Картотекираните състезатели у нас

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Thu Apr 07, 2011 11:41 am

Advertising
 

Картотекираните състезатели у нас

Postby atakurt on Thu Apr 07, 2011 11:41 am

Броят на картотекираните състезатели не е решаващ критерий, но е един от важните компоненти, служещи ни за оценка на силата на даден клуб. Особено меродавен е за извършвания обем на работа в съответния шахматен клуб.
Ето защо би било интересно да погледнем официалния списък на картотекираните състезатели, публикуван на сайта на БФШ. За периода 02.04.2011 - 06.04.2011, включително, първите шест клуба в този списък са едни и същи:

1. ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) = 36 картотекирани състезателя
2. СПАРТАК (ПЛОВДИВ) = 29
3-4. КАПАБЛАНКА 97 (ДУПНИЦА) = 28
3-4. ВИКТОРИ (БЛАГОЕВГРАД) = 28
5. ЦСКА (СОФИЯ) = 26
6. ЕНЕРГИЯ 21 (ДОБРИЧ) = 24
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Thu Apr 07, 2011 4:50 pm

Advertising
 

Re: Картотекираните състезатели у нас

Postby Popov on Thu Apr 07, 2011 4:50 pm

Държа да информирам шахматното общество в България, за некоректни коментари на шахматни събития. Синът ми участва на шахматно състезание организирано от ШК Левски. Никой не го е питал от кой клуб е и в крайното класиране е записан като състезател на ШК Левски. Вероятно липсата на шахматна школа и състезатели от този клуб ги принуждава да прибягнат към подобни хитрувания, но ако информацията за това състезание публикувана тук:

http://chess-bg.com/content/getPage/home/83
а и в сайта на федерацията
http://www.chessbg.com/chessbg_files/ca ... i_2011.pdf

не бъде приведена в по-истинен вид (а не да описва , че братята Петрови били от ШК Левски например) да се готвят господата за посещение в съда.
Всеки сам си избира как да си търси спонсори и да си популяризира дейността, но аз и родители на още поне 4-5 деца участвали на състезанието не смятаме да оставим нещата така. Ако не получим публично извинение писмата ни с описание на измамата ще достигнат не само Съда и Прокуратурата, но и всяка независима медия в Република България.
Popov
Пешка
 
Posts: 1
Joined: Thu Apr 07, 2011 10:25 am

by Advertising on Fri Apr 08, 2011 1:51 am

Advertising
 

Re: Картотекираните състезатели у нас

Postby chessamateur on Fri Apr 08, 2011 1:51 am

Същата практика е била и на Открития шампионат на София през миналата година- и там организатор е бил Николай Тодоров от Левски. И там е писал хора без ело и без да имат никакво отношение към клуба му, че са от Левски.Явно това си му е политиката.
chessamateur
Пешка
 
Posts: 16
Joined: Tue Feb 08, 2011 1:15 am

Re: Картотекираните състезатели у нас

Postby atakurt on Fri Apr 08, 2011 9:41 am

Всеки клуб сам си преценява каква политика да води. Не се наемам да съдя действията на другите клубове и отговарям само за нашите действия.
За състезатели на Шахматен клуб "СПАРТАК" се считат само хора, попълнили специално писмено заявление (при непълнолетните се подписва и от родител) и приети след това по съответния ред. Такива до момента са 36 човека. От тях 29 пожелаха да се картотекират в БФШ от името на клуба ни, а останалите са само членове на Фен-клуба ни.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София


Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests