Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

1. Борислав Иванов
6
85%
2. Някой друг
1
14%
 
Total votes : 7

by Advertising on Mon Dec 31, 2012 3:32 pm

Advertising
 

Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Postby atakurt on Mon Dec 31, 2012 3:32 pm

Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?


1. Борислав Иванов

2. Някой друг


Прост въпрос с елементарен отговор!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Mon Dec 31, 2012 11:30 pm

Advertising
 

Re: Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Postby Borislav Ivanov on Mon Dec 31, 2012 11:30 pm

razbira se che az she go spechelq.prosto sichki drugi sa travestiti NEMAT SHANS
Borislav Ivanov
 

by Advertising on Tue Jan 01, 2013 12:16 am

Advertising
 

Re: Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Postby atakurt on Tue Jan 01, 2013 12:16 am

Borislav Ivanov wrote:razbira se che az she go spechelq.prosto sichki drugi sa travestiti NEMAT SHANS

С интерес ще наблюдавам дали БФШ ще се намеси или ще се разиграе най-големият цирк в българската шахматна история!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Postby yanchev on Wed Jan 02, 2013 1:18 pm

Г-н Куртенков, от няколко дни следя този форум и не мога да разбера защо човек с вашето образование се занимава с неграмотни лигльовци като въпросния Борислав Иванов, а относно мач между вас двамата, не виждам как такава среща доказва каквото и да било свързано с играта на горе-посочения. Дори да го биете на 0, практически не доказвате нищо и този резултат не може да се ползва като довод за манипулирана игра от страна на г-н Иванов в Задар. Като цяло казусът е доста нелеп, тъй като такива случаи са прецеденти изобщо в историята на световния шахмат. Зная, че трудно се става гросмайстор и още по-трудно се поддържа такова постоянство в играта, каквото предлага Иванов. Имам чувството, че всички тези нападки над него, и по форуми, и в online-пресата са изцяло в негова полза. Колкото повече недоказани аргументи се изнасят, толкова повече нараства неговата "невинност" и съответно толкова повече хора са на негова страна. Аз лично съм твърдо зад г-н Иванов, въпреки неговото комично високомерие, ниска езикова култура и видима неудовлетвореност от живота. Според мен победите му се дължат предимно на подценяване от страна на противниците, добра компютърна подготовка и най-вече солиден късмет. Изключително се съмнявам г-н Иванов да се представи по подобен начин в Пловдив. За играч на неговото ниво един турнир като Задар, е достатъчно добро представяне може би за цялата му кариера. Ако все пак той запази силната си игра, можем да се гордеем с новата звезда на родния шахмат. Ще чакам с нетърпение и полуфинала!
Поздрави!
П.П.
Всякакви псувни и вулгаризми по мой адрес ще се приемат като поредната селяндурска постъпка от страна на "той-си-знае-кой-е" и няма да се взимат в предвид...
yanchev
Пешка
 
Posts: 12
Joined: Wed Jan 02, 2013 1:55 am

Re: Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Postby pdi on Wed Jan 02, 2013 4:10 pm

@yanchev

+1

и ако постовете в тоя форум наистина са от Б. Иванов - много жалко и нелепо ...
Сред шахматистите ни от най-висок ранк не са много като Антоанета Стефанова за пример на подрастващите - как ако влезеш в шахматната история не само да не станеш за резил, ами и да служиш за пример.
Last edited by pdi on Thu Jan 03, 2013 12:20 am, edited 1 time in total.
pdi
Офицер
 
Posts: 58
Joined: Sun Jan 09, 2011 5:54 pm

Re: Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Postby HeavyMetal on Wed Jan 02, 2013 4:45 pm

Повече от очевидно е, че Иванов е измамник, а не е никакъв гений. Дори и блиц по интернет като играя, пак хващам кой ползва компютър и кой не, просто за опитен играч е елементарно да различи човешката игра от машинната. Досега на турнир само 2 пъти съм се съмнявал, че противниците ми ползват външна помощ, единият от тях бе заловен неотдавна, а за другия съмненията ми се оказаха неоснователни ( просто се бях набичил на домашен анализ ). Та да се върнем пак на Иванов, проста справка в базата показва, че той играе шах от 2007г. Аз не познавам друг случай в световната история, където някой за 5 години да достига класата на супергросмайстор, дори и когато става дума за деца. Човек, който редовно губи от шахматисти с рейтинг 1800, ти прави 3 турнира поред за 3 месеца, от които качва средно по 50 точки от всеки. Абе как стават тези работи? То е ясно, че българите сме най-умни, най-красиви и най-потентни, ама чак пък толкоз...
Ако ФИДЕ и БФШ не се заемат съвсем сериозно със случаи като този, значи за 2 стотинки работа не са свършили и по-добре да бъдат разформировани. Това е, което убива шаха, а не това, че сме закъснели с 15 минути за партията или играем по потник и джапанки. Като сложихме вратовръзките, не забелязвам спонсорите да са си строшили краката да инвестират. Но пък ако иска БФШ, може да вземе въпросния гений в националния отбор на Олимпиадата. Смятам, че с +7 на първа дъска златният ни медал е в кърпа вързан.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Postby yanchev on Wed Jan 02, 2013 5:26 pm

В хърватската преса пише, че последните две партии са му направили щателни проверки и той се е оказал абсолютно чист относно камери, слушалки, "бубици" и така нататък. Освен това са му спрели предаването. Единственият вариант е да има нещо вградено, но кой по дяволите е осъществил хирургична интервенция от такова естество и какво точно е вградено? Доколкото зная, НАСА имат подобни разработки за чипове, които променят съзнанието... има планове да бъдат използвани при хора с тежки психически разстройства, амнезии, деменции и прочее. Такъв чип може да бъде засечен единствено с военна техника. Съществуват и трансмитерни чипове, които предават звукови сигнали, нещо като слухови апарати, но много по-малки... звучи ми като пълна фантастика някой недодялан нашенец да се е сдобил с такива артикули. Според мен, след като се "осере" в Пловдив, ще видим истината.... или просто това ще е някакъв "тънък" ход срещу тези, които го подозират?! Всъщност той изобщо ще играе ли в Пловдив?
yanchev
Пешка
 
Posts: 12
Joined: Wed Jan 02, 2013 1:55 am

Re: Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Postby atakurt on Wed Jan 02, 2013 6:06 pm

През изминалата половин година лицето става шампион за студенти, балкански шампион за аматьори (две хиляди лева в джоба!), дележ на трето място в силния опен в Бенидорм, блестящото представяне в Хрватска!
Това не са случайни резултати, а доказателство за реална и стабилна шахматна сила, която не е възможно да бъде постигната само с късмет.

Тази сила е плод или само на шахматни фактори (подготовка, талант и др.), или и на нешахматни фактори (главно - електронно подсказване).
Първият вариант е със слаба вероятност (предвид резкия шахматен скок на фона на досегашната практика на лицето), но е възможен. Ето защо предложих такъв мач, на който моята доказана шахматна сила и треньорският ми опит щяха да доведат до логичен извод дали това е така.

Отказът на лицето чрез нереални изисквания към такъв мач навежда на хипотезата, че единственият логичен отговор на проблема е, че се използва електроника.

Телефона на лицето имам от прекия му ръководител в клуба - Марин Атанасов, когото уважавам и смятам, че е честен човек и дипломиран шахматен треньор. В телефонен разговор с лицето подметнах за настоящата дискусия в този форум, като така лицето разбра за него (може да е разбрал и от другаде), с което е ясно, че никът и използваните изрази са действително на лицето. Иначе би ги прочел и опровергал, защото не звучат позитивно.

Лицето е категорично, че ще играе на полуфинала в Пловдив. За опена още не е решило. Такова е неговото становище.

Неколкократно съм изполвал в турнири техника за заглушаване и локализиране на електронни "бръмбари", в т. ч. в Мемориал "Дарков" и Мемориал "Друмев". Разполагам с нея и тя е достатъчно достоверна. Това, че на лицето е била свалена тениската и му е била разглобена химикалката, не е доказателство за невинността му. Има си подходяща апаратура за целта, която притежавам във връзка с членството си в няколко военнородолюбиви организации, лицензирани от Министерството на отбраната.

Вярно е, че има презумпция за невиновност, но (пиша с опита си на деветгодишен съдебен заседател и член на Съвета на съдебните заседатели в Пловдивския районен съд, подписал огромно количество присъди срещу престъпници) в случая имаме достатъчно улики за виновност и трябва те да се проверят, преди да се разреши на лицето участие в турнири.

Ако той ползва електроника, тя би могла да е монтирана в зъб (не е толкова сложно - прилагано е вече от българин) или разположена дълбоко в ушния канал (вади се с пинсета), където е незабележима, поради телесния си цвят. При по-сложен вариант може да се имплантира подкожно (в много китайски университети това е приложено на ХИЛЯДИ китайски студенти в момента).

Становището на клуб "Виктори" е, че подкрепят лицето и не смятат, че използва електроника.

Становището на наши отговорни фактори в БФШ е, че няма доказателства и затова няма да се предприемат никакви мерки.

Проблемът трябва да се разреши възможно най-бързо, защото ситуацията е вредна за българския шах. В частен разговор по проблема с един наш гросмайстор завчера разбрах, че няколко чужди шахматиста са заявили отказ от участие в наши турнири само поради факта на електронно подсказване от българи.

Засега мисля, че така дадох субективното си мнение по всички въпроси, които се дискутираха тук по проблема. Ако има друго мнение или някой смята, че греша, с удоволствие бих чул становището му.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Postby yanchev on Wed Jan 02, 2013 7:01 pm

Шампион за аматьори, това вероятно е Белоградчик... да, наистина той го е спечелил... там изглежда е нямало спекулации, защото турнира не се е предавал в интернет... хммм... казусът е интересен, въпреки че Белоградчик е до 2250... В крайна сметка не познавам лицето, нито треньора му и не мога да дам някакво конкретно становище. Ще продължавам да следя случая с интерес, но на този етап всичко свързано с измама и електроника ми звучи леко фантастично. Ще чакам развоя в Пловдив...
yanchev
Пешка
 
Posts: 12
Joined: Wed Jan 02, 2013 1:55 am

Re: Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Postby atakurt on Wed Jan 02, 2013 7:17 pm

yanchev wrote:В крайна сметка не познавам лицето, нито треньора му ...

Лицето НЯМА треньор (или поне няма достатъчно силен треньор, за да постиге такива резултати), а се тренира само. Това е поредната улика за виновност, защото без подобаващ треньор не може да се направи такъв скок в резултатите.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Postby yanchev on Wed Jan 02, 2013 7:28 pm

имах в предвид г-н Атанасов, ръководител и председател на клуба, за който Иванов играе... предположих, че той му е треньор, но изглежда лицето се готви само...
yanchev
Пешка
 
Posts: 12
Joined: Wed Jan 02, 2013 1:55 am

Re: Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Postby Borislav Ivanov on Wed Jan 02, 2013 9:30 pm

g-in kurtenkov veche vi se obadih i vi kazah DA za macha...nqmam nikakvi pretencii za pari...donesete si cqlata tehnika koqto imate chakam vi v Blagoevgrad
Borislav Ivanov
 

Re: Кой ще победи в опен-шампионата за мъже на България, 2013?

Postby thenewone on Sat Jan 12, 2013 6:04 pm

Image
Да има за всички :)
Чакаме мача Куртенков-Иванов.
thenewone
Офицер
 
Posts: 55
Joined: Sun Mar 09, 2008 7:51 am


Return to Български турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests