ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Mon Jan 31, 2011 12:17 am

Advertising
 

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby argentique on Mon Jan 31, 2011 12:17 am

Веднъж в гората се появил бухал, който дълго бил живял в клетка при хората и познавал човешките нрави. Започнал да разказва какви конкурси правели хората и как решавали кои са най-добрите в дадена област.

Животните се запалили по идеята и решили да направят певчески конкурс. Записали се да участват почти всички животни - от славея до носорога. Под ръководството на бухала, който знаел как трябва да се провеждат тези конкурси, решили да се проведе тайно гласуване, като всеки от участниците трябвало да си даде гласа за някой друг и така самите участници да бъдат жури. Речено-сторено, всички животни, дори и човекът, се качили на сцената и пели.

Те били по-малко или повече аплодирани от присъстващите. Накрая раздали на всеки един от участниците по едно листче и всеки отбелязал на листчето кого най-много е харесал като певец. Получените листчета поставили в една голяма урна.

Когато започнали да броят гласовете, резултатите били изненадващи. Първият глас бил за магарето, вторият също, после и третият. Присъстващите започнали да се споглеждат и чувството за вина все повече ги завладявало, чувство за вина заради собствените им гласове. Всеки един от присъстващите знаел, че няма по-лоша песен от тази на магарето.

И все пак гласовете един след друг го сочели за най-добър певец. И станало така, че след края на преброяването, след свободния вот на безпристрастните, магарето спечелило конкурса, въпреки продрания си и креслив рев. И магарето било провъзгласено за най-прекрасния глас в гората и околовръст.

По-късно си обяснили всичко така: всеки бил дал своя глас за най-неподготвения, този, който не представлявал никаква заплаха. Гласували почти единодушно. :D

Само два гласа не били за магарето - на самото магаре, което, като знаело, че няма какво да губи, гласувало съвсем честно за чучулигата, и на човека, който гласувал, въпреки регламента, за себе си. Такава е нашата човешка действителност.
User avatar
argentique
Пешка
 
Posts: 6
Joined: Fri Dec 17, 2010 11:57 am

by Advertising on Mon Jan 31, 2011 3:50 am

Advertising
 

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby Kalin on Mon Jan 31, 2011 3:50 am

Еми за съжаление те точно това искат от БФШ, да изгонят всички силни и можещи да направят нещо голямо хора от шаха :(
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Mon Jan 31, 2011 11:24 am

Advertising
 

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby HeavyMetal on Mon Jan 31, 2011 11:24 am

Проблемът не е в ръководството на БФШ, а в закона за спорта, който фактически ни налага хора със стадна психика, нямащи 2 лв в джоба си, да го избират. Искам да пожелая успешна работа в името на доброто бъдеще на българския шах на новия УС, който в момента се ползва с по-голямо доверие от това на другаря Ким Чен Ир (дано да го оправдае). И накрая, понеже считам темата за напълно изчерпана, искам да поздравя всички делегати на ОС, които четат това, с една прекрасна песен:

http://www.youtube.com/watch?v=r7kxI7eA8EA[url][/url]

Trading their lies on the TV-screen
Telling us all what to be
Act like they’re gods, egos inflated
Can’t believe you’d fail to see

Other lives on the great divide
And hungry you swallow their scheme
Small-minded fools, all so conceited
Don’t you know that they’re never quite they seem


As weird as if a dream

Another fool, one more crossing the line
Won’t believe, a mad man leads the blind
So follow your heart and hear them cry
Because fools never die


Crawl on your knees for your world to grow.
A round of applause and you go
In with the freaks, swallow our poison
Never thought you’d stoop this low
Last edited by HeavyMetal on Mon Jan 31, 2011 5:53 pm, edited 2 times in total.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby Darth_Plague on Mon Jan 31, 2011 11:33 am

Наистина жалко, че хората който изпратихме са се уплашили и са клекнали. Ако погледнем в исторически план технологията на завладяването ни от турците е абсолютно същата. Някои неща не се променят, народопсихологията си остава същата. Евала на Яначката, занапред ще си пия кафето само с него. И с куртенката нямаше да цъфнем и вържем, но сега става много страшно за детския шах, а и самите клубове ще си го получат.
Darth_Plague
Пешка
 
Posts: 3
Joined: Thu Jan 20, 2011 11:53 am

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby Darth_Plague on Mon Jan 31, 2011 11:35 am

ozzy, ама ти наистина разбираш от музика.
Darth_Plague
Пешка
 
Posts: 3
Joined: Thu Jan 20, 2011 11:53 am

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby chovek on Mon Jan 31, 2011 12:47 pm

Darth_Plague wrote:Наистина жалко, че хората който изпратихме са се уплашили и са клекнали. Ако погледнем в исторически план технологията на завладяването ни от турците е абсолютно същата. Някои неща не се променят, народопсихологията си остава същата. Евала на Яначката, занапред ще си пия кафето само с него. И с куртенката нямаше да цъфнем и вържем, но сега става много страшно за детския шах, а и самите клубове ще си го получат.

Трудно ми е да проумея, но това с детския шах не се ли изтърка вече? За да има масовост, нещата първо трябва да тръгнат от семейството.
Ако родителите не могат, не искат или не желаят детето им да се занимава с шах, независимо че според капацитети то има данни за шахматист, какво се прави в случая?
HeavyMetal wrote:Проблемът не е в ръководството на БФШ, а в закона за спорта, който фактически ни налага хора със стадна психика, нямащи 2 лв в джоба си, да го избират. Искам да пожелая успешна работа в името на доброто бъдеще на българския шах на новия УС, който в момента се ползва с по-голямо доверие от това на другаря Ким Чен Ир (дано да го оправдае). И накрая, понеже считам темата за напълно изчерпана, искам да поздравя всички делегати на ОС, които четат това, с една прекрасна песен:
http://www.youtube.com/watch?v=r7kxI7eA8EA[url][/url]

Не виждам смисъл да се правят толкова смешни и погрешни асоциаци. Приемете че позицията от която сте тръгнали е ГРЕШНА.
Недейте да забравяте, че историята я пишат ПОБЕДИТЕЛИТЕ. А кой от вас е победител?
Не познавам лично С. Данаилов. Но като средностатистически българин мога да съдя за резултатите постигнати от него и екипа му.
Замислете се защо рипате толкова срещу него и ако сте на неговото място с какво ще сте по-различни?
Предполагам не всичко в Българския шах е ПРОЗРАЧНО, но ако имахте възможност да сте начело на федерацията, нямаше ли да си топнете ръчичките в меда?
Не е луд който изяжда зелникът, а оня който му го дава.
За да промените системата трябва вие да давате парите. Ако не сте хората които ги дават - сетете се сами какви са ви шансовете за успех.
Kalin wrote:Еми за съжаление те точно това искат от БФШ, да изгонят всички силни и можещи да направят нещо голямо хора от шаха :(


АКо ти беше можещ в шаха, щеше ли да се занимаваш с нещо друго?
Да играеш шах срещу неравностойни противници не е можене. Слушал съм какви ли не глупости от по-малко или повече можещи шахматисти. Но за да стане шахмата МАСОВ СПОРТ трябва разбирачите да слязат на земята. А не да витаят из облаците и да гледат от високо. И освен разбирачи трябват и МНОГО ПАРИ. Изпълнят ли се тия две условия ще има и детски шах и високо спортно майсторство. Но да искаш да управляваш ЧУЖДИ ПАРИ - не виждам как ще стане. Даваш и едва след това получаваш.

Калин: За щастие разбирам от доста неща и в момента гоня върхове в други професии. Никога не съм имал желание да управлявам чужди пари и за времето, което бях активен в шахматното общество, давах доста повече, отколкото се връщаше обратно. В шаха има доста хора със свободно и модерно мислене, с ресурси под формата на знания, контакти или пари, което могат да бъдат полезни. Федерацията, вместо да помага на тези хора (клубове) да развиват шаха независимо, се меси навсякъде, често целенасочено ги спъва и се опитва да им открадне ресурсите, защото тя поначало е едно голямо празно... нищо и се опитва да се... пълни отнякъде :)
chovek
 

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby stefibed on Mon Jan 31, 2011 12:52 pm

Моя милост присъства на Общото събрание!
Искам да подчертая,че беше подложено на гласуване правото на господин Куртенков да участва в избора и голяма част от делегатите го подкрепихме в това негово право, за мен лично дори беше излишно да се подлага на гласуване, при положение,че кандидатурата му вече беше издигната и програмата му беше публикувана на интернет страницата на БФШ.
По отношение на изказването на Г.Живков и писмото,което той прочете, аз лично разбрах, че Г-н Куртенков е изключен като член на "МЕНСА- БЪЛГАРИЯ", което сдружение е признатo за национална организация на Менса и е присъединенo към международната организация Менса!Това сдржение няма нищо общо със сдружението "Менса",учредено през 2010г. с Председател г-н Куртенков,който неколкократно пуска линк към станицата на Министерство на правосъдието, от където е видно, че такова юридическо лице съществува и той наистина е негов председател. Простичко ще го обясня така: Всеки от нас може да учреди подобно сдружение с нестопанска цел,достатъчно е неговото име да е уникално, тоест в съответния окръжен съд да няма вписано друго със същото наименование, разбира се има и др. условия,който проявява по-голям интерес нека прегледа Закона за юридическите лица с нестопанска цел.
Обстоятелствата, при които е бил изключен г-н Куртенков от "МЕНСА- БЪЛГАРИЯ" не мога да цитирам дума по дума,но сред тях бяха уронване на престижа на организацията и неините членове и др. ,но не искам да говоря на изуст.
Продължителността на обсъжданията беше гласувана предварително и когато господин г-н Куртенков поиска думата времето беше изтекло и трябваше да се пристъпи към гласуване, но все пак се подложи на гласуване дали да се продължат обсъжданията,от чисто законова гледна точка основателно преключиха дебатите, но от чисто човешка страна смята, че трябваше да дадем думата на г-н Куртенков, дори се изненадах от гората от вдигнати делегатски карти,моята лично пасува по този въпрос.
Трябва да споделя, че г-н Куртенков до последно не спомена имена ,с които смята да работи ако бъде избран, което остави усещането, че никой не иска да работи с него, факт е ,че с крайно негативния си подход към хората и вечна критика(която разбира се не се осмелявам да твърдя ,че е неоснователна, дори споделям малка част от неговите идеи за развитието на българския шахмат) той не можа да спечели гласоподавателите, а явно е успял да изгуби такива,които е очаквал да го подкрепят.Ако някой по умерен кандидат със същата програма се бе явил най-вероятно щеше да има по-голям успех,дори личното ми мнение е,че ако Силвио Данаилов бе единствената кандидатура,то той щеше да спечели със значително по-нисък резултат.
Да се надяваме ,че сме направили правилния избор,друго по темата няма какво да коментираме!Все пак аз смятам ,че г-н Куртенков има какво да даде на бългасрския шахмат и вярвам,че работейки,чрез "Спартак" ще успее да го направи,но този клуб все пак е член на БФШ и затова считам,че той трябва да намери по-умерен подход
stefibed
Офицер
 
Posts: 57
Joined: Tue Jul 22, 2008 2:24 pm

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby atakurt on Mon Jan 31, 2011 2:18 pm

stefibed wrote:По отношение на изказването на Г.Живков и писмото,което той прочете, аз лично разбрах, че Г-н Куртенков е изключен като член на "МЕНСА- БЪЛГАРИЯ", което сдружение е признатo за национална организация на Менса и е присъединенo към международната организация Менса!Това сдржение няма нищо общо със сдружението "Менса",учредено през 2010г. с Председател г-н Куртенков,който неколкократно пуска линк към станицата на Министерство на правосъдието, от където е видно, че такова юридическо лице съществува и той наистина е негов председател. Простичко ще го обясня така: Всеки от нас може да учреди подобно сдружение с нестопанска цел,достатъчно е неговото име да е уникално, тоест в съответния окръжен съд да няма вписано друго със същото наименование, разбира се има и др. условия,който проявява по-голям интерес нека прегледа Закона за юридическите лица с нестопанска цел.
Обстоятелствата, при които е бил изключен г-н Куртенков от "МЕНСА- БЪЛГАРИЯ" не мога да цитирам дума по дума,но сред тях бяха уронване на престижа на организацията и неините членове и др. ,но не искам да говоря на изуст.
Продължителността на обсъжданията беше гласувана предварително и когато господин г-н Куртенков поиска думата времето беше изтекло и трябваше да се пристъпи към гласуване, но все пак се подложи на гласуване дали да се продължат обсъжданията,от чисто законова гледна точка основателно преключиха дебатите, но от чисто човешка страна смята, че трябваше да дадем думата на г-н Куртенков, дори се изненадах от гората от вдигнати делегатски карти,моята лично пасува по този въпрос.

Нелогично е да дискутирам проблемите, които засяга Стефи на базата на личното си мнение. Всеки си има това право. Само ще се спра на три момента, цитирани по-горе:
1. ВЕДНАГА след особено злостното изказване на Г. Живков срещу мен (пълно с обидни квалификации), поисках думата в качеството си на имащ право на отговор (всеки, чието име се споменава в негативен аспект, има това право - особено когато става дума за кандидат-президент, нали?), но председателстващият ОС не ми даде дума, а веднага подложи на гласуване прекратяване на дебатите, което е противозаконно и неморално (още повече, че именно той - Пламен Моллов, е заинтересовано лице като кандидат за вице-президент).
2. Не може да се приема за даденост дадено нещо, ако по него тече съдебен спор. Именно това и щях да кажа - има смесване на понятията, като:
А) В официалния регистър на Република България има само две ЮЛНЦООПД, в чиито имена се съдържа думата "МЕНСА" - това е "МЕНСА" (България) с председател Ат. Куртенков и "Менса-Варна", чиито мандат е изтекъл (видно от сайта на Минправ)! А и от имената им е видно коя е истинската "Менса" и коя е "менса"-та с тирета (от там се и вижда чии са били първоначалните права над името "Менса");
Б) В момента тече съдебен спор пред СГСъд, в които обжалвам наказанията, наложени ми от "Менса-България" и никой не може да коментира бъдещите решения на Съда! Именно това бе направено и публиката бе манипулирана, като й се внуши, че всичко вече е свършен факт. А и от имената е видно коя "Менса" е първичната и кой е имал правата над името "Менса" (това съм аз). Знаете, че когато някое име е вече запазено, се опитват да създават подобни организации с тирета, цифрички и други джаджи :)
В) Умишлено се съобщиха тези клевети, за да бъда окепазен (типично за стила на управляващите родния шах). Та това няма пряка връзка с шаха у нас, но даже и да е така, то пак се вижда, че съм прав по проблема.
3. Премълчават се фактите, които изнесох - с документи, ведомости и договори! Вчера Сашо Диков е излъчил изказването ми и нищо не може да спре разплитането на чорапа! За незнаещите:
НА СЪБРАНИЕТО ПОКАЗАХ ДОКУМЕНТИ, ДОКАЗВАЩИ РЕДИЦА ФИНАНСОВИ ЗАКОНОНАРУШЕНИЯ ОТ СТРАНА НА ЛИЦА, УПРАВЛЯВАЩИ БФШ!
ПОКАЗАХ И ДОГОВОРИ НА ДАНАИЛОВ С БНТ, СКЛЮЧЕНИ ПРИ НАЛИЧИЕ НА КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ! ФИРМИТЕ МУ СА РЕАЛИЗИРАЛИ ПРИХОДИ ОТ ОКОЛО ... ТРИ МИЛИОНА И ПОЛОВИНА ЛЕВА ... (!!!) ... САМО ЗА ДВЕ ГОДИНИ ...
Затова са и атаките срещу мен. Затова и Силвио иска да е начело на БФШ - не за да дава, а за да продължи да взема от родния шах!!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby stefibed on Mon Jan 31, 2011 2:59 pm

Извинявам се, че пропуснах момента с представянето на документите,но сами разбирате ,че от мястото на трибуната където г-н Куртенков показваше въпросните документи,нямаше как те да станат наше достояние,вярно е,че аз все още нямам нужда от очила, но не притежавам и свръхспособности,единственото което мога да кажа по този въпрос ще бъде преразказ на чужди думи изречени на събранието.За единия документ доколкото разбрах е имало малка техническа грешка-описани са поименно възнагражденията на съдийския апарат,но на практика се оказва,че някои от лицата посочени в този списък не са били съдии,а част от техническия екип, тоест грешката е ,че не е било посочено изрично,че лицата в списъка са съдии и технически лица, но описаните суми реално са изплатени на всички лица! Друго,което се коментира бе защо не са отчетени 20 000лв. като постъпление от община Пловдив в бюджета на БФШ,на което г-н Сергиев обясни,че тези пари не са постъпвали в БФШ,а в един от шахматните клубове в Половдив( мисля ,4е беше Локо 2000)и то във връзка с подсигуряването на наградния фонд на Открития шампионат !
По останалите документи нямаше дебати,а аз лично не съм ги видяла и не мога да коментирам!

Подчертавам ,че аз само се опитвам да преразкажа събитията,разбира се правя го по начина, по който аз съм ги възприела и все пак смея да твърдя, че го правя обективно и в голяма част безпристрастно.
stefibed
Офицер
 
Posts: 57
Joined: Tue Jul 22, 2008 2:24 pm

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby mai4eto on Mon Jan 31, 2011 4:16 pm

Следя от известно време този форум.Живея извън Бг и съм далеко от това какво се случва в бг шах,но с интерес очаквах избора на председател/президент на БФШ и честно казано останах леко изумена от резултатите.Странно,доста хора тук подкрепиха г-н Куртенков а в действителност резултатите показаха друго,незнам разбира се и колко от пишещите тук са имали възможността да гласуват,ноо 61 на 0 ми звучи леко ненормално :shock: .Незнам как г-н Данаилов ще се справи с проблемите на бг шах,които като чета са не малко,дано успее,но ако наистина останат същите хора в ръководството,задачата му ще е трудна.
Съдия съм републиканска категория / или поне бях навремето,съдийската книжка си я пазя,макар,че тук тя не ми важи/ и мога да ви кажа,че един турнир не съм съдийствала,защо ли,защото беше немислимо г-да пенсионерите да ги изместиш от техния стол,а камо ли да ти остъпят място,нищо,че вече компютрите бяха навлязли,те си правеха жребия на ръка.А сега искам да ви попитам какво се е променило за тези години,еми нищо,същите тези хора са се бетонирали и можеш да ги изместиш само посмъртно.Предполагам,че това вече никого не учудва.За съжаление от това ще страдат компетентни хора,които имат желание да работят.
Хайде,май достатъчно написах

Поздрави на АДМИНИСТРАТОРА ;)
mai4eto
Пешка
 
Posts: 3
Joined: Wed Oct 07, 2009 10:32 pm

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby atakurt on Mon Jan 31, 2011 5:30 pm

stefibed wrote:За единия документ доколкото разбрах е имало малка техническа грешка-описани са поименно възнагражденията на съдийския апарат,но на практика се оказва,че някои от лицата посочени в този списък не са били съдии,а част от техническия екип, тоест грешката е ,че не е било посочено изрично,че лицата в списъка са съдии и технически лица, но описаните суми реално са изплатени на всички лица! Друго,което се коментира бе защо не са отчетени 20 000лв. като постъпление от община Пловдив в бюджета на БФШ,на което г-н Сергиев обясни,че тези пари не са постъпвали в БФШ,а в един от шахматните клубове в Половдив( мисля ,4е беше Локо 2000)и то във връзка с подсигуряването на наградния фонд на Открития шампионат !
По останалите документи нямаше дебати,а аз лично не съм ги видяла и не мога да коментирам!

За да ИМА ДЕБАТИ (поне - тук), ще сканирам и ще публикувам документите (МОЛЯ КАЛИН ДА МИ КАЖЕ КАК ДА СТАНЕ, защото за високообемни документи не виждам възможност).
Само ще отбележа:
"малка техническа грешка" -ХАХАХА! Кой повярва?
20 000 от Община Пловдив за пловдивски шахклуб, който са за награди??? -УАУУ!!! Дайте и на нас малко де.
Липса на дебати за ТРИ И ПОЛОВИНА МИЛИОНА лева приходи за фирми на Силвио от шахдейност съвместно с БФШ, вместо поне част от тях да отидат към БФШ - ............... !!!!!
...............................
След публикуването на документите на доста хора ще им замръзнат физиономиите. Аз ги показах на всички И ПРЕД ПОВЕЧЕ ОТ СТО СВИДЕТЕЛЯ ДЕКЛАРИРАХ, ЧЕ СА ИЗВЪРШЕНИ ФИНАНСОВИ ЗАКОНОНАРУШЕНИЯ, поемайки цялата наказателна отговорност за обвиненията си!!! Защо НИКОЙ не пожела да се дискутира по тях? А???
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby chovek on Mon Jan 31, 2011 10:09 pm

atakurt wrote:За да ИМА ДЕБАТИ (поне - тук), ще сканирам и ще публикувам документите (МОЛЯ КАЛИН ДА МИ КАЖЕ КАК ДА СТАНЕ, защото за високообемни документи не виждам възможност).
Само ще отбележа:
"малка техническа грешка" -ХАХАХА! Кой повярва?
20 000 от Община Пловдив за пловдивски шахклуб, който са за награди??? -УАУУ!!! Дайте и на нас малко де.
Липса на дебати за ТРИ И ПОЛОВИНА МИЛИОНА лева приходи за фирми на Силвио от шахдейност съвместно с БФШ, вместо поне част от тях да отидат към БФШ - ............... !!!!!
...............................
След публикуването на документите на доста хора ще им замръзнат физиономиите. Аз ги показах на всички И ПРЕД ПОВЕЧЕ ОТ СТО СВИДЕТЕЛЯ ДЕКЛАРИРАХ, ЧЕ СА ИЗВЪРШЕНИ ФИНАНСОВИ ЗАКОНОНАРУШЕНИЯ, поемайки цялата наказателна отговорност за обвиненията си!!! Защо НИКОЙ не пожела да се дискутира по тях? А???

Колкото и да са големи сканираните документи - направи ги на JPЕG файлове с резолюция 1024 х 768 - с малко игра при компресирането би трябвало да се получи необходимото качество за четене. Самата обработка става с програмата Paint който е част от всеки Windows XР. Има и други програмки - но за да дам име, трябва да знам какъв е изходния формат след сканиране. А и при самото сканиране с повече от 150dpi май не е необходимо да се работи.
chovek
 

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby Kalin on Tue Feb 01, 2011 2:43 am

Наско, ако не се оправиш според предишните инструкции, прати ми документите по скайп и ще ги кача аз :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby atakurt on Sat Feb 26, 2011 7:50 pm

Вени Марковски http://blog.veni.com/
- У нас липсва връзка между труд и заплащане - нашенецът пита "Колко ти плащат", а не "Колко изработваш". Той не може да разбере каква е връзката между труда и заплащането, защото при комунизма само частниците - при това на черно - успяваха да изработят парите си, а другите си ги получаваха.
- Да не говорим за това, че изобщо не му е работа да знае колко изработват хората, а по-скоро трябва да се интересува от това не дали той получава колкото другия, а дали работи достатъчно добре, за да получава още повече.
- Нашенецът не се усмихва.
- Нашенецът обича да си прави дебелашки шеги с другите. За да се засмее доволно, шегите трябва да имат и сексуален подтекст, от който да става ясно, че българките са най-красивите, а българите - най-надарените мъже. Но не на света, а на Балканския полуостров, защото светът е голям, а Балканите си ги знаем.
- Нашенецът предпочита да ходи намръщен по улицата, а на въпроса "Как си?" да отговаря "Горе-долу". Което, разбира се, е лъжа - все някой е горе, а друг - малко по-надолу.
- Нашенецът отговаря на въпроса "Какво правиш?" с "Нищо". Е, като не прави нищо, защо иска нещо (хубаво) да се случва?
- Нашенецът инстинктивно мрази онези, които са успели повече от него. Той не се сравнява с тях по способности, а на принципа "откъде накъде той ще е по-успял от мен" слага себе си на едно ниво с всеки друг.
- Нашенецът произлиза от малък, но много силно комплексиран народ. Комплексите идват от "славното" минало, което не е подплатено с нищо в днешно време.
- Нашенецът предпочита да живее в историята, отколкото в настоящето. В един разговор на тема "защо сме на това дередже" винаги ще се намерят хора, които да напомнят за турското робство, за комунизма, изобщо - за историята. Но никой няма да иска да каже защо не прави нещо, за да се промени настоящето. Всички велики моменти на нашенеца са в миналото. Всички тегла - в настоящето.
- Нашенецът по никакъв начин не може да приеме, че друг нашенец е по-кадърен, по-умен, по-работлив. Ако той чуе похвала от чужденец по адрес на някого, то реакцията е "Кой, бе? Този ли е по-добър? Аз го знам, бе! Нали братовчедка ми е била в един клас със сестра му!"
- Нашенецът не разбира живота в чужбина, особено на запад от Белград и на изток от Истанбул. Но нашенецът никога няма да си го признае, защото той винаги има мнение за всичко, което мнение е единствено правилното, разбира се.
- Нашенецът предпочита да живее с клишета за чужденците, защото така се самоуспокоява, че "и при тях има проблеми". Нашенецът отказва да разбере, че "техните" проблеми се решават, докато нашите се задълбочават.
- Нашенецът не вижда бъдеще за себе си или за децата си в България. Както навремето се казваше "Учи, мама, за да не работиш" (само се замислете над това пожелание!), сега се казва "Иди навън, за да успееш".
- Нашенецът в чужбина престава да бъде нашенец и бързо се адаптира към новата среда, в която нашенските номера не минават. Учудващо лесно е да се спазват законите и правилата на обществото... когато има общество, което те кара да ги спазваш.
- Нашенецът иска държавата да му решава всичките проблеми. Същата тази държава, която той псува под път и над път за какво ли не.
- Нашенецът иска да надхитри всички останали. Той отказва да разбере, че в желанието си да прецака околните той прецаква най-много себе си.
- Нашенецът обича интригите и това особено си личи сред хората, които живеят у нас, но имат взимане-даване с чужденците. Погледнете отношенията ни с Европейския съюз и институциите на Съюза. Нашенецът все още си мисли за Брюксел като столицата на нещо, към което България не принадлежи. Колко често се чува - по медиите, на срещи във ведомства, институции, от политиците: "Какво ще кажат в Брюксел".
- В отношенията си с ЕС нашенецът е като смутен гост, който е събул цървулите на входа; на чорапите си има дупки, през тях прозират немитите пети и пръсти... само за да разбере, че всъщност всички други са с обувки.
- Нашенецът не иска да си признае, че някога е носил бели чорапи (защото миналото е винаги славно, нали?). Това пак е израз на комплексарщина - да отказваш да признаваш верни факти.
- Нашенецът спори, но не защото мисли, че е прав, а защото е убеден, че другият не е прав.
- Нашенецът си подрежда дома, но продължава да не иска да има нищо общо с подреждането на общия дом - улица, квартал, град, държава.
- Нашенецът иска някой друг да дойде и да го оправи. Той иска да живее по-добре, но е нещастен, защото непрекъснато му казват, че това си зависи от него. Той не иска качеството на живота му да зависи от него, а от някой друг - цар, генерал, пъдар...
- Нашенецът се страхува да поема инициативата за дела, които изглеждат "глупави" в очите на другите нашенци. Той не знае, че най-доброто нещо е да правиш нови грешки, и затова предпочита да повтаря същите стари грешки.
- Нашенецът предпочита да гледа сеир, вместо да участва в него.
- Нашенецът усеща, че "западняците" го гледат с недоумение, но вместо да се амбицира, се дразни и с думите "Ще им покажа аз на тях!" той се затваря в себе си и гледа сърдито към тях с мисълта "Аз ги спасих от турците през XIV век, а те не са ми достатъчно благодарни..."
- Нашенецът се сърди, когато някой прави обобщения за него. Той винаги е готов да се оправдае с думите "Аз не съм като тях".
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Previous

Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest