Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Fritz бие Крамник, с вие го мачкате у вас с помощта на Рибката? Елате да споделите как :)

by Advertising on Mon Dec 14, 2009 4:17 pm

Advertising
 

Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby Nqkoi on Mon Dec 14, 2009 4:17 pm

Играя в playok.com, но наскоро забелязах, че ми играят с програма. До преди това мислех, че в този сайт няма играчи с програми, защото има фокус контрол (онова където името прибледнява, когато се сменя игралния прозорец), но като се поразрових малко забелязах, че имало някакви нови програми, които ги пускаш и автоматично ти играят. Просто ми писна да ме бият по този начин :evil: :evil:

Свалих няколко, но нито една не мога да подкарам.
Когато им играя с Fritz, заредил Rybka 3 64bita ги повеждам, но падам заради тъпото време, а тия местят за 1 секунда на ход.

Така, че ще помоля ако някой знае някоя AutoChess програма за playok и знае как се подкарва на Windows 7, моля да казва!!!
Nqkoi
Кон
 
Posts: 42
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:10 pm

by Advertising on Mon Dec 14, 2009 8:34 pm

Advertising
 

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby Nikola on Mon Dec 14, 2009 8:34 pm

Приятел, какъв е смисълът от всичко това? И какво общо има с шаха? Не играй в интернет. Приеми, че няма оправия и толкова. Няма нищо по-тъпо от това, едно магаре като те ритне, да го ритнеш и ти. Така само падаш на нивото на магарето. И с какво си подобряваш така играта? Нещо от шаха научаваш ли?

Апелирам към всички участници във форума да НЕ поощряват чийтърството независимо от мотивите и да НЕ публикуват информация и съвети как да се мами в интернет. Ако бях модератор, направо щях да сложа такова правило и който пусне подобна информация, бан!
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

by Advertising on Mon Dec 14, 2009 8:47 pm

Advertising
 

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby Nqkoi on Mon Dec 14, 2009 8:47 pm

Питаш какво общо има това с шаха?

Ами все пак говоря за шах сайт, не за сайт за автомобили. Това е общото с шаха.
И тъй като тук е категорията за Engine-и, дефакто това което ми трябва е вид Engine.

Както и да е свалил съм тук някаква друга програма. Дано да успея да я подкарам.
Nqkoi
Кон
 
Posts: 42
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:10 pm

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby Nikola on Mon Dec 14, 2009 9:10 pm

Nqkoi wrote:Питаш какво общо има това с шаха?

Ами все пак говоря за шах сайт, не за сайт за автомобили. Това е общото с шаха.
И тъй като тук е категорията за Engine-и, дефакто това което ми трябва е вид Engine.

Както и да е свалил съм тук някаква друга програма. Дано да успея да я подкарам.


Точно така, форумът е за шах, а секцията е за шах-програмите. Не се казва: "Как да избивам комплекси в интернет".
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby Nqkoi on Mon Dec 14, 2009 9:36 pm

Nikola wrote:
Nqkoi wrote:Питаш какво общо има това с шаха?

Ами все пак говоря за шах сайт, не за сайт за автомобили. Това е общото с шаха.
И тъй като тук е категорията за Engine-и, дефакто това което ми трябва е вид Engine.

Както и да е свалил съм тук някаква друга програма. Дано да успея да я подкарам.


Точно така, форумът е за шах, а секцията е за шах-програмите. Не се казва: "Как да избивам комплекси в интернет".

Оле боже. о.О

Какви комплекси, какви 100 лв.
Както казах, онези ми играят с програма. Аз какво да правя. Да стоя и да се мъча така ли? Реалното ми ЕЛО е 2200-2300, а тия с програмите по 2700. Какво мога да направя?
Nqkoi
Кон
 
Posts: 42
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:10 pm

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby Kalin on Tue Dec 15, 2009 12:33 am

Играй в по-професионални сайтове като например Playchess, там има система срещу програми и чийтърството е невъзможно. И аз съм твърдо против това, но и Никола е прав за магарето, послушай го и не падай на тяхното ниво :D
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby Kalin on Tue Dec 15, 2009 12:34 am

Като стана въпрос предвид разработването на шахматен сървър от екип, в който участвам и аз, ми трябва обратното - anti cheat система :D

Някакви идеи?
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby Nqkoi on Tue Dec 15, 2009 12:52 am

Я, я дай да го видя тоя шахматен сървър.

И да наистина трябва да се помисли върху някаква защита. Обаче в интернет е много трудно да разбереш дали някой играе наистина с програма или просто си е добър. Аз съм против тези защити, които в зависимост от ходовете ти преценяват дали си с програма или не тъй като е много възможно да сгрешат и да го отнесеш без да си виновен реално.
Nqkoi
Кон
 
Posts: 42
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:10 pm

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby pravidobro on Tue Dec 15, 2009 12:59 am

Kalin wrote:Играй в по-професионални сайтове като например Playchess, там има система срещу програми и чийтърството е невъзможно.


:lol: :D :lol: :D :twisted: :twisted: :twisted:

Kalin wrote:Като стана въпрос предвид разработването на шахматен сървър от екип, в който участвам и аз, ми трябва обратното - anti cheat система :D

Някакви идеи?


Оценявам чувството за хумор на Kalin, но и двете твърдения са несъстоятелни :ugeek: ! Защото никой с капка мозък в главата си няма да сложи програмата, с която мами останалите, на машината, с която влиза в Интернет. Най-прост пример - два лаптопа! Единият е вързан към интернет, а на другия е произволно избрана шах-програма. Вие правите ход, вашият противник се допитва до програмата и...също ви играе ход. Интересно как ще го разкриете и баннете, при положение, че вързаната към интернет машина е чиста от всякакви шах-програми :? .

Nqkoi wrote:Я, я дай да го видя тоя шахматен сървър.

И да наистина трябва да се помисли върху някаква защита. Обаче в интернет е много трудно да разбереш дали някой играе наистина с програма или просто си е добър. Аз съм против тези защити, които в зависимост от ходовете ти преценяват дали си с програма или не тъй като е много възможно да сгрешат и да го отнесеш без да си виновен реално.


Споделям напълно това мнение! ;)
"Бывают эпохи, когда любовь к Отечеству
становится важнее любви к человечеству".

А.Тургенев
User avatar
pravidobro
Офицер
 
Posts: 56
Joined: Tue Jul 28, 2009 2:06 am

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby Nikola on Tue Dec 15, 2009 10:27 am

Не знам как в Playchess ловят чийтърите със софтуер, на мен това лично ми се струва малко невероятно. Във FICS има екип, който анализира партиите на заподозрените в чийтърство. Автоматично не могат да се изловят. Отделно, че ако те изобличат, ти свалят рейтинга и ти анулират някакъв брой партии, но има срок, в който можеш да оспориш решението им и ако им докажеш, че не са прави, ще ти възстановят репутацията и ще ти се извинят. Стават грешки, хората осъзнават, че ходят по тънък лед, опитвайки се със субективни методи да ловят измамниците (автоматични няма, не се заблуждавайте).

Трябва да им се следи играта и особено нивото им в различните видове шах. Не може да играеш стандартен шах на ниво 2300, а на блиц да си 1500. Нормално е да има известна разлика от около 200 - макс. 300 точки, но чак 800! Очевидно е, че когато играеш бавен шах и имаш възможност да ползваш програма и да се допитваш до нея, играта ти е на едно ниво, но когато играеш на 3 мин. и нямаш техническа възможност да го правиш, изведнъж "лъсва" реалното ти ниво на игра, което показва, че не знаеш елементарни дебюти.

Методиката е сложна и особено във FICS я пазят в тайна. Но за да попаднеш сред заподозрените, някой трябва да те докладва. Примерно, играя с един слабак, правя го смешен. На третата партия се излавя да ми играе силно теоретичен вариант (като Маршал примерно) и изведнъж се оказва, че до 23-ия ход играе безпогрешно и се ориентира майсторски в дебрите на дебюта, където има единствени ходове и ако не си ги учил специално, а разчиташ само на обща култура, отдавна да си заминал. Очевидно е, че този играч в един момент е пуснал някаква програма, за да ми вземе точка.

И така, имам сигурна индикация, че противникът ми ползва софтуер. Но не е толкова просто да го докажа, защото 1) той може да сменя програмите и 2) очевидно не ги ползва постоянно. Илюзия е, че ще докажеш, че някой ползва Fritz или Rybka, като му пуснеш партиите и покажеш, че ходовете му съвпадат 100% с тези на програмата. Знаем, че с различни настройки на различен хардуер една и съща програма дава различни варианти за едно и също време, а да не говорим, ако ползва различни програми. Да не говорим, че на този свят не са само Fritz и Rybka, и няма как да провериш играта му през всички възможни програми, които би ползвал някой. Пускам например Rybka, но не на максималното й ниво, а на ниво примерно 2200 - точно нивото на игра, което искам да покажа. Хайде да видим как ще ме хванете! Ето защо, хватката с автоматичното излавяне е илюзия.

Следва докладване на екипа за борба с чийтърството. Те се захващат да му анализират играта и да я следят за известно време, за да го "изловят". Гледат как е играл в началото, гледат как се е развавилата силата му на игра с времето. Примерно, регистрирал се е преди месец и в началото е ял бой от някакви с 1400, а след месец някакви с 2300 редовно ядат бой от него. Не е ли подозрително? Вярно, че човекът може да тренира и да напредва, но за 1 месец чак такъв скок... Предполагам, че това са хора, които малко или много разбират от шах и имат интуиция, която им подсказва, че не може в една партия да не знае и три хода от сицилианска защита, а в следващата да играе варианта с "отровната пешка" в Найдорф успешно срещу примерно някой FM. Дори и неопитни играчи като мен могат да преценят понякога с пълна точност, че еди кой си е играл на ниво FM или че играта му не съответства на рейтинга от 2355 например, защото не е показал минимум знания, които един майстор на спорта просто е невъзможно да няма.

Това е играчка, не става автоматично със софтуерни средства. Според мен, тия съобщения, които пускат постоянно в Playchess, че еди кой си е баннат заради компютърна злоупотреба, са само за сплащване на евентуалните измамници и имат чисто психологически и педагогически смисъл с превантивна цел.

Абе, безсмислено е да се занимава човек. Играеш ли в интернет, бъди готов да те мамят и го приеми мъжки, не приемай играта с анонимни противници в Мрежата толкова насериозно. Аз просто като усетя някой слабак да ми играе на ниво на ГМ, го слагам в бан-листа и повече не играя с него. Е, ще загубя малко от рейтинга си заради него, но ако наистина съм толкова добър, бързо ще наваксам. Приемам го позитивно. Играл съм срещу Rybka, все пак. На кого му се случва всеки ден да играе срещу 3000+. :)
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby Nqkoi on Tue Dec 15, 2009 3:03 pm

Да ти кажа вече и Blitz-а не е проблем за чийтърите.

Аз лично свалих AutoChess, който поддържа www.playchess.com, www.chessplanet.ru, www.bereg.ru, www.instantchess.com, www.kurnik.org, winboard, www.chessgate.de, www.chessclub.com и т.н. Може да се избира с какъв Engine да играе, колко бързо да играе(определя се от дължината на партията) и т.н.

До преди това си мислех, че чийтърите няма как да играят на блитз 3 минути примерно, но съм грешал. Само за 5 минути ровене в интернет успеях да намеря десетки такива програмики, които да ти местят автоматично.
Реално погледнато вече чийтърите и на блитз ще са добри...

А пък ако измамника е умен няма да бъде заловен никога. Както каза ти. Гласи програмата да играе малко по-слабо и ако играе на блитз това ще му е достатъчно да победи противникът му, който не е с програма.

Аз не се дразня когато ми играят с програма, аз се дразня от наглостта и нахалството им след партията. Вместо да замълчат след като знаят, че са с програма те започват да те обиждат и наричат некадърник.
Просто такива не мога да ги изтрая...
Nqkoi
Кон
 
Posts: 42
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:10 pm

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby Kalin on Tue Dec 15, 2009 7:13 pm

Сървърът още е в процес на разработка, ще го пуснем февруари най-вероятно.

Според мен системата с 2 лаптопа, както и всяка неавтоматична има сериозна дупка - времето за въвеждане на ходовете на другия компютър няма как да се избегне и винаги се получават нелогични замисляния, където нормален силен играч не би мислил. За един добър специалист веднага ще бъде ясна картината при сигнал.

Ако се играе с автоматична програма нещата са доста по-сложни, но и там съм убеден, че има начин да се ловят чийтърите :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby pravidobro on Tue Dec 15, 2009 8:54 pm

Kalin wrote:Сървърът още е в процес на разработка, ще го пуснем февруари най-вероятно.

Според мен системата с 2 лаптопа, както и всяка неавтоматична има сериозна дупка - времето за въвеждане на ходовете на другия компютър няма как да се избегне и винаги се получават нелогични замисляния, където нормален силен играч не би мислил. За един добър специалист веднага ще бъде ясна картината при сигнал.

Ако се играе с автоматична програма нещата са доста по-сложни, но и там съм убеден, че има начин да се ловят чийтърите :)


Да! Ако пренебрегнем факта, че сървърите, обикновено, предлагат възможност за игра на няколко дъски едновременно. В chessmaniac.com, на пример, няма контрола под 30 мин. Което е напълно достатъчно за една неавтоматична система. А при турнирните партии в този сайт времето за един ход обикновено е между 1 и 14 дни. Следователно "нелогичното замисляне" винаги може да се оправдае с "Играх на друга (други) дъска (дъски)!".
"Бывают эпохи, когда любовь к Отечеству
становится важнее любви к человечеству".

А.Тургенев
User avatar
pravidobro
Офицер
 
Posts: 56
Joined: Tue Jul 28, 2009 2:06 am

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby Kalin on Wed Dec 16, 2009 12:58 am

Имах предвид за блиц, иначе е ясно че на кореспондентен шах не може да се ограничи ползването на компютър, просто няма шанс :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Писна ми. Дайте ми Auto Chess.

Postby Nqkoi on Thu Dec 17, 2009 4:01 pm

Kalin wrote:Сървърът още е в процес на разработка, ще го пуснем февруари най-вероятно.

Ахам. Нямам търпение да дойде февруари :P
Nqkoi
Кон
 
Posts: 42
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:10 pm

Next

Return to Engines - сравнения, мачове и турнири с компютри

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests