Кой тренира децата ви? И защо?

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Sat May 16, 2009 11:56 pm

Advertising
 

Re: Кой тренира децата ви? И защо?

Postby sirkov-L on Sat May 16, 2009 11:56 pm

По този въпрос в днешно свое интервю за e-vestnik.bg, Кирил Георгиев казва следното:
http://e-vestnik.bg/6207

Съпругата ми също се е занимавала с шахмат и е завършила във ВИФ шахматна специалност. Това е добре, защото проявява разбиране. Иначе аз съм със средно-специално образование от техникум по обществено хранене. Нямах време за висше образование, но и не ми е нужно, ако искам да работя като треньор по шахмат. Един ден, като се откажа от активната кариера като шахматист, може и това да стане“.
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

by Advertising on Sun May 17, 2009 12:58 am

Advertising
 

Re: Кой тренира децата ви? И защо?

Postby atakurt on Sun May 17, 2009 12:58 am

И Камата бе велик играч, но и Камата е нулев треньор!
Вижте какво, колеги, нямам време да се занимавам тук със словоблудство, а и по принцип никога не давам съвети. Затова и не желая да афиширам мнението си.
Но поставих тази тема с ясното съзнание, че тя е НАЙ-ВАЖНАТА за бъдещето на шаха ни. Затова отново поставям въпроса за изграждането на един списък с треньори, та да се види кой кой е. Досега такъв списък няма нито в НСА, нито в БФШ, нито никъде!
Толкова ли е трудно тези, които са треньори (независимо от това как ще се тълкува това понятие), да се самовпишат в един списък (с данни, образование и постигнати успехи), за да можем да се ориентираме в реалното състояние на родния шах? А и така родителите ще имат инфо при кого могат да изпратят децата си ...
Не печелим ли всички ние от създаването на един такъв списък? И изгода от несъздаването му ми се струва, че имат само тези, които нямат данни за треньори, защото ще могат да манипулират неосведомените родители. Греша ли?
А липсата на такъв списък досега в историята на българския шах може само да довежда до неприятни мисли ...
От приведените по-горе имена само Вл. Димитров тренира у нас. Така че е нужно да се продължи редицата, "Grigor1987", доколкото я има. Дайте да видим колко и кои са треньорите у нас, пък тогава да мислим защо нямаме шахматно бъдеще ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Previous

Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests