ДОП до 12 и 16 години

by Advertising on Tue Jul 27, 2010 2:42 pm

Advertising
 

Re: ДОП до 12 и 16 години

Postby atakurt on Tue Jul 27, 2010 2:42 pm

Ivanst wrote:Не, че искам да се измъкна от неприятни въпроси, но стилът на писане на някои хора във форума
не предполага равноправна дискусия.

Точно си е измъкване!
Аз съм конкретен - с конкретни факти и въпроси към конкретен човек - теб (защото ТИ си шефът и ТИ отговаряш за съдийството у нас).
Ти не ми отговаряш, защото не ти харесвал стилът ми!
Ами какво да правя - така е, поставям неудобни въпроси, нелакирани. Та нали затова съм журналист и търся истината (между другото, малко хора знаят факта, че съм единственият български шахжурналист, който е приет за член на МОЖ).
А пък ти затова си избран за зам-шеф на съдийството у нас, за да си вършиш работата като такъв. Ако не искаш или не можеш, кажи си го и ние, избралите те, ще те разберем.
Но считам, че след отказа ти да им отговориш, на всеки е ясно кой носи вина за състоянието на съдийството у нас.

-----

А ВЪПРОСИТЕ МИ ВИСЯТ СЪС СТРАШНА СИЛА, НАДВЕСЕНИ КАТО ДАМОКЛЕВ МЕЧ НАД ГЛАВИТЕ НА МОШЕНИЦИТЕ!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Mon Aug 02, 2010 12:41 pm

Advertising
 

Re: ДОП до 12 и 16 години

Postby Dejan Dimitrov on Mon Aug 02, 2010 12:41 pm

Абе хора, Яначков ви измисли цялата концепция на конкурсния принцип за определяне домакините на ДИП и ДОП. С критерии и т.н. Даже и формула, по която да се определя най-добрата кандидатура ви измисли. Говорим ги от години тия неща. Официално ги внасяме 2-3 пъти подобни предложения и нищо. Нищо. За да се стигне до цялото безумие с разпиляването на всички точки по знайни и незнайни турнири и накрая до отлагането на ДОП. Това си е логично следствие от цялата простотия. И от това, че никой не иска да сложи ред.
Dejan Dimitrov
Офицер
 
Posts: 64
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:39 pm

by Advertising on Mon Aug 02, 2010 12:55 pm

Advertising
 

Re: ДОП до 12 и 16 години

Postby Dejan Dimitrov on Mon Aug 02, 2010 12:55 pm

Сега ви пействам и пълния текст на предлошението от Шумен 2005, което повечето клубове в България подкрепят.

ПРЕДЛОЖЕНИЕ

от ШК „Шумен 2005” гр. Шумен


На общото събрание през януари 2008-а година нашият клуб предложи да бъде въведен конкурсен принцип при определянето на домакинствата за Държавните първенства и Купите на България за деца и юноши. Тъй като предложението остана без отзвук, през април 2009-а година ние го повторихме в аргументирана форма чрез комисията за детско-юношески шах с председател Живко Жеков и отново не получихме становище.
Домакинствата за държавните първенства и купите продължиха да се разпределят по неясни принципи и липса на прозрачност.
В началото на 2010-а бяха обявени и нови турнири с такъв статут, което ще доведе по-скоро до хаос, отколкото до въвеждане на някакъв ред, тъй като т.н. верига от състезания с генерално класиране не е форматирана нито възрастово, нито като контроли за игра.
Конкурсният принцип, който предлагаме да бъде въведен, е в интерес както на клубовете, така и на състезателите и техните родители. Нашата теза е, че домакинствата за Купите на България, носещи точки от ДАМС, са привилегия, а не тежест за организаторите. Досегашната практика създава монопол на определени клубове, което по никакъв начин не стимулира подобряването на условията за провеждане и повишаването на наградния фонд.
Предложението, което се надяваме да бъде подкрепено и от другите клубове, е следното:
Да бъдат провеждани ежегодно 4 състезания за Купа България:
1. Класически шах + блиц за 8, 10, 12, 14 години.
2. Ускорен шах за 8, 10, 12, 14 години.
3. Класически шах и блиц за 16, 18, 20 години
4. Ускорен шах за 16, 18, 20 години.
Офертите за домакинства (запечатани) да бъдат изпращани в БФШ до 30.10 на предходната година и да включват:
1. Награден фонд (гарантиран) и разпределение,
2. Размер на таксите за участие (ако има такива),
3. Проекто договор, подписан от съответния тур оператор, който да включва цени на нощувки и храна (пансион), статус на базата (квадратура на залите, осветление, климатизация и др.).
Управителният съвет или специално назначена комисия да разглежда офертите и да взема аргументирани решения за даване на домакинствата. Определеният за домакин на съответното състезание да внася паричен залог (примерно 500 лв.), който да бъде връщан в случай, че обявените в офертата услови са спазени. Офертите да бъдат публикувани на сайта на БФШ, за да бъде спазен принципа за прозрачност. Всеки клуб да може да кандидатства с оферти и за четирите турнира. Ако домакинът не изпълни предвидените условия, губи правото си да участва в конкурса с оферти през следващите две години, а паричният залог остава в сметката на БФШ. Определянето на най-добрата оферта би могло да става по следната формула (това би избегнало всякакви съмнения в обективността на решението за даване на домакинство).

2А – В(С + D)Е = Х

А – размерът на наградния фонд
В1 – индекс за брой на участници (16, 18, 20 години) – 60
В2 – индекс за брой на участници (16, 18, 20 години) – 130 (средна стойност за броя на участниците в Купа България през последните 3 години)
С – размер на такса за участие
D – цена на нощувка или пансион (всяко хранене сваля цената на пансиона с 5 лева)
Е – индекс на хотела (настаняване, храна, условия за игра). За хотел 2 звезди индексът е 1. За 3 звезди – 0.8, за 4 – 0.6 и за 5 звезди – 0.4
Х – краен резултат, който определя качеството на офертата

Аргументираните решения за даване на домакинство да се публикуват на сайта на БФШ в съответния срок, за да може наредбата за следващата година да бъде изготвена навреме. Конкурсният принцип може да бъде въведен и при определяне домакинството на държавните първенства при изготвяне на съответните критерии.
Dejan Dimitrov
Офицер
 
Posts: 64
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:39 pm

Re: ДОП до 12 и 16 години

Postby atakurt on Thu Sep 16, 2010 12:54 am

"
Ivanst wrote:Напълно подкрепям! Експертният съвет към БФШ отдавна предложи това. Само открит конкурс с ясни и прозрачни правила и критерии, ще бъде от полза за клубовете и състезателите.

Бля-бля-бля! Това се предлага от ДЕСЕТИНА години насам и е влизало даже за разглеждане в УС на БФШ, когато бях член на УС.
НЯМА да стане, защото така се удря по финансовите интереси на известни на всички ни люде, близки на други известни нам люде, които пък си пият уискито с трети добре известни на цяла България вече люде.
................
2. КАК, КОГА И КЪДЕ ЩЕ СЕ ПРОВЕДАТ ДОП ЗА 2010 Г.? ... само не ми казвай, че пак няма да има никакъв конкурс и че този път ще се наложи друга групировка в БФШ, искаща да организира БЕЗ конкурс ДОП другаде, да речееем ... в курорта "Боровец" ..."
---------------------------------

------------------------------------
От решението на УС на БФШ:
"5.6.1.Държавните отборни първенства за момчета и момичета до 12 и до 16 години да се проведат от 10 до 14 ноември 2010 година в хотел „Самоков”, к.к. Боровец." е видно, че за пореден път познах какво ще се случи в по-горния си пост.
Не беше трудно, след като знам кои мошеници движат финансовите далавери в бфш!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Previous

Return to Български турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests