Национална шахматна школа

Всичко за нашите треньори, ученици и прояви. Нека всеки ученик споделя впечатленията си тук.

by Advertising on Mon Nov 09, 2009 11:06 pm

Advertising
 

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Mon Nov 09, 2009 11:06 pm

someone wrote:Просто "перфектен" педагогически ход, да твърдиш публично, че децата на Калин не са талантливи. Повечето от тях (както и родителите на някои) четат този форум. Поздравления, драги ББ, личи ви че имате опит с детско-юношеския шах.
Аз пък смятам, че са талантливи, но не е имало досега кой да им помогне да развият таланта си!

Едит: между другото, от начина по който пишете с главни букви "ИЗВЪН БЪЛГАРИЯ" (някои предпочитат да пишат с главни букви "БЪЛГАРИЯ"), както и от други неща, се досещам, че не живеете в родината си...

И само да добавя, аз не съм никой (за разлика от ника ми :lol: ), просто обикновен любител с не особено високо ЕЛО. И много ми харесва това, което прави това момче Калин, жалко че няма повече ентусиасти като него!

Еми, след като доверието към федерацията е паднало към 0, не е учудващо, че хората търсят перспектива някиъде другаде, но първо не смяе там, че Калин е ангел-хранител, а има и доста вредни страни от него, на които съм ставал свидетел, които ще разкрия само ако имате голямо любопитство :D .
Според мен по-важно е да се направи нещо, по повод по-качествените треньори(не тези като Мария Николиева, която единствената и цел е да събере парите на родителите, пък не и пука какви ще са последствията от това :( ), което в днешно време доста се обсъжда.
Само да ти кажа, че не живея извън България, а също си и много далече от моята визия :lol: .
bimbam
 

by Advertising on Mon Nov 09, 2009 11:14 pm

Advertising
 

Re: Национална шахматна школа

Postby Garnizov on Mon Nov 09, 2009 11:14 pm

Аз не мога да разбера как има толкова нахални хора, който критикуват Калин във собствения му форум! :roll:
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

by Advertising on Mon Nov 09, 2009 11:23 pm

Advertising
 

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Mon Nov 09, 2009 11:23 pm

Garnizov wrote:Аз не мога да разбера как има толкова нахални хора, който критикуват Калин във собствения му форум! :roll:

Всички дотолкова ли сте се влюбили в Калин, а може би сте му адвокати?! Аз изразям своето мнение, доколкото виждам и чувам кой какво прави в БФШ, Калин и шахмата в България.
bimbam
 

Re: Национална шахматна школа

Postby Garnizov on Mon Nov 09, 2009 11:30 pm

Добре, като толкова много знаете, кажете ми:

1.Какво повече от Калин сте направили за БГ шахът?
2.Кажете ми други по-талантливи деца от подбраните от Калин!
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Mon Nov 09, 2009 11:47 pm

Garnizov wrote:Добре, като толкова много знаете, кажете ми:

1.Какво повече от Калин сте направили за БГ шахът?
2.Кажете ми други по-талантливи деца от подбраните от Калин!

1.Не Ви ли казах, аз съм агент под прикритие :)
2.В България много се надвишава силата на децата, защото нали трябва с нещо да се гордеем. Талантът е Божи дар и не у всекиго го има. Както е казал народът: "От всяко дърво свирка не става"!
Аз гледам реално на нещата и затова смятам, че не трябва началните треньори да са слабо образовани, та след това ТАЛАНТЛИВИТЕ НАИСТИНА деца, да не ходят по гайдата на Калин, а да вземат треньор, макар и с по-малко ело, но с много повече знания и треньорски подход. Защото дори и вашите плевенски деца да са талантливи, вече са на възраст, на която трябва да се води самостоятелно обучение, защото ако наистина имат акъл, за да знаят как да се развият, ще разберат че са различни на шахматно разбиране, а не цял живот да играят само Каро-Кан, Грюнфелд и Дамски Гамбит, както всички "Драконовци" са научени от малки.
bimbam
 

Re: Национална шахматна школа

Postby Iosarian on Tue Nov 10, 2009 1:03 am

bimbam wrote:
Garnizov wrote:Като говорим за Сашко Монев и Кипи, мога да кажа, че те отдавна са си намерили някой, който да ги спонсорира и друг, който да ги тренира, или може би тях са ги намерили. Това, че някой е решил сериозно да занимава доста от талантливите деца, аз не виждам какво ви пречи "BimBam".

Извинете ме, но какво разбирате под талантливи? В днешно време децата на 13-14 години са ММ и ГМ, а учениците на Калин са с под 2000 ело. Аз нямам нищо против школата, но се дразня каква голяма реклама си прави той за тази школа. За мен обаче, това е "нищо ново под слънцето", често съм виждал Калин да си прави реклами, подобни на филма "Кит"(за тези, които не знаят този филм, в него всеки за да впечатли шефа си, от една малка рибка стигат до кит), та затова пиша толкова много мнения по тази "новина".



За да не се окаже, че говориш празни приказки, може ли да посочиш имената на 13-14 годишни ММ и ГМ от чужбина и ако ги има, колко са те като цифра. Ясно е, че не всички имат възможност да ползват услугите на Силвио Данаилов. Какво да правим с останалите деца? Какво лошо има в това, някой да стане ГМ на 25 години? Едва ли мислиш, че всички тези деца-гросмайстори са усвоили и разбрали тайните на тази богата игра в момент, когато още се напикават! На 25 годишна възраст, те би трябвало да са по-силни от Фишер и Каспаров, взети заедно. Защо ли през годините повечето от тях се претопяват от обшата маса гросмайстори , само дето са останали без детство! Браво, Калине! Това, което правиш, заслужава само адмирации. Винаги ще има анонимници, които хулят всичко и всеки.
Last edited by Iosarian on Tue Nov 10, 2009 2:19 am, edited 1 time in total.
Iosarian
Пешка
 
Posts: 6
Joined: Tue Nov 10, 2009 12:53 am

Re: Национална шахматна школа

Postby Iosarian on Tue Nov 10, 2009 1:09 am

bimbam wrote:
Garnizov wrote:Добре, като толкова много знаете, кажете ми:

1.Какво повече от Калин сте направили за БГ шахът?
2.Кажете ми други по-талантливи деца от подбраните от Калин!

1.Не Ви ли казах, аз съм агент под прикритие :)
2.В България много се надвишава силата на децата, защото нали трябва с нещо да се гордеем. Талантът е Божи дар и не у всекиго го има. Както е казал народът: "От всяко дърво свирка не става"!
Аз гледам реално на нещата и затова смятам, че не трябва началните треньори да са слабо образовани, та след това ТАЛАНТЛИВИТЕ НАИСТИНА деца, да не ходят по гайдата на Калин, а да вземат треньор, макар и с по-малко ело, но с много повече знания и треньорски подход. Защото дори и вашите плевенски деца да са талантливи, вече са на възраст, на която трябва да се води самостоятелно обучение, защото ако наистина имат акъл, за да знаят как да се развият, ще разберат че са различни на шахматно разбиране, а не цял живот да играят само Каро-Кан, Грюнфелд и Дамски Гамбит, както всички "Драконовци" са научени от малки.



Задължително ли е, всички деца да станат ММ или ГМ? Не мислиш ли, че функцията на шаха може да бъде много по-обширна? Не знаеш ли, че има родители, които не искат децата им да станат шахматни мутанти- ГМ на 14 години, но не знаещи таблицата? Според мене, силата на шаха е в това, че би могъл да помогне за формиране на широко скроена личност с богата обща култура. Ти как мислиш?
Iosarian
Пешка
 
Posts: 6
Joined: Tue Nov 10, 2009 12:53 am

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Tue Nov 10, 2009 10:36 am

За да не се окаже, че говориш празни приказки, може ли да посочиш имената на 13-14 годишни ММ и ГМ от чужбина и ако ги има, колко са те като цифра. Ясно е, че не всички имат възможност да ползват услугите на Силвио Данаилов. Какво да правим с останалите деца? Какво лошо има в това, някой да стане ГМ на 25 години? Едва ли мислиш, че всички тези деца-гросмайстори са усвоили и разбрали тайните на тази богата игра в момент, когато още се напикават! На 25 годишна възраст, те би трябвало да са по-силни от Фишер и Каспаров, взети заедно. Защо ли през годините повечето от тях се претопяват от обшата маса гросмайстори , само дето са останали без детство! Браво, Калине! Това, което правиш, заслужава само адмирации. Винаги ще има анонимници, които хулят всичко и всеки.[/quote]

На 13 години ММ са: Илия Нижник 2494; Киприан Бербатов 2463; Ричард Рапорт 2431, а на 14 са: Нижат Абасов 2522; Хорхе Кори 2462.
Карякин е станал ГМ на 12 години и 7 месеца; Паримарян Неги-на 13г, 7м, 3 дена; и разбира се Магнус Карлсен-13г, 7м, 7 дена.
Какво разбираш, под това да хуля Калин, който само хули другите, но за сметка на това навсякъде използва думата "Аз".
bimbam
 

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Tue Nov 10, 2009 10:56 am

Iosarian wrote:
bimbam wrote:
Garnizov wrote:Добре, като толкова много знаете, кажете ми:

1.Какво повече от Калин сте направили за БГ шахът?
2.Кажете ми други по-талантливи деца от подбраните от Калин!

1.Не Ви ли казах, аз съм агент под прикритие :)
2.В България много се надвишава силата на децата, защото нали трябва с нещо да се гордеем. Талантът е Божи дар и не у всекиго го има. Както е казал народът: "От всяко дърво свирка не става"!
Аз гледам реално на нещата и затова смятам, че не трябва началните треньори да са слабо образовани, та след това ТАЛАНТЛИВИТЕ НАИСТИНА деца, да не ходят по гайдата на Калин, а да вземат треньор, макар и с по-малко ело, но с много повече знания и треньорски подход. Защото дори и вашите плевенски деца да са талантливи, вече са на възраст, на която трябва да се води самостоятелно обучение, защото ако наистина имат акъл, за да знаят как да се развият, ще разберат че са различни на шахматно разбиране, а не цял живот да играят само Каро-Кан, Грюнфелд и Дамски Гамбит, както всички "Драконовци" са научени от малки.



Задължително ли е, всички деца да станат ММ или ГМ? Не мислиш ли, че функцията на шаха може да бъде много по-обширна? Не знаеш ли, че има родители, които не искат децата им да станат шахматни мутанти- ГМ на 14 години, но не знаещи таблицата? Според мене, силата на шаха е в това, че би могъл да помогне за формиране на широко скроена личност с богата обща култура. Ти как мислиш?

И ти мислиш, че Калин им дига общата култура, като на всеки турнир гледа само да ходи наляво-надясно и да флиртува с непълнолетни момичета.
Още веднъж ви казвам: Аз не съм хванат от гората и съм ставал свидетел на това, как Калин обича момичешката компания.
Ето защо, Сашко Монев, след като разбра що за стока е Калин, веднага напусна академията.
bimbam
 

Re: Национална шахматна школа

Postby S0uL_K33p3R on Tue Nov 10, 2009 11:04 am

Сашко Монев не е бил в школата...
S0uL_K33p3R
 

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Tue Nov 10, 2009 11:13 am

S0uL_K33p3R wrote:Сашко Монев не е бил в школата...

Беше в началото на академията. Аз съм го виждал в предишните реклами на Калин.
bimbam
 

Re: Национална шахматна школа

Postby S0uL_K33p3R on Tue Nov 10, 2009 12:28 pm

Школата и академията са 2 различни неща.
S0uL_K33p3R
 

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Tue Nov 10, 2009 12:36 pm

Ето защо, Сашко Монев, след като разбра що за стока е Калин, веднага напусна академията.

Аз бях писал за академията, не за школата.
bimbam
 

Re: Национална шахматна школа

Postby S0uL_K33p3R on Tue Nov 10, 2009 2:31 pm

bimbam wrote:Калине, видях една друга твоя статия относно школата. Какви са тези дебютни анализи на ниво ГМ?! Та те още нямат ендшпилни познания, пък и силата им е под 2000 ело. Твоите изказвания ми приличат на политически реклами, т.е целиш се във върха без да имаш основа, така че говори малко по-реално.

Дори ти не знаеш какво пишеш... !? Осъзнай се малко... и преди да критикуваш другите поне се представи или пак питам от нещо те е срам ?
S0uL_K33p3R
 

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Tue Nov 10, 2009 2:44 pm

S0uL_K33p3R wrote:
bimbam wrote:Калине, видях една друга твоя статия относно школата. Какви са тези дебютни анализи на ниво ГМ?! Та те още нямат ендшпилни познания, пък и силата им е под 2000 ело. Твоите изказвания ми приличат на политически реклами, т.е целиш се във върха без да имаш основа, така че говори малко по-реално.

Дори ти не знаеш какво пишеш... !? Осъзнай се малко... и преди да критикуваш другите поне се представи или пак питам от нещо те е срам ?

Захари, не разбра ли, че съм агент на ДС :lol: , пък и много ще се учудиш, ако разбереш кой съм.
bimbam
 

PreviousNext

Return to Българска шахматна академия

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests