Как размазвам олимпийския отбор на България по коресп. шах

За Българските майстори на играта

by Advertising on Wed Feb 06, 2013 4:16 pm

Advertising
 

Как размазвам олимпийския отбор на България по коресп. шах

Postby atakurt on Wed Feb 06, 2013 4:16 pm

Шахматът е привлекателен, защото тук няма "връзки", а печели най-силният.
За съжаление, сегашният УС на БФКШ унищожава родния кор. шах, като отказва да включи в олимпийския отбор най-силния български играч - трикратния настоящ шампион за мъже на България - Атанас Куртенков.
За да дам факти за това, в тази тема ще анализирам серията си от размазващи победи над играчите, включени в олимпийския отбор и нека всеки сам прецени кой е по-силен. Очаквайте анализите!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Fri Feb 08, 2013 8:09 pm

Advertising
 

Re: Как размазвам олимпийския отбор на България по коресп. шах

Postby atakurt on Fri Feb 08, 2013 8:09 pm

Олимпийският отбор на България е: Йотов, Стоянов, Калчев, Антонов, Петков, Василев.
С В. Йотов не съм имал честта да играя, но редовно съм си размазвал националния селекционер, треньор и масажист на отбора – втората самоназначила се дъска Златин Стоянов (той и затова често плюе по мен).
Преценете сами двубоя от Държавното първенство за мъже на България по ускорен кореспондентен шахмат за 2012-а година между титана на мисълта Благовест Вакрилов, активно и официално консултиран от най-силния играч на България (знаете го кой съм аз, нали?) и Златин Стоянов:
Vakrilov-1.jpg
Vakrilov-1.jpg (115.06 KiB) Viewed 16289 times

Прекалено известна равна позиция след 10-ия ход на черните – даже в старата ми база от само 10 милиона партии тази табия е разцъквана в над 6 хиляди срещи. Който иска, да си чете от дебютните справочници, затова превъртам бързо напред още десет хода – след 20-ия на черните:
Vakrilov-2.jpg
Vakrilov-2.jpg (120.07 KiB) Viewed 16298 times

Вече се вижда лекият ми превес (пардон – на Вакрилов), но още не съм направил нито един самостоятелен ход по простата причина, че имах около триста партии в базата си по онова време, играни от експерти като нашия Чепаринов, Домингез Перес, Вашие-Лаграв, Бологан, Новиков, Соко и маса други колеги-корифеи. Затова ще скоча нови 5 хода – след 25-ия ход на белите:
Vakrilov-3.jpg
Vakrilov-3.jpg (95.67 KiB) Viewed 16318 times

Странно! Все още не съм започнал да мисля – имам около 80 партии в базата, от които около 40 са кореспондентни. Но странното е не това (то и за какво ли ще му мисля на такъв слабандрак и мушморок), а умопомрачителният факт, че ВСИЧКИТЕ кореспондентни партии са спечелени от белите, иначе казано – травматологът и готвачът на националния ни отбор отива в една теоретично загубена позиция, известна на всеки олигофрен, свалил си базата с партии. Каква ли конгениална новинка е заготвил в домашната си кухня Златин Стоянов? Скачам 4 хода напред, за които не съм мислил нито секунда и се озоваваме след 29-ия ход на белите:
(сори, ама повече от три файла не ми дава форумът и затова пиша нов пост) ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Fri Feb 08, 2013 8:12 pm

Advertising
 

Re: Как размазвам олимпийския отбор на България по коресп. шах

Postby atakurt on Fri Feb 08, 2013 8:12 pm

Vakrilov-4.jpg
Vakrilov-4.jpg (95.84 KiB) Viewed 16310 times

29… О:б4!? Новинка със страшна сила! И в трите партии от базата ми черните са играли 29… О:ф6 и бързо са се предали. Но играният ход явно е бил анализиран дълго и предълго от водещата ни втора дъска (самоопределила се, разбира се) и значи е доста опасен. Имам единствен ход 30. Д:б4 и на единственото 30… Т:ц4 (иначе ще бучна 31. Тг3 с тотално разпльокване) играх пак единственото 31. Дд2 (плашеше 31… Д:е1 с печалба на топ при други отстъпления - ама го кьорнах на време и не попаднах в дебютната заготовка на националния готвач).
Тук се сетих да погледна оценката на компа (досега бях твърде зашеметен от новинката) и видях, че е +156,00 при дълбочина 42 полухода. Е, мисля да не анализирам повече, защото с такава оценка (все едно имам 15 дами повече на дъската) даже и Златин Стоянов би спечелил позицията от страната на белите.
Само да видим кога се предаде – след девет напълно безсмислени хода, представляващи гърч и срамящи остатъците от имидж на родния шах. В крайната позиция националният готвач бе пред неспасяем форсиран мат:
Vakrilov-5.jpg
Vakrilov-5.jpg (114.97 KiB) Viewed 16311 times

Поуките от тази партия са:
1. Националният селекционер, травматолог, готвач и самоопределил се за втора дъска на националния ни отбор няма никакви бази от партии.
2. Същият образ не може да анализира и бързо попада в загубена позиция по дебют.
3. Гореспоменатото лице не затруднява противниците си въобще – първият ми самостоятелен ход бе 30. Д:б4 в една абсолютно тотално спечелена позиция с фрапиращата оценка +156,00 / 42 полухода.
4. Тежко и горко на националния ни отбор с такива играчи.

Е, СЕГА СТАНА ЛИ ЯСНО НА ВСИЧКИ ЗАЩО ЗЛАТИН СТОЯНОВ НЕ МЕ СЛОЖИ В ОТБОРА? ПРОСТО СЛАБАКЪТ СИ ОТМЪЩАВА, А СЕБЕ СИ ИЗТИПОСА НА ВТОРА ДЪСКА …
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Как размазвам олимпийския отбор на България по коресп. шах

Postby Mainata on Sun Apr 21, 2013 9:32 pm

http://www.iccf-webchess.com/MakeAMove.aspx?id=347759

Нека всички видят как в единствената официална партия между г-н Стоянов и "корифея" резултата е плачевен за "великия и неповторимия".Накрая Курта си шляпа без значение че е в таблиците на Налимов.Смях!
Mainata
Пешка
 
Posts: 11
Joined: Tue Mar 05, 2013 11:44 am

Re: Как размазвам олимпийския отбор на България по коресп. шах

Postby Zlatin on Sun Apr 21, 2013 9:45 pm

Интересното е, че "Гений и..." почти до края подържаше равенството и в един момент направи елементарна за неговото величие грешка и взе че загуби - и партията и Ело. После нямаше доблест да се предаде навреме и да не става смешен. Защото действително това е единствената градирана за Ело партия. Гореспоменатите от лицето партии са в турнири, които не важат за Ело.
Zlatin
Кон
 
Posts: 28
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:29 pm


Return to Български шахматисти

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests