За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Sat Jun 19, 2010 3:54 pm

Advertising
 

За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby atakurt on Sat Jun 19, 2010 3:54 pm

Един сайт е дрехата на една организация в днешно време и по него тя бива посрещана.
А по отношението ѝ към бившите ѝ деятели бива оценяван нейният морал.
След избора на новата Съдийска комисия през февруари, обаче, сайтът http://chessarbiters.info/ "умря".
След личен разговор със създателя на сайта г-н Бохос Рупенян разбрах, че шефът на новата СК г-н Румен Ангелов му е поискал (и той веднага му е предал) диск с цялата информация, касаеща сайта (сорсове и всичко останало). Освен това, шефът на новата СК е наредил на г-н Рупенян повече да не се занимава със сайта. Доколкото разбрах, било му е съобщено, че сайтът на СК ще се води от близък приятел на шефа на СК, който щял да го води безплатно :) :) :) (колко ли ще струва тази "безплатна" услуга?) .
Но най-много ме порази фактът, че шефовете на СК са отказали да изплатят задълженията си към Бохос Рупенян в размер на мизерните 50 лева (при наличие на многохилядна сума в касата на СК). Ще припомня, че Б. Рупенян е дал много на шаха - и в натура, и в пари, и като шахиздател, и като член на УС на БФШ, и като дългогодишен спонсор на няколко шахклуба, и като ...
А сега е пенсионер по болест, след прекаран инсулт ...
Интересно какво смята да прави СК със сайта? И със задълженията си към Бохос Рупенян? И колко ли заека ще изскочат иззад този храст?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Fri Jul 02, 2010 12:21 pm

Advertising
 

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby Ivanst on Fri Jul 02, 2010 12:21 pm

В отговор на написаното от Аtakurt мога да информирам, че на заседанието на СК от 26.06.2010 бе взето решение да се плати на г-н Рупенян и за месец април 2010 година , което вчера беше направено. Написаното,че новият сайт ще се поддържа от човек на председателя на СК не отговаря на истината. Действително сериозно се забавихме, поради субективни причини, които не смятам да коментирам тук.Вече имаме регистриран домейн и хостинг провайдер. Надявам се в скоро време да можете да посещавате новия сайт на съдийската колегия.
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am

by Advertising on Fri Jul 02, 2010 11:21 pm

Advertising
 

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby atakurt on Fri Jul 02, 2010 11:21 pm

Ако не бях написал нищо тук, то нямаше и да платите нищо на Рупенян. А и сайтът щеше да се даде на "нашия" човек, нали?
Затова и публикувах тази вътрешна информация, за да разкрия какво става зад кулисите на СК.
Радвам се, че съм бил полезен и че Рупенян си е взел парите, както и че "нашият" човек няма да получи сайта, благодарение на публикацията ми.
Сега очакваме да разберем как, от кого и за колко пари ще се води сайтът ...
А за "субективните" причини, които НЕ ТИ СЕ КОМЕНТИРАТ, е ясно на всички!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby Ivanst on Wed Jul 07, 2010 9:04 am

Сайтът на съдийската комисия вече функционира. За повече информация посетете : http://www.chessarbiters-bg.info
Въпроси, предложения и казуси можете да изпращате на Е-mail:SK@chessarbiters-bg.info
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby atakurt on Wed Jul 07, 2010 7:43 pm

Именно от този сайт току-що разбрах, че:
СЪДИЙСКАТА КОМИСИЯ СЕ СЪСТОИ ОТ ОСЕМ ЧОВЕКА, ОТ КОИТО ШЕСТ СА РЪКОВОДСТВОТО, А ДВАМА СА РЕДОВИТЕ ЧЛЕНОВЕ.
Нима този абсурд е реалност? ШЕСТИМА ръководят ДВАМА?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby Ivanst on Thu Jul 15, 2010 11:48 pm

В СК решенията се взимат с болшинство, а не на базата кой е председател и кой не .
Решенията на комисията са публични в сайта на СК . Протоколите от заседанията заедно с
взетите решения можете да видите на :http://www.chessarbiters-bg.info/ Заседания на СК
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby atakurt on Tue Jul 27, 2010 1:14 pm

Иване, не се прави на неразбиращ! Не те питам това!
Конкретен съм и всеки, знаещ български език, ще разбере за какво говоря.
Повтарям:
Защо СК има ШЕСТ души ръководство и ДВАМА души редови членове. Смяташ ли това за нормално? Та ти си зам-шеф на СК! Нормално ли е?
ДА или НЕ? Отговори ми, моля, все пак си плащам редовно членския внос на съдия и имам право да знам ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby Ivanst on Sun Aug 29, 2010 8:07 pm

На вниманието на шахматните съдии. Важно съобщение относно ЕКК -Пловдив можете да видите на:
http://www.chessarbiters-bg.info/
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby HeavyMetal on Wed Sep 01, 2010 1:19 pm

Поздравления за СК, най-после взе мерки срещу подправянето на турнири ! Сега на ход е УС.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby MilenPetrov on Thu Sep 02, 2010 2:43 pm

Имам огромни опасения, че нищо няма да се случи и нещата пак ще бъдат потулени.
Особено след като служители на федерацията в частни разговори са заявили, че няма да бъдат оттеглени кандидатурите за звания защото видите ли главния съдия на някои от тези турнири не бил в София и нямало как да му се вземе оригиналния подпис, а и това което било направено не вредяло на никой. Е питам аз - главният съдия издавал ли е такива норми или не. Защото за две от нормите на Ст.Сергиев в докладите, които бяха изпратени до СК след завършването им не присъства такава норма. А както всички знаем нормите се издават от главния съдия, а не от някой административен плъх.
Ще бъде много интересно дали УС ще мери с един аршин за всички или ще направи разлика. Само да си спомним за колко по-малки и безобидни неща бяха наказани Н.Тодоров, С.Стоичков и Ат.Куртенков.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby Ivanst on Fri Sep 03, 2010 8:08 pm

Дано, не се сбъднат опасенията ти. Тогава ще се наложи да се намеси ФИДЕ.
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby MilenPetrov on Fri Sep 10, 2010 3:03 pm

За огромно съжаление се оказах прав за пореден път... :oops: С цел да не се поддам на негативните емоции и нервност предпочитам да не коментирам случая днес. През другата седмица ще бъда по-конкретен.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby Ivanst on Fri Sep 10, 2010 9:28 pm

Скоро очаквайте "Приказка, но не за деца" в която всяка прилика с действителни герои не е случайна.
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby MilenPetrov on Wed Sep 15, 2010 2:25 pm

Днес имах честта да се запозная с решенията от последното заседание на УС на БФШ и меко казано останах изумен.
Ще си позволя да цитирам нещата, които ми направиха впечатление:
1.Решение за подкрепа на кандидатурите за Президент на Международната федерация по шахмат (FIDE) и Европейския шахматен съюз (ECU) на предстоящите избори през октомври 2010 година.
Докладва: Ст. Сергиев
РЕШЕНИЯ:
1.След проведеното тайно гласуване упълномощава Президентът на Българската федерация по шахмат, Стефан Сергиев за делегат на Конгреса на FIDE да гласува за кандидатурата на получилия пълната подкрепа на членовете на Управителния съвет на БФ Шахмат.

И в крайна сметка кой кандидат ще подкрепи БФШ??? И кой кандидат са подкрепили членовете на УС... А и как може да се докаже че Българския делегат е гласувал точно както е решил управителния орган на БФШ...

5.Разни:
5.1.Писмо на Съдийската комисия.
Докладва: Р. Ангелов

РЕШЕНИЯ:
5.1.Възлага на комисия в състав – Румен Ангелов (Председател) и членове – Трифон Тодоров и Огнян Тодоров да разгледа случая с нарушенията в дейността на Димитър Илиев и на следващото заседание на Управителния съвет на Българската федерация по шахмат да излезе с конкретни предложения.

Както се изразява един уважаван от мен професор.... Гледам и не вярвам на ушите си...
(НЕ)УВАЖАЕМИ ГОСПОДА, какво повече искате от конкретните предложения, които е направила СК за наказание и вземане на мерки срещу подобни прояви. Може би очаквате тази тричленна комисия да Ви предложи потупване по рамото... Това е поредния абсурд.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: За сайта на Съдийската комисия на БФШ и за морала на СК

Postby atakurt on Wed Sep 15, 2010 4:47 pm

Нееее, тричленната комисия ще предложи глоба от сто лева, както се разреши случаят с уговорения мач от отборното първенство на България :) :
----------------
" 5.2.За несериозно отношение в решаващата среща от последния кръг на Държавното отборно първенство за мъже „Б” група от 27 май до 2 юни 2010 година между отборите на ШК „Енергия 21” (Добрич) и СКШ „Тунджа 2009” (Ямбол):

- Санкционира ШК „Енергия 21” (Добрич) и СКШ „Тунджа 2009” (Ямбол) с по 100 (сто) лева."
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Next

Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests