Пир по време на чума ...

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Thu Apr 16, 2009 1:44 am

Advertising
 

Пир по време на чума ...

Postby atakurt on Thu Apr 16, 2009 1:44 am

Ровейки се из сайтовете, попаднах на следното съобщение:

http://chessfish.com/modules/news/artic ... oryid=1044

______________________________________________________________
След като изпълнителните директори на Wall Street гласуваха и получиха своите тлъсти комисионни за добре свършената работа през миналата година, дойде време и на управата на БФШ да последва примерът им.
Приложено публикуваме "Протокол N 2" от заседание на УС на БФ Шахмат.
Внимание заслужава, нарочно почервената в текста, точка 2.2. от взетите решения. А именно:

Цитат:
2.2.С гласуване - 6 "за" и 1 "въздържал се" награждава д-р Стефан Сергиев с 6 000 лв. (шест хиляди лева), Николай Велчев - с 5 000 лв. (пет хиляди лева) и Кристиан Ласкаров - с 4 000 лв. (четири хиляди лева).

Можете да изтеглите целият документ от тук:

Протокол N2
Какво ни остава, освен да се гордеем...
__________________________________________________________________

Интересно, дали взелите това решение и присъствалите Огнян Тодоров, Живко Жеков, Коста Ангелов, Маргарита Войска, Петър Великов ... считат, че това е така и че е правилно?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Thu Apr 16, 2009 2:26 am

Advertising
 

Re: Пир по време на чума ...

Postby Kalin on Thu Apr 16, 2009 2:26 am

Някой да ми каже, че това е шега... :) Не може да е истина, нали??
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Thu Apr 16, 2009 2:27 am

Advertising
 

Re: Пир по време на чума ...

Postby Kalin on Thu Apr 16, 2009 2:27 am

Не е публикувано на сайта на самата федерация? Всичко друго съвпада, без тази точка...
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Пир по време на чума ...

Postby atakurt on Thu Apr 16, 2009 10:13 am

Когато разбрах за това "нещо", ми се стори, че е провокация. Прекалено идиотско е, за да е истина, даже и за свръхтоталитарното ни ръководство.
Все още не мога да повярвам и затова оттук се обърнах към известните ни и уважавани колеги, присъствали и ГЛАСУВАЛИ на 26.03. на заседанието на УС на БФШ с молба да потвърдят или отрекат.
Но, все пак, ще кажа, че вече трима уважавани от мен шахматиста потвърдиха факта и само етиката ме задължава да не съобщавам имената им.
Ако е истина, то е ясно, че "въздържал" се е Стефан Сергиев, защото законите му забраняват да взима решения, които го касаят лично. Тогава всички останали са гласували "за" ...
Но коментарите и последиците от това "нещо" са възможни едва след като някой от присъствалите на 26.03. има смелостта да заяви тук дали е вярно или не! Дотогава е само хипотеза, потвърдена от няколко достатъчно достоверни и досега неподвели ме източника.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Пир по време на чума ...

Postby sirkov-L on Thu Apr 16, 2009 10:47 am

Доколкото разбрах от самия документ, това са суми, дадени във връзка с участието на тези деятели в провеждането на мача Топалов-Камски. Приет е и специален доклад за проведения мач, в който доклад вероятно са се съдържали допълнителни подробности за каква точно дейност се дават тези суми.

При всички случаи обаче можем да призовем президента на БФШ да не се страхува да приложи принципите, които е обявил, че ще спазва:
http://www.duma.bg/2005/0205/010205/sport/spo-1.html
Стефан Сергиев:
"Принципите ми за ръководство са три - демократичност, прозрачност и законност, категоричен е новоизбраният президент на федерацията по шахмат"
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: Пир по време на чума ...

Postby atakurt on Thu Apr 16, 2009 10:53 am

Ха-ха-ха-ха ...
Най-демократичното ръководство, най-прозрачното ръководство и най-законното ръководство в историята преди нашето е било това на др. Сталин ... е, досега :)
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Пир по време на чума ...

Postby Kalin on Thu Apr 16, 2009 1:41 pm

Щом не се знае още със сигурност ще си направя собствено проучване ;)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Пир по време на чума ...

Postby atakurt on Thu Apr 16, 2009 5:42 pm

Вече знам със сигурност! Истина е!
Взех официално интервю на 4 очи с човек, който знае и не лъже.
Точно така е, както е записано, даже е имало гласове на Сергиев да се дадат повече пари, "защото тези са му били малко за труда, който е положил", но Сергиев скромно не е пожелал повече от ШЕСТ ХИЛЯДИ.
Възникват много въпроси, някои от които са:
1. Защо се публикуват фалшиви протоколи на сайта на БФШ?
2. Кой и защо крие истината?
3. Колко пъти още са се раздавали пари "под масата" и колко от тях е гушнало ръководството?
4. За какво са дадени тези пари през март? Какъв е този толкова обемен труд и защо не се предложи на някой друг да го свърши?
5. Кой и по каква тарифа определя такива суми и не е ли подигравка с хората по време на тази криза да се взимат такива суми?
6. Ако БФШ има толкова много пари за харчене, защо не се насочиха към детския шах?
7. ЗАЩО ПРЕДСЕДАТЕЛЯТ НА ПАРЛАМЕНТАРНАТА ГРУПА НА НДСВ ПЛАМЕН МОЛЛОВ ГЛАСУВА ДА СЕ ДАДАТ ТАКИВА СУМИ НА ПРЕДСТАВИТЕЛЯ НА КОАЛИЦИОННИЯ СИ ПАРТНЬОР ОТ БСП - ДЪЛГОГОДИШНИЯ ОКРЪЖЕН СЕКРЕТАР НА ОК НА БКП В ПЕРНИК И ОРГАНИЗАЦИОНЕН СЕКРЕТАР НА ВС НА БСП СТЕФАН СЕРГИЕВ?
.....
Спирам дотук, защото "Където е текло, пак ще тече." и "Който е крал, пак ще краде." - дотогава, докато това се възприема нормално от мълчащата маса шахматисти.
Всеки непротестиращ народ си заслужава управниците. Всеки непротестиращ шахматист си заслужава ръководството.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Пир по време на чума ...

Postby Kalin on Thu Apr 16, 2009 5:50 pm

Предполагам тогава БФШ трябва да е централна фигура в утрешните медии, как мислите? :D
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Пир по време на чума ...

Postby sirkov-L on Fri Apr 17, 2009 8:59 pm

Те медиите сега са заети с други теми - назад-напред с изборното законодателство, разни отвличания (на бизнесмени, а и на вниманието)...

Все пак трябва да имаме предвид, чe нашият сегашен президент е възпитаник на председателя на БФШ :

http://www.president.bg/news.php?id=2211&st=315
Една малка тайна – по времето, когато Стефан Сергиев водеше шахмата в Перник, аз правех своите първи стъпки в тази игра, но това са наши лични отношения. Ако все пак сега поназнайвам нещо от шаха, дължа го на него.
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: Пир по време на чума ...

Postby atakurt on Mon Apr 20, 2009 9:40 am

Верна на принципите си, свободната шахматна журналистика отрази именно днес, на Великденския понеделник, поредното финансово облагодетелстване на наш гръб, осъществено от страна на дългогодишния първи окръжен секретар на Българската комунистическа партия в Перник и организационен секретар на Висшия партиен съвет на Българската социалистическа партия, работещия в централата на БСП на "Позитано", Стефан Сергиев.
Ето и текстът, публикуван на страница 18-а в днешния (20-и април, 2009 година - рождения ден на Адолф Хитлер) брой на националния ежедневник "Стандарт":
----------------------------------------------------------------
Русия стана 11-ия европейски шампион за сеньори във Фелден (Австрия), следвана от Швейцария и Финландия. БФШ отново не изпрати отбор, отказвайки се да развива и това направление в родния шах. Самозатварянето зад „желязна завеса” е атавистичен остатък от отминал исторически период и не е от полза за напредъка ни, като последиците вече се усещат. А оправданието, че няма пари е смешно, след като само за март (и то – по време на световната финансова криза!) ръководството на БФШ тайно си разпредели премии от 15 хиляди лева! На първа дъска победи 78-годишният Виктор Корчной (Швейцария) с пърформанс 2644, следван от Виталий Цешковски (Русия) със същите точки, но пърформанс 2624. Младежка партия си спретнаха В. Корчной и гм Хайки Вестеринен (Финландия): ... (следва партията)
----------------------------------------------------------------------
Купете си броя и разпространете случая!
Докога ще си мълчим?
"Докле е мъничка змията,
елате да се съберем!
С крака да й строшим главата!
Свободни да се назовем!"
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Пир по време на чума ...

Postby Kalin on Mon Apr 20, 2009 11:52 am

Малко се бавя с реакцията си по въпроса, ама няма да пропусна :) Просто 4000 е-мейл адреса бавно се събират :D
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Пир по време на чума ...

Postby sirkov-L on Mon Apr 20, 2009 12:58 pm

Още един вестник съобщава за случая (цитирайки и мястото, от което е узнал новината):

http://www.monitor.bg/article?id=195942

БЪЛГАРСКАТА ШАХМАТНА МРЕЖА съобщава на сайта си chessbgnet.org, че на свое заседание управителният съвет на БФШ е решил да награди президента на федерацията Стефан Сергиев с 6000 лв., изпълнителния директор Николай Велчев с 5000 лв. и експерта по спортна дейност Кристиан Ласкаров с 4000 лв.
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: Пир по време на чума ...

Postby Kalin on Tue Apr 21, 2009 2:19 pm

Ama az nishto ne sym pisal... :)

Oshte 8-)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Пир по време на чума ...

Postby atakurt on Wed Apr 22, 2009 10:06 am

Ами какво чакаш още?
Краят на април е и е време Стефан Сергиев демократично да предложи на Николай Велчев да напише доклад, който отново демократично да се приеме от Управителния съвет на БФШ с цел съвсем демократично награждаване на Стефан Сергиев и подгласници с нови няколко хиляди лева.
А и да не забравяме, че по време на майския "М-Тел Мастърс" и участието на Веско в него, Стефан Сергиев ще има редица заслуги, които ще му позволят отново да бъде награден (както за заслугите му за победата на Веско срещу Камски в София).
Интересно, какво ли мисли по този въпрос заместникът на Сергиев - заместник-председателят на БФШ Силвио Данаилов? Дали и той е вътре в играта? И доколко? След като мълчаливо се съгласява със ставащото и използването на името на Веско с цел награждаване на Сергиев ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София


Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests