Антоанета Стефанова на полуфинал на световното по шахмат!

by Advertising on Fri Nov 23, 2012 4:53 am

Advertising
 

Антоанета Стефанова на полуфинал на световното по шахмат!

Postby Iskren on Fri Nov 23, 2012 4:53 am

Антоанета е на полуфинал на световното първенство по шахмат в Ханти-Мансийск! Странно е, че тази страхотна новина е в миманса на спортните новини!?

Тук може да се гледат партиите. http://chess2012.ugrasport.com/houdini.html

Засега всичко върви както, когато Антоанета стана световна шампионка преди няколко години. Утре играе с китайката Ju, Wenjun - 2501.
Както се видя Ети като световна шампионка по ускорен шах се наложи убедително с 2-0 над французойката Мари Себаг /2521/ в тайбрека! Определено при ново равенство с китайката тя ще има психологическо предимство и дай боже да достигне до финала!

Успех Антоанета! Гордея се с теб!


Image
Iskren
Пешка
 
Posts: 8
Joined: Sun Jul 04, 2010 1:36 am

by Advertising on Sat Nov 24, 2012 5:53 pm

Advertising
 

Re: Антоанета Стефанова на полуфинал на световното по шахмат!

Postby Iskren on Sat Nov 24, 2012 5:53 pm

Антоанета е на финал!! Честито!
Iskren
Пешка
 
Posts: 8
Joined: Sun Jul 04, 2010 1:36 am

by Advertising on Sat Nov 24, 2012 11:15 pm

Advertising
 

Re: Антоанета Стефанова на полуфинал на световното по шахмат!

Postby Nikola on Sat Nov 24, 2012 11:15 pm

Невероятна Ети!
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Антоанета Стефанова на полуфинал на световното по шахмат!

Postby atakurt on Fri Nov 30, 2012 3:32 pm

Първа партия - добра стратегия на Ети, спечелена позиция, после - слаба игра и изпускане на врага с реми;
втора партия - много слаб подход на Ети - реми-вариант с белите още от 5-ия ход;
трета партия - много пасивна игра на Ети и тя е постепенно надиграна; най-добрата партия на украинката в мача;
четвърта партия - Ушенина не се решава да приеме жертвата (аз бих я кльопнал с густо) на пешка (Д:ф2) и изпада в тежка позиция; Ети атакува добре, но после ги оплесква, изпуска победата поне на два пъти и става само малко по-добре; груба грешка (Об1) на Ушенина и бърз мат;

Тайбрек - световната шампионка по рапид би трябвало да докаже, че е такава ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Антоанета Стефанова на полуфинал на световното по шахмат!

Postby pdi on Fri Nov 30, 2012 5:03 pm

Успех! :)
pdi
Офицер
 
Posts: 58
Joined: Sun Jan 09, 2011 5:54 pm

Re: Антоанета Стефанова на полуфинал на световното по шахмат!

Postby thenewone on Mon Dec 03, 2012 7:08 pm

Малко ТЕОРИЯ НА КОНСПИРАЦИЯТА:

не знам какво мислите вие, аз гледах на прякото видео как играе Ушенина и преди мача с Антоанета, и не мога да се отърва от впечатлението (може и да се лъжа ,разбира се), че това момиче, Ушенина, през повечето време изобщо не я вълнуваше това какво става на дъската (може би само на финала срещу нашата се развълнува на една-две партии). Да не говорим, че срещу нашата от дебюта винаги излизаше с предимство, дори и с черните... Смачка китайката преди това... Интересното е, че и китайката, и Антоанета срещу нея не играха с пълната си сила. Не мога са си го обясня по друг начин освен с това, че са я подозирали, че ползва компютърна помощ. Плюс това нито дори след мача Ушенина не каза кой й е помагал, освен че по скайпито си контактувала с Коробов; в ХантиМансийск била сама ... не знам... нито пък се радваше на победата си... МНОГО ПОДОЗРИТЕЛНО ми се струва всичко. Според мен Антоанета и тя е усетила нещо, но е умно момиче и си премълча. Иначе я очакваше съдбата на Топалов, дето още си мъкне последиците от тоалетния скандал в Елиста.

Мнения?
thenewone
Офицер
 
Posts: 55
Joined: Sun Mar 09, 2008 7:51 am


Return to Международни турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests