За злобата, за завистта и за още нещо ...

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Fri Mar 18, 2011 3:51 pm

Advertising
 

За злобата, за завистта и за още нещо ...

Postby atakurt on Fri Mar 18, 2011 3:51 pm

Днес ми се случи неприятна случка. Ще я споделя и би ми било любопитно какво е мнението на четящите за нея.
--------------------------
Преди много години, през пролетта на 1999 г., когато бях учител по шахмат в Станцията на младите техници в Пловдив (днешното ОДК), при директорката ми дошли уважаемите господа мм Любомир Попов (тогава е бил на практика шеф на шахклуб "Локомотив"), шефът на шахклуб "Марица" Димитър Кирчев и счетоводителят на шахклуб "Локомотив" Леонид. Плюли ме безкрайно колко съм бил лош, как съм крадял безогледно, какъв огромен мошеник съм бил и други тем подобни.
Вика ме после шефката и ми описва случая. Разговорът ни тя завърши така: "Вече знам що за човек си. Тези хора ми отвориха очите и затова ще те предложа за директор на мое място, защото аз напускам. Ти ставаш за директор - имаш всички нужни качества." ... така станах директор, а останалото е вече история ...
----------------------------
Днес ми се обажда ... и разбрах следното:
Днес при Началника на Военния клуб в Пловдив отишли уважаемите господа мм Любомир Попов, шефът на "Локомотив" Харалампи Ванев и шефът на клуба в частна полза "Пловдив 64" (с три члена - баща, майка и дъщеря!!!) Димитър Илчев и ме плюли безкрайно колко съм бил лош, как съм крадял безогледно, какъв огромен мошеник съм бил и други тем подобни.
Особено наблегнали на факта, че г-н Георги Енчев събирал баснословни печалби от всички любители на шахмата в Пловдив, като буквално ги обирал с чудовищните 20 стотинки на час за игра на шах (ЗА СЪЖАЛЕНИЕ, НЕ Е ВИЦ, А НАИСТИНА СА ГО КАЗАЛИ).
.....
-------------------------------
Продължението оставям на вас, защото още съм под емоционален стрес :)
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Sat Mar 19, 2011 11:29 am

Advertising
 

Re: За злобата, за завистта и за още нещо ...

Postby S0uL_K33p3R on Sat Mar 19, 2011 11:29 am

Г-н Куртенков, след всичките истории които съм чул за Вас, и то не от случайни хора, не мога да разбера защо всеки път се изкарвате жертва?
S0uL_K33p3R
 

by Advertising on Sat Mar 19, 2011 1:42 pm

Advertising
 

Re: За злобата, за завистта и за още нещо ...

Postby atakurt on Sat Mar 19, 2011 1:42 pm

По-добре - на хората в устата, отколкото - в краката!
А за великите хора винаги е имало клюки и слухове. И колкото е по-велик един човек, толкова повече клюки и слухове пускат за него враговете му.
За нищожествата никой нищо не клюкарства, защото са безвредни безгръбначни.
Който иска, да гледа това, което съм направил, а не това, което се говори, че съм направил!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: За злобата, за завистта и за още нещо ...

Postby chessamateur on Sun Mar 20, 2011 12:35 am

Най-добре е никой да не обръща сериозно внимание на Ataturk, защото той явно изпитва душевно удоволствие да бъде център на внимание и да занимава шахматната общественост със своите междуличностни отношения,които не са интересни за никого.Явно дразнейки хората се захранва енергийно.
chessamateur
Пешка
 
Posts: 16
Joined: Tue Feb 08, 2011 1:15 am

Re: За злобата, за завистта и за още нещо ...

Postby chovek on Sun Mar 20, 2011 8:14 pm

chessamateur wrote:Най-добре е никой да не обръща сериозно внимание на Ataturk, защото той явно изпитва душевно удоволствие да бъде център на внимание и да занимава шахматната общественост със своите междуличностни отношения,които не са интересни за никого.Явно дразнейки хората се захранва енергийно.

Обикновено такива са "малките хора". Нищо чудно и той да е такъв. :)
chovek
 

Re: За злобата, за завистта и за още нещо ...

Postby JORO555 on Thu Mar 31, 2011 12:50 pm

atakurt wrote: при директорката ми дошли уважаемите господа мм Любомир Попов (тогава е бил на практика шеф на шахклуб "Локомотив")...
Днес при Началника на Военния клуб в Пловдив отишли уважаемите господа мм Любомир Попов,...

А кой е мм Любомир Попов? :roll: :D Сигурен съм,че има двама мм с фамилия Попов-Петър и Любен,но за Любомир не бях чувал... :P
††Con Nosotros Quien Quiera, Contra Nosotros Quien Pueda.††/With us if you're willing; against us if you dare/
JORO555
Таралеж
 
Posts: 54
Joined: Sun Oct 26, 2008 1:43 pm
Location: Между България и САЩ

Re: За злобата, за завистта и за още нещо ...

Postby atakurt on Thu Mar 31, 2011 1:07 pm

Над четиридесет години вече съм активно в шаха, а преди това пък баща ми (даже е бил държавен шампион за мъже). Затова и знам ВСИЧКО за ВСЕКИ, касаещо шаха, включително и доста тайни, неизвестни за широката публика.
Шахматист - мм с името "Любен Попов" няма!
Човекът е пазарджиклийче, сега кара 76-ата си година и се казва Любомир Попов, мм по шахмат, почетен гражданин на Пловдив, с щерка Руслана - мс по шахмат и дипломиран треньор по шахмат, известна от телевизията с прозвището си "Голямата уста", ексжена на волей-национала Димо Тонев ... да продължавам ли?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: За злобата, за завистта и за още нещо ...

Postby JORO555 on Thu Mar 31, 2011 1:26 pm

http://ratings.fide.com/card.phtml?event=2900173
Да му сменят името! ;)
Дори в БФШ го водят като Любен Стоянов Попов.
††Con Nosotros Quien Quiera, Contra Nosotros Quien Pueda.††/With us if you're willing; against us if you dare/
JORO555
Таралеж
 
Posts: 54
Joined: Sun Oct 26, 2008 1:43 pm
Location: Между България и САЩ

Re: За злобата, за завистта и за още нещо ...

Postby atakurt on Thu Mar 31, 2011 2:09 pm

УМИШЛЕНО сгрешеното му име е свързано с редица прелюбопитни факти от биографията му. Той си е правил пластична операция на лицето, проиграл е чудовищно количество пари на покер, изпил е ТОНОВЕ алкохол, участвал е в много хиляди сделки ...
Затова и БФШ не му променя името на реалното - за да се прикрият следите. А доказателството, че аз казвам истината, е видно от сайта на Министерството на правосъдието на Република България: http://www.justice.government.bg/ngo/co ... spx?ID=768
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: За злобата, за завистта и за още нещо ...

Postby JORO555 on Thu Mar 31, 2011 2:14 pm

atakurt wrote: изпил е ТОНОВЕ алкохол,
...е няма лошо ;)
††Con Nosotros Quien Quiera, Contra Nosotros Quien Pueda.††/With us if you're willing; against us if you dare/
JORO555
Таралеж
 
Posts: 54
Joined: Sun Oct 26, 2008 1:43 pm
Location: Между България и САЩ

Re: За злобата, за завистта и за още нещо ...

Postby atakurt on Thu Mar 31, 2011 2:29 pm

Да, така е!
Но умишленото подправяне на името на Любомир Попов от страна на сегашното ръководство на БФШ е вече углавно престъпление, наказуемо по смисъла на Наказателния кодекс.
Престъпният смисъл на деянието се състои в това, че един и същ човек има две различни имена (в случая - официалното извъншахматно Любомир Попов и официалното, съгласно ръководството на БФШ - Любен Попов), което му позволява да действа по специфични начини. Например, търсейки в масивите на МВР лицето с име Любен Попов, разследващият офицер няма да успее да намери реалната личност Любомир Попов.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София


Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests