Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

by Advertising on Sun Apr 18, 2010 4:00 am

Advertising
 

Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Kalin on Sun Apr 18, 2010 4:00 am

Какво мислите за идващия мач, ще се пребори ли вихрения Топалов с коравия и хитър Ананд?

Според мен шансовете са малко в полза на Ананд, но и Топалов има всички ресурси да се бори...

P. S. Тази тема ще я изкарам на 1 място в Google за "Топалов - Ананд", затова айде да спретнем в нея една хубава и смислена дискусия за мача :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Sun Apr 18, 2010 4:25 pm

Advertising
 

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Xektor23 on Sun Apr 18, 2010 4:25 pm

Топалов ще спечели мн ясно.Мисля,че е време ананд да му предостави короната.
Xektor23
Офицер
 
Posts: 50
Joined: Mon Feb 16, 2009 10:36 pm

by Advertising on Sun Apr 18, 2010 8:05 pm

Advertising
 

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Boris on Sun Apr 18, 2010 8:05 pm

За мен шансовете на двамата са абсолютно равни .В полза на Топалов е разликата в годините и това,че
Ананд не е играл истински състезателен шах (с нацеленост на резултат ,а не като напр. Вайк ан Зее) от
доста време. Но в мача с Крамник индиецът беше великолепно подготвен в дебютно отношение и мисля ,че
и сега ще е така.Същевременно не съм впечатлен от вариантите на Топалов в мачовете му с Крамник и
Камски .От друга страна, това със сигурност е отчетено и са взети мерки.Освен официалните секунданти и
двамата работят с хора ,имената на които може да разберем след години. А тяхната работа евентуално
накланя везните в нечия полза. За любителите на залози - не залагайте на победител, а на над 6,5 ремита.
Но не нося отговорност ,ако загубите :)
Иначе всички ще стискаме палци , дано Топалов успее.
Boris
GM
 
Posts: 36
Joined: Tue Feb 16, 2010 9:44 pm

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Garnizov on Sun Apr 18, 2010 8:16 pm

Според мен, Топалов има реални шансове, защото както Boris каза, Ананд не е играл на сериозни турнири от доста време, а видяхме как Веско отнесе всички на Линарес :)
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Kalin on Sun Apr 18, 2010 8:16 pm

Топалов е по-праволинеен, а Ананд - по разностранен играч :) Затова може би ще се окаже решаващо на чия територия ще се играе мача, ще успее ли Топалов с добра подготовка и силната си воля да наложи своя стил на игра или Ананд ще му разбие мечтите (което се случи на Крамник, Ананд му направи серия 3,5/4 в средата на мача).
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby armando on Mon Apr 19, 2010 9:02 am

За мен фаворит е Топалов. Очаквам добри дебютни изненади от Веско понеже в щаба му е Иржи Дуфек, който е един от разработчиците на рибка, но не е професионален шахматист (за какво ли го е взел в щаба си като секундант :roll: :lol: ).
За съжаление се опасявам, че този мач няма да мине спокойно откъм скандали и ще бъде почти повторение на мача от Елиста. Вече започна психологическата борба след като Ананд иска отлагане на мача с 3 дни поради вулкана в Исландия.
armando
Офицер
 
Posts: 72
Joined: Thu Jun 18, 2009 4:17 pm

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Xektor23 on Mon Apr 19, 2010 4:46 pm

За мен Ананд е прав.Като неможе да дойде кво да прави човека.
Xektor23
Офицер
 
Posts: 50
Joined: Mon Feb 16, 2009 10:36 pm

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Nikola on Mon Apr 19, 2010 4:51 pm

Не е прав. Той е длъжен да бъде в София седмица предварително. Освен това, ако е заседнал някъде из Европа (както се твърди, че е във Франкфурт), има достатъчно време да стигне с влак, автобус или кола до София за 23-ти, когато е насрочена първата партия.

Нали не очаквате, че мачовете от Шампионската лига ще бъдат отложени заради вулкана? Всеки отбор е длъжен да намери начин да се яви на терена в уречения час, както повеляват задълженията му според сключения договор.

Освен това, членове на тима на Ананд вече са се регистрирали в Хилтън (още от миналата седмица).

Целият този цирк с молбата за отлагане е просто част от "играта на нерви", която обикновено съпътства едно такова събитие. Ананд може да е симпатичен и възпитан, но това не означава, че не познава играта на нерви и не я прилага спрямо противниците си. С тази неизвестност Ананд и неговият екип проявяват арогантност, а поведението им е обидно за страната-домакин, както и за акредитираните журналисти, които са оставени "на тъмно" относно датата и часа на пристигане.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Xektor23 on Mon Apr 19, 2010 4:57 pm

Е то остава и мачовете от шампионската да отложат.
Принципно едно пътуване с влак или автобус би му отнело много.
И ще сe измори :? :?
Игра на нерви ,мисля че във почти всеки мач от световната титла е имало.
Xektor23
Офицер
 
Posts: 50
Joined: Mon Feb 16, 2009 10:36 pm

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Nikola on Mon Apr 19, 2010 7:41 pm

Предлагам да преместим фокуса върху шахмата. Ще бъде безкрайно тъжно, ако целият ресурс и внимание отиват към надцакването с номера и играта на нерви.

Според мен, в този мач ще преобладава "1. d4". Вие как мислите? Най-вероятно индиецът ще бяга от Сицилианската на Веско като дявол от тамян. От друга страна, Виши е доста балансиран и стабилен играч без почти никакви видими слабости. Дали екипът на Веско ще успее да нацели някоя негова слабост и да я експлоатира успешно? Сигурно на Топа ще му бъде по-трудно да се пребори със себе си, отколкото с противника си, като се въздържа от рискованите, красиви, но и често пъти доста хазартни, че дори и некоректни комбинации. С такива той спечели последния Линарес, като си призна, че е играл повече за кеф, но пред Виши не трябва и да си помисля.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Kalin on Mon Apr 19, 2010 8:45 pm

Според мен Ананд е подготвил за Топалов нови дебюти специално за мача, както направи за Крамник :)

Иначе ако играе това, което си играе винаги, ще се сблъска с мощния щаб на българина :P

Едит: иии честито вече сме първи в Google за "Топалов - Ананд" :)

Специален поздрав с това за официалния сайт :D
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Nikola on Tue Apr 20, 2010 11:17 am

Поемам ангажимент след всяка партия между двамата да пускам по един подробен анализ, направен от най-силня engine на мощен 4-процесорен хардуер. За съжаление, не разполагам с решение за анализ в реално време, а и това вероятно ще наруши правата за излъчване на мача в интернет. Освен това, по същото време ще играя в турнир, така че ще си имам други проблеми. ;)
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Kalin on Tue Apr 20, 2010 12:15 pm

Супер, сега както си имаме и PGN viewer ще направим чудесно шоу за публиката :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby PaulBjork on Tue Apr 20, 2010 4:27 pm

Харесвам много и двамата играчи и много се радвам , че този мач ще се състои. Само съм малко разочарован , че ще бъде само 12 партии на класическа контрола.Четейки книгите на Каспаров за епичните им битки с Карпов ми се струва , че шахмата е спечелил много от техните по-продължителни сблъсъци (дори и от първия). Пожелавам успех на Топалов . Не знам за дебютите, но мен най-много ме зарадваха от последната година победите му срещу Вугар Гашимов с бели в Линарес , срещу Иванчук миналата година на Мтел-а с черни (и другата беше хубава), с бели срещу китаеца Ван Юе(ако така е правилно да се напише името) пак на Мтел и на отборното срещу Адамс. Филигранна техника при минимално преимущество, намиране ресурси за създаване на атаки , които изглежда идват от нищото. Дано цайтнотите не му попречат да реализира преимущества, когато ги има, защото колкото и на последните турнири да игра бързо, внушавайки увереност, допускаше грешки които при Валехо , Грисчук и Владимир Георгиев ако минават, то при настоящия противник може и да не останат ненаказани.
PaulBjork
Пешка
 
Posts: 19
Joined: Fri Oct 23, 2009 11:40 am

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby armando on Tue Apr 20, 2010 6:58 pm

Според мен в дебюта и двамата ще заложат на 1.d4 с бели, а с черни Ананд ще заложи на славянска защита. Като цяло очаквам един нервен мач със скандали извън играта. На самата дъска очаквам завързана битка, без много рискове и доста ремита като не изключвам и възможността да се стигне до тайбрек.
armando
Офицер
 
Posts: 72
Joined: Thu Jun 18, 2009 4:17 pm

Next

Return to Международни турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests