Мач Топалов-Ананд в София?

by Advertising on Tue Sep 08, 2009 9:37 pm

Advertising
 

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby deathly on Tue Sep 08, 2009 9:37 pm

deathly wrote:Мисля че имам много по-голям професионален опит от теб в тази сфера. Ако ще си мерим познанията в областта на IT, заповядай, но ще те разочаровам, както и много хора тук. Само за сведение вече над 20 години работя в тази област и твърдя, че имам доста повече познания от теб

А как ти изказваш това мнение без да ме познаваш ?
При удобен случай ще ти покажа мои неща, но мисля, че сега не е времето...все пак за твое сведение съм професионалист( с това си изкарвам хляба и това съм учил) в областта.
deathly
Кон
 
Posts: 39
Joined: Fri May 08, 2009 6:34 am

by Advertising on Tue Sep 08, 2009 9:45 pm

Advertising
 

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby MilenPetrov on Tue Sep 08, 2009 9:45 pm

deathly wrote:
deathly wrote:Мисля че имам много по-голям професионален опит от теб в тази сфера. Ако ще си мерим познанията в областта на IT, заповядай, но ще те разочаровам, както и много хора тук. Само за сведение вече над 20 години работя в тази област и твърдя, че имам доста повече познания от теб

А как ти изказваш това мнение без да ме познаваш ?
При удобен случай ще ти покажа мои неща, но мисля, че сега не е времето...все пак за твое сведение съм професионалист( с това си изкарвам хляба и това съм учил) в областта.

ОК, няма да спорим повече. Аз също с това си вадя хляба и то от 20+ години. Но нека гледаме на нещата от другата страна. Истина ли е че нещата се правят от непрофесионалисти - ДА. Истина ли е че не всичко се изпипва - ДА, Истина ли е че се стремим да напраивм нещо само за собствената си чест и слава - ДА. А така ли трябва да бъде?
Аз като данъкоплатец в тази държава не съм съгласен парите от моите данъци и от данъците на фирмата ми да отидат в джобовете на шепа хора (да не употребявам други епитети). За разлика от много хора аз не разчитам на държавната заплата а си вадя парите сам и не искам да ги прахосвам за някакви измислени фикс-идеи. Ясно е че на този мач ще дойдат шепа журналисти, които ходят навсякъде. Ясно е че ще се забият едни дебели тарифи за вход които никой няма да плати. И в крайна сметка какво.... Нищо.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

by Advertising on Tue Sep 08, 2009 9:55 pm

Advertising
 

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby deathly on Tue Sep 08, 2009 9:55 pm

ОК, и аз неискам да спорим и да се мерим.
Аз също отдавна не разчитам на държавна заплата, и също не съм съгласен данъците ми да отиват в джоба на някой !
Мисълта ми е, че може би е по-добре да отидат за мач за световна титла отколкото по сметката на зам.министър на еди какво си....може и да съм идеалист и да бъркам, както много пъти досега !
deathly
Кон
 
Posts: 39
Joined: Fri May 08, 2009 6:34 am

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby kaleid on Thu Nov 12, 2009 12:36 pm

Аз лично няма да имам възможност да присъствам на мача. Така че не съм пристрастен от тази гледна точка дали мачът да е в България или не. Но все пак си мисля че има някои ползи от това мача да е в България. Може би не дотолкова материални а по-скоро в друг аспект. Руската и индийска аудитория е доста голяма. А шахът на високо ниво отдавна се наблюдава не толкова на живо колкото в режим онлайн. Това важи и за Русия по моите скромни наблюдения. Друг въпрос е че сумата наистина е доста крупна и то не само по българските мащаби.

Иначе чесдом и чесбомб се кооперираха и със сигурност ще имат коментар на партиите след като коментират Мемориал Тал. Но Калин е по запознат все пак.

По въпроса със срива на софтуера в първи тур на Мтел Мастърс аз не съм специалист в компютърните и онлайн технологии, но преди време четох статия на чесвайбс по въпроса за програмата Тома(ако не бъркам наименованието)защото подобни проблеми имаше както на мача Азербайджан-Свят(рапид контрола) през май тази година така и на индивидуалното първенство на мъже в щатите. От интервюто останах с убеждението че и самата програма има някои специфики въпреки че представител на екипа създал програмата твърдеше че предлагат сервизни услуги денонощно под формата на директна телефонна линия
kaleid
Пешка
 
Posts: 5
Joined: Sat Mar 08, 2008 11:10 pm

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby Kalin on Thu Nov 12, 2009 4:33 pm

Програмата Тома според много авторитетни мнения, които съм чувал, е доста некадърно направена :) Понеже Милен Петров е специалист по нея, ще ми е интересно да чуя и неговото мнение.
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby Kalin on Fri Dec 04, 2009 3:09 am

След като мачът вече е факт, предлагам да си кажете очакванията в шахматен план :)

Ясно е, че Топалов е великолепно подготвен в дебюта, а освен това има зад себе си невероятен екип. Но дали ще се играе на негова територия или ще му се случи каквото и на Крамник, а именно неравна битка в дебюти, изненадващо разработени от Ананд специално за мача? Индиецът е много хитър и опитен, така че може да се очаква от негова страна да бяга ловко от страховитите анализи на Топалов. Българинът е праволинеен играч и играта му много страда, когато не е в своите си дебюти. За сметка на това когато е на свой терен играе поне за 2900 :P

Ясно е впрочем, че който и от двамата да спечели, в следващия цикъл вероятно му предстои тежка среща с новия титан Магнус Карлсен :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby Bobbylon on Mon Dec 07, 2009 12:25 am

Аз очаквам проблеми за Веско предимно от психологическо естество. Да се играе на собствен терен, пред родна публика, води до огромно напрежение и отговорност към очакванията на българите. Освен това помним примери, когато Ананд си е тръгвал с успех от София, където той самият признава, че играе с удоволствие.
User avatar
Bobbylon
Цар
 
Posts: 631
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:16 am
Location: София

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby tkpopov on Tue Feb 16, 2010 7:51 pm

Ананд е отказал охрана. Те искат единствено да бъдат вземани от хотел "Хилтън" в 14:30 часа и връщани в него след партиите. През останалото време те няма да бъдат охранявани.
Само преди няколко дни в София беше пристигнала съпругата на Ананд - Аруна и вицепрезидентът на ФИДЕ Йоргос Макропулос на инспекция. Аруна Ананд, която е и мениджър на индиеца, неизвестен засега придружител и Макропулос за проверили условията във Военния клуб, където домакините предлагат да се проведе финала.

P.S.:А ще има ли сайт, от където да могат наживо да се проследяват партиите?
User avatar
tkpopov
Дама
 
Posts: 215
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:37 pm
Location: БУРГАС

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby Kalin on Tue Feb 16, 2010 9:59 pm

Ще има разбира се :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Мач Топалов-Ананд в София?

Postby tkpopov on Sun Apr 04, 2010 1:00 pm

Вижте какво прочетох в една статия и направо се чудех да се смея ли, да се ядосвам ли.

Владимир Крамник: "Ананд е по-добър от Топалов

Бившият световен шампион по шах Владимир Крамник нападна щаба на Веселин Топалов и в частност мениджъра му Силвио Данаилов. Според руснака, който се прочу с "тоалетна афера" в мача за короната с Веско, решението мачът срещу Ананд да се играе в София не е правилно, защото ощетява индиеца.

"Ананд е по-добрият състезател. Играл съм много пъти и срещу двамата. Това не е нищо лично, а чисто обективна оценка. Разбира се, това, че мачът ще се играе в София, определено намалява шансовете на Ананд. Може би затова той вече не е фаворит. Сега такъв е Топалов... и Данаилов може би. Но нека почакаме и да видим. Надявам се да няма нов скандал. Малко съм притеснен", коментира Крамник в интервю за chessbase.com след осмия кръг от турнира "Амбър" в Ница.

Според руснака от ФИДЕ дори са нарушили регламента относно провеждането на мач за световната титла. "Има правило на фИДЕ, което казва, че мачът не може да се играе в страната на единия от състезателите. Ананд има пълното право да откаже и не може да бъде дисквалифициран", обясни Крамник.

Той припомни, че в мача си с Топалов в Елиста беше домакин. Руснакът обаче твърди, че тогава възможностите за провокация били минимални въпреки откритите кабели в тоалетната, която той твърде често посещаваше. "Българският щаб направи каквото направи. Сега всичките карти са в техните ръце. Аз обаче ще стискам палци за Ананд, защото така ще е по-добре за шахмата", завърши Крамник.
User avatar
tkpopov
Дама
 
Posts: 215
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:37 pm
Location: БУРГАС

Previous

Return to Международни турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests