Arena 2.0

Програми на Convekta, Шахът и open sourse и всички интересни и незивестни програми

by Advertising on Sun Jan 04, 2009 11:59 am

Advertising
 

Arena 2.0

Postby thenewone on Sun Jan 04, 2009 11:59 am

В края на 2008 излезе най-новата версия на най-популярната безплатна обвивка за аналитични шах-модули Арена (http://www.playwitharena.com/). Преведох достъпните неща от менютата, така че всички, които искат, да могат да се ориентират по-лесно. Преводът не е пълен поради бъг в английската версия на езиковия файл. В момента програмистът на Арена работи по въпроса, и веднага щом проблемът се реши, българският превод ще е на линия.
Във зип-файла е инсталационния файл на Арена, който инсталира освен програмата и няколко безплатни шах-модула, включително прословутата Рибка, версия 2.2n2, дебютни книги, неголяма база данни. В Арена изключително лесно се инсталират всички шах-модули, поддържащи протоколите UCI и Winboard, което означава, че можете да ползвате всички съществуващи в момента шах-модули (с изключение на Fritz, който поддържа единствено закрития протокол на Чесбейз). Плюс това там е файлът с българския превод на програмата. В Readme-файла е обяснена накратко процедурата по инсталацията на програмата.
Теглете от:
http://slil.ru/26505627
thenewone
Офицер
 
Posts: 55
Joined: Sun Mar 09, 2008 7:51 am

by Advertising on Sun Jan 04, 2009 1:46 pm

Advertising
 

Re: Arena 2.0

Postby thenewone on Sun Jan 04, 2009 1:46 pm

Малко по-нова редакция на езиковия файл :-)
Attachments
Bulgarian.lng.zip
(58.04 KiB) Downloaded 353 times
thenewone
Офицер
 
Posts: 55
Joined: Sun Mar 09, 2008 7:51 am

by Advertising on Mon Jan 05, 2009 12:24 am

Advertising
 

Re: Arena 2.0

Postby Kalin on Mon Jan 05, 2009 12:24 am

Благодаря! :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Arena 2.0

Postby thenewone on Sun Jan 11, 2009 6:44 pm

Като гледам, с голяма популярност се ползва :)
Трудът ми не е отишъл на вятъра :D
thenewone
Офицер
 
Posts: 55
Joined: Sun Mar 09, 2008 7:51 am

Re: Arena 2.0

Postby Kalin on Sun Jan 11, 2009 7:07 pm

Аз лично в момента нямам време даже и за нормален шах и съвсем не следя компютърния, но знам какво представлява Арена и превода ще послужи на доста хора...

На първата ми обява за треньорство в Интернет имаше за 1 месец 0 (нула) отговора, а под моята обява имаше такава за капитани на кораби с тонаж до 20 тона - с 3 сериозни отговора... :D
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Arena 2.0

Postby thenewone on Mon Jan 12, 2009 5:40 pm

Kalin wrote:Аз лично в момента нямам време даже и за нормален шах и съвсем не следя компютърния, но знам какво представлява Арена и превода ще послужи на доста хора...

На първата ми обява за треньорство в Интернет имаше за 1 месец 0 (нула) отговора, а под моята обява имаше такава за капитани на кораби с тонаж до 20 тона - с 3 сериозни отговора... :D


Калине, благодаря за окуражаването :) Аз преводите на Арена така и така ще си ги правя, просто наистина не знам дали хората изобщо са чували за тази програма. Не си правя никакви илюзии. Ясно е, че Чесбейз и Фриц са достатъчни за шахматистите, Арена е за "computer chess freaks", не е толкова насочена към играещите шахматисти -- което я прави и доста по-малко популярна.

Иначе -- за тези, които все пак се интересуват, най-новата редакция на езиковия файл е качена на сайта на Арена :)
thenewone
Офицер
 
Posts: 55
Joined: Sun Mar 09, 2008 7:51 am

Re: Arena 2.0

Postby sirkov-L on Mon Jan 12, 2009 9:54 pm

Разбира се, именно тук му е мястото да подкрепим именно такива програми, алтернативни на монополистичните комерсиални продукти (част от които дори не ти дават възможност да преведеш интерфейса на по-удобен език).

А всъщност по-изчерпателен списък с възможностите на Arena 2.0 има ли някъде ?
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: Arena 2.0

Postby thenewone on Tue Jan 20, 2009 1:47 am

Излезе поправената версия на Арена -- 2.0.1 http://www.playwitharena.de/download/arena_201_setup.exe
Съответно, най-накрая успях да преведа програмата както трябва :)

Изтеглете, инсталирайте Bulgarian.lng в папката Languages и се наслаждавайте. Можете да променяте външния вид, както си искате, да инсталирате всички достъпни аналитични и игрови модули (с изключение единствено на модула Фриц). Правете тематични турнири, анализирайте с няколко модула, играйте срещу тях -- това е, според мен, най-гъвкавият и user-friendly шахматен интерфейс.

PS:
Това, че за по-малко от месец над 70 000 души са си я изтеглили, би трябвало да ви заинтересува ;)
Attachments
Bulgarian.lng.zip
(57.9 KiB) Downloaded 345 times
thenewone
Офицер
 
Posts: 55
Joined: Sun Mar 09, 2008 7:51 am


Return to Друг софтуер

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest