Ами любима нешахматна книга?

Всичко извън света на шаха, което сте добри дошли да обсъждате. Място за всякакви забавни игри, логически игри, почивка или просто безсмислени писаници :)

by Advertising on Tue Jul 15, 2008 1:43 pm

Advertising
 

Ами любима нешахматна книга?

Postby boni-bon on Tue Jul 15, 2008 1:43 pm

Така като гледам май няма такава тема:)) На някой приказва ли му се за книги и има ли въобще все още хора, които четат :P :? :P

На мен доста книги са ми направили впечатление, може би най-силно "Майстора и Маргарита" на Булгаков - страхотна е :) . Тук таме и по още нещо от руските класици ми допада. От българските автори - Блага Димитрова, двата и романа (e,поне аз си мисля, че са само два :roll: ) просто трябва да се прочетат. Едно време четях разни индиански, пробвах и крими :oops: и какво ли още не. А като най-любимия детски автор си ми остава Астрид Линдгрен :)

Ваш ред е 8-)
User avatar
boni-bon
Кон
 
Posts: 49
Joined: Mon Mar 10, 2008 7:45 pm

by Advertising on Tue Jul 15, 2008 4:19 pm

Advertising
 

Re: Ами любима нешахматна книга?

Postby Bobbylon on Tue Jul 15, 2008 4:19 pm

Аз чета много. Имам доста любими книги, но една си харесвам най-много - "Пътеводител на галактическия стопаджия" на Дъглас Адамс. Препоръчвам я на всеки - започнете ли, ще я прочетете на един дъх! Състои се от пет части, а историята по написването им, и последователността им, е достойна да бъде отнесена в същия стил като самата книга! Някои могат да кажат, че е несериозна, но у мен е оставила силно впечатление, даже до известна степен промени начина ми на мислене - нещо, което трудно мога да кажа за повечето други книги. Не всеки може да осъзнае и оцени едва доловимия смисъл зад привидно безсмислените нелепи шеги, предполагам. Не, че е трудна за разбиране, или пък само за избран кръг читатели - просто хумора в нея и откачените идеи не са по душа на всеки. Харесвам я толкова, може би защото е свързана донякъде с това, с което се занимавам. 8-)

Иначе обичам да чета научна фантастика, исторически романи, книги за планините и алпинизма, както и доволно количество научна литература - главно астрономия, физика и геология.

Ще спомена и някои заглавия:

Исторически - Александър Велики (Морис Дрюон), Величието на Вавилон (Хари Сагс), Седемте чудеса на света (Войтех Замаровски), Оръжия, бацили и стомана (Джаред Даймънд), Чингиз Хан (Василий Ян);

Планини - Свирепа арена (Джо Таскър), Кристален хоризонт (Райнхолд Меснер), Моите планини (Валтер Бонати), Звезди и бури (Гастон Ребюфа), Докосване до пустотата (Джо Симпсън), Далечни върхове (Петър Берон);

Наука - Животът на Земята (Дейвид Атънбъро), Първите три минути след сътворението (Стивън Уайнбърг), Кратка история на времето (Стивън Хокинг), Новият разум на царя (Роджър Пенроуз), Природата на Хаоса (Едуард Лоренц), Космос (Карл Сейгън);

Научна фантастика - тук са много... Любими автори - сър Артър Кларк, Айзък Азимов, Клифърд Саймък, Фредерик Пол, Лари Нивън, Браян Олдис, Хари Харисън, братя Стругацки, а от българите - класиците Любен Дилов и Павел Вежинов.

Книги: Една одисея в космоса през 2001-та година, Среща с Рама (А.Кларк); Певците на времето, Златото в края на звездната дъга, Гейтуей (Ф.Пол); Дългият следобед на Земята (Б.Олдис); Свят на смъртта (Х.Харисън); Дюн (Франк Хърбърт); Аз роботът (А.Азимов); Свят извън времето, Пръстенов свят (Л.Нивън)...
Last edited by Bobbylon on Sat Jul 19, 2008 6:26 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Bobbylon
Цар
 
Posts: 631
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:16 am
Location: София

by Advertising on Tue Jul 15, 2008 5:31 pm

Advertising
 

Re: Ами любима нешахматна книга?

Postby Garnizov on Tue Jul 15, 2008 5:31 pm

Все още съм "малък" за романи. В момента съм прочел, за 3 години 46 детски романа и сега чета 47-мия си-Емил от Льонеберя (Астрид Линдгрен). Също ми харесват и книгите на Хари Потър.
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Ами любима нешахматна книга?

Postby Gotinata krava on Sat Jul 19, 2008 2:34 am

Аз не чета много книги, повече обичам научни статии, енциклопедични издания и неща от моята област - биология, но когато четох книги, най-много харесах поредицата на "Хрониките на Нарния" и едно криминале - "Тигърът от Мейфеър", останалите неща, които съм чела, не са ми въздействали по никакъв начин и няма смисъл само да обиждам авторите им, които са предимно български класици....
Gotinata krava
 

Re: Ами любима нешахматна книга?

Postby Peach on Sat Jul 19, 2008 7:12 am

"Десет малки негърчета" на Агата Кристи е класика в жанра :mrgreen: За една вечер го прочетох ;)
Play some online chess :)
User avatar
Peach
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Jul 03, 2008 7:04 pm
Location: web

Re: Ами любима нешахматна книга?

Postby Garnizov on Sat Jul 19, 2008 2:23 pm

"Капитан Хатерас" на Жул Верн по истински случай. Всъщност аз много обичам книги и филми по истински случаи, примерно "Титаник".
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Ами любима нешахматна книга?

Postby Kalin on Sun Jul 20, 2008 12:40 am

Последните книги, които четох и ми направиха силно впечатление, са "Шестото клеймо" на Дан Браун и "Кратка история на почти всичко" - едно прекрасно и весело въведение в науката :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Ами любима нешахматна книга?

Postby sweet_sisi on Fri Aug 08, 2008 10:18 am

Мен много ми харесва една книга, която ми подариха от "Минута е много" - "Остават тези, които се сражават" на Луис Ривера :)
"Шахматът, подобно на музиката и любовта, притежава силата да прави хората щастливи!"
User avatar
sweet_sisi
Форумното коте
 
Posts: 490
Joined: Mon Mar 03, 2008 9:09 pm
Location: Rousse, BG

Re: Ами любима нешахматна книга?

Postby gotino_mom4e13 on Sun Aug 10, 2008 4:11 pm

Наскоро даваха един филм ,,Поредица от ............ '' и нататака не се сештам но беше много интересен :) ако някои го е гледал може ли да ми подскаже заглвието!!! :) Книгата по-него е написана по-един много странен начин не е ато във филма !!1 :lol:
User avatar
gotino_mom4e13
Форумен сладур
 
Posts: 74
Joined: Mon Mar 03, 2008 2:53 am
Location: Bulgaria,Chesscity

Re: Ами любима нешахматна книга?

Postby boni-bon on Sun Sep 14, 2008 12:35 pm

Препоръчвам книгите на Паулу Коелю ;)
User avatar
boni-bon
Кон
 
Posts: 49
Joined: Mon Mar 10, 2008 7:45 pm

Re: Ами любима нешахматна книга?

Postby MIsterGo on Sun Nov 09, 2008 9:05 pm

Аз с голямо удоволствие чета и препрочитам, една книга, на границата между шахматна и нешахматна:
"Боби Фишер отива на война"
автор: Дейвид Едмъндс; Джон Ейдинов
MIsterGo
Пешка
 
Posts: 18
Joined: Sat Nov 08, 2008 10:46 pm


Return to Други теми

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests