Мач Топалов-Ананд в София?

by Advertising on Sun Sep 06, 2009 11:08 am

Advertising
 

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby Kalin on Sun Sep 06, 2009 11:08 am

deathly wrote:Желая успех на теб и сайта !


Мерси :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Mon Sep 07, 2009 4:15 pm

Advertising
 

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby lyucy on Mon Sep 07, 2009 4:15 pm

Здравейте :)
Според мен компромисът е винаги най-разумното решение... Да направят мача за 6 млн. лева и да дадат за опен турнири и детски школи 10%, т.е 600 000.. И понеже съм сигурна, че такива пари децата, младежите, а и професионалните шахматисти в БГ не са виждали за период от 10 години, мисля би било много добре. Всъщност представете си колко полезни неща за развитието на бг шаха биха могли да станат реалност. А да се прави реклама на БГ и да се привличат туристи с мача, ми звучи смешно.. а и с мач по шахмат би трябвало първо да се помисли за шахматистите и после за туристите :)
Всъщност, наистина ли комисионната за организацията на мача е 10% ??? WOW
Кой ще я вземе тази комисионна? 5 човека? аз се сещам за 3-4...
lyucy
Пешка
 
Posts: 5
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:11 pm

by Advertising on Mon Sep 07, 2009 7:47 pm

Advertising
 

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby deathly on Mon Sep 07, 2009 7:47 pm

до lyucy:
Що за празни приказки са твоите ? ти ли си, тя ли си, то ли си :D
1. Как да стане държавата да даде 10% за опени ?
2. Не става въпрос държавата да мисли са туристите, а те да наливат тук !
3. За кои 3-4 човека се сещаш или така е лесно да се говори! Кажи имена ако ти стиска.
Лаик !
deathly
Кон
 
Posts: 39
Joined: Fri May 08, 2009 6:34 am

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby lyucy on Mon Sep 07, 2009 8:45 pm

Здравейте :)
Мисля да отговаря на deathly.
Първо да се представя донякъде- Жена съм, Международен майстор съм за жени, имам Висше образование и две деца. В шаха съм от 20 години... не знам за Вас...
Второ не съм Ви обиждала, че да ме наричате "Лаик"... всеки според културата си ...
"1. Как да стане държавата да даде 10% за опени ?" - а как да стане да даде държавата 10% за няколко човека за две седмици?
и как да стане да даде за един мач, пък бил той и за Световната Титла 6 000 000 (вижте броя на нулите), при положение че дава за целия шах в БГ за година 30 000 (пак вижте нулите)??
И как да вземе парите на обикновените данъкоплатци със средна заплата 400-500 лева и да ги даде на няколко човека? Не казвам да не се прави мач! Да се прави, но нека не е само да си пълнят гушите няколко човека! нека има полза за всички! и съм сигурна, че ако се отдели една толкова малка част от всички средства на обикновения данъкоплатец за обучение на неговите деца, то този данъкоплатец, все пак ще е доволен, че си е дал парите.. И няма да има лоши отзиви както след един от М-тел мастерсите, който се проведе в София, и се бяха излъгали да оповестят хонорарите на играчите... Не знам дали знаете колко негативни реакции имаше от обществото... "как при тази мизерия в държата се намират толкова големи средства за няколко човека" !
Пак казвам - да се прави мач, но нека и за БГ шаха има полза... 10% са разумна цифра...
lyucy
Пешка
 
Posts: 5
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:11 pm

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby Kalin on Mon Sep 07, 2009 9:02 pm

И понеже Люси пропусна, да кажа нещо и за онези 3-4 души :) Един линк ще ви бъде достатъчен да разберете защо в България много обичат да организират големи шахматни събития :D http://chessfish.com/modules/news/artic ... oryid=1044

Из дневния ред на заседание на БФШ:

2. Доклад за проведения претендентски мач за световната титла между Веселин Топалов и Гата Камски от 16 до 28 февруари в София (Докладва Стефан Сергиев)


Из решенията:

2.2.С гласуване - 6 "за" и 1 "въздържал се" награждава д-р Стефан Сергиев с 6 000 лв. (шест хиляди лева), Николай Велчев - с 5 000 лв. (пет хиляди лева) и Кристиан Ласкаров - с 4 000 лв. (четири хиляди лева).


Официалното обяснение е, че са наградени за "добре свършена работа" :)

Разбира се не казвам, че за успешна работа не трябва да се дават награди, даже напротив :) Обаче дори да забравим детския шах и всички други пренебрегнати поради липса на пари проекти, все пак БФШ дължи пари (съвсем официално) на всичките ни национали, които бранят цветовете на страната ни по олимпиади, европейки и световни отборни първенства. Направете си изводите сами... И по-добре да спра да пиша, че само се ядосвам и БФШ ще отнесе едно "интересно" писмо до 5-6 хиляди шахматисти, на който имам email-ите :D :D :D
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby deathly on Mon Sep 07, 2009 9:23 pm

Госпожо,
не съм Ви обиждал, лаик не е обида.
С уважение към Вашета биография бих Ви казал че съм с около 20 години повече от Вас в шаха.
Разбирасе че не трябва да се дават тези проценти на определени хора.
Ако някой знае нещо, или има документи да ги изпрати на Бойко Борисов,
Всичко друго са само приказки и догатки, които отклоняват от главната тема - ИМАМЕ ПРЕТЕНДЕНТ СА СВЕТОВНАТА ТИТЛА !
deathly
Кон
 
Posts: 39
Joined: Fri May 08, 2009 6:34 am

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby lyucy on Mon Sep 07, 2009 9:42 pm

Имаме претендент и бивш Световен шампион, което е прекрасно! Дано и бъдещ!
Но не може при трагичното положение на няколко стотин деца и при наличието на 3-4 добри турнира на година да забравим за тях и да дадем ТОЛКОВА МНОГО ПАРИ за този мач! Впрочем сигурна съм, че самият Веско Топалов би бил щастлив да играе в България и да помогне с името си и този мач държавата да помогне най-накрая и на БГ шаха!
С това спирам да отговарям и само ще попитам, защото не ми е ясно- какво всъщност не му харесва на deathly в предложението ми? не му харесва, че искам мачът да е в БГ или не му харесва идеята да се използва този мач, за да се отделят пари за шахматистите в БГ???
lyucy
Пешка
 
Posts: 5
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:11 pm

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby deathly on Mon Sep 07, 2009 9:52 pm

deathly wrote:С това спирам да отговарям и само ще попитам, защото не ми е ясно- какво всъщност не му харесва на deathly в предложението ми? не му харесва, че искам мачът да е в БГ или не му харесва идеята да се използва този мач, за да се отделят пари за шахматистите в БГ???

Тези две неща ми харесват :)
Не ми харесват първите Ви разсъждения.
deathly
Кон
 
Posts: 39
Joined: Fri May 08, 2009 6:34 am

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby bob on Mon Sep 07, 2009 9:54 pm

deathly,
Друже, ти раздаде правосъдие на всеки, който не бе съгласен с теб.
Last edited by bob on Tue May 10, 2011 12:39 pm, edited 1 time in total.
bob
Кон
 
Posts: 49
Joined: Sat Mar 08, 2008 8:54 pm
Location: Централен софийски затвор

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby deathly on Mon Sep 07, 2009 9:58 pm

хвърли боП и ще разбереш...евентуално :D !
deathly
Кон
 
Posts: 39
Joined: Fri May 08, 2009 6:34 am

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby deathly on Mon Sep 07, 2009 10:24 pm

Всъщност мизерията е майка на глопостта !
Ето едно предложение то мен:
Ясно е, че всички приказки се изприказват заради липсата на пари в БГ шаха и това си е точно така !
Най-разумно според мене е да се направи делегация и да се отиде до държавните хора(може би до Б.Б ) и да се обясни положението на нашия спрот и да се каже, че приветстваме организирането и провеждането на мач за световна титла, но положението в клубовете е много зле, децата се отдръпват от шаха и т.н и т.н !
След като не го правят от федерацията ето един уместен повод(интереса на Б.Б към шаха) за г-н Кракехайов да излезе на сцената и да организира това.
deathly
Кон
 
Posts: 39
Joined: Fri May 08, 2009 6:34 am

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby sirkov-L on Tue Sep 08, 2009 4:18 pm

Тъй като по-горе често се споменаваше за "парите на данъкоплатците", ще припомня само с два цитата, че всъщност не става дума за това държавата да поеме всички разходи:

"Борисов увери, че тези пари ще бъдат осигурени както от държавния бюджет, така и от частни спонсори", заяви мениджърът на Топалов Силвио Данаилов.


Виж:
http://dnevnik.bg/sport/2009/09/03/778949_borisov_garantira_parite_za_macha_topalov_-_anand/

и

Ще се опитаме да намерим спонсори, които да платят всичко, но ако това не стане ние ще поемем разходите, както сме обещали", заяви Борисов.

Виж:
http://sporta.bg/?load=Chess::Article&id=246631
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby MilenPetrov on Tue Sep 08, 2009 7:12 pm

Практиката е показала, че досега всички такива мероприятия са се състояли с над 90% държавна помощ. Не вярвам че сега ще бъде по-различно. А и каква е идеята на частните спонсори да си дават парите за едно такова мероприятие след като няма да имат никакви данъчни облекчения след това... Може би реклама... Пълна химера... Да не се връщам на отразяването на събитията. Абсолютна аматьорщина... Само за пример ще дам МТел Мастерс 2009 - смешно е да се твърди че Б.Б. блокирал системата като изиграл 2 хода. Ако тези, които излъчваха партиите си бяха признали, че не разбират и ми се бяха обадили по телефона щях да им обясня какво трябва да се направи, както това са правили други организатори, които също са излъчвали партии на живо и то не в чак толкова значими състезания. Но... Всички имат огромно самочувствие без никакво покритие. Без да се хваля, но аз бях първи на балканите правил излъчване на 36 дъски и ако е имало някакви проблеми, то те са били от интернет доставчика (за което отговорност носеха хората грижещи се за сайта), а не от блокиране на системата или неправилни ходове или настъпани кабели.
Не смятам да отговарям на deathly, защото считам че мнението му е повече емоционално, отколкото основаващо се на здрав размисъл.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby deathly on Tue Sep 08, 2009 8:43 pm

MilenPetrov wrote:Без да се хваля, но аз бях първи на балканите правил излъчване на 36 дъски и ако е имало някакви проблеми, то те са били от интернет доставчика (за което отговорност носеха хората грижещи се за сайта)

А ти през това време за каво се грижеше.....хм как така хем излъчваш директно , хем не се "грижеш"(казва се администрираш :D ) сайта?

MilenPetrov wrote:а не от блокиране на системата или неправилни ходове или настъпани кабели

Двете неща наистина могат да породят един и същи ефект - спиране на прякото излъчване, но блокиране на системата може да стане и от много други фактори - един от тях(и може би най-важният) е възможността на желязото и връзката да поемат количеството запитвания(най-просто обяснено),
така че оприказките ти са меко казани смешни и непрофесионални ...
deathly
Кон
 
Posts: 39
Joined: Fri May 08, 2009 6:34 am

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby MilenPetrov on Tue Sep 08, 2009 9:26 pm

deathly wrote:А ти през това време за каво се грижеше.....хм как така хем излъчваш директно , хем не се "грижеш"(казва се администрираш :D ) сайта?...

За твое сведение моята единствена отговорност беше да излъчвам партиите на живо, която съчетавах и със съдийстване на мачове благодарение на екипа който имах. Цялата администрация и поддръжка на сайта беше в ръцете на екипа на chessmix. Изводите са за Вас...
И вземи си поогледай малко речника - написал съм грижещи се, а не грижеш. Що се отнася до администриране - то не бих казал че тези хора имат понятие от това. Администрирането беше изцяло поверено на хостинг компанията.

deathly wrote:Двете неща наистина могат да породят един и същи ефект - спиране на прякото излъчване, но блокиране на системата може да стане и от много други фактори - един от тях(и може би най-важният) е възможността на желязото и връзката да поемат количеството запитвания(най-просто обяснено),
така че оприказките ти са меко казани смешни и непрофесионални ...

Без да ме познаваш, не мисля че е нормално да изказваш мнение. Мисля че имам много по-голям професионален опит от теб в тази сфера. Ако ще си мерим познанията в областта на IT, заповядай, но ще те разочаровам, както и много хора тук. Само за сведение вече над 20 години работя в тази област и твърдя, че имам доста повече познания от теб. Ако смяташ "да си ги мерим" няма да стане. Не ми е това целта и няма да влизам в излишни спорове. Ако искаш заповядай на интервю в моята фирма и ще разбереш колко струваш.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

PreviousNext

Return to Международни турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests