I МЕЖДУНАРОДЕН МЕМОРИАЛ “АВРАМ ДРУМЕВ”
ТУРНИРЪТ С НАЙ-ГОЛЯМ ПАРИЧЕН ФОНД У НАС ЗА ЛЮБИТЕЛИ (ПОД 2200 ПО КЛАСИФИКАЦИЯТА НА ФИДЕ)ДАТИ: Пловдив, 14.10.11 (петък вечер)/16.10.11 (неделя), за имащи FIDE-рейтинг под 2200
ВАЛИДНОСТ: На сайта на FIDE, важи за международен и национален рейтинг и разряди
ОРГАНИЗАТОРИ: Рени Друмева, Технически университет – Пд и ШК „СПАРТАК” (Пд)
МЯСТО: Технически университет, ул. Цанко Дюстабанов № 25
КОНТРОЛА: 30 минути основно време + 1 минута инкремент, стандартен шахмат
СИСТЕМА: Швейцарска в 7 кръга чрез Правилника на шахмата на ФИДЕ и „Swiss Manager” с допълнителни показатели – пърформанс-медиана „ЕМ 2011”, пърформанс
ПРОГРАМА: ПЕТЪК: от 17:30 ч. до 17:45 ч. – записване, 18:00 – откриване, 18:30 – I кръг; СЪБОТА: 08:30 – II кръг, III кръг – 5 минути след края на II кръг, IV кръг – 5 мин. след края на III кръг; НЕДЕЛЯ: 08:30 – V кръг, VI кръг – 5 мин. след края на V кръг, VII кръг – 5 мин. след края на VI кръг, връчване на парите и закриване – 5 мин. след края на VII кръг
ПАРИЧНИ ПОМОЩИ: Гарантирани необлагаеми с данъци и получавани в пълен размер 56 помощи от 2000 (две хиляди) лева (максимум по 1 помощ на човек) според мястото в крайното класиране: I – 500 лв., II – 300 лв., III – 100 лв., IV – 50 лв., V – 30 лв., VI – 20 лв., VII – 20 лв., VIII – 20 лв., IX – 20 лв., X – 20 лв. и допълнителни парични суми в 46 групи по 20 лв. (в сила при поне 5 човека в група и давани на победителя в групата): в 11 групи по FIDE-рейтинг (без рейтинг, 1200/1299, 1300/1399, 1400/1499, 1500/1599, 1600/1699, 1700/1799, 1800/1899, 1900/1999, 2000/2099, 2100/2199); в 13 мъжки групи по рождена година (старейшина – преди 1932 год., ветеран старша – през 1932/1941, ветеран младша – 1942/1951, 1952/1990, 1991/2, 1993/4, 1995/6, 1997/8, 1999/2000, 2001/2, 2003/4, 2005/6, след 2006); в 13 дамски групи по рождена година (до 1932, през 1932/1941, 1942/1951, 1952/1990, 1991/2, 1993/4, 1995/6, 1997/8, 1999/2000, 2001/2, 2003/4, 2005/6, след 2006); в 9 специални групи (с увреждания, социално слаби, жени, безработни, ветерани родени преди 1952 г., с международно звание, студенти, преподаватели във ВУ, служители във ВУ).
На закриването ще се разиграе томбола с парични суми и предметни награди.
Всички деца под 13 г. ще получат книги, дарение от г-н Стойо Вартоломеев – Президент на Издателска къща „Хермес”.
ИНВЕНТАР: Обезпечени от организатора шахматни комплекти и електронни часовници ЗАПИС: Задължителен, върху клубните бланки на ШК „СПАРТАК” (Пд)
СПАНЕ: За заявилите спане до 10.10.11 – в хостел за 10-12 лв. на 15 минути пеша от залата
ОБЩО КЛАСИРАНЕ: Турнирът важи и за II опен-шампионат/2011 г. на ШК „СПАРТАК” с име „СПАРТАК – 6”. Точките от всички етапи се събират и първите трима играят в кръгов финал, валиден за звания, рейтинг, награди, медали и Купа „СПАРТАК”
ПРАВОУЧАСТИЕ: Далите заявка и дарили на ШК „СПАРТАК” на 14.10. до 17:45 ч. –
- 5 лв. за работещи или учещи във висши училища;
- 10 лв. за картотекирани в ШК „СПАРТАК” (картотекирането става веднага на място);
- 15 лв. за некартотекирани в ШК „СПАРТАК”
БЕЗПЛАТНО играят далите заявка и картотекирани в ШК „СПАРТАК” (Пд), ако са: деца под 13 години (родени след 1998 г.); шахмайстори и кандидат-майстори над 79 години (родени преди 1932 г.); международни майстори и гросмайстори; социално слаби
ЗАЯВКА: Да се изпрати до 13:00 ч. на 10.10.2011 на Атанас Куртенков – Председател на ШК „СПАРТАК” с име, рождена дата и клуб по имейл
atakurt@abv.bg или GSM 0899-203468. Заявилите по-късно внасят 20 лв. и носят работещ часовник DGT XL или DGT 2000.
- Karta.jpg (145.59 KiB) Viewed 3777 times
ШАХМАТЕН КЛУБ „СПАРТАК” (ПЛОВДИВ) ръководи Централния пловдивски шахматен дом на ул. Иван Вазов № 2 (Военен клуб) – работещ без почивен ден от обед до вечер. След регистрацията си на 02.08.2010 г. организирахме следните по-големи изяви:
1./5. 07.08.10 – Шахпразник – 3 турнира (за деца, любители и ветерани), шахсеанс и турнир по „Не се сърди, човече!” заедно с „Център по наркотични вещества” и Община Пловдив;
6. 31.10.10 – IX мемориал „Георги Дарков” и I открит шампионат – 2010 на ШК „Спартак”;
7./10. 27.11.10 – Регионалните първенства на Централна Южна България по блиц, ускорен и стандартен шахмат (индивидуално), стандартен шахмат (отборно);
11. 01.12.10 – Шампионат по шахмат на Технически университет – Пловдив;
12. 27.12.10 – Коледно-Новогодишен шахматен турнир във Военен клуб – Пловдив;
13./14. – 08.01./15.01.11– съдийство на Общински ученически игри по шах (младша/старша);
15. 03.03.11 – Първи етап на градското първенство на Пловдив по блиц-шахмат в 8 групи (мъже, жени, девойки, юноши, момичета, момчета, ветерани, хора с увреждания);
16./17. 12.03.11 – съдийство на Областни ученически игри по шахмат (младша и старша);
18. 19.03.11 – Първенство на пенсионерските клубове по шахмат с Община Пловдив;
19. 20.03.11 – Първенство на пенсионерските клубове по табла с Община Пловдив;
20. 10.04.11 – Блиц-шампионат „Пловдив – 2” в 8 групи;
21./22. 16.04.11 – съдийство на Зонални ученически игри по шах (младша и старша възраст);
23. 30.04./01.05.11 – „СПАРТАК – 1” (II опен-шампионат/2011 на ШК „Спартак”);
24. 22.05.11 – Блиц-шампионат „Пловдив – 3” в 8 групи;
25. 12.06.11 – Блиц-шампионат „Пловдив – 4” в 8 групи;
26. 18/19.06.11 – „СПАРТАК – 2” (II опен-шампионат/2011 на ШК „Спартак”);
27. 11/13.07.11 – съдийство на 16. ДОП на малките селища в Момин проход;
28. 30/31.07.11 – Международен турнир „СПАРТАК – 3” (II опен-шампионат/2011);
29. 13/14.08.11 – „СПАРТАК – 4” (II опен-шампионат/2011 на ШК „Спартак”);
30. 15.08.11 – Симултанен сеанс на 20 дъски в град Неделино, област Смолян;
31./34. 22/25.09.11 – Национален фестивал на умствените игри по бекгемън, ГО, спортен белот и X международен мемориал „Г. Дарков”/II опен-шампионат „СПАРТАК–5”.
ПРЕДСТОЯТ:
35. 08.10.11 – Блиц-шампионат „Пловдив – 5” в 8 групи;
36. 14/16.10.11 – I международен мемориал „А. Друмев”/ II опен-шампионат „СПАРТАК–6”.
II ОТКРИТ ШАМПИОНАТ - 2011 НА ШАХМАТЕН КЛУБ "СПАРТАК" - ОБЩО КЛАСИРАНЕ
М ИМЕ И ФАМИЛИЯ КЛУБ ∑ 01.05. 19.06. 31.07. 14.08. 25.09. 16.10.
1 Петър Лянгов Марица-Изток, Р-во 28 5 5,5 4,5 6 7
2 Пламен Ройдов Спартак, Пд 23,5 4,5 3,5 4,5 4,5 6,5
3 Димитър Пелитов Спартак, Пд 22,5 6,5 4,5 6,5 5
4 Цвета Василева Локомотив, Пд 21 3,5 4 3,5 5 5
5 Владимир Вълков Спартак, Пд 20,5 5 5,5 5,5 4,5
6 Янко Славов Спартак, Пд 19,5 5 4 5 5,5
7 Никола Балтов Спартак, Пд 18,5 4,5 3,5 3 3,5 4
8 Георги Енчев Спартак, Пд 17,5 4,5 3,5 4 5,5
9 Кирил Карталов Спартак, Пд 17 4,5 3,5 4 5
10 Илиян Стоянов Спартак, Пд 17 4,5 4 3,5 5
11 Христо Петков Спартак, Пд 15,5 4,5 5,5 5,5
12 Димитър Димитров Спартак, Пд 15 6 3,5 5,5
13 Георги Нанов Пазарджик, Пз 14,5 4 2,5 4 4
14 Георги Георгиев Спартак, Пд 13 5,5 7,5
15 Ивайло Хаджитодоров Спартак, Пд 12 3 3 4 2
16 Христо Славов Марица, Пд 11,5 2,5 4 5
17 Христо Кацаров Спартак, Пд 11,5 3,5 1,5 3,5 3
18 Георги Ненчев Спартак, Пд 11 4 2 2 3
19 Кирил Димов Пазарджик, Пз 10 3,5 6,5
20 Радослав Димитров Булмекс, ВТ 8 8
21 Манол Даракчиев Спартак, Пд 7,5 0,5 3 4
22 Динко Червенков Спартак, Пд 7,5 4,5 3
23 Владимир Шаламанов Спартак, Пд 7 3 4
24 Петко Кръстев Спартак, Пд 7 1,5 5,5
25 Тодор Георгиев Асеновец 2006, Асгр 6 6
26 Доброслав Митков Спартак, Пд 6 3 2 1
27 Богдан Бабачев Спартак, Пд 6 3,5 2,5
28 Божидар Немски Пловдив, Пд 6 3,5 2,5
29 Александър Куртенков Спартак, Пд 5,5 5,5
30 Стоян Трендафилов индивидуално 5,5 5,5
31 Георги Кюркчийски Марица, Пд 5,5 5,5
32 Христиан Колев Спартак, Пд 5 5
33 Христо Ганчев Спартак, Пд 5 5
34 Халибрян Исмаил Спартак, Пд 5 5
35 Стефан Кокеров индивидуално 5 5
36 Кирил Балев Спартак, Пд 5 5
37 Дамян Генчев 64, СЗ 4,5 4,5
38 Митко Илиев Спартак, Пд 4,5 4,5
39 Любомир Иванов Спартак, Пд 4,5 4,5
40 Елена Чобанкова Асеновец 2006, Асгр 4 4
41 Милко Кичуков Спартак, Пд 4 4
42 Георги Камбуров Спартак, Пд 4 4 0
43 Йосиф Баръмов Спартак, Пд 4 4
44 Ангел Тодоров индивидуално 4 4
45 Георги Петков Асеновец 2006, Асгр 3,5 3,5
46 Иван Дафчев Асеновец 2006, Асгр 3,5 3,5
47 Александър Караиванов Г. Даскалов, Вн 3,5 3,5
48 Асен Кривошийски Пазарджик, Пз 3,5 3,5
49 Илко Масалджийски Спартак, Пд 3 3
50 Стилиян Евстатиев Спартак, Пд 3 3
51 Яна Начева Асеновец 2006, Асгр 3 3
52 Пресиан Пенчев Спартак, Пд 3 3
53 Георги Видев Пазарджик, Пз 3 3
54 Пламен Станчев ЦСКА, Сф 3 3
55 Благовест Вакрилов Спартак, Пд 3 3
56 Юрий Тошев индивидуално 3 3
57 Никола Гинев Спартак, Пд 2,5 2,5
58 Дафо Тютюнджиев Асеновец 2006, Асгр 2 2
59 Георги Попов Спартак, Пд 1 1
60 Хюсеин Ъшък Спартак, Пд 1,5 1,5
61 Евгени Петров Спартак, Пд 1 1 0
62 Желязко Лалев Пловдив, Пд 1 1
63 Шуджуан Уанг Г. Даскалов, Вн 1 1
64 Александър Стойчев Спартак, Пд 1 1
65 Владимир Асенов Хан Аспарух, Сф 0 0
ПЪРВИТЕ ТРИМА СЕ КЛАСИРАТ ЗА КРЪГОВ ФИНАЛ С 10 ЧОВЕКА БЕЗ ВНОСКИ,
ВАЛИДЕН ЗА ЗВАНИЯ, РЕЙТИНГ, НАГРАДИ, МЕДАЛИ И КУПА "СПАРТАК".
В НЕГО УЧАСТВАТ ОЩЕ ПЪРВИТЕ ТРИМА ОТ ФИНАЛА "СПАРТАК - 2010" И
ПЪРВИТЕ ТРИМА ОТ РАНГЛИСТАТА НА ШАХМАТЕН КЛУБ "СПАРТАК".