wed May 07, 2008 9:50 pm
Location: Ankh Morpork

Re: Препоръка на БФШ за изключване от шаха за 2 години

Postby atakurt on Fri Nov 28, 2008 9:21 pm

За поздравленията благодаря, ама ми е жал за ниското ниво на родния шах, след като двама шахматни пенсионера (аз и синът ми) станаха първи с абсолютна лекота! Сега разбирам желанието на членовете на УС на БФШ да ме накажат 2 години да не играя шах - просто това е начин за отстраняване на конкуренцията! ХИТРО! МНОГО ХИТРО!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Препоръка на БФШ за изключване от шаха за 2 години

Postby JORO555 on Sun Nov 30, 2008 5:52 pm

Един кратък въпрос към защитниците на федерацията: Имате ли идея,какво би се случило във Великобритания,ако Гордън Браун заяви:"Правителството на Нейно Величество препоръчва на поданиците в кралството да не използват продуктите на British Petroleum , тъй като председателят на Управителния съвет на компанията си позволи през месец август тази година на няколко пъти да критикува икономическата политика на ръководеното от мен правителство."???????????????? :D :D :D :D :D
††Con Nosotros Quien Quiera, Contra Nosotros Quien Pueda.††/With us if you're willing; against us if you dare/
JORO555
Таралеж
 
Posts: 54
Joined: Sun Oct 26, 2008 1:43 pm
Location: Между България и САЩ

Re: Препоръка на БФШ за изключване от шаха за 2 години

Postby Kalin on Sun Nov 30, 2008 8:19 pm

Добър пример :D
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Previous

Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests