Европейско първенство за юноши и девойки

by Advertising on Fri Sep 04, 2009 4:56 pm

Advertising
 

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby sirkov-L on Fri Sep 04, 2009 4:56 pm

Ето още новини от Европейското:

""
При момчетата до 14 г. ФМ Киприян Бербатов постигна победа срещу представител на Русия и в следващия кръг го очаква нов, вероятно решаващ за крайното класиране сблъсък с възпитаник на тази все още водеща школа - Иван Букавшин, който единствен от всичките 122 участници в тази възрастова група има към момента по-добър рейтинг от нашата надежда.

При момичетата до 12 г. Мария Васова, която досега победи представителки на Албания, Полша, Унгария и Турция, в следващия 5-ти кръг днес вечерта ще се изправи срещу състезателка от Гърция, която не е за подценяване, тъй като не само също има 4 поредни победи досега, но и в предишния кръг надделя на представителка на Русия.

Изглежда именно срещите с представители на Русия и на другите страни от бившия СССР се оказват повратна точка в представянето на нашите състезатели, тъй като именно рускиня в третия кръг прекъсна победната серия на Полина Венкова при момичетата до 14 г., а в същата група състезателка от Азърбайджан пък възпря възхода и на Цвета Галунова в четвъртия кръг.
""

Пълният текст четете тук:
http://sportni.bg/?tid=40&oid=2530252&cid=525
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

by Advertising on Fri Sep 04, 2009 11:00 pm

Advertising
 

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby berbatov on Fri Sep 04, 2009 11:00 pm

Браво на Кипи за днешната победа! Българската група като цяло се представя много добре, жалко само за Мария Васова днес, че май не издържа психически при една почти спечелена позиция. Да им пожелаем успех на всичките наши участници и да не се плашат от гръмки имена и фаворизирани съперници.
малко със закъснение моята класация:
момчета
Бербатов
Даскалов
Монев

момичета
Васова
Галунова
Крумова

Г-н Сирков, приятелски те подсещам, че Кипи от 01 09 вече и официално е ММ с ЕЛО 2457, с 40 т повече от днес победения Букавшин. Поздрави :)
berbatov
Пешка
 
Posts: 5
Joined: Sun Jul 26, 2009 6:57 pm

by Advertising on Mon Sep 07, 2009 8:10 pm

Advertising
 

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby sirkov-L on Mon Sep 07, 2009 8:10 pm

"Да не се плашат от гръмки имена и фаворизирани съперници" е правилна препоръка, но ето, че междувременно изникна противоположния проблем... или "как да бием противници, които уж са по-слаби, обаче по някаква странна причина отказват да се бият сами..."

Всъщност вторият проблем възниква именно когато противниците спазват вече известната правилна препоръка.
Решение на този проблем засега липсва.


След перфектен старт – 5 победи от 5 партии – мнозина не само у нас вече виждаха нова Европейска титла за Киприян Бербатов при момчетата до 14 г. В шестия кръг обаче той подходи прекалено оптимистично към създалата се ситуация в партията му срещу Хайме Сантос Латаса от Испания. Вероятно фактът, че съперникът му дори не беше шампион, а завърши едва четвърти в наскоро провелото се първенство на своята страна, е допринесъл за известно подценяване от страна на нашия състезател - заедно с не особено модерното на пръв поглед построение, което избра в началото на партията представителят на Испания (страната, на която не просто дължим съвременните правила на играта шахмат, но и която са предпочели за свое постоянно местожителство редица водещи шахматисти, сред които Топалов и Ананд).


Пълният текст четете тук:
http://sportni.bg/?tid=40&oid=2530417&cid=525
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby krisk0 on Tue Sep 08, 2009 11:01 pm

Жалко, че Кипи загуби :(
krisk0
Кон
 
Posts: 27
Joined: Thu Mar 12, 2009 11:14 pm
Location: Плевен

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby Kalin on Tue Sep 08, 2009 11:10 pm

Днес просто как успя.... :( Цяла партия беше напълно спечелен и противникът му само можеше да мечтае за реми...
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby anichka on Wed Sep 09, 2009 1:33 am

Абе тук нещо на повечето в последно време не ни се получават нещата... :(
Като не знаеш какво искаш да ми кажеш... си мълчи ;)
anichka
Офицер
 
Posts: 59
Joined: Wed Mar 11, 2009 3:42 pm

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby sirkov-L on Wed Sep 09, 2009 9:40 am

Напротив, аз повечето почти съм ви похвалил:

Докато сериите от по три победи на Тихомир Янев и Сащо Андреев могат само да ни радват, то тревога предизвикват точно обратните серии (от по три поредни загуби), които се получиха след 8-мия кръг при Мария Васова (момичета до 12 г.) и Владимир Петров (момчета до 10 г.). За щастие други трима наши състезатели: Цвета Галунова (момичета до 14 г.), Полина Венкова (момичета до 14 г.) и Александър Монев (момчета до 14 г.) избягнаха подобна участ, като в 8-мия кръг прекъснаха с победа серията от по две поредни загуби, които всеки от тях беше претърпял.


Пълният текст (с кратък преразказ на партията на Бербатов) четете тук:

http://sportni.bg/?tid=40&oid=2530545&cid=525
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby Bobbylon on Wed Sep 09, 2009 9:41 am

много се отпуснахте накрая... :roll:
User avatar
Bobbylon
Цар
 
Posts: 631
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:16 am
Location: София

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby Ivanst on Wed Sep 09, 2009 11:09 am

Тези поредици от загуби, които претърпяха част от нашите състезатели са резултат от слаба психологическа устойчивост. Според мен трябва сериозно да се помисли в бъдеще в делегацията да има професионален психолог, който да помага в такива тежки ситуации.
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby sirkov-L on Wed Sep 09, 2009 4:50 pm

Настина като цяло прави впечатление, че докато в другите спортове често се говори за "издържливост", имат си дори специални "тренировки за издържливост", в шахмата като че ли този въпрос се подминава в литературата (а оттам - и в практиката).
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby battoli on Wed Sep 09, 2009 8:35 pm

Браво на Сашко Андреев.За мен най-доброто преставяне.Има черпене от мен :lol: .Готов е за световно-там са 11 кръга :D .Браво и на Тишо-там са много силни.Другите играха под възможностите си :oops: .Ако са без родители,ще играят по-добре ;)
battoli
Кон
 
Posts: 30
Joined: Mon Mar 17, 2008 9:37 pm

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby Ivanst on Wed Sep 09, 2009 9:25 pm

Липсатата на конкуренция в отделните възрастови групи в България е една от причините нашите представители на големите първенства , да не са подготвени за адекватна реакция след загуба. Другата причина според мен е, че повечето състезатели са без треньорите си , а родителите в повечето случаи само отежняват ситуацията. Отново предлагам в официалната делегация да се включва и психолог, който преди състезанията да се е запознал достатъчно добре с децата и да е определил техния психологически профил. Не можем да очакваме повече от нашите представители с оглед положените усилия и вложените средства за тяхната подготовка.
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby Kalin on Wed Sep 09, 2009 10:42 pm

Едни не си вярват, а други си вярват твърде много и се пренатягат, но като цяло в това е проблемът. Трябват спокойствие и реализъм, но не е лесно, за по-малките особено и за тези, на които им е първо първенство навън.
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby andreev on Wed Sep 09, 2009 10:54 pm

battoli wrote:Браво на Сашко Андреев.За мен най-доброто преставяне.Има черпене от мен :lol:

Мерси :roll:
User avatar
andreev
Офицер
 
Posts: 82
Joined: Sat Mar 22, 2008 2:49 am

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby cska on Thu Sep 10, 2009 8:59 am

Най-добре се представиха Сашо Андреев и Тихомир Янев другите не много добре ;)
cska
Кон
 
Posts: 20
Joined: Sat Mar 07, 2009 8:18 pm

PreviousNext

Return to Международни турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests