"Морско конче"

by Advertising on Fri Jun 06, 2008 11:26 am

Advertising
 

"Морско конче"

Postby SvetlaYordanova on Fri Jun 06, 2008 11:26 am

В секцията "Новини" можете да получите повече информация за турнира.
SvetlaYordanova
Топ
 
Posts: 186
Joined: Thu Mar 13, 2008 1:33 am

by Advertising on Fri Jun 06, 2008 10:20 pm

Advertising
 

Re: "Морско конче"

Postby Kalin on Fri Jun 06, 2008 10:20 pm

Благодаря :) Условията и наградите изглеждат чудесни :)

Ето и точен линк за регламента:

http://www.chessbgnet.org/news.php?num=279

Off: Светла ако добавяш турнирите от меню Турнири/Добави събитие ще излиза и в предстоящи турнири ;) И по време на турнира ще го пише всичките дни :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Sat Jun 07, 2008 11:01 pm

Advertising
 

Re: "Морско конче"

Postby Garnizov on Sat Jun 07, 2008 11:01 pm

Страхотен турнир. Много хубави награди, турнир по унгарски шах и съзтезание по решаване на здачи. :)
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: "Морско конче"

Postby andreev on Tue Jun 10, 2008 12:40 am

Ако се направи и обикновен блиц няма да е лошо...
User avatar
andreev
Офицер
 
Posts: 82
Joined: Sat Mar 22, 2008 2:49 am

Re: "Морско конче"

Postby Kalin on Tue Jun 10, 2008 1:59 am

Аз предлагам тази година да направим специално изключение за Сашо Андреев и да го пуснем да се повихри на блица за треньори и родители :D :D :D
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: "Морско конче"

Postby SvetlaYordanova on Tue Jun 10, 2008 2:20 pm

Само,ако обещае да не разваля имиджа на треньорите и родителите :D .
SvetlaYordanova
Топ
 
Posts: 186
Joined: Thu Mar 13, 2008 1:33 am

Re: "Морско конче"

Postby Kalin on Tue Jun 10, 2008 3:58 pm

Няма.... много ;)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: "Морско конче"

Postby Tihomir on Wed Jun 11, 2008 2:50 pm

най-накрая и аз да имам "достъп" до блиц-турнира
Tihomir
Администратор
 
Posts: 46
Joined: Thu Feb 21, 2008 10:56 pm
Location: Варна

Re: "Морско конче"

Postby Peach on Wed Sep 10, 2008 11:28 am

Снимки от турнира "Морско конче" :)
Play some online chess :)
User avatar
Peach
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Jul 03, 2008 7:04 pm
Location: web

Re: "Морско конче"

Postby a_monov on Wed Sep 10, 2008 6:34 pm

Г-жо Йорданова,
Бих помолил като един от съдиите на турнира "Морско конче" да ми обясните, защо никъде не намирам подробна информация за него, освен малко снимки и репортажите публикувани тук на този сайт. Препратките към сайта на турнира или водят към НИЩОТО или се отварят стари (от 2007) новини и резултати. Турнирът беше добър,но като че ли остана малко на "тъмно". Та дори презентацията му беше по-обстойна. Порових се, но никъде не намерих "истинско" класиране, защото това което е публикувано в страницата на федерацията (май единствено в нета) беше на практика малко "по-иначе". Уточнявам, момиченцата до 8г. бяха 7 на брой и за да бъдат всички равнопоставени ги включиха в групата до 10г. След края на турнира бяха "извадени" и бяха класирани спрямо точките и коефициента. Имаше си първо, второ и трето място, парични награди, купа и грамоти както подобава на голям и известен турнир. Всичко беше перфектно, но като потърсих класиране на момиченцата до 8г. ....., такова липсваше. На сайта на федерацията е публикувано класиране на "сборната група". Значи ли това, че онова награждаване беше просто за да не се разочароват децата ?!? Ако ли не, защо тези момичета до 8г. ги възприемат като "духчета". Нито в класиране, нито в репортажи (извини ме Кали)... просто никъде. Това се случва не за първи път. Знам, че не са "атрактивни" за медиите като другите и се водят "аутсайдерите" на шахмата, но като се замисля и Дари (Сиркова) е била на тая възраст, а сега пердаши и силният пол (на тоя турнир "отнесе" доста батковци, включително моя хубостник за десерт). Не ги пренебрегвайте малките прицеси, защото те не са виновни, че са малко в България и имат смелостта да играят по турнири. Може пък някой ден и да се гордеете с тях !!!
За ТРЕТИ път "мрънкам" според някои, защото едно от децата ми е в групата момичета - 8г. Да, там е но от догодина е в 10г.Да, ама аз и догодина пак ще мрънкам и ще питам, защото така е правилно. И понеже г-жо Йорданова единствено ВИЕ имахте смелостта (доблестта) да отговорите на друго "солено" мое запитване, сега пак се обръщам към ВАС.
Благодаря Ви предварително за отговора :oops:

П.П. Между другото забравих да спомена, че хлапето ми Ви харесва най-много от съдиите до сега. Запомнило Ви е името и на всеки турнир (преди да играе) идва да ми каже дали сте там (не знам фатализъм ли е, какво ли ....., детска му работа). Това не е "четка". Може сама да го попитате на следващият турнир :D
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

Re: "Морско конче"

Postby sirkov-L on Thu Sep 11, 2008 1:47 am

Действително публикуването на информация за това състезание вече по традиция просто куца.
(Изглежда това е донякъде и заразно, защото и новият детски турнир "Морски дракон" засега страда от същия недостатък. Дори при него това е още по-изненадващо, тъй като там има корпоративни спонсори, които най-вероятно имат и собствени PR-отдели, където хората сигурно все пак знаят как е най-добре да се поднесе една информация на медиите.).

Особено след като си убеден, че си направил нещо хубаво, добре е да се положат и още малко усилия, за може и останалите да узнаят, че си го направил.

И съвсем правилно е очакванията да са насочени именно към Светла Йорданова, защото самото съществуване на такава възрастова група (до 8 г.) у нас до голяма дължим именно на нея (навремето тя публично, със статии в списание "Шах в училище" обосноваваше необходимостта да има такава възрастова група).

Точно сега обаче едва ли можем да очакваме бърз отговор, защото Светла Йорданова тези дни се състезава, и то успешно, на турнира "Мемориал Георгиев-Кесаровски", като до сега има 4 т. от 4, и е победила двама международни майстори и един гросмайстор.

Аз самият, когато подготвях обзора за турнира за сайта Chessdom
http://reports.chessdom.bg/morsko-konche-2008
доста се затрудних, защото бях решил да направя и една класация на клубовете по спечелени медали, и именно в тази възрастова група (момичета до 8 години) с голям труд установих кои са медалистите, ползвайки отново общото класиране, публикувано в сайта на БФШ, и отделно правейки най-различни справки, които се надявам да са ме отвели до правилния резултат, а именно:
1.Надежда Петкова
2.Ана Вълева
3.Златина Любомирова
(моля да ме коригирате, ако не е така.)

За да е по-лесно на всички, които се интересуват от класирането при смесени турнири, добре е още в началото на състезанието, при вкарването на имената в компютъра, да се направи най-простото - след името на участника в скоби да се пише и едно число, което да обозначава възрастовата група: в случая (8) и (10). Така накрая и без да се прави отделно класиране, от общото класиране всеки лесно ще установи кой е заел 1-во, 2-ро, 3-то място.
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: "Морско конче"

Postby Kalin on Thu Sep 11, 2008 10:41 am

Здравейте,

Морското конче по време на турнира си имаше официален сайт, където се качваха всички резултати и се пишеха новини за турнира. За съжаления при хакерската атака срещу сайта (2 дни след края на турнира) страницата се загуби... Възстановихме я (вчера мисля) на същия адрес http://www.chessbgnet.org/sea_horse/

Извинявам се още веднъж за липсата на информация за една седмица, наложи се да правим всичко наново...
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: "Морско конче"

Postby Kalin on Thu Sep 11, 2008 10:51 am

sirkov-L wrote:Действително публикуването на информация за това състезание вече по традиция просто куца.


Това не е вярно, Морско конче от 2005 насам си има официален сайт, който мени местоположението си, но винаги е дело на Тихомир Янев. Особено през 2007 и 2008 г. сайтът предлага доста информация. Не са много турнирите, които могат да се похвалят с това. Сайтът на Морско конче 2008 е посетен, момент да проверя... 1582 пъти, а резултатите от турнира са разгледани 6140 пъти. Сайтът беше единственият шахматен сайт по време на турнира, който излизаше на първа страница в Google за "Морско конче" (Има такива хотели и други нешахматни неща, но се преборихме с тях). Единствено изчезването на сайта малко след турнира ни издъни, но то беше по независещи от нас обстоятелства. Надявам се сега всичко да е наред...
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: "Морско конче"

Postby sirkov-L on Thu Sep 11, 2008 11:51 am

Това, което прави (от 2005 г. насам) за популяризирането на турнира Тихомир Янев, е едно (и заслужава похвала), а това, което правят организаторите, е съвсем друго (т.е. почти нищо).

Обърнете внимание, че това е състезание от национален мащаб, а дори местните медии в самата Варна не му обърнаха никакво внимание.

За сметка на това местните медии в други градове на страната направиха доста повече:
- В Плевен вестник "БГ Север" съобщи за успеха на Симонета, заедно с нейна снимка:
http://www.bgsever.info/br-35_2008/stranici/str-15.htm

- Във Враца местният в."Шанс нюз" съобщи за успеха на своя "земляк" Искрен Банински, като отбеляза и представянето на редица други състезатели, сред които и участничките от "Тракийска принцеса":
http://shansnews.vratza.com/material.php?id=25898

Интересен факт е, че в последната възрастова група победител стана Дарена Сиркова, добре позната ни от „Тракийска принцеса”. Още 4 шахматистки, взели участие в последното издание на турнира във Враца, стигнаха до престижно класиране. Доника Шивачева от Ямбол е четвърта при десетгодишните, Ани Крумова – втора до 14 години, а Симонета Иванова спечели надпреварата до 16 години.



Същевременно самата Варна си има и специализирани спортни сайтове, които вече са обръщали внимание на положението с шахмата в самия град: вижте следната публикация от юни 2008 г.
http://varna-sport.com/?pg=ViewNews&New ... &NewsCat=0
в която подробно и конкретно са описани проблемите на клубовете в града, и дори е посочен челният опит Шумен, който вече бил изпреварил Варна...
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: "Морско конче"

Postby a_monov on Thu Sep 11, 2008 2:41 pm

Благодаря, за отговорите г-да :D
Мислех си ако двамата "гушнете" шахматната журналистка заедно ще "изтрепете" конкуренцията. По повод "Морското конче". Потърсих информация и отзиви за турнира чак след турнира "Морски дракон" (09.09) и не намерих. Пробвах се и веднага след състезанието, но който се е опитвал да намери свободен нет клуб във Варна (там бях отседнал със семейството) той ще разбере на какво съм бил подложен :D История дълга - резултат почти нулев. Почти, защото на тръгване за "Морски дракон" намерих два "свободни" компютъра с интернет на гарата в .... бакалията на входа. Така де, магазин за хранителни стоки. Прочетох репортажите (кратки и ясни) и в нета влизам едва отпреди 2 дена. Е, оттогава информацията я нямаше. Подробностите за атаката на хакери не знаех, макар че (дано не засегна някого) като чуя как някой е "хакнат" точно когато не трябва се сещам за едни дето приемаха деца в детски градини по нета, "строшиха" сума пари и "бам" хакери. Дано не ми дойдат до главата такива страхотии. Гадно е, защото съм губил информация, но за мен всичко е вследствие на човешка грешка или недоглеждане (недомисляне). А тия с "болните" мозъци дето посягат на шахматни сайтове все някой някога ще им го върне.
Колкото до въпросът ми с класирането, той май все още е открит. Да това което Калин дава като препратка са репортажите за "кончето" и победителите в отделните възрастови групи. На последната новина се отваря подкана да следя новините от "Морски дракон" :D :D Е, аз бях там и ще пропусна. Г-н Сирков с доста подробен репортаж в "конкурентния"сайт, но пак без "пълното" класиране. Първите при 8г. момичета ги знам г-н Сирков, но ме интересуват и останалите 5 деца, въпреки че моето не е между тях. За това говорех в постовете си, а именно че назависимо на кое място се е класирало дадено дете, всеки родител би искал да види нещо някъде и пълното класиране е най-малкотокоето заслужава.
Пожелавам успех на г-жа Йорданова и ще дочакам (сигурен съм) нейният отговор.
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

Next

Return to Български турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests