Анкета: Най-силен engine

Fritz бие Крамник, с вие го мачкате у вас с помощта на Рибката? Елате да споделите как :)

Кой engine е най-силен? (последни версии на всички)

Rybka
26
70%
Zappa
2
5%
Fritz
4
10%
Junior
0
No votes
Shredder
0
No votes
Hiarcs
1
2%
Rocket
2
5%
Naum 3
0
No votes
Toga (open sourse)
0
No votes
Fruit (open sourse)
2
5%
 
Total votes : 37

by Advertising on Mon Apr 28, 2008 7:00 am

Advertising
 

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby thenewone on Mon Apr 28, 2008 7:00 am

Kalin wrote:Аз понеже не разбирам толкова, какво е Yoda protector? :)

Доколкото разбирам, това е програма, която компресира exe-файлове.
thenewone
Офицер
 
Posts: 55
Joined: Sun Mar 09, 2008 7:51 am

by Advertising on Mon Apr 28, 2008 9:40 pm

Advertising
 

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby biserburov on Mon Apr 28, 2008 9:40 pm

no coment!
Attachments
xbomb fall.JPG
xbomb fall.JPG (43.22 KiB) Viewed 8692 times
biserburov
Кон
 
Posts: 22
Joined: Mon Mar 17, 2008 2:53 pm

by Advertising on Thu May 01, 2008 10:15 am

Advertising
 

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby Garnizov on Thu May 01, 2008 10:15 am

да не мислиш че тфа е единствения турнир за шах програми?
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby biserburov on Thu May 01, 2008 2:08 pm

Garnizov wrote:да не мислиш че тфа е единствения турнир за шах програми?
??? :roll: :roll: :roll:
biserburov
Кон
 
Posts: 22
Joined: Mon Mar 17, 2008 2:53 pm

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby Kalin on Fri May 02, 2008 12:46 am

Иванчо пак си писал където не разбираш :D Тука е само за суперспецове, даже аз не съм от тях :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby biserburov on Fri May 02, 2008 10:15 am

http://ssdf.bosjo.net/

http://computerchess.org.uk/ccrl/4040/r ... t_all.html

http://www.computerschach.de/index.php? ... Itemid=238

http://www.husvankempen.de/nunn/40_120_ ... liste.html

на тези сайтове могат да бъдат открити рейтингите на аналитичните модули,на различни контроли ,с различни дебютни библиотеки и ендшпилни бази
biserburov
Кон
 
Posts: 22
Joined: Mon Mar 17, 2008 2:53 pm

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby tzekozzzz on Sat May 03, 2008 12:06 pm

Здр.Краси момчетата тук има още много да учат и ние с теб сме били така в началото.За xbomb нама спор най силният двигател е за момента. А относно теста на Бисер можем да направим турнир ще го бия 10 от 10.В Playchess играя с 1 ядрен срещу 4 и 8 ядрени машини и имам не 1и 2 победи.Дори мога да кажа че съм създал едни от най силните книги и мога да постигна лесна победа дори с rybka 1.2f vs rybka 2.3.2a
tzekozzzz
Пешка
 
Posts: 12
Joined: Wed Mar 12, 2008 1:47 am

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby biserburov on Sat May 03, 2008 2:25 pm

tzekozzzz wrote:Здр.Краси момчетата тук има още много да учат и ние с теб сме били така в началото.За xbomb нама спор най силният двигател е за момента. А относно теста на Бисер можем да направим турнир ще го бия 10 от 10.В Playchess играя с 1 ядрен срещу 4 и 8 ядрени машини и имам не 1и 2 победи.Дори мога да кажа че съм създал едни от най силните книги и мога да постигна лесна победа дори с rybka 1.2f vs rybka 2.3.2a
въобще не ми е ясно как ще играеш на плейчес с хбомб,аз влязох с нея и веднага един от сис-опите ме предупреди да я махна иначе ще ме изхвърли,това че си тунинговал някаква деб библиотека и играеш с нея ,ми играи си не виждам смисъл от това обаче щом те радва...аз също бих една 4 ядрена машина с перфект 13 с моята рибка ,обаче това не ме влече ... за мен е по-важно практическото приложени на силата на програмите-примерно хващам един вариант намирам партий с него от тях правя деб библиотека и под нея правя турнир на машините на 25 мин примерно ,след това гледам внимателно партийте и така...

ПС.кой какво има да учи си е лично негова работа ,по добре виж какво става с ХИАРЦ 12 в чесбейс формат /енджин/ та да не те плюят на форума на иммортал ,че ми става гадно и ще ги псувам тези руснаци и украинци! всичко добро!
biserburov
Кон
 
Posts: 22
Joined: Mon Mar 17, 2008 2:53 pm

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby tzekozzzz on Sat May 03, 2008 4:54 pm

Бисере това за hiarcs даже несъм го и гледал просто го намерих като инфо и го качих hiarcs никога неса имали силен двигател.Аза книгите това че права най добрите книги съм го доказал между другото 90% за успе6на игра е точно книгата след това датабазе двигател и настройка на самата програма
tzekozzzz
Пешка
 
Posts: 12
Joined: Wed Mar 12, 2008 1:47 am

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby thenewone on Sat May 03, 2008 4:59 pm

tzekozzzz wrote:За xbomb нама спор най силният двигател е за момента. А относно теста на Бисер можем да направим турнир ще го бия 10 от 10.В Playchess играя с 1 ядрен срещу 4 и 8 ядрени машини и имам не 1и 2 победи.Дори мога да кажа че съм създал едни от най силните книги и мога да постигна лесна победа дори с rybka 1.2f vs rybka 2.3.2a

Нещо не мога да схвана. Според мен ти искаш да кажеш, че си създал книга-убиец, с която куца еднопроцесорна XBOMB-а може да бие 4 и 8 ядрени компютри с Рибка на тях. Няма проблеми, никой не ти отрича достижението. Но това не означава, че XBOMB е най-силният мотор в момента. Че аз и със Стрелка /тя не поддържа многопроцесорност, както със сигурност знаеш/ съм побеждавал куадове, и то с най-обикновена Perfect13. Най-силният мотор в момента, колкото и да не ни се ще да го признаем, е Рибка. Върти го, сучи го -- тва е :D
thenewone
Офицер
 
Posts: 55
Joined: Sun Mar 09, 2008 7:51 am

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby biserburov on Sat May 03, 2008 8:37 pm

thenewone wrote:
tzekozzzz wrote:За xbomb нама спор най силният двигател е за момента. А относно теста на Бисер можем да направим турнир ще го бия 10 от 10.В Playchess играя с 1 ядрен срещу 4 и 8 ядрени машини и имам не 1и 2 победи.Дори мога да кажа че съм създал едни от най силните книги и мога да постигна лесна победа дори с rybka 1.2f vs rybka 2.3.2a

Нещо не мога да схвана. Според мен ти искаш да кажеш, че си създал книга-убиец, с която куца еднопроцесорна XBOMB-а може да бие 4 и 8 ядрени компютри с Рибка на тях. Няма проблеми, никой не ти отрича достижението. Но това не означава, че XBOMB е най-силният мотор в момента. Че аз и със Стрелка /тя не поддържа многопроцесорност, както със сигурност знаеш/ съм побеждавал куадове, и то с най-обикновена Perfect13. Най-силният мотор в момента, колкото и да не ни се ще да го признаем, е Рибка. Върти го, сучи го -- тва е :D
Напълно съм съгласен с thenewone,рибката е най-силна в момента ,а и стрелката е много силен аналитичен модул,както и Белка също ,наскоро един български гросмайстор/няма да кажа кои/ ми каза ,че той лично ползва джуниор и рибка ,защото джуниора бил в пъти по-бърз от фрица ,а рибката била просто най-добрата,така ,че това е продължение на моята мисъл за практическото приложение на програмите,всеки харесва различна програма ,но почти всички ползват рибката!
biserburov
Кон
 
Posts: 22
Joined: Mon Mar 17, 2008 2:53 pm

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby tzekozzzz on Sat May 03, 2008 10:03 pm

tzekozzzz
Пешка
 
Posts: 12
Joined: Wed Mar 12, 2008 1:47 am

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby thenewone on Sun May 04, 2008 3:32 am

tzekozzzz wrote:http://rapidshare.com/files/112303445/XBOMB.cbv.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tzekozzzz, не знам защо ти е интересно да сблъскваш 2 Рибки, едната под партизанското име XBOMB :) Дори да пуснеш Рибата да играе сама срещу себе си, в мач от 25 партии винаги е възможен подобен резултат...
Даже ще взема да поекспериментирам, за да ти покажа...
thenewone
Офицер
 
Posts: 55
Joined: Sun Mar 09, 2008 7:51 am

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby Kalin on Sun May 04, 2008 7:52 am

Deep Junior е много силен в ирационални остри позиции където е важна само дълбочината на форсираните варианти. Обаче той за друго не става и като цяло за анализ използвам почти само Рибка :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Анкета: Най-силен engine

Postby Kalin on Tue May 13, 2008 9:54 pm

Всъщност аз какво пиша, много коренспондентни играчи имат повече опит и знаят по-добре :) Нека пишат според тях кое е най-добро за анализ :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

PreviousNext

Return to Engines - сравнения, мачове и турнири с компютри

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest