Купа на България "Търновската царица"

by Advertising on Sun Apr 13, 2008 12:12 pm

Advertising
 

Re: Купа на България "Търновската царица"

Postby Kalin on Sun Apr 13, 2008 12:12 pm

Сашо Андреев за пореден път показа превъзходството си и направи на Търновска Царица невероятните 9/9! Поздравления!

Втори остана бързо прогресиращият Тито Титов от Добрич, който изпревари по показател Ростислав Райчев от Пловдив. Двамата направиха по 7,5/9 което е голям успех, предвид силната и многобройна конкуренция :)

Крайно класиране:

1. Сашо Андреев 9/9!
2. Тито Титов 7,5 т.
3. Ростислав Райчев 7,5 т.
4. Дарио Дерешки 7 т.
5. Велислав Маринов 7 т.
6. Кристиян Янков 6,5 т.
7. Теодор Зашев 6,5 т.
8. Георги Певв 6,5 т.
9. Явор Тодоров 6,5 т.
10.Михаил Николов 6,5 т.
11.Даниел карадалиев 6,5 т.
12.Анатоли Атанасов 6 т.
13.Камен Симеонов 6 т.
14.Николай Христов 6 т.
15.Тодор Василковски 6 т.

Поздравления на ораганизаторите от ВШК Г. Даскалов за отличната организация!!!
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Wed Apr 16, 2008 10:57 pm

Advertising
 

Re: Купа на България "Търновската царица"

Postby S0uL_K33p3R on Wed Apr 16, 2008 10:57 pm

Много съм впечатлен от Зашев
S0uL_K33p3R
 

by Advertising on Thu Apr 17, 2008 4:18 pm

Advertising
 

Re: Купа на България "Търновската царица"

Postby rosssi on Thu Apr 17, 2008 4:18 pm

Здравейте,
Много моля семейство Йорданови / Светла и Николай/да се извини на мен и моето семейство в срок от 24 часа !!!
С уважение : Росица Николова
rosssi
Пешка
 
Posts: 10
Joined: Wed Mar 19, 2008 12:46 am

Re: Купа на България "Търновската царица"

Postby SvetlaYordanova on Fri Apr 18, 2008 11:01 am

Уважаема г-жо Николова,
Бихте ли обяснили за какво става въпрос,защото не Ви разбирам.Не Ви познавам и не знам от какво сте се почувствала обидена.Телефонът ми го знаете,предполагам,обадете ми се,ако желаете.
SvetlaYordanova
Топ
 
Posts: 186
Joined: Thu Mar 13, 2008 1:33 am

Re:

Postby sirkov-L on Fri Apr 18, 2008 1:43 pm

Г-жо Светла Йорданова, с Росица Николова може и да не сте се запознавали официално, но няма как да не сте се срещали през последните години поне няколко пъти (а вероятно сте и разговаряли), тъй като това е моята съпруга и майка на състезателката Дарена Сиркова, а и тази година на ДИП в Смолян водеше деца от ШК "ЦСКА".

Тъй като публикуваното по-горе от rosssi (може би не в точната тема) наистина може да предизвика недоумение у по-незапознатите, се чувствам длъжен веднага да поясня, че моята съпруга, която по принцип не посещава много често този форум, наскоро прочете наведнъж почти всичко, писано тук за детско-юношеския шахмат, и беше силно възмутена от високомерието и неуместното демонстриране на собствена непогрешимост, характерно за много от мненията, изразени тук от семейство Йорданови (Светла и Николай), особено относно на т.нар. "среща на тема „Развитие на детско-юношеския шахмат в България до 2011 година„." , за която и до днес (вече повече от месец след "провеждането" й във Велико Търново) никой не си направи труда да даде каквато и да било публично достъпна информация.

Ако трябва да бъда по-конкретен, всъщност Nikolay Yordanov си позволи необосновани обиди не толкова към мен лично, колкото към един много по-широк кръг от дейци, като написа

http://forum.chessbgnet.org/viewtopic.php?f=11&t=35
Post by Nikolay Yordanov on Thu Mar 13, 2008 10:52 pm
Според мен е редно да прекратим тази безполезна дискусия. Подобна среща се провежда за пръв път с условието всеки да си поеме разноските и сме свидетели на небивал интерес - освен организатора Живко Жеков и домакините, ще присъстват треньори от Шумен и имаме една непотвърдена заявка от Силистра. Всички други явно смятат, че детския шах в България се развива цветущо и безпроблемно.


Както виждаме от горното категорично изказване на Nikolay Yordanov, той дели занимаващите се с детски шахмат в България на две категории - едната, в която е той самият заедно с още 5-6 души, и другата, в която са ... "всички други", които явно заслужаваме само неговото презрение...

От своя страна SvetlaYordanova също прояви неуважение към публичния характер на шахматната дейност в нашата страна, като по същия повод написа
by SvetlaYordanova
on Fri Mar 14, 2008 11:45 pm
Нямам вина, че на сайта на федерацията не са публикувани подробности. Които се е обърнал към мен с въпроси относно срещата е получил отговор.


Подобна нагласа (че нещата в детско-юношеския шахмат трябва да се случват по някакъв неофициален начин, в резултат на някакви лични разговори на един деятел с друг, после на другия с трети, или в някакви телефонни обаждания до конкретни личности, към които сме длъжни да се обръщаме лично, вместо те сами да разпространят максимално широко наличната информация), и то изразена от дейци като Светла и Николай Йорданови, заемащи в момента съдийски постове и членуващи в комисии към БФШ, просто прекалено силно ни отдалечава от възприетите стандарти за извършване на каквато и да било обществена дейност.
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: Купа на България "Търновската царица"

Postby SvetlaYordanova on Fri Apr 18, 2008 2:25 pm

Никой не Ви е обиждал лично,г-н Сирков.По-скоро Вие си позволявате да тълкувате всяка наша дума през някаква изкривена призма и да раздавате крайни оценки.Само,че ние не се правим на обидени.Съжалявам,че диалога с Вас не се получава.Няма как да стане,когато едната страна търси непрекъснати поводи да се заяжда.Опитайте се да гледате по-позитивно на живота !
SvetlaYordanova
Топ
 
Posts: 186
Joined: Thu Mar 13, 2008 1:33 am

Re: Купа на България "Търновската царица"

Postby rosssi on Fri Apr 18, 2008 4:01 pm

SvetlaYordanova wrote:Уважаема г-жо Николова,
Бихте ли обяснили за какво става въпрос,защото не Ви разбирам.Не Ви познавам и не знам от какво сте се почувствала обидена.Телефонът ми го знаете,предполагам,обадете ми се,ако желаете.


Уважаема г-жо Йорданова,
Много съжалявам, че нещо ви е попречило да ме разберете.
С уважение: Росица Николова
rosssi
Пешка
 
Posts: 10
Joined: Wed Mar 19, 2008 12:46 am

Re: Купа на България "Търновската царица"

Postby Nikolay Yordanov on Fri Apr 18, 2008 7:18 pm

Жалко, че са малко хората, коментиращи турнира по същество. Жалко, че се измества темата в посока, известна само на изместващите я. Жалко, че вместо да се коментира как Сашо Андреев се предаде на сеанса в реми ендшпил, вместо да се коментират проблемите с цайтнотите на повечето ни водещи шахматистки до 14 г., ставаме свидетели на някакви нападки, които не се досещам какво целят. С ШК ЦСКА в лицето на Васил Илиев и други треньори и деятели сме в, смея да твърдя, прекрасни отношения. Венета Петкова бе канена неведнъж да съдийства турнири на този клуб.
В същото време мисля, че никога не сме преминавали границата от шахматни към лични отношения - Ангел Яначков и Деян Димитров от Шумен, с които имаме известни разминавания, могат да го потвърдят.
Заради това категорично настоявам във форума да се съблюдава поне принципа на съответствие на даден пост с темата, в която е написан.
При цялото ми уважение към създателите на БШМ в противен случай ще бъда принуден да огранича участието си тук.
С уважение: Николай Йорданов
Nikolay Yordanov
Офицер
 
Posts: 91
Joined: Mon Mar 10, 2008 8:45 pm

Re: Купа на България "Търновската царица"

Postby sirkov-L on Fri Apr 18, 2008 9:34 pm

SvetlaYordanova on Fri Apr 18, 2008 2:25 pm написа
Никой не Ви е обиждал лично,г-н Сирков.По-скоро Вие си позволявате да тълкувате всяка наша дума през някаква изкривена призма и да раздавате крайни оценки.


Не тълкувам всяка ваша дума и не раздавам крайни оценки. Аз просто обръщам внимание на конкретни ваши изказвания, (като обикновено ги цитирам, за да е напълно ясно кое имено от вашите изказвания ми е направило впечатление), които издават, както писах по-горе, едно чувство за непогрешимост.

Нямам нищо против много от останалите ваши изказвания тук в този форум, но тези, които съм цитирал, наистина оставят тягостно впечатление. (Защото не подсказват, че смятате да промените нещо в себе си към по-добро) (Ето Nikolay Yordanov и досега не може да проумее, че е напълно възможно той самият да е допуснал някъде грешка - вместо това гадае какви ли други цели може да имат моите "нападки" - първо издигна версия, че го атакувам, защото бил треньор на конкурентка на моята дъщеря, след това почна да разсъждава дали пък нямам някаква още по-голяма цел - да скарам двата клуба - нашия и неговия...)

Не си мислете, че когато един човек ви критикува, той непременно ви мисли злото. Напротив - всичко, което споделям тук в уж "критичен" тон, го правя именно защото смятам, че едно леко подсещане от моя страна може и да насочи нещата в малко по-правилна посока следващия път, когато възникне подобна ситуация. Правя го с позитивното очакване, че, примерно, следващата среща по въпросите на детско-юношеския шахмат, когато (и ако) такава бъде проведена, ще бъде проведена по-добре.

Така че и аз се присъединявам към вашия призив "да се гледа позитивно". Но все пак имайте предвид, че не само вие очаквате това от мен, но и аз го очаквам от вас.

Да вземем за пример последното изказване на Nikolay Yordanov. Прав е човека, по-добре е да коментираме самия турнир.
Той лично предпочита
"да се коментира как Сашо Андреев се предаде на сеанса в реми ендшпил"
"да се коментират проблемите с цайтнотите на повечето ни водещи шахматистки до 14 г."


Само че не знам - това, че Сашо Андреев се е предал в реми ендшпил - това като нещо позитивно ли да го разглеждаме? Няма ли да ни се обиди Сашо? :lol:
Или другата важна тема: "проблемите с цайтнотите на повечето ни водещи шахматистки до 14 г." - какво пък, ако се наложи, може да измисля какво позитивно да кажа и по този повод, щом ви е омръзнало да слушате от мен само "негативни" оценки...

Но нека оставим Nikolay Yordanov да си каже каквото му тежи на душата по въпроса за цайтнотите.

(Аз само тъй за себе си с едни малки буквички ще си отбележа, дали пък тези цайтноти нямат някаква далечна връзка с факта, че миналата година на "Търновска царица" времето за мислене беше 60 минути на партия, а тази година - само 30 минути?)
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: Купа на България "Търновската царица"

Postby Kalin on Fri Apr 18, 2008 9:50 pm

За съжаление се оказва, че само за малко да отида някъде да си почина 2-3 дни и веднага успявате да заформите някакъв съвсем безмислен спор във форума... не е това идеята и ако имате някакви проблеми наистина имате си телефоните, не сте длъжни да ги решавате пред цяла България.

В случая добре познавам и едната и другата страна в спора и мога да уверя семейство Сиркови, че Светла и Николай правят много са шаха, въобще не са високомерни хора и това, което е изтълкувано като обида, въобще няма такъв смисъл. Любомир Сирков и Росица Николова също развиват шаха в София според силите си и никой не печели от спорове, предизвикани от недоразумения. В шаха има доста хора, които по доста съмнителен начин "помагат", за да трябва и малкото, които наистина правят нещо, да започнат да се карат помежду си... Предлагам Любо и Роси да не засягат повече темата за срещата в Търново и то извън правилната тема, за да няма повече такива случаи. Никой никого не е искал да обиди :)

Прилагам ви една снимка колко са задружни децата, които тренирате, мисля, че всички трябва да се поучим от тях в такива случаи :)
PriAtnA iGRa...........jpg
ДИП Балчик
PriAtnA iGRa...........jpg (173.81 KiB) Viewed 6622 times
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Купа на България "Търновската царица"

Postby Kalin on Sun Apr 20, 2008 11:11 am

И ще ви помоля да не се цитирате толкова, тук сме да казваме собственото си мнение, а не само да коментираме мненията на другите :)

Ето още една снимка, която да ви напомня за какво се борим всички :)
Attachments
DSC01601.JPG
DSC01601.JPG (88.32 KiB) Viewed 6547 times
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Купа на България "Търновската царица"

Postby battoli on Sat Apr 18, 2009 3:19 pm

101 момчета и 31 момичета за 2009г.!!! Фаворити при момичетатаЦ. Галунова,Д.Драгиева,С.Иванова,В.Василева,И.Пенчева.Толкова от мен.Които знае повече да пише. :D ;)
battoli
Кон
 
Posts: 30
Joined: Mon Mar 17, 2008 9:37 pm


Re: Купа на България "Търновската царица"

Postby Kalin on Mon Apr 27, 2009 9:17 pm

Благодаря! Съжалявам, че не обърнах специално внимание на турнира във форума, но не ми стига време за всичко... ще се радвам ако организаторите сами правят теми за турнирите си, давам ви пълна свобода :)

Поздравления за многото деца :P
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Купа на България "Търновската царица"

Postby orlin on Tue Apr 28, 2009 8:21 pm

Поздравления за чудесните снимки! Очевидно е станал хубав турнир!
orlin
Дама
 
Posts: 202
Joined: Tue Mar 11, 2008 3:21 pm

Previous

Return to Български турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests