Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

by Advertising on Sat May 15, 2010 12:46 am

Advertising
 

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Kalin on Sat May 15, 2010 12:46 am

bob wrote:Един милион евро по 5,35 е добра сума и струва в пъти повече от една световна титла.


Според мен PR ефекта от една титла може да струва и повече от тези пари :) Да си световен шампион се отразява по различни и все хубави финансови начини, не мисля, че може да е добра сделка да се продаде титлата... Без въобще да говорим колко ужасно звучи де :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Sat May 15, 2010 9:37 am

Advertising
 

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby jorkolino on Sat May 15, 2010 9:37 am

В интерес на истината в послседната игра на Веско като че ли нямаше много шахматна логика. Оба4е не смятам че е уговорено. Веселин има спонсори зад гърба си, пред които трябва да отговаря. Да не говорим, че въобще не виждам как пък той ще е способен на такова нещо. В същото време трябва да признаем, че влиянието на Данаилов върху Веско е значително и това не е особено приятно.
Last edited by jorkolino on Sat May 15, 2010 9:56 am, edited 1 time in total.
jorkolino
Кон
 
Posts: 27
Joined: Thu Apr 29, 2010 5:01 pm

by Advertising on Sat May 15, 2010 9:54 am

Advertising
 

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby bob on Sat May 15, 2010 9:54 am

jorkolino wrote: Веселин има спонсори зад гърба си, пред които трябва да отговаря. Да не говорим, че въобще не виждам как пък той ще е способен на такова нещо.

Ta кои са тези спонсорИ, защото нито един не се знае?
Last edited by bob on Tue May 10, 2011 12:29 pm, edited 1 time in total.
bob
Кон
 
Posts: 49
Joined: Sat Mar 08, 2008 8:54 pm
Location: Централен софийски затвор

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby jorkolino on Sat May 15, 2010 10:03 am

и аз се бях замислил за финансовата страна като аргумент за фиаското в последната игра, една две страници по-рано. По-скоро смятам че поначало не са я планирали да я губят, но при равенството което се очерта в партията ве4е може да са заиграли финансови аргументи да се загуби на класическата контрола, отколкото да се хабят пари за тай брек (който както съм писал се е възприемал вероятно като загубен). То наистина това се натрапва като най-логично обяснение. Единствено ме притеснява че е толкова очевидно, че чак не ми се вярва. Всеки случай има нещо наистина, което се натрапва, и това е че тази игра не е трябвало да завършва реми. За мен обяснението на Веско чесе страхува от кратката контрола на 13ти не е логично. Не знам де, може и да има такава психика нашия шахматист, ама не го разбирам да се заколи щот могат евентуално да го гътнат два дни по-късно. Пък и се видя че Ананд не е толкова страшен, че да му треперим на кратките чак толкоз.
Веселин си е уредил финансово живота и то отдавна, което си е напълно естествено и нормално предвид многобройните му постижения. Определено няма да му се наложи да мие колите в автомивка. Силвио може и да е способен да продаде и бъбреците си, обаче, съгласен. Но пък за него шаха не е религия, нали? Въпроса е колко голямо влияние може да упражнява той. Определено Веселин е бил натиснат последната игра, но не непременно да загуби.
Спонсортво няма ли лично за шахматиста когато пращат в чужбина по турнири? Не съм наясно наистина, ама да няма нито един..Личните му разходи по престоя кой ги поема? Наистина търсих нещо по въпроса но не можах да намеря инфо
jorkolino
Кон
 
Posts: 27
Joined: Thu Apr 29, 2010 5:01 pm

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Xektor23 on Sat May 15, 2010 1:32 pm

MTEL Е негов спонсор.
Xektor23
Офицер
 
Posts: 50
Joined: Mon Feb 16, 2009 10:36 pm

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby deathly on Sat May 15, 2010 9:19 pm

bob wrote:Животът е доста по-сложен от една обикновена игра, пък била и тя непопулярният шах. И колкото по-бързо разберем това, толкова по-бързо ще разберем какво става зад шахматните кулиси!Всичко се продава и купува в шаха.

Подкрепям мнението на Bob ще си позволя да направя следния коментар:
Според мен загубата на Топалов може да се изтълкува по следните 2 начина:
1. Мача е продаден
2. Нещо е станало в главата на Топалов(все пак не е машина) и не се е ориентирал правилно в обстановката(чисто шахматно).
Според мен второто е малко вероятно(съдя и по неубедителните коментари на Топалов след мача и по това, че има екип, който би трябвало да работи за него и да му каже какво да прави) особено ако казваш на "трезва глава" че си рискувал, когато не си спазил основни шахматни принципи(най-меко казано) си е чиста проба лъжа !
Не бих обаче критикувал Топалов ако истината е в точка 1 !
Топалов е много голям играч(чисто шахматно).
deathly
Кон
 
Posts: 39
Joined: Fri May 08, 2009 6:34 am

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Nikola on Sat May 15, 2010 9:31 pm

Колкото и привлекателни да изглеждат някои конспиративни версии за финала на мача, аз не вярвам в тях. Доказателство за това, че грешките на Топалов си бяха грешки на момента най-вече поради силния психологически натиск, на който беше подложен, и колосалното му желание да победи на всяка цена, са грешките на Ананд в същата партия. И двамата играха под голямо напрежение, направиха големи пропуски. Просто пропуските на нашия бяха повече.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Garnizov on Sat May 15, 2010 9:53 pm

Имам един въпрос:

На официалния сайт, като гледам партиите онлайн, отдолу пише, че е забранено партиите и видеото да се предават по други сайтове, сървъри и др. без разрешението на организаторите. Е, странното е, че на всяка партия пише, че тази забрана се нарушава от ChessBase.

Е, въпроса ми е: Направи ли се нещо по нарушаването на правилото от ChessBase?
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Kalin on Sun May 16, 2010 4:03 am

Tо самата забрана е абсурдна - шахматните ходове не са обект на авторско право :) Затова и Chessbase не се съобразяват и си я нарушават най-спокойно :P
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby HeavyMetal on Sun May 16, 2010 7:33 pm

Трябва да си голям наивник, за да смяташ, че който и да е букмейкър би приел залог от 1 милион евро за шах. Ако е за въпрос, коефициентът за победа на Ананд в последната партия в един американски сайт беше близо 11 ,тоест двойно на Еврофутбол, но максималният позволен залог беше скромните 74 евро. Така че ако е имало договорка между Ананд и Топалов, то определено целта не е била да се източат букмейкърите.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby bob on Sun May 16, 2010 7:35 pm

HeavyMetal wrote:Трябва да си голям наивник, за да смяташ, че който и да е букмейкър би приел залог от 1 милион евро за шах. Ако е за въпрос, коефициентът за победа на Ананд в последната партия в един американски сайт беше близо 11 ,тоест двойно на Еврофутбол, но максималният позволен залог беше скромните 74 евро. Така че ако е имало договорка между Ананд и Топалов, то определено целта не е била да се източат букмейкърите.

Достатъчен брой хора могат да донесат достатъчен брой пари.
А има залози не само в ЕВРОФУТБОЛ, нали?
bob
Кон
 
Posts: 49
Joined: Sat Mar 08, 2008 8:54 pm
Location: Централен софийски затвор

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby HeavyMetal on Sun May 16, 2010 7:43 pm

Еми опитай да заложиш някъде 500 лв на шах и ще разбереш какво имам предвид. Да не говорим, че масирани залози за победа на Ананд биха сринали коефициента до неузнаваемост.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby Ramos on Sun May 16, 2010 7:58 pm

Напълно съм съгласен с Хеви метъл като човек който също се е занимавал сериозно със залози, а и ми е интересно има ли други доказателства за симулативната игра на Топалов освен, че коефициента за Ананд бил висок...
Ramos
Пешка
 
Posts: 8
Joined: Wed Apr 21, 2010 1:06 am

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby bob on Sun May 16, 2010 8:08 pm

Доказателства за корупция в българското правораздаване няма. В българската политика също няма. В българския шах - тоже!
Last edited by bob on Tue May 10, 2011 12:27 pm, edited 1 time in total.
bob
Кон
 
Posts: 49
Joined: Sat Mar 08, 2008 8:54 pm
Location: Централен софийски затвор

Re: Топалов - Ананд 2010 - мач за световната титла

Postby HeavyMetal on Sun May 16, 2010 8:17 pm

Доказателства няма, но съмнения има. То между впрочем и за мачовете между Карпов и Каспаров има.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

PreviousNext

Return to Международни турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest