Търсите дадена книга?

Всичко за книгите и споделянето им в електронен вид

by Advertising on Fri Apr 17, 2009 8:53 pm

Advertising
 

Търсите дадена книга?

Postby Tihomir on Fri Apr 17, 2009 8:53 pm

Предлагам в тази тема всеки, който иска да сподели книги, които желае да прочете. Предварително да уточня говоря за истински книги с твърди корици, а не "виртуалните еквиваленти" в *.pdf формат.

И като за начало ще дам собственото си мнение: впечатли ме книгатата на А. Котов "Шахматое наследие Алехина" и сега "усърдно" търся втория том. Но тъй като в книжарниците шахматната литература не е разпространена се нуждая от помощ :|
Tihomir
Администратор
 
Posts: 46
Joined: Thu Feb 21, 2008 10:56 pm
Location: Варна

by Advertising on Sat Apr 18, 2009 1:19 am

Advertising
 

Re: Търсите дадена книга?

Postby Kalin on Sat Apr 18, 2009 1:19 am

Аз го имам, защо не питаш :D
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Sat Apr 18, 2009 8:00 am

Advertising
 

Re: Търсите дадена книга?

Postby orlin on Sat Apr 18, 2009 8:00 am

Тихчо и при Данчето я има.
orlin
Дама
 
Posts: 202
Joined: Tue Mar 11, 2008 3:21 pm

Re: Търсите дадена книга?

Postby Nikola on Mon Apr 20, 2009 9:11 pm

Tihomir wrote:И като за начало ще дам собственото си мнение: впечатли ме книгатата на А. Котов "Шахматое наследие Алехина" и сега "усърдно" търся втория том. Но тъй като в книжарниците шахматната литература не е разпространена се нуждая от помощ :|


Ех, тази велика класика! Имах я, но при много премествания вече съм я загубил :( Книгата, която ме запали по шаха. Просто за някои неща в живота има книги, които са решаващи.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Търсите дадена книга?

Postby orlin on Tue Apr 28, 2009 8:24 pm

Иначе книгите на самия Алехин са по-ценни! А освен това и по трудно се намират!
orlin
Дама
 
Posts: 202
Joined: Tue Mar 11, 2008 3:21 pm

Re: Търсите дадена книга?

Postby tkpopov on Fri Jul 03, 2009 3:08 am

Аз тръся антикварни шахматни книги, които според мен са по-ценни от новите! Притежавам вече две такива книги. Издирвам записи на партии между Андерсен и Морфи и между Андерсен и Щайниц! Любопитен съм да видя, как Андерсен е бил победен, след като в продължение на 10 години се е намирал в зенита на силите си, докато срещу него не се е изправил Морфи, а по-късно претърпява поражение от Щайниц.
User avatar
tkpopov
Дама
 
Posts: 215
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:37 pm
Location: БУРГАС

Re: Търсите дадена книга?

Postby Nikola on Fri Jul 03, 2009 11:44 am

tkpopov wrote:Аз тръся антикварни шахматни книги, които според мен са по-ценни от новите! Притежавам вече две такива книги. Издирвам записи на партии между Андерсен и Морфи и между Андерсен и Щайниц! Любопитен съм да видя, как Андерсен е бил победен, след като в продължение на 10 години се е намирал в зенита на силите си, докато срещу него не се е изправил Морфи, а по-късно претърпява поражение от Щайниц.


Тези партии няма ли ги в Mega Database Collection на Chessbase? Там има партии дори на Наполеон :) Много са интересни, обичал е да развива първо конете (разчитал е много на кавалерията).
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Търсите дадена книга?

Postby G_Andonov on Mon Aug 24, 2009 8:29 pm

Аз търся вече два месеца книгата на Нимцович "Моя Система". За мое огромно съжаление в нашите (Българските) Библиотеки и книжарници тази книга подозрително отсъства.. Много ми е интересно да я прочета тъй като съм чувал адски добри коментари.. Треньора ми химселф ми беше споменал, че това е книгата от която се е учил като е бил горе-долу на моята възраст...

Ако някой има идея къде се продава тази книга в България би ли отговорил? ;)
.- --.. ... -..- -- .--. -..- .-.. . -. -.- .-. . - -.
(Морзов код фтв!)
User avatar
G_Andonov
Кон
 
Posts: 33
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:03 pm
Location: Варна

Re: Търсите дадена книга?

Postby Nikola on Mon Aug 24, 2009 9:05 pm

G_Andonov wrote:Аз търся вече два месеца книгата на Нимцович "Моя Система". За мое огромно съжаление в нашите (Българските) Библиотеки и книжарници тази книга подозрително отсъства.. Много ми е интересно да я прочета тъй като съм чувал адски добри коментари...


Виктор Корчной не смята така :) Но е класика и трябва да се знае.

Иначе за учене препоръчвам горещо "Шахматното наследство на Ал. Алехин" на Котов. Това е книгата, която ме запали като дете. Имам достоверна информация, че от нея се е запалил и Калин ;)

Разглежда последователно трите фази на шахматна игра чрез творчеството на един от най-великите на всички времена (според мен, най-великият).

Много партии, подходящо подбрани според разглежданата тема, с интересен коментар и въведение. Освен трите фази се разглеждат и теми като атаката и защитата, и др.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Търсите дадена книга?

Postby Kalin on Mon Aug 24, 2009 10:51 pm

Моя Система ще бъде издадена на български език скоро, благодарение на Живко Жеков, който е основен инициатор на идеята.
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG


Return to Шахматни книги

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests