Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

by Advertising on Thu Oct 25, 2012 2:40 pm

Advertising
 

Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby atakurt on Thu Oct 25, 2012 2:40 pm

В полуфинала за ДИП за мъже най-силният български кореспондентен шахматист Атанас Куртенков постигна рекорден за кореспондентния шахмат размазващ резултат - 7 от 8: http://www.iccf-webchess.com/EventCross ... x?id=30663
Това е поредното доказателство за неописуемата му мощ - мощта на този шахматен Гъливер над лилипутите, този титан на мисълта, този гениален гений на гениите, недостижимият и ненадминат от никого Експерт!
Пиша за този фантастичен успех тук, защото форумът за кореспондентен шахмат е блокиран от около седмица по неизвестни причини ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Thu Oct 25, 2012 3:27 pm

Advertising
 

Re: Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby MilenPetrov on Thu Oct 25, 2012 3:27 pm

Умря ромката дето те хвалеше и затова реши сам да се похвалиш... А по въпроса дали ти си най-силния кореспондентен шахматист в БГ - имам ОГРОМНИ съмнения.
Хората са казали - Скромността краси човека...
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

by Advertising on Thu Oct 25, 2012 5:25 pm

Advertising
 

Re: Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby atakurt on Thu Oct 25, 2012 5:25 pm

MilenPetrov wrote:Умря ромката дето те хвалеше и затова реши сам да се похвалиш... А по въпроса дали ти си най-силния кореспондентен шахматист в БГ - имам ОГРОМНИ съмнения.
Хората са казали - Скромността краси човека...


Лилипутите нищо не пишат за моите успехи на сайта си, защото ги размазвам като тахтаби. Затова и започнаха да ме наказват, ако си прочел - просто защото съм прекалено могъщ и непобедим за тях! Явно, аз съм най-черният трън, след като съм единственият, наказан така!
Е, та затуй понаписах туй-онуй!

А иначе съм си най-силният и съмнения не трябва да имаш - още повече, че текущият ти рейтинг е 2328, а моят - 2362, сиреч - дишаш ми прахта, която се стеле след бурния ми устрем!

А пък по нощите често се будя и си викам:" Оти сам толкуз кръсиф, ни моа си обЯснъ!", ама сега загрях - просто защото съм много скромен и ти ми отвори очното зрение, след като скромността красяла човека. Бравос, добре те хваща!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby MilenPetrov on Thu Oct 25, 2012 8:01 pm

atakurt wrote:А иначе съм си най-силният и съмнения не трябва да имаш - още повече, че текущият ти рейтинг е 2328, а моят - 2362, сиреч - дишаш ми прахта, която се стеле след бурния ми устрем!

Това говори много лошо за теб тогава. Аз съм един скромен кандидат майстор, който не играе практически шах от повече от 10 години, а ти си уж международен майстор. Би трябвало разликата в разбирането и ЕЛО-то май да е по-голяма. С други думи казано твоите IM знания се равняват само на 40 точки ЕЛО повече от моето скромно БГ ЕЛО (даже нямам и ФИДЕ). :P
Май и твоето звание е резултат от т.нар. планови (по комунистическо време) или корумпирани турнири дето трябва някой да покрие норма :D
Лично аз познавам поне 2 много по-силни от теб кореспондентни шахматисти, така че...
А защо не играеш в нито един международен турнир? Като не те канят, отиваш на сайта на ICCF, плащаш си таксата и играеш... Лесно е да си лидер във Факултето...
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby MilenPetrov on Thu Oct 25, 2012 8:19 pm

И за да не остане публиката заблудена ще си позволя да покажа едно твое ВЕЛИКО творение.
Става дума за финал 46: http://www.iccf-webchess.com/EventCrossTable.aspx?id=27015.
В партията със Златин Стоянов най-силният шахматист (според Ат. Куртенков) няма доблестта да се предаде в позиция в която дори и децата ще го бият, а вместо това губи по време и то точно след като са изиграни 70 хода, което означава че той е имал на разположение поне 30-40 дена (не знам на каква контрола вече се играят финалите), ако не и повече от спестено време преди това.
За справка: http://www.iccf-webchess.com/MakeAMove.aspx?id=347759
Ако това е спортменстско поведение на НАЙ-СИЛНИЯ ни кореспондентен шахматист, то тогава аз мисля да се откажа от шаха завинаги.
Това още повече доказва моите предходни твърдения.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby atakurt on Fri Oct 26, 2012 7:25 am

Милене, това е спорт.
Даже и Фишер е губил понякога.
Загубата ми със Стоянов беше контролирана и е първата партия от първия ми турнир по сървърен коресп. шах в живота. Нормално е начинаещият да загуби първата си партия от първия турнир в живота си.
За своета водеща роля като най-силен шахматист у нас пиша към днешни дни, когато не съм вече начинаещ. Това е елементарно и затова не се и учудвам на хулите ти.
Като доказателство привеждам разгромната си победа пак срещу същия този Златин Стоянов - от ДИП-2012, но от днешно време:
http://bccf.webchess.eu/pgnviewer/view_ ... 307B82E96A

В коресп. шах не съм международен майстор и тепърва ще ставам. Този факт ти е известен.
Едва само преди два месеца бях удостоен официално със званието "Национален майстор по кореспондентен шахмат", а дотогава не бях и такъв.
Но съм свикнал да ме атакуват и плюят - плюй ме спокойно.
СВЕТКАВИЦИТЕ НЕ ПАДАТ ПО ТОАЛЕТНИТЕ ЧИНИИ!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby Dejan Dimitrov on Fri Oct 26, 2012 11:35 am

Аз съм печелил Полуфинал с 9.5 от 10!

Вярно, повечето победи с просрочки и при супер слаб състав, но все пак си е постижение.

http://www.iccf-webchess.com/EventCross ... x?id=17335
Dejan Dimitrov
Офицер
 
Posts: 64
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:39 pm

Re: Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby Simeon Vinchev on Fri Oct 26, 2012 10:23 pm

Божидар Игнатов печели полуфинал с 10 от 10.Така,че господа стига спорове.Можете да изравните, но адвокат Игнатов остава в историята... :D
А Куртенков е по-слаб от Златин, това е ясно на всеки.
Simeon Vinchev
Кон
 
Posts: 25
Joined: Sun Feb 19, 2012 9:27 am

Re: Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby atakurt on Fri Oct 26, 2012 10:47 pm

Simeon Vinchev wrote:Божидар Игнатов печели полуфинал с 10 от 10.Така,че господа стига спорове.Можете да изравните, но адвокат Игнатов остава в историята... :D
А Куртенков е по-слаб от Златин, това е ясно на всеки.

В официални партии от държавни първенства водя Златин с 2:1.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby Nikola on Sat Oct 27, 2012 9:12 am

atakurt wrote:
Simeon Vinchev wrote:Божидар Игнатов печели полуфинал с 10 от 10.Така,че господа стига спорове.Можете да изравните, но адвокат Игнатов остава в историята... :D
А Куртенков е по-слаб от Златин, това е ясно на всеки.

В официални партии от държавни първенства водя Златин с 2:1.


Има един единствен критерий за силата на кореспондентните шахматисти и това са резултатите от партиите, регистрирани на ICCF.

Според профила ти там имаш само 25 изиграни партии (доста малко за представителна извадка), като от играчите, които си победил, повечето са с доста нисък рейтинг или позатихваща сила, няма нито един над 2350, 2400, за 2500 да не говорим. Мъдрят се и доста присъдени победи, както и нагласени такива (няма да коментирам тук спортната и спортсменска стойност на последните, но смятам, че те са позор за един сериозен състезател с имидж на профенионален шахматист).

С две думи, без да искам да обидя никого, досега си надделявал само над хора, които, който не ги е хванал, той не ги е бил.

В този смисъл, не разбирам откъде идва поводът ти за самоизтъкване.

Никой не се съмнява в това, че си силен шахматист и сигурно това ще се докаже и в кор. шах, но мисля, че това тепърва предстои, така че по-полека със самохвалството и повече усърдие в играта.

P.S. А според ICCF балансът ти срещу Златин Стоянов е отрицателен.

:)
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby atakurt on Sat Oct 27, 2012 10:28 am

Никола, след като ти питаш, ще ти отговоря. Но те моля и ти да отговориш на въпроса ми.

ОТГОВОР:
От http://www.iccf-webchess.com/EventCross ... x?id=27240 се вижда, че в най-важната среща на нацотбора съм на 6. дъска, като пред мен има само двама активни КШ-играчи: Йотов и Симов.
Това ми дава основание да смятам, че съм по-силен от останалите КШ-играчи, след като съм на такава висока дъска.

ВЪПРОС:
От http://www.iccf-webchess.com/EventCross ... x?id=32000 се вижда, че БФКШ е включила Стоянов, Винчев и Сапунджиев.
От http://www.iccf-webchess.com/EventCross ... x?id=32000 се вижда, че БФКШ е включила Антонов, Белчев, Симов, Бочев, Сергиев и Петков.
Сапунджиев е председател на СК и заместник-президент на БФКШ, член на УС.

ЗАЩО, КОГАТО СЪМ НУЖЕН ДА ПОМАГАМ, МЕ ВКЛЮЧВАТ НА ВИСОКА ДЪСКА В НАЦОТБОРА,
А, КОГАТО СЕ ОПРЕДЕЛЯ СЪСТАВЪТ НА ТУРНИРИТЕ НА БФКШ, НЕ МЕ ВКЛЮЧВАТ?

... и друго - в кой спорт в света шефът на СК и зам.-президент на федерация се самовключва в турнир на федерацията?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby Nikola on Sat Oct 27, 2012 10:36 am

Два пъти си повторил един и същи линк от супертурнира от 13-та категория, в който не участвам. Предполагам си имал предвид Кипров (8-ма категория).

Това са международни турнири, които се организират по покана. Техният състав се определя в резултат на преговори с играчите година-две преди стартирането им. Чужденците се уговарят трудно и не всеки може да го организира, защото им е ясно, че вероятността да загубят рейтинг е много по-голяма от това да спечелят. Т.е. те нямат особен интерес да участват, докато ние, българите с нисък рейтинг и без норми, сме надъхани здраво да се доказваме.

С една дума, ако успееш да си уговориш силни чужденци, БФКШ едва ли ще има против да го прокара пред ICCF.

Така например, за Кипров получих покана преди повече от 1 година и знаех, че ми предстои тази есен, още преди да се появиш в кор. шах и да започнем да играем с теб във финал 46.

Тези турнири се организират трудно, изискват контакти, дълги преговори с чуждестранните играчи и освен това за участието си всеки български играч внася такса от 120 лв.

Основната цел на тези турнири е български състезатели да получават възможност за покриване на международни норми, да трупат международен опит срещу титулувани чужденци и да си вдигат рейтинга.

Приятелските срещи на нац. отбор са по-скоро за имидж. Те нямат спортна стойност.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby atakurt on Sat Oct 27, 2012 11:01 am

Nikola wrote:Приятелските срещи на нац. отбор са по-скоро за имидж. Те нямат спортна стойност.


Е, щом е така, то смятам да последвам примера ти и да фиксирам бързо реми в срещата си с Франция (въпреки че е леко спечелена за мен с качество повече).
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Размазваща победа на Атанас Куртенков - 7 от 8!

Postby Nikola on Sat Oct 27, 2012 5:54 pm

За мен да играя за България винаги е било чест и винаги съм давал всичко от себе си, доколкото са ми възможностите, но невинаги се е получавало. Срещу Франция противникът ми беше познат. Побеждавал съм го преди в ШЛ, когато играех за едни англичани. Но, този път просто се оказа корав и не можах да намеря път към победа.

Така че, не приемам необоснованите реплики за бързи ремита, ако имаш предвид игра без борба. По принцип всички знаят, че съм от бързите играчи, така че за повечето ми ремита, както и победи, както и загуби, може да се каже, че са били бързи, но само в буквалния смисъл, не в сметкаджийския. Е, победите ми не са били толкова бързи, но това е основно по вина на противника, защото повечето започват да протакат, когато са в загубена позиция.

Та, с две думи, такива сметки в моята глава просто не съществуват поради факта, че не съм професионален шахматист и няма откъде да ги прихвана.

А ти, играй си играта и щом си спечелен, довърши го, още повече че е за България ;)
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm


Return to Български турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests