Забранено за възрастни ;)

Трябват ви бази с комбинации, стратегия, ендшпили? Надникнете тук!

by Advertising on Mon May 25, 2009 2:27 am

Advertising
 

Re: Забранено за възрастни ;)

Postby a_monov on Mon May 25, 2009 2:27 am

Здравейте деца !
Искам да ви разкажа една странна случка.
Наскоро видях стар приятел. Поразговорихме се и като разбра, че децата ми тренират, даде линк към софтуер за начинаещи (Openings 2009). Не каза нито дума за автора или за съдържанието, нито пълното име на програмата. След това започнаха "странните" въпроси, като:
Как се казва любим сериал на малките, в които момичета се превръщали в ....риби :!: :?:
Или как са имената на русалките (а бе аз русалки незнам да съществуват, а той ... имена :D ) :?:
И накрая, кой бил най-добрият им приятел. Е "те т'ва" вече го знех - ДЕЛФИНЪТ.Съсипах го от смях :( После поклати глава, махна с ръка и си отиде.
Помислих, че приятелят ми "странно" се е променил, но като се прибрах и свалих файла от препратката, съвсем се обърках - беше защитен. Може би и той не е могъл да се справи с "проблема" и затова разпитваше. Дали има връзка между въпросите и паролата (те) вие ще кажете деца. Аз се провалих и съм сигурен, че "поотрасналите" като мен ще има да се чешат по главите ... :D Дано вие се справите и ако стане, кажете струвало ли си е труда. ;)

Чао и късмет (ще ви е нужен) :P
Last edited by a_monov on Mon Jul 27, 2009 4:22 am, edited 1 time in total.
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

by Advertising on Fri May 29, 2009 11:59 pm

Advertising
 

Re: Забранено за възрастни ;)

Postby a_monov on Fri May 29, 2009 11:59 pm

Според дъщеря ми сериалът се казвал h2o. :)
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

by Advertising on Sun May 31, 2009 12:36 am

Advertising
 

Re: Забранено за възрастни ;)

Postby Kalin on Sun May 31, 2009 12:36 am

Понеже имам сайт за игрички, в който влизат основно деца, и аз се учудвам на постоянните търсения в Google, по които се посещава - "игри h2o" и подобни... удивитено много са :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Забранено за възрастни ;)

Postby a_monov on Tue Jun 02, 2009 12:25 pm

Здравейте, отново !
Момичетата от сериала "h2о" не били риби, а били русалки :lol: (дъщеря ми чак щеше да ми се разсърди като ги "рибосах"). Имената им били: cleo, riki и ema. А най-добрият им приятел бил гадже на "черната" :D Ама те и другите си имали "другарчета". ;)
Май трябва малко детски филмчета да погледам, че виждате ли ...., не знае човек кога и какво ще му потрябва. :lol:
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК ДЕЦА
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

Re: Забранено за възрастни ;)

Postby a_monov on Mon Jul 27, 2009 4:17 am

Здравейте отново деца :D
Махам горния линк, защото след като изгледах почти целият сезoн на сериала "H2O", за да разкрия паролите за разархивиране, се оказа че в този си вид програмата не работи. Постарах се да я потърся и попаднах на 4 неща, които ще са ви полезни поне докато станете GM (General Motors ;) ). С една дума - дебюти.
Няма смисъл отново да напомням, че програмите са за "разглеждане" от ДЕЦА, с некомерсиални мисли !!!
А ако ме попитате, какво е това "особенно" име на един от файловете, ............ няма да ви кажа. Нали сте шахматисти, ще се сетите.
Чао и до след после (така ми вика малката) :D

http://search.data.bg/ready/9e14eb09ecc9aaf177f711c9416e4f44
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

Re: Забранено за възрастни ;)

Postby a_monov on Wed Nov 04, 2009 10:30 pm

Здравейте деца,
Попаднах на нещо полезно за начинаещи (и не чак толкова), което може би някои от вас имат. Помните ли "Personal Chess Trainer" ?
Ако да, знаете за какво говоря. За тези, които за първи път чуват за този помощник, ще кажа само няколко думи:

1.Тактика - 6 тренировъчни модула (нарастваща сложност) по 51 единици с от 60 до 90 задачи всяка.
2.Ендшпили - 3 тренировъчни модула по 51 единици с от 60 до 90 задачи всяка.
3.Коментирани ендшпили - 5 тренировъчни модула с по 35 до 40 задачи всяка.
4.Стратегия - 3 тренировъчни модула по 30 задачи.
5.Дебюти - 1 тренировъчен модул с, .... н'ам колко си :)


Това е накратко съдържанието. Много "единици" (май са над 4000), отчитане на време, статистика и .... други такива. Всъщност, въпреки че се казва и с друго име (Chessimo), това си е стария "Personal Chess Trainer", но с много повече възможности.
А, да не забравя .Toзи май може да играе и шах :) Незнам на какво ниво, но може.
Програмата е за "преглед", като си има и ъпгрейд ;) Разбира се тя е за некомерсиална употреба, но понеже тази част от форума е "забранена за възрастни", това не би трябвало да е проблем.
Мисля, че през "пробния период" ще добиете представа какво "бижу" е тази програма.

Ето и линка:
http://depositfiles.com/files/8c98rr6mk

ЧАО, малки Топаловци !!!
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

Previous

Return to Обучение с компютър и тренировъчни бази

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests