Завърши Морелия - Линарес

by Advertising on Sat Mar 08, 2008 12:14 am

Advertising
 

Завърши Морелия - Линарес

Postby Kalin on Sat Mar 08, 2008 12:14 am

Топалов не игра равномерно на турнира, но все пак се представи на ниво :) Първи е Ананд...

http://chessbgnet.org/news.php?num=129

Какво мислите за шансовете на Топалов на Мтел? Има ли всяка победна серия своя край?
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Sat Mar 08, 2008 11:27 am

Advertising
 

Re: Завърши Морелия - Линарес

Postby sweet_sisi on Sat Mar 08, 2008 11:27 am

Е, вероятно има, но за Веско няма да е тази година :P
"Шахматът, подобно на музиката и любовта, притежава силата да прави хората щастливи!"
User avatar
sweet_sisi
Форумното коте
 
Posts: 490
Joined: Mon Mar 03, 2008 9:09 pm
Location: Rousse, BG

by Advertising on Sat Mar 08, 2008 4:28 pm

Advertising
 

Re: Завърши Морелия - Линарес

Postby ianchohr on Sat Mar 08, 2008 4:28 pm

Аз честно казано съм нов в шаха и не разбирам особено,но тъй като се занимавам професионално със спортна табла,имах честа докато бях в Ну да се запозная с някои величия в шаха,тай като те се движеха в компанията на известни састезатели по спортна табла (мои приятели)...Вапросните хора са Камски,Звиад,той ми е набор ;)Та той ми разказваше постоянно интересни неща за шаха...та преди година тои ми каза-"помни ми думите,Топалов не е толкова-добър",аз отговорих-"ти луд ли си,не виждаш ли,че печели всеки следващ турнир".Та като,че ли неговата прогноза се оаза вярна за жалост...Не знам защо не може да спечели един турнир от доста време насам...дори втори не е станал...а за Вай Кан Зее се представи потресаващо зле...Камски беше казал,че Данаилов му влияе мноог зле,и че Топалов не е виновен,а а виждам,че и баща му го е казал в пресата...това го чух преди 2 години от синъ му...:)надявам се Веско да се стегне и да си върне формата,но както виждам,има доста играчи вече,които си го бият редовно като Карлсен,Аронян...Ананд...
За м-тел мастърс не виждам кой може да го бие,имам чувството че нарочно не са поканени Ананд,Карлсен или крамник единствено Иванчук има донякаде шанс да спечели или Аронян...
Чепаринов как играе,има ли някакъв шанс?
ianchohr
Пешка
 
Posts: 1
Joined: Sat Mar 08, 2008 4:18 pm

Re: Завърши Морелия - Линарес

Postby Kaloyan on Sat Mar 08, 2008 10:47 pm

Това хлапе Карлсен (който живее на покрива) би Топалов и двете партии? Нашият трябва да го е подценил според мен. А и оня сигурно много му се е готвил. Не може шахматист на нивото на Топалов да загуби от такова хлапе иначе, според мен. Карлсен съвсем отскоро играе на високо ниво.

Но от друга страна хлапетата не трябва да се подценяват.

Може ли някой да пусне лек коментар на тези две партии ама без конкретни ходове, ами ей така с думи, че нямам време да ги анализирам сам, а искам да знам груба грешка ли е направил Топалов, новинки ли оня е играл, и т.н. Благодаря! Повече ме интересува *причината* че е загубил а не самите ходове.
Kaloyan
Пешка
 
Posts: 4
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:47 pm

Re: Завърши Морелия - Линарес

Postby Kalin on Sat Mar 08, 2008 10:51 pm

Ами тези партии не съм ги гледал още, ама по принцип Топалов губи почти всички свои партии от пренатягане и едва ли е друг случая :(
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG


Return to Международни турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests