Европейско първенство за юноши и девойки

by Advertising on Sat Sep 26, 2009 9:28 pm

Advertising
 

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby SvetlaYordanova on Sat Sep 26, 2009 9:28 pm

:D
SvetlaYordanova
Топ
 
Posts: 186
Joined: Thu Mar 13, 2008 1:33 am

by Advertising on Sat Sep 26, 2009 10:33 pm

Advertising
 

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby Kalin on Sat Sep 26, 2009 10:33 pm

Най-голямата медия на света вече се казва Интернет :) На фона на главозамайващото и развитие всички други печатни и елекронни медии замират. И при навлизането на web 2.0 - Social bookmarking сайтове (като Svejo.net), социални мрежи (като Facebook), да не говорим за микроблогинг платформите (като Twitter), всеки трябва да има предвид, че мнението му, изказано където и да е в Интернет, ако се хареса само на няколко десетки души, може да стигне до други десетки хиляди за отрицателно време :) Затова според мен се подразбира (или ако в България не се подразбира, това е защото сме много назад, както винаги), че изказаните в Интернет мнения са готови да бъдат чути от целия свят. Лично аз нямам нищо против да ме цитират където и да е, стига мнението да ми е в целия и правилен контекст.

(Това ми мнение е от гледната точка на човек, който работи в Интернет маркетинга, а не като човек от шаха)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Sun Sep 27, 2009 7:19 am

Advertising
 

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby SvetlaYordanova on Sun Sep 27, 2009 7:19 am

Kalin wrote:Най-голямата медия на света вече се казва Интернет :) На фона на главозамайващото и развитие всички други печатни и елекронни медии замират. И при навлизането на web 2.0 - Social bookmarking сайтове (като Svejo.net), социални мрежи (като Facebook), да не говорим за микроблогинг платформите (като Twitter), всеки трябва да има предвид, че мнението му, изказано където и да е в Интернет, ако се хареса само на няколко десетки души, може да стигне до други десетки хиляди за отрицателно време :) Затова според мен се подразбира (или ако в България не се подразбира, това е защото сме много назад, както винаги), че изказаните в Интернет мнения са готови да бъдат чути от целия свят. Лично аз нямам нищо против да ме цитират където и да е, стига мнението да ми е в целия и правилен контекст.[/color]
(Това ми мнение е от гледната точка на човек, който работи в Интернет маркетинга, а не като човек от шаха)


Точно за това ставаше въпрос.Тук във форума човек се изказва по определена тема,която след това "понякога" и от "някои" се вади от контекста за да се прикачи и докаже чужда теория или просто виждане.Не казвам,че "авторът" непременно има лоши подбуди, но просто за мен този подход е непрофесионален.Особено, ако претендираш,че имаш дългогодишен стаж в печатните медии.
SvetlaYordanova
Топ
 
Posts: 186
Joined: Thu Mar 13, 2008 1:33 am

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby Ivanst on Sun Sep 27, 2009 9:00 am

Здравейте,
Няма причина да съм обиден на г-в Владимир Петров, за това, че е цитирал моето мнение изразено във форума.
Авторът има право да слага по своя преценка акцентите, според собственото си виждане.Проблемът е , че в по-късната реакция
г-н Сирков според мен съвсем погрешно разбира вложения смисъл и извежда заключения, които създават грешно впечатление.
Моята мисъл , основана на наблюдения от много първенства е ,че голяма част от родителите не реагират адекватно след загуби
на техните деца, с което само засилват стреса и напрежението им. Загубите трябва да се приемат, като съвсем нормален резултат в играта
и не трябва да създаваме в децата страх от тях, а да им помагаме да ги преодоляват по-лесно.
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby battoli on Sun Sep 27, 2009 12:10 pm

"Моята мисъл , основана на наблюдения от много първенства е ,че голяма част от родителите не реагират адекватно след загуби
на техните деца, с което само засилват стреса и напрежението им. Загубите трябва да се приемат, като съвсем нормален резултат в играта
и не трябва да създаваме в децата страх от тях, а да им помагаме да ги преодоляват по-лесно.'' Тук съм напълно съгласен.Аз повдигнах въпроса,за да чуя мнението на повече хора.Гледам за световното има пак бая екскурзианти ;)
battoli
Кон
 
Posts: 30
Joined: Mon Mar 17, 2008 9:37 pm

Re: Европейско първенство за юноши и девойки

Postby Kalin on Sun Sep 27, 2009 12:33 pm

Нормално е родителите много да искат децата им да спечелят, като така оправдаят всички вложени усилия... Обаче в шаха има 3 резултата и победата е само един от тях, а има и резултат загуба ;) Всичко трябва да се приема спокойно и без да се натрупва излишно психическо напрежение, напълно съм съгласен с Иван Стойнов.
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Previous

Return to Международни турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests