За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Wed Sep 15, 2010 10:45 pm

Advertising
 

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby HeavyMetal on Wed Sep 15, 2010 10:45 pm

Даааа, много недоумения будят последните решения. Явно се търси начин Д. Илиев да не бъде наказан чак толкова строго. Да видим дали ще се намери такъв. Аз лично залагам на последно предупреждение.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

by Advertising on Thu Sep 16, 2010 12:41 am

Advertising
 

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby atakurt on Thu Sep 16, 2010 12:41 am

И тъй като темата е за морала на СК, то сега е последният шанс на СЪДИЙСКАТА КОМИСИЯ да покаже, че има морал. Председател на комисията за определяне на наказанието на Илиев е председателят на СК - Румен Ангелов и ще видим какво ще каже той!
Още повече, че СК падна в очите на всички ни след като така подло излъга всички с точковите карти, които уж били критерият за определяне на съдиите за ЕКК!
Нещо Иван се умълча ...
Ами трудно се действа срещу истината, Иване!
Или пак ще защитиш великата и справедлива Съдийска комисия? Та ти си ѝ зам-шеф!
Нима пак ще се изкарате невинни младенци и нима пак ще кажеш, че нищо не зависи от СК???
-----------------
Ами ако е така и нищо не зависи от СК, защо не се разпуснете, за да не бъдете параван?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Thu Sep 16, 2010 8:25 am

Advertising
 

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby Ivanst on Thu Sep 16, 2010 8:25 am

Съдийската комисия използва изпратените анкети за да предложи списък със съдии за ЕКК. За съжаление УС утвърди съдии по техни критерии. Считано от 10.09. вече не съм член и зам.председател на СК, така че моля Atakurt да не се обръща към мен като зам. шеф на съдиите.
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am

Re: За сайта на Съдийската комисия на бфш и за морала на СК

Postby atakurt on Thu Sep 16, 2010 10:58 am

Ами то ти като излезе, никой не остана да работи в тази СК!
Хайде да се саморазпуска, и без това нищо не прави, а е само параван на диктатора на бфш.
А аз изнесох цяла лекция по време на ОС на РССК, когато я избрахте тази СК. Обясних ви, че правите грешка и борбата срещу звяра трябва да се води агресивно. Ама ти и останалите бяхте настроени компрадорски и сведохте главици.
Радвам се, че си осъзна грешката.
ДИКТАТОРИТЕ ПО ЦЕЛИЯ СВЯТ РАЗБИРАТ САМО ОТ ЕДНО НЕЩО:
АВТОМАТ КАЛАШНИКОВ-47.
-----
И нашият диктатор ще бъде оправен от АК-47! :)
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby MilenPetrov on Tue Oct 26, 2010 10:22 pm

Днес останах изумен от публикуваното решение на УС по случая който толкова много се дъвка тук и стана едва ли не световно достояние. За да не съм голословен ето какво е то:
4.1.По случая с Димитър Илиев.
Докладва: Р. Ангелов

По т.4:
4.1.1.Обръща внимание на Димитър Илиев за по – голяма прецизност в работата и стриктно спазване изискванията на Международната федерация по шахмат (FIDE).
4.1.2.Възлага на Николай Велчев контрола по изпращането на документацията от рейтинг – администратора на Българската федерация по шахмат до Международната федерация по шахмат (FIDE).

Просто нямам думи... Налице е повече от очевадна измама, а нашата родна управа само обръща внимание... Това е точно потупване по рамото...
От тук нататък остава само да се надяаваме хората във ФИДЕ да проявят съвест и да вземат нещата в ръце. Доколкото знам нашата федерация трябва в най-кратък срок да представи там становище по случая. Но ако това е становището....не ни чака нищо добро. От тук нататък следва разследване на документацията на всички турнири в България които са важали за международни звания и рейтинг. И нека сега да видим каква ще бъде ролята на високомерните главни съдии които не са изпращали доклади и сега трябва да са представят такава информация където трябва. Ако тя не бъде представена и не може да бъде намерена... знаете какво ще последва...
За мен това решение на УС е неприемливо и аз настоявам всички помощни органи - съдийска комисия, етична комисия, квалификационна комисия и дисциплинарна комисия КОЛЕКТИВНО да подадат оставка. Мотивът и причините са повече от ясни - нарушаване на Устава и приетите правилници и несправяне с делегираните права и задължения.
Това решение на УС е грубо нарушение на Устава и Дисциплинарния Правилник и трябва да се търси отговорност за това гласуване. Нека стане публично ясно кой как е гласувал и кой е формулирал това решение. Такова отношение е НЕДОПУСТИМО!
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby HeavyMetal on Wed Oct 27, 2010 12:29 am

atakurt wrote:Нееее, тричленната комисия ще предложи глоба от сто лева, както се разреши случаят с уговорения мач от отборното първенство на България :) :
----------------
" 5.2.За несериозно отношение в решаващата среща от последния кръг на Държавното отборно първенство за мъже „Б” група от 27 май до 2 юни 2010 година между отборите на ШК „Енергия 21” (Добрич) и СКШ „Тунджа 2009” (Ямбол):

- Санкционира ШК „Енергия 21” (Добрич) и СКШ „Тунджа 2009” (Ямбол) с по 100 (сто) лева."



Не позна, колега, минахме даже и без глоба.Живеем в демократично време и имаме демократичен УС. :lol: Просто няма какво да му мислим, да им пожелаем нови творчески успехи през новия мандат, този път четиригодишен, през който да вземат само подобни на това демократични решения!
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby MilenPetrov on Wed Nov 10, 2010 10:30 am

А от днес (а може би и от по-рано) забелязах вече че секцията за съдии вече липсва на главната страница на федерацията. :shock: Чудя се защо ли...
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby atakurt on Wed Nov 10, 2010 11:23 am

MilenPetrov wrote:А от днес (а може би и от по-рано) забелязах вече че секцията за съдии вече липсва на главната страница на федерацията. :shock: Чудя се защо ли...

Да те открехна, майна!
Просто защото няма съдии у нас вече. Честните се отказахме, а останалите в играта са само мошеници и нямат нужда от рекламиране, защото цените им са общоизвестни.
Така че не се чуди повече!
Ха наздраве!
И много поздрави от Председателя на Дегустационната комисия на БФШ!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Previous

Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests