Финал на ШК "ЦСКА" за 2008 г.

by Advertising on Thu Oct 02, 2008 1:50 pm

Advertising
 

Re: Финал на ШК "ЦСКА" за 2008 г.

Postby sirkov-L on Thu Oct 02, 2008 1:50 pm

Ако трябва да бъдем точни, аз не знам доколко Ivanst би могъл да знае дали при рейтинг администратора има или няма получен доклад и файлове за турнира.

Не е толкова трудно да се предположи, че поради наскоро настъпилата промяна в рейтинг-администратора (която изглежда още не е обявена официално), напълно е възможно изпращането на доклада и на файловете да е било забавено докато стане напълно ясно на кого точно трябва да бъдат изпратени.

Аз не съм присъствал на случилото се, затова не смятам, че аз трябва да посочвам имена.

В статията, публикувана във в. Монитор, авторът е посочил достатъчно имена. Ако е смятал, че именно съдията е виновен за създалото се положение, авторът вероятно е щял да назове и неговото име.

Както може би сте забелязали, в статията не става въпрос само за един конкретен случай, а се поставя въпросът и по-общо: за причините, поради които се стига до такива случаи. Защото ако причините останат да действат и занапред, подобни случаи ще имаме много, всеки път с различни имена на действащите лица.
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

by Advertising on Thu Oct 02, 2008 2:31 pm

Advertising
 

Re: Финал на ШК "ЦСКА" за 2008 г.

Postby Ivanst on Thu Oct 02, 2008 2:31 pm

За информация на г-н Сирков, Милен Петров, като рейтинг администратор изпълни задълженията си и
рейтингът от 1 октомври е факт. За информация на всички,които се интересуват от темата искам да припомня, че всички главни съдии трябва да представят доклад за проведения турнир и файловете от него в срок до 10 дни от завършване на турнира до БФШ и съдийската комисия.
Ако според г-н Сирков записването на резултат /различен от служебен/ в партия която не се е играла е правомерно
би трябвало да се запознае по-внимателно с правилника на ФИДЕ.
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am

by Advertising on Thu Oct 02, 2008 4:22 pm

Advertising
 

Re: Финал на ШК "ЦСКА" за 2008 г.

Postby Ivanst on Thu Oct 02, 2008 4:22 pm

Още малко информация за желаещите : няма получени съдийски доклади и файлове и за полуфинал на ЦСКА и Мемориал "Антония Иванова".
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am

Re: Финал на ШК "ЦСКА" за 2008 г.

Postby sirkov-L on Thu Oct 02, 2008 4:53 pm

Рейтингът от 1 октомври наистина е факт, а ако Милен Петров, като рейтинг администратор, е изпълнил задълженията си, това наистина е една много хубава новина!
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: Финал на ШК "ЦСКА" за 2008 г.

Postby Ivanst on Fri Oct 03, 2008 8:26 pm

Здравейте,
Ако т.н. принципност и "обективност"на някой от пишещите в този форум спира от страха да назоват името на съдия,
който перманентно нарушава правилата на ФИДЕ, толкова по -зле за тях. Но според мен няма защо тогава да занимават любителите
на този форум с техните псевдо-принципни мнения.
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am

Re: Финал на ШК "ЦСКА" за 2008 г.

Postby atakurt on Fri Oct 03, 2008 10:14 pm

ШАХМАТЕН КЛУБ ЦСКА

ІІ МЕМОРИАЛ „АНТОНИЯ ИВАНОВА”

ОТКРИТ ФИНАЛ НА ШК”ЦСКА” ЗА ЖЕНИ

20 – 22 септември 2008 г., София
Зала „Армеец” на хотелския комплекс „Българска армия”
Бул. „Асен Йорданов” №1 /трамвай №20, тролеи №№4 и 11/

РЕГЛАМЕНТ

І. ЦЕЛ

В качеството си на открит турнир за жени да даде възможнаст на състезателки и любителки на шахмата да участват в едно типично женско шахматно състезание
Да излъчи носителя на купата „Антония Иванова” от ІІ-рия мемориал, посветен на именитата българска гросмайсторка
Да излъчи шампионката на ШК „ЦСКА” за 2008 г. и да определи най-добрите състезателки на клуба за годината

ІІ. УЧАСТИЕ

Право но участие в турнира имат всички желаещи шахматистки, заплатили турнирната такса от 15 лева.
Преференциална такса 10 лева плащат членовете на ШК „ЦСКА” и учащите се

ІІІ. ПРАВИЛА

Турнирът се провежда по правилата на ФИДЕ и БФШ по швейцарска система в 7 /седем/ кръга при гилотинна контрола 1 час и 15 минути на всяка състезателка
При равенство в точките ще се прилагат следните допълнителни показатели: Медиана-Бухолц, Бухолц, натрупване, брой победи.
Турнирът е валиден за българско Ело
Записът на партиите е задължителен
Участниците в турнира избират турнирен комитет
Играещият с белите фигури осигурява часовник

ІV. НАГРАДИ І-ва – 300 лева и купата победител във ІІ-ри мемориал „Антония Иванова”
ІІ-ра – 200 лева и плакет ІІ-ро място във ІІ-ри мемориал „Антония Иванова”
ІІІ-та – 100 лева и плакет ІІІ-то място във ІІ-ри мемориал „Антония Иванова”
Ветеранска – 50 лева
до 16 години – 30 лева
до 12 години – 20 лева
/тези награди се присъждат при поне 2 състезателки в дадената възрастова група/
Ще се извърши и класиране на състезателките – членове на ШК „ЦСКА”.
Класиралата се на І-во място състезателка ще получи купата „Шампион на ШК „ЦСКА” за жени 2008 г.”

V. ГРАФИК

20.09.08 - събота
12.00 – 12.30 – регистрация
12.30 – 12.50 – техническа конференция
12.50 – 13.00 – откриване
І-ви кръг -13.00 – 15.30
ІІ-ри кръг – 16.00 – 18.30
21.09.08 – неделя
ІІІ-ти кръг – 10.00 – 12.30
ІV-ти кръг – 13.00 – 15.30
V-ти кръг – 16.00 – 18.30
22.09.08 – понеделник
VІ-ти кръг – 10.00 – 12.30
VІІ-ми кръг – 13.00 – 15.30
16.00 часа – обявяване на класирането, връчване на наградите и закриване

VІ. ЗАЯВКИ ЗА УЧАСТИЕ

Заявки за участие се подават на телефони:
0899/443562 – Петко Г. Петков, и-мейл: Kristina@interbgc.com
0898/949730 – Васил Илиев, и-мейл: cska.chess@mail.bg
0888/955542 – Димитър Илиев, и-мейл: mitko74@yahoo.com
Заявилите своето участие ще имат предимство пред дошлите направо на турнира в случай на запълване капацитета на залата

VІІ. НАСТАНЯВАНЕ

Желаещите състезателки и придружаващи лица могат да ползват стаи в хотел „Българска армия” ** при следните преференциални цени:
Самостоятелна стая – 25 лв
Стая с две легла – 15 лв
Стая с три легла – 13 лв
Срокът за подаване на заявки за ползване на легла в хотела е 11 август
Заявките се подават до директора на турнира. Неподалите заявки не ползват преференциални цени

VІІІ. КОНТАКТИ

Контакти с организаторите на турнира от ШК „ЦСКА”:
Директор на турнира: Петко Г. Петков 0899/443562, и-мейл: Kristina@interbgc.com
Главен съдия: Димитър Илиев – съдия републиканска категория, 0888/955542, и-мейл: mitko74@yahoo.com
Експерт „Връзки с обществеността”: Анелия Скримова - 0895/778244, и-мейл: PRBulgaria@gmail.com
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Previous

Return to Български турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests