"Морско конче"

by Advertising on Sat Sep 13, 2008 9:09 pm

Advertising
 

Re: "Морско конче"

Postby sirkov-L on Sat Sep 13, 2008 9:09 pm

Както бях обещал, ще ви покажа как медиите отразиха турнира "Морско конче".
Главно медии от Шумен, Плевен, Враца, отчасти и от Варна, публикуваха по нещо за турнира.

Започваме с националните медии: Дарик Радио:

Дарик Радио
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=284678

Две шуменки със злато от турнир по шахмат
Валери Великов
1 септември 2008 16:39

Мария Миланова и Боряна Петрова, и двете от Шумен, спечелиха златни медали на националния шахматен турнир за деца „Морско конче 2008”, това съобщи за Дарик Ангел Яначков от клуб по шахмат „Шумен 2005”. В турнира взеха участие 178 състезатели.

Мария Миланова направи своеобразен рекорд на турнира като спечели всичките си партии и завърши с 9 от възможни 9 точки. Тя победи във възрастовата група до 14 години. Боряна Петрова взе златото при 10-годишните.

В класирането по отбори първи е тима на ЦСКА, следван от „Шумен 2005” и СЦШ-София.





Следващата по-значимост публикация според мен е в шуменския вестник "Показател"

http://www.pokazatel.net/index.php?opti ... &Itemid=45
Брой 95: Малките шахматисти отсрамват големите
Автор Кристиян Димитров
06 сеп 2008

Преди броени дни в курортен комплекс Златни пясъци се проведе турнир от веригата за купата на България – “Морско конче 2008”. Това е най-престижният детски турнир по шахмат в България. Медалите от него са равни по стойност на отличията от Републиканското първенство.
В тазгодишното издание на надпреварата Клуб по шахмат “Шумен 2005” участва с шестима състезатели. При най-големите (във възрастова група до 16 години) претърпяхме неуспех. Йоана Йорданова, от която се очакваше медал, завърши четвърта при момичетата. При момчетата Боян Ангелов, който беше първи по коефициент в своята възрастова група, остана пети.

НАДОЛУ: Този път Боян Ангелов, който се готви за Европейско първенство, остана без медал от престижния турнир “Морско конче 2008”. Снимка: Архив

“Много сме притеснени от формата на Боян. Напоследък не играе добре, а пък му предстои участие на Европейско първенство. От Йоана също не сме доволни. Очаквахме да стане шампионка, а дори не взе медал. Пропуски в срещите й с директните и противнички за челните места я лишиха от отличието”, сподели треньорът Деян Димитров.

Все пак шуменският клуб беше отсрамен от по-малките си състезателки. При 14-годишните Мария Миланова стана първа, спечелвайки 9 от 9 възможни точки. При 10-годишните Боряна Петрова взе златото с 8 спечелени точки, а Джулияна Колева остана трета със 7,5. Именно победата в сблъсъка със съотборничката й донесе титлата на Боряна. Освен това по време на надпреварата Петрова постигна победа над европейската вицешампионка Доника Шивачева. Последният шуменски състезател на турнира беше малкият Марин Петров, който завърши 11-и при 8-годишните момчета. Това за него беше дебют на “Морско конче”.

“Боряна и Джулияна традиционно спорят за първо място. Дилемата обикновено е коя ще е първа и коя ще е втора. Мария ме изненада приятно с резултата, който постигна, но не толкова много с играта, която показа. До последно се чудех дали да я взимам на турнира, но тя показа, че съм постъпил правилно. Като цяло представянето ни е задоволително, но можеше и повече”, завършва Димитров.
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

by Advertising on Sat Sep 13, 2008 9:11 pm

Advertising
 

Re: "Морско конче"

Postby sirkov-L on Sat Sep 13, 2008 9:11 pm

Три публикации имаше посветени на успеха на Симонета Иванов

Плевенският вестник "БГ Север"
http://www.bgsever.info/br-35_2008/stranici/str-15.htm

Симонета Иванова грабна Купата на България

Ани ПАВЛОВА

11-годишната състезателка на плевенския шахматен клуб Дракон Симонета Иванова грабна Купата на България на 33-ото издание на международния турнир "Морско конче", който се проведе във Варна. В надпреварата взеха участие 178 участника от 3 държави. Въпреки че мери сили в по-горна възрастова група - при 16-годишните, с краен резултат 7 т. от 8 партии Симонета стана еднолична победителка и взе голямата награда. Развръзката дойде в последния кръг, когато три състезателки се изравниха по точки. Плевенчанката трябваше задължително да спечели, за да оглави еднолично класирането. Симонета застана срещу държавната шампионка при 16 годишните - Калина Тодорова. Решителната партия протече с монго обрати. Точно тук Симонета показа защо успя да стане световна и вицеевропейска шампионка. С много творчество и огромен спортен хъс талантливата плевнчанка показа, че е достойна за титлата. В последните секунди на партията Симонета матира противничката си. По този начин спечели и крайната победа.

Това бе последна проверка в състезание преди участието й в предстоящото Европейско първенство




Интернет-медията sever.bg

Симонета Иванова спечели купата на България по шахмат
01.09.2008

Купата на България при 16-годишните шахматистки спечели плевенчанина Симонета Иванова, съобщиха от клуба по шахмат "Дракон". Титлата е още по-престижна, като се има предвид, че Симонета е само на 11 години. Желаната титла е спечелена от нашето момиче на 33-тото издание на Международния турнир "Морско конче", който се състоя във Варна от 24 до 30 август. В него са мерили сили 178 участника от 3 държави. Според регламента на състезанието те са били разделени в 5 възрастови групи. Плевенчанката се е състезава в най-голямата група при 16-годишните момичета. Талантливата надежда на плевенския шахмат успява да постигне краен резултат 7 точки от 8 партии, което я прави еднолична победителка. В последната секунда от срещата Симонета Иванова успява да матира противничката си - държавната шампионка при 16-годишните Калина Тодорова, и да я лиши от голямата награда и купата на турнира. Сега Симонета ще се концентрира върху подготовката си за участие в Европейското първенство.



http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=284439
Шахматистката Симонета Иванова отново с приз
Вероника Христова
1 септември 2008 07:58
Шахматистката Симонета Иванова отново с приз

Плевенската шахматистка Симонета Иванова спечели купата на България при 16-годишните, съобщиха от шахматен клуб “Дракон”, в който се подготвя момичето.

Тя е грабнала наградата по време на 33-тото издание на международния турнир "МОРСКО КОНЧЕ", проведен във Варна от 24 – 30 август. 178 участника, разделени в 5 възрастови групи от 3 държави, са участвали в състезанието. 11-годишната Симонета Иванова се е състезавала в най-голямата група при 16-годишните момичета. С краен резултат7 точки от 8 партии, тя е станала еднолична победителка и получила голямата награда и купата на турнира в битка срещу държавната шампионка при 16-годишните - Калина Тодорова.

След тази титла на младата плевенска надежда предстои участие в предстоящото Европейско първенство.
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

by Advertising on Sat Sep 13, 2008 9:13 pm

Advertising
 

Re: "Морско конче"

Postby sirkov-L on Sat Sep 13, 2008 9:13 pm

Две врачански медии следяха изявите на Искрен Банински (и не само):


Врачански Новини - интернет-издание (Враца)
http://news.vratza.com/?id=1664468&adate=


Искрен Банински от Мездра дели 2-3-то място след четвъртия кръг на шах турнир за деца „Морско конче” във Варна. Талантът набра 3,5 точки от 4 и запазва шансове за първото място.
29 август 2008 | 00:00




вестник "Шанс Нюз" (Враца)
http://shansnews.vratza.com/material.php?id=25898

Осемгодишен талант от Мездра жъне успехи в шаха
Искрен Банински втори на „Морско конче” във Варна

Младият шахматен талант от Мездра Искрен Банински завърши на второ място в престижния международен турнир за деца от 8 до 16 години „Морско конче” във Варна. Малкият син на шахматистката от града край Искъра Таня Данова за пореден път доказа качествата си на висок форум и не случайно е считан за едно от най-големите дарования на шахмата в областта. Искрен набра 6,5 от 9 възможни точки на състезанието при осемгодишните във Варна и спечели второто място, с това и парична награда от 40 лева. Победител в неговата възрастова група стана Михаил Котор от Беларус, като мездренчанинът завърши наравно в партията по между им. „Железничарският” клуб участва с още трима шахматисти при по-големите, които се класираха извън десятката. Деян Нинов и Николай Събков набраха по 4,5 точки при шестнайсетгодишните, а Мирослав Григоров до 14 години е с 3,5. Интересен факт е, че в последната възрастова група победител стана Дарена Сиркова, добре позната ни от „Тракийска принцеса”. Още 4 шахматистки, взели участие в последното издание на турнира във Враца, стигнаха до престижно класиране. Доника Шивачева от Ямбол е четвърта при десетгодишните, Ани Крумова – втора до 14 години, а Симонета Иванова спечели надпреварата до 16 години.
Руслан Марков
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: "Морско конче"

Postby sirkov-L on Sat Sep 13, 2008 9:15 pm

Стара Загора също посвети една страница на резултатите на своите представители, като спомена и името на треньорката:


Старозагорският вестник "Новината.бг"

http://novinata.bg/modules/news/article.php?storyid=801

Денис Маринов с бронз от турнира "Морско конче"
38/02.09.08.
Публикувано на 2008/9/2 0:54:00
Денис Маринов от старозагорския шахматен клуб "64" спечели бронзов медал от най-масовия турнир за деца в България - "Морско конче". В 33-тото издание на състезанието, което се провежда в комплекс "Златни пясъци", се включиха 178 деца, като сред тях имаше и представители от Русия и Беларус.

Възпитаникът на треньорката Стефка Цонева завърши на трето място във възрастова група до 10 години, събирайки 6,5 точки след шест победи и едно реми. Победител стана Калоян Христов от София със 7 спечелени точки. В състезанието участваха и братята на медалиста - Стоян и Неделин Маринови. Стоян остана на 11-а позиция при 12-годишните, а Неделин се класира 9-и при момчетата до 14 години. Заралията Никола Христов приключи надпреварата пети, като неговото представяне може да се приеме като успех предвид силната конкуренция при 12-годишните шахматисти. Петият представител на шахматен клуб "64" Калоян Георгиев завърши 23-ти при първото си участие на състезание от такъв голям ранг. Президентът на старозагорския клуб Ангел Архангелов сподели, че е доволен от представянето на своите възпитаници и добави, че целта пред него и треньорката Стефка Цонева е да се привличат все повече млади и талантливи момчета и момичета, които искат да играят шах. Тихомир Очков от Шахматен клуб "Казанлък" се класира шести при момчетата до 16 години.
В руския град Налчик пък продължава световното първенство при жените. Бившата световна шампионка Антоанета Стефанова, която е поставена под N4 в схемата, започна с победа участието си, след като спечели служебно в първия кръг от надпреварата срещу перуанската си съперничка Карен Сапата.
Във втория кръг Антоанета Стефанова се изправи срещу китайката Цзю Венцзюн, като решителната партия между тях е днес следобед. Другата българка - Мария Велчева, напусна шампионата от силната словенка Ана Музичук.
Желязко Динев
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: "Морско конче"

Postby sirkov-L on Sat Sep 13, 2008 9:16 pm

От самата Варна - градът, в който се провеждаше турнира - две изданието обърнаха внимание на турнира: "Черно море" и "Народно дело".

Обърнете внимание, че и тук, както и във всички по-горни примери, публикациите отразява предимно постижението на отделно дете, или на група деца от съответното населено място, а не провеждането на целия турнир.


http://www.chernomore.bg/news.php?nid=33326
8-годишна с титла в шаха
01-09-2008 (18:23)
Варненката Надежда Петкова, която е само на 8 г. спечели титлата в тази възрастова група на турнира “Морско конче”, който е признат за “Купа България” в шаха при подрастващите. Възпитаничката на треньора Минко Шишков е от училище “Гео Милев”.




http://www.narodnodelo.bg/news.php/cid.11/id.16344

Тазгодишният XXXIII турнир “Морско конче” събра в залата на хотел “Дана палас парк” на Златни пясъци 178 момичета и момчета между 8- и 16-годишна възраст от 32 клуба в България, в това число и участници от Беларус и Русия. От варненци в призовите тройки на класирането се вместиха:
МОМИЧЕТА: до 8 години - 1. Надежда Петкова (ШК “Варна”; до 10 години – 2. Николета Господинова (ВШК “Г. Даскалов”); до 12 години - 2. Ива Пенчева (ВШК “Г. Даскалов); до 14 години - 2. Ани Крумова (ВШК “Г. Даскалов”); МОМЧЕТА: до 16 години - Павел Янев (ШК “Каиса”).

Богомил Йовчев
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: "Морско конче"

Postby sirkov-L on Sat Sep 13, 2008 9:20 pm

Общо взето, това са журналистите и медиите, на които трябва да благодарим за това, че допринесоха за повишаване на интереса към шахмата в съответните населени места:

Валери Великов (Дарик Радио)
Кристиян Димитров (в. "Показател" - Шумен)
Ани Павлова (в. "БГ Север" - Плевен)
Руслан Марков (вестник "Шанс Нюз" - Враца))
Вероника Христова (Дарик Радио)
Желязко Динев ("Новината.бг" - Стара Загора)
Богомил Йовчев (вестник "Народно дело" - Варна)
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: "Морско конче"

Postby Kalin on Sat Sep 13, 2008 11:41 pm

Нямаше ме за 2 дни, и виждам, че сте писали много... а някои даже твърде много...

Накратко искам да кажа следното:

Всякакви обвинения по организаторите на Морско Конче за мен са несъстоятелни или по твърде маловажни въпроси. Доколкото разбрах от учениците си, турнирът е бил чудесен, а и спомените ми от Морско Конче 2007 и Търновска Царица 2008 могат само говорят добре за Николай и Светла като организатори. Който не е ходил на тези турнири не знае колко се стараят двамата и по-добре просто да не пише.

Тъй като Сирков писа много и темата се измести, което според мен води до това, че не е много интересна на голяма част от аудиторията тук, му препоръчвам да не пише повече в нея.

Благодаря на А. Монов за интересните повдигнати въпроси и на Николай и Светла, че отговориха. Темата за критиките към Морско конче доведе до напълно излишен конфликт и я прекратявам моментално.

Този форум има мисията да обединява хората и ако някъде се получи сериозен личен конфликт, ще го прекратявам веднага, ако трябва и с бан на виновната според мен страна. Не хвърлям толкова усилия да поддържам това място, за да се карате тук.

Имате думата да коментирате хубавите неща за турнира, че читателите ще останат с погрешно впечатление...
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: "Морско конче"

Postby sirkov-L on Sun Sep 14, 2008 11:01 am

Форумите съществуват, за да може хората да си изкажат мнението.
Аз не съм пречил на никого да си изказва мнението и затова не очаквах, че някой ще реши да ми пречи да си изказвам моето.

Мнозина от читателите на този форум вече са забелязали, че моите мнения почти винаги са не просто мнения, но и съдържат конкретна допълнителна информация, която не винаги е попадала на вниманието на читателите досега.

Всеки, на който му е неприятно да чете моите мнения тука, изглежда предпочита да ги чете по медиите.
Нямам нищо против.
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: "Морско конче"

Postby a_monov on Tue Oct 21, 2008 2:09 am

SvetlaYordanova wrote:Здравейте г-н Монов,
Не се притеснявайте,не може да ми развалите лесно настроението :) .
Още веднъж да повторя,че класиране във ВСИЧКИ групи имаше залепено в залата за игра веднага щом приключиха.След награждаването,когато исках да го разгледам по-подробно ,установих, че са останали само ... 2 класирания.Възможно е и Вие да сте гледали в този момент.А защо не е публикувано по сайтовете,незная,но ще проверя и ще поправим нещата,ако е така.


Разбрахте ли сега защо се подразних преди 39 дена, г-жо Йорданова ?!? Като всичко около нас, говорим си, говорим си и накрая нищо. Честно казано очаквах поне да напишете, че сте опитали да "поправите нещата". Дискусията за класирането на най-малките момиченца в турнира беше принципна. Вие дадохте дума и ..... дотам. Сигурен съм, че грижите са Ви "грабнали" и затова нещата си останаха на старото положение. Разберете ме правилно, не се заяждам и съм напълно добронамерен, но за мен когато човек даде дума прави възможното да я изпълни. Подновявам искането си пред Вас да изпратите класирането на момиченцата до 8 г. на "Морско конче 2008" на федерацията, защото информацията се изпраща от организаторите. Няма да "мирясам" и да "замълча", защото ако се предам утре ще науча така да се предават и моите деца.
Казах, че съм добронамерен и все още си "кротувам" в рамките на форума, но ако наистина не намерите време да "поправите нещата", Ви обещавам, че заедно "ще добием слава", но не такава каквато сте извоювали като състезател, а с обратен знак. Това не е заплаха, а добронамерено запознаване с намеренията ми (иначе ще бъде подло). Цялата "поправка" се състои от едно обаждане и един e-mail и съм сигурен, че не са чак толкова непреодолима пречка.
Знам, че в момента водите групата на световното за деца до 18, но аз съм търпелив, .... ще Ви почакам още малко :D Желая на Вас и групата да се върнете с медал, а защо не и два или 3 ?!?
Успех !!!
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

Re: "Морско конче"

Postby SvetlaYordanova on Tue Oct 21, 2008 7:14 pm

Уважаеми г-н Монов,
Не ми допада тонът Ви,но ще си затворя очите.Класирането,включително по групи е изпратено веднага след завършване на турнира,за разлика от много други турнири.Защо не е публикувано,не мога да знам.Извинете ме,но наистина си имам и друга работа.Знаете много добре,че по време на турнира имаше списък със състезателите от всички групи.Можехте да си го препишете(или помолите за разпечатка) това,което толкова Ви интересува.
Ето класирането на момичетата до 8 години:
1. Надежда Петкова(Варна) 5 т.
2. Ана Вълева(Г.Даскалов) 5 т
3. Златина Любомирова (Михаил Ботвиник)4,5 т
4. Кристина Павлова (“Варна”) 4
5. Радилена Бурева (СЦШ)3,5
6. Маргарита Балимезова (СЦШ)3
7. Маргарита Георгиева (СЦШ)1,5
8. Илина Тошева (СЦШ) 1
SvetlaYordanova
Топ
 
Posts: 186
Joined: Thu Mar 13, 2008 1:33 am

Re: "Морско конче"

Postby a_monov on Wed Oct 22, 2008 12:31 am

Г-жо Йорданова,
Май някой ще си помисли, че Ви чакам да отидете на важен форум и "бам" - атака. Не е така, просто сега станаха 39 дена мълчание. Все пак въпросът "се изясни" пак благодарение на Вашата намеса. Вижте, аз много добре познавам децата, които са играли при момичетата до 8 г. (не ходя от вчера по състезания) и бих Ви изненадал, но почти по памет мога да цитирам 90 % от малките имена на "активните състезателки - принцеси" от клубовете в страната. Проблемът е, че на сайта на федерацията виждам следното (то си е същото още от края на "Морско конче"):

Момичета до 10 г.
Rank SNo. Name Rtg FED Club Pts BH. BH. vict
1 2 Petrova Boryana 1645 BUL Shumen 2005, Shumen 8,0 37,0 49,0 8
2 8 Gospodinova Nikoleta 0 BUL G.Daskalov, Varna 8,0 36,0 45,5 8
3 1 Koleva Dzhuliana 1731 BUL Shumen 2005, Shumen 7,5 38,0 50,0 7
4 16 Shivacheva Donika 0 BUL Tundzha, Yambol 6,0 39,5 49,0 5
5 10 Karavasileva Mariya 0 BUL Victory, Blagoevgrad 5,0 38,5 50,0 5
6 15 Petkova Nadezhda 0 BUL Varna, Varna 5,0 36,5 46,0 5
7 11 Katova Teodora 0 BUL Spartak Pleven XXI, Pleve 5,0 36,0 47,5 5
8 19 Valeva Ana 0 BUL G.Daskalov, Varna 5,0 26,5 34,0 5
9 20 Vasileva Viktoriya 0 BUL M.Botvinik, Sofia 4,5 37,5 47,0 3
10 17 Tabakova Elena 0 BUL SCSH, Sofia 4,5 37,0 46,5 4
11 12 Lyubomirova Zlatina 0 BUL M.Botvinik, Sofia 4,5 28,0 35,5 4
12 5 Dobreva Tsveta 0 BUL Kazanlak, Kazanlak 4,5 26,0 32,5 4
13 13 Mirandzheva Siyana 0 BUL SCSH, Sofia 4,0 35,0 46,0 4
14 14 Pavlova Kristina 0 BUL Varna, Varna 4,0 31,5 41,0 4
15 9 Hristova Miroslava 0 BUL SCSH, Sofia 4,0 26,5 33,0 4
16 4 Bureva Radilyana 0 BUL SCSH, Sofia 3,5 24,5 31,0 3
17 3 Balimezova Margarita 0 BUL SCSH, Sofia 3,0 23,0 29,5 3
18 7 Georgieva Margarita 0 BUL SCSH, Sofia 1,5 26,5 33,0 1
19 6 Dzhaleva Sofiya 0 BUL Victory, Blagoevgrad 1,5 25,0 32,5 1
20 18 Tosheva Ilina 0 BUL SCSH, Sofia 1,0 22,0 31,5 1

Понеже го копирам едно към едно, изглежда объркващо, но като се вгледа човек в имената, групата и подреждането на вашият и списъка на федерацията, .....различни. Това означава, че някой си играе на "развален телефон". Вие изпращате едно, те публикуват друго. Сега след като имам уверението Ви, че всичко е изпратено коректно, аз РОДИТЕЛЯТ НА СЪСТЕЗАТЕЛ (сигурно така е редно) ще звънна да попитам, защо се е получило недоразумението и толкова ли е трудно да се оправи. И още, да не би да имат "съгледвачи" по състезанията и от тях да черпят информация за подреждането.
Има един документ наречен "Система от показатели за оценяване спортната дейност на шахматните дейности", където в зависимост от класирането на състезателя на клуба се записват точки, даващи право на финансиране за следващата година. Всъщност Вие сте доста по-наясно с процедурата, но за незапознатите, когато се оценяват класиранията, федерацията ще оценява по това което има, а не това което си пишем с Вас. На сайта, БФШ е публикувала това което знае, а то се разминава с истината.
Така, че г-жо Йорданова, не страдам от болна амбиция да видя детето си "някъде нагоре" в класирането, а водя борбата и заради клуба, защото аз знам какво е да "финансираш участие на малчуган" някъде извън София.
Ще Ви попитам и друго .... !?! Дали бихте си седяли "кротичко" ако видите децата от вашият СОБСТВЕН КЛУБ на различно място в класиранията на сайта на БФШ ? Отговорът е ясен - не, не бихте си оставили "каруцата в калта". Така, че от това което съм изписал по темата на всеки ще стане ясно,че съм заядлив и мрънкам, но С ПРАВО. Чакайте бе хора, или аз съм мръднал или някой цели да ми го вмени това психическо състояние. Не може да си взел купа и медал за първо място в групата, а в класирането на официалната организация да си 6-ти. Примерът е произволен, но при моето дете е същото. Как така, ами тогава дайте аз да "пращам" на БФШ. Такива класирания ще "спретна",че знаете ли кога ще ни стигнете по медали ???? Така, че стига с тия разминавания - класирането от всяко състезание е едно и то трябва да фигурира коректно в федерацията.
Ако пък наистина от БФШ ми отговорят, че изпратеното от Вас г-жо Йорданова е коректно, а те са "проспали" публикуването, ТОГАВА ПУБЛИЧНО ЩЕ ВИ ПОМОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНИТЕ ЗА "НАПАДКИТЕ" и неудобството при натовареният график да следите темата (отговорите Ви са светкавични). Мисля си обаче, че отговорът е ясен и на двамата - подадената информация (от турнира) е невярна.
И ако позволите накрая в стил "чашата е наполовина пълна":
- по броя на преглежданията се вижда,че дискусията не е безинтересна :oops: ;
- с Вас направихме безплатна реклама на и без това известния турнир - спорът по даден казус (бил той и негативен) от състезанието също допринася за по-продължителен интерес (че то конкуренцията не спи) :D
- и накрая, другата година организаторите ще се постараят още повече, защото току виж някой друг ме "заместил" в ролята на "инат-магарето" :lol:

Това е от мен. Ще кажа какви са резултатите след като "издиря" с кого от БФШ трябва да разговарям за проблема и се свържа с него.

П.П. Имаше тъъъничък намек затова, че някой турнири не си пращат класиранията или въобще не ги публикуват в медиите. И понеже случайно се сещам (май) за кого (кои) става въпрос, мога да ги кажа вместо Вас - така и така "съм яхнал метлата" .... !?!
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

Re: "Морско конче"

Postby SvetlaYordanova on Wed Oct 22, 2008 3:03 pm

Благодаря за безплатната реклама,г-н Монов! Ясно е,че забавляваме хората тук,във форума и му вдигаме рейтинга,но като няма други желаещи все някой трябва да се нагърби с тази задача :D .
Хубаво е,че има родители като Вас,за да раздвижват нещата от време на време.Но е добре енергията да се съхранява за по-големи неща.Не искам да умаловажавам въпроса,който повдигате.Безспорно той е важен за Вас,разбирам.Надявам се,че вече го разрешихме с общи усилия?
SvetlaYordanova
Топ
 
Posts: 186
Joined: Thu Mar 13, 2008 1:33 am

Re: "Морско конче"

Postby Kalin on Wed Oct 22, 2008 3:53 pm

SvetlaYordanova wrote:Ясно е,че забавляваме хората тук,във форума и му вдигаме рейтинга,но като няма други желаещи все някой трябва да се нагърби с тази задача :D .


Значи най-много благодаря аз :D
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: "Морско конче"

Postby a_monov on Wed Oct 22, 2008 10:45 pm

:D :D
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

Re: "Морско конче"

Postby a_monov on Thu Jun 04, 2009 12:41 am

Привет,
Я да си попитам и в "секцията" на другият ми любим турнир ...... и съдия ;)
Предвижда ли се нещо по-интересно в регламента за тази година. Правилата за наскоро отминалия турнир в Шумен ги четох 3 пъти за да ми "просветнат" и да хвана "доброто". Интересна формула (поне според мен), която ако е приложима и удачна за децата би могла да се използва (стига да няма защитено ноу-хау :D ) ?!?. На съдиите обаче .... ще им дойде в повечко, особенно ако масите са над 50.
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

PreviousNext

Return to Български турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest