Най-смешна позиция

Шах и смях - най-добрата комбинация :D Всякакви смешни неща!

by Advertising on Wed May 28, 2008 11:36 pm

Advertising
 

Re: Най-смешна позиция

Postby Bobbylon on Wed May 28, 2008 11:36 pm

Имах пред вид на какво събитие се е случила партията? Може би турнир или първенство по шахматна композиция...
User avatar
Bobbylon
Цар
 
Posts: 631
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:16 am
Location: София

by Advertising on Thu May 29, 2008 3:08 pm

Advertising
 

Re: Най-смешна позиция

Postby Tiesto on Thu May 29, 2008 3:08 pm

Bobbylon wrote: Имам и един въпрос към Tiesto. Къде в chessgames.com можеш да си направиш такава диаграма? Чрез Little Chess Partner, или...?


Когато публикуваш мнение на chessgames, към него може да добавяш и диаграма.За целта просто трябва да се усвои FEN-записа.
Ето ти линк с обясненията на екипа на chessgames: http://www.chessgames.com/fenhelp.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Аз след това запазвам диаграмата на моя компютър и я добавям като прикачен файл в съобщението на chessbgnet.org
User avatar
Tiesto
Топ
 
Posts: 132
Joined: Thu Mar 13, 2008 4:25 pm

by Advertising on Thu May 29, 2008 6:43 pm

Advertising
 

Re: Най-смешна позиция

Postby Bobbylon on Thu May 29, 2008 6:43 pm

Ясно! Аз имам акаунт в chessgames, но не е премиум, и едва ли скоро ще публикувм нешо там... 8-)

Има ли по-лесен начин за създаване на диаграма - без да се ползва FEN нотацията? Например да наредиш позицията и да я запазиш директно в някакъв формат като картинка? А, още по-добре - да въведеш цяла партия в PGN формат (моите всички са форматирани така), и да правиш диаграми на определени позиции. Разполагам с някакви антични ChessBase Light (с черно-бели диаграми и Фриц 4) и Chess Assistant 7 Light (цветни), където видях, че може, но ми ги изкарва дефектни и в PDF формат, и като цяло нещо не мога да се ориентирам в купищата опции... :roll: Имам и Chessmaster 8000 и Kasparov Chessmate, но те явно не поддържат такива функции... С по-модерен софтуер не разполагам, но ако се наложи... :o
User avatar
Bobbylon
Цар
 
Posts: 631
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:16 am
Location: София

Re: Най-смешна позиция

Postby Kalin on Thu May 29, 2008 7:47 pm

Свали си Chessbase 9 от download секцията на сайта :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Най-смешна позиция

Postby Bobbylon on Thu May 29, 2008 8:18 pm

Страх ме е... Ще трябва да се сборя с Help-a и твоето ръководство, и ще ми отиде лятото... Пък после Фрицове, Рибоци... Досега го отлагах, ама явно без тях няма да мине...

Дава ми: The directory/file does not exist ...
User avatar
Bobbylon
Цар
 
Posts: 631
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:16 am
Location: София

Re: Най-смешна позиция

Postby Tiesto on Fri May 30, 2008 11:02 am

Bobbylon wrote:Ясно! Аз имам акаунт в chessgames, но не е премиум, и едва ли скоро ще публикувм нешо там..


За да пишеш коментари на chessgames.com не е необходимо да имаш премиум акаунт :!: Пък и не е необходимо да го публикуваш,а можеш само да зададеш "preview" на коментара ти за да ти излезе диаграмката

FEN-нотацията не е толкова сложна: описваш позицията хоризонтал по хоризонтал,като започваш от осмия.Мисля че на линка,който ти дадох е добре обяснено,но ако имаш някакви проблеми - питай :)
User avatar
Tiesto
Топ
 
Posts: 132
Joined: Thu Mar 13, 2008 4:25 pm

Re: Най-смешна позиция

Postby sirkov-L on Fri May 30, 2008 5:47 pm

Има и няколко други места в интернет, където дори няма нужда да имаш регистрация, за да си направиш диаграма.
Едно от тях, адреса на което сега ми е подръка, е
http://www.apronus.com/chess/wbeditor.php

Там първо освобождаваш дъската от фигури с "Clear Board" и след това мъкнеш с мишката една по една фигури върху дъската, докато се получи позицията.
Накрая натискаш "Make Diagram" и изчакваш да се появи новата страница с диаграмата.
От там вече си записваш картинката като .jpg файл.
Да, черно-бяла е (но това за мен е по-скоро предимство, отколкото недостатък).
Малък недостатък все пак е, че е без координати (и нe ти дават възможност да ги сложиш).

Пак там има и допълнителна опция:
http://www.apronus.com/chess/wizard.php
Това досега не съм го пробвал, но мисля, че в текстово поле в дясно можеш да нанесеш ходовете (например първите 20 от дадена партия в PGN формат - но само ходовете, без другата информация), и тогава ще получиш на диаграма позицията след последния въведен ход...
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: Най-смешна позиция

Postby Bobbylon on Sat May 31, 2008 5:44 am

Благодаря за информацията, ще пробвам!
User avatar
Bobbylon
Цар
 
Posts: 631
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:16 am
Location: София

Re: Най-смешна позиция

Postby Kalin on Tue Jun 24, 2008 9:40 pm

Хайде чакам още предложения :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Най-смешна позиция

Postby Garnizov on Thu Jun 26, 2008 6:24 pm

До кога продължава надпреварата?
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Най-смешна позиция

Postby Kalin on Thu Jun 26, 2008 9:40 pm

Скоро ще я прекратя ако някой не пусне нещо смешно :D
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Най-смешна позиция

Postby Bobbylon on Thu Jun 26, 2008 11:20 pm

Очаквайте включване като се върна от Крит. Някъде след 8-ми юли...
User avatar
Bobbylon
Цар
 
Posts: 631
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:16 am
Location: София

Re: Най-смешна позиция

Postby Kalin on Fri Jun 27, 2008 12:23 am

ОК :) Аз съм в Турция и играя разни партии, дето поне една от тях може сериозно да претендира... раздадох си дамата за един кашон фигури и се получи много уникална позиция, ама противника измисли една дяволска маневра и загубих :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Най-смешна позиция

Postby andreev on Sun Jul 13, 2008 1:39 am

За програма - chessgraphics ;) (само да я намериш,че аз я имам,но немога да я намеря никъде :? )
User avatar
andreev
Офицер
 
Posts: 82
Joined: Sat Mar 22, 2008 2:49 am

Re: Най-смешна позиция

Postby Tiesto on Mon Oct 06, 2008 4:18 pm

Калине какво стана с конкурса - печеля ли го? Къде ми е наградата? :mrgreen:
User avatar
Tiesto
Топ
 
Posts: 132
Joined: Thu Mar 13, 2008 4:25 pm

PreviousNext

Return to Шах смешки

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest