Национална шахматна школа

Всичко за нашите треньори, ученици и прояви. Нека всеки ученик споделя впечатленията си тук.

by Advertising on Tue Nov 10, 2009 8:34 pm

Advertising
 

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Tue Nov 10, 2009 8:34 pm

Garnizov wrote::lol: :lol: rofl rofl Такива приказки не съм чувал и от бабичка-клюкарка, която гледа да излъже някого... Осъзнай се!

Аз гледам младите да се осъзнаят. Щом искаш да си губиш времето с Калин, губи си го. Твой си е проблема.
Last edited by bimbam on Tue Dec 01, 2009 3:54 pm, edited 2 times in total.
bimbam
 

by Advertising on Tue Nov 10, 2009 8:39 pm

Advertising
 

Re: Национална шахматна школа

Postby Garnizov on Tue Nov 10, 2009 8:39 pm

Проблема е, че това не ми е проблем + това, не бих го нарекъл губене на време. ;)
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

by Advertising on Tue Nov 10, 2009 9:32 pm

Advertising
 

Re: Национална шахматна школа

Postby someone on Tue Nov 10, 2009 9:32 pm

bimbam wrote:Защо да съм смешен, след като знам и случаи, при които момИчета отиват на турнир, не защото им се играе шах, а за да се видят с Калин.


Да не би ти да си едно от тях, и да си била пренебрегната :lol:
someone
Кон
 
Posts: 40
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:10 am

Re: Национална шахматна школа

Postby Garnizov on Tue Nov 10, 2009 10:31 pm

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Национална шахматна школа

Postby S0uL_K33p3R on Tue Nov 10, 2009 11:22 pm

Лично аз, нямам правото да критикувам Калин по каквито и да е било въпроси, защото най-малкото съм в детския шах едва от миналата година... Но, по това което виждам Калин се спрява много добре- Дарена вече е с 2100 фиде... а миналата година беше с 1780!
Добре, а да те попитам тогава за моите треньори какво ще кажеш? Вярно отскоро работя с тях но ми е интересно мнението ти. Говоря за ГМ и ММ Генови ?
S0uL_K33p3R
 

Re: Национална шахматна школа

Postby Ninov on Wed Nov 18, 2009 11:14 pm

BimBam е досаден нахалник! Защо не го блокирате@ :lol:
Ninov
Топ
 
Posts: 119
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:20 pm

Re: Национална шахматна школа

Postby S0uL_K33p3R on Wed Nov 18, 2009 11:20 pm

Нямам правата...
S0uL_K33p3R
 

Re: Национална шахматна школа

Postby Kalin on Sat Nov 28, 2009 8:32 pm

Нещо съм се отплеснал и досега не съм чел тази тема, което явно е голям пропуск, като гледам какви интересни неща се пишат тук :D

Първо искам да благодаря на всички ви за невероятната подкрепа и затова че вярвате в мен!

Да, това е моят форум, но няма никога да блокирам някого, защото изразява личното си мнение. Банвам единствено хора, които не спазват правилата на форума или уронват престижа на шаха в България... Затова Бимбам може да си пише съвсем спокойно :)

Не мога да съм 100% сигурен кой точно е той, но понеже пише анонимно по доста важни въпроси (което както знаете не е позволено), съм длъжен да разкрия самоличността му, ако я знам. Емайлът, с който е регистриран БимБам е kberbatov@gmail.com, което подозрително напомня на Кирпиан Бербатов :) Ако греша, съжалявам, това е просто предположение... Ще се радвам, ако той има смелостта все пак да си каже истинското име, което и да е то.

Уважаеми БимБамБум :)

По досегашните ти мнения в тази тема мога единствено да кажа, че ужасно не си в час с много от нещата, които стават в шаха в България и си твърде ограничен, за да признеш различни гледни точки, освен своята, което е наистина тъжно.

Не особено много хора знаят, че шаха за мен не е основна професия и имам чудесно развиваща се кариера в областта на Интернет маркетинга. Не съм зависим по никакъв начин от шаха и би било напълно нормално да се оттегля от всякакви шахматни дейсности по липса на свободно време, ако не разчитаха толкова много хора на мен. Вместо това постоянно се претоварвам и се случва да работя по над 12 часа на ден, защото знам, че има много неща за развитието на шаха (особено в Интернет), които единствено аз имам едновременно знанията, ресурсите и желанието да ги правя и иначе просто няма да се осъществят. Просто не може да си представиш, ама наистина не можеш, колко жертвам, за да се случват някои неща, които иначе просто няма да станат. Никога не говоря за това и не се хваля, не цитирам цифри и постижения за разлика от Стефан Сергиев, защото за мен не е целта лично аз да бъде оценен, а да има развитие за БГ шаха, за който се боря рамо до рамо с много други ентусиасти, на които труда е още по-малко оценяван и от моя. Най-важното е, че ние ще спечелим битката с корумпираните типове в шаха, просто защото няма да спрем да я водим :P

На фона на почти пълното безхаберие на БФШ по отношение на детския шах, мисля че националната ми школа предлага една прилична възможност за развитие. Имам приличен опит в областта и при мен са тренирали доста таланти... По въпроса с Александър Монев - работхме за кратко и не смятам, че имам особени заслуги за неговото развитие, но пък той стана 4-ти в света за 2007 точно след няколкото месеца тренировки с мен, така че не съм се и провалил :) Който смята, че нямам достатъчно знания за шахматен треньор може да заповяда да го докаже, като седне срещу мен на шахматната дъска в открит мач, предаван по Интернет - готов съм винаги :) Поканата важи с пълна сила колкото за БимБам, толкова и за Христинка Илиева или всеки друг, който не ми е фен и ме критикува - докажете силата си, да критикува може всеки :)

Вярно, че вече вкарват малките шахматисти в релсите на професионализма още от 7-8 годишна възраст. Но замислете се хубаво ли е това? Аз лично се радвам, че не съм се зомбирал с шах по цял ден и съм имал хубаво детство :)

По въпроса с момичетата, които идвали на турнир, само за да ме видят не разбрах кой обвиняваш, тях ли? Аз какво общо имам :D :D :D Мисля че на презентациите ми не пише "само за момичета", а в момента в школата ми има 7 момчета и 3 момичета, както може веднага да провериш тук: http://xn--80a6bh.blogspot.com/ Всичко, което написа по тази тема, съвсем искрено ме разсмя :)

Знам че някои хора се дразнят, от начина, по който обявявам дейността си, но в крайна сметка за да предпазя шаха в Интернет от тотална манипулация и дезинформация от страна на БФШ (стил chessbg.com), както и от страна на частни бизнесмени с неясни мотиви като Chessdom, се наложи да покажа, че българското шахматно Интернет пространство ще остане свободна територия, за което след големи усилия мога вече да гарантирам. Така получих възможност чрез многобройните си сайтове, с които балансирам положението, да си правя неограничена реклама, от което се възползвам в изключително скромни мащаби. Школата ми е само за тези, които искат да я посещават и почти никой не е персонално канен в нея.

На който този модел му се струва странен и смята, че информацията в днешно време се предава не по Интернет (когато има възможност за това), а по телепатия, му пожелавам в най-скоро време успешно да се пресели от миналия век в този или да посети някоя друга държава, за да види как се развиват нещата. Направих всичко по силите си да променя този остарял модел, да убедя шахматните клубове, че трябва да имат сайтове и българският шах да бъде значително популяризиран със силата на Интернет. Направихме безплатно уебсайтове на всички клубове, които го поискаха..., но сайтовете дори не предизвикаха интерес и хората не поискаха да се научат да ги поддържат... Някои абсурдни неща не успяхме да променим... Изключително съм благодарен на всички хора, които ми помогнаха и продължават да ми помагат в това... Отчасти успяхме, отчасти се провалихме, но важното е да се прави нещо :)

Ще се радвам най-накрая да ми обясниш защо този сайт е любителски и дали и останалите ми над 200 сайта, които сме направили с екипът ми по уеб дизайн и Интернет маркетинг (област, в която консултирам доста големи фирми и организации) и които се посещават от над 250 000 българи всеки месец са също така любителски. Точно в тази област ли тръгна да ме нападаш :D :D :D :D :D :D :D :D

И разбира се според правилата - ако искаш да ми отговориш ще трябва да си напишеш името :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Национална шахматна школа

Postby S0uL_K33p3R on Sun Nov 29, 2009 1:46 am

Като начало... не мисля че това е Кипи, въпреки че стила на писане е като на 13-14 годишен ( като моя ), но пък от друга гледна точка, с него се познаваме лично и нз...
S0uL_K33p3R
 

Re: Национална шахматна школа

Postby Kalin on Sun Nov 29, 2009 3:41 am

Ами който и да е, ако не го е страх да застане зад думите си, ще си напише името :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Национална шахматна школа

Postby someone on Sun Nov 29, 2009 10:42 pm

Не мисля, че това е Бербатов, написаното от него ми звучи като писано от възрастен човек. Всъщност този имейл не е особено доказателство, всеки може да си регистрира такъв имейл.
someone
Кон
 
Posts: 40
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:10 am

Re: Национална шахматна школа

Postby S0uL_K33p3R on Sun Nov 29, 2009 11:41 pm

Е ... Кипи не виждам смисъла да седне да го пише това...
S0uL_K33p3R
 

Re: Национална шахматна школа

Postby Kalin on Sun Nov 29, 2009 11:58 pm

Не ме интересува кой е, аз си казах каквото имам да казвам по въпроса и който има глава на раменете си, ще ме разбере, а който няма - здраве да е :D
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Tue Dec 01, 2009 6:14 pm

Kalin wrote: Който смята, че нямам достатъчно знания за шахматен треньор може да заповяда да го докаже, като седне срещу мен на шахматната дъска в открит мач, предаван по Интернет - готов съм винаги :) Поканата важи с пълна сила колкото за БимБам, толкова и за Христинка Илиева или всеки друг, който не ми е фен и ме критикува - докажете силата си, да критикува може всеки :)

Смяташ ли, че с 1-2 интернет партии ще покажеш своите шахматни познания. Да речем, че например играеш с гм Спиридонов, който е много заслужил и уважаван треньор във Франция; побеждаваш го с голяма разлика, което изобщо не значи, че имаш по-добри треньорски способности и ще ти обясня защо, понеже ти сам не можеш да се досетиш: човекът има много шахматни познания, особено в ендшпила(заради тези познания е и назначен за треньор по ендшпилната дейност на Франция), но пък вече е на години и обича да пресушава позициите, но може да му се случи да не види някоя хватка. Само да ти допълня: спортивните умения се променят, но знанията са постоянни.


Админ: Напиши си истинското име тук до 2 дни, иначе бан + дел - случайно да си чел правилата за официалните дискусии?
bimbam
 

Re: Национална шахматна школа

Postby Kalin on Tue Dec 01, 2009 8:17 pm

Ама сладур, не си ме разбрал - изобщо не искам да показвам моите познания, а да покажа че ти нямаш опита въобще да се съмняваш в тях (иначе щеше ли да пишеш подобни глупости?) :D

Между другото както виждаш от отзивите във форума преди да забележа темата и аз съм уважаван треньор, нищо че съм на 23. А ти докато не престанеш да пишеш анонимно си просто никой :) Затова хайде излез от скривалището си и зарадвай цялата публика на тази дискусия с истинското си име :P Отделно че нарушаваш правилата и просто ще те банна както и всеки друг при такъв случай.
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

PreviousNext

Return to Българска шахматна академия

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests