Реалити предавания

Всичко извън света на шаха, което сте добри дошли да обсъждате. Място за всякакви забавни игри, логически игри, почивка или просто безсмислени писаници :)

by Advertising on Sun Sep 28, 2008 8:30 pm

Advertising
 

Реалити предавания

Postby Peach on Sun Sep 28, 2008 8:30 pm

Какво мислите за тях? Следите ли ги? Какво ви впечатлява и дразни в тях?

На мен повечето не ми допадат и това го преценявам само като чуя каква им е концепцията. Като цяло не ги следя, само някой друг епизод гледам, за да не изоставам толкова много от събитията в България :mrgreen:
Play some online chess :)
User avatar
Peach
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Jul 03, 2008 7:04 pm
Location: web

by Advertising on Sun Sep 28, 2008 9:00 pm

Advertising
 

Re: Реалити предавания

Postby Garnizov on Sun Sep 28, 2008 9:00 pm

Всички са по сценарий. Но най ми харесва Сървайвър.
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

by Advertising on Sun Sep 28, 2008 9:01 pm

Advertising
 

Re: Реалити предавания

Postby Garnizov on Sun Sep 28, 2008 9:01 pm

Или английското "Аз съм известна личност".
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Реалити предавания

Postby Georgi91 on Tue Sep 30, 2008 12:40 am

Ужасни са и напълно безсмислени според мен. Сега се чудя с какъв акъл следях първия сезон на Биг Брадър. По-скучно и глупаво предаване надали може да се измисли. Все едно да слушам комшиите като се карат, долу-горе същата работа е, само че на комшиите не им дават няколко стотин хиляди за да го правят. Какво ли може и да се очаква от болен мозък като американския де... :?
Ако някой ти каже лоша дума за Москвича, само от завист ще да е, тъй да знаеш!!!
User avatar
Georgi91
Цар
 
Posts: 480
Joined: Sat Apr 19, 2008 3:02 pm

Re: Реалити предавания

Postby Garnizov on Tue Sep 30, 2008 10:08 am

Ееее айде ся, не обиждай хората. Те поне са се постарали да ни е интерсно, пък по-добре да гледаме това, от колкото някакви си извратени филми. ;)
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Реалити предавания

Postby Georgi91 on Tue Sep 30, 2008 4:18 pm

Явно трябва да се стараят доста повече, защото на мен изобщо не ми е интересно, а и предполагам на много други. :)
Ако някой ти каже лоша дума за Москвича, само от завист ще да е, тъй да знаеш!!!
User avatar
Georgi91
Цар
 
Posts: 480
Joined: Sat Apr 19, 2008 3:02 pm

Re: Реалити предавания

Postby Garnizov on Tue Sep 30, 2008 7:17 pm

Тази вечер има Survivor, може да е интерсно.

Георги, на Survivor игрите са доста интересни, но по сценарий какви глупости ги карат да казват! Просто нямам думи! :evil:
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Реалити предавания

Postby Georgi91 on Wed Oct 01, 2008 1:39 am

Да, на сървайвър понякога са интересни игрите, но за съжаление само това. А иначе не се различава особено от други подобни предавания, освен, че там се намират в джунгла, а не в някаква стая. Положението не се различава особено и там отново се търсят интригите от рода на "кой с кого спал", "кой на кого изневерил" и т.н. Общо взето нищо ново под слънцето... :)

Аз бях много впечатлен от рекламата му, но като започнах да го следя и като видях какво представлява в действителност се разочаровах. В рекламата се говореше за "оцеляване сред суровите закони на джунглата", "глад, приключения" и незнам си какво още. На миналия сървайвър постоянно имаше игри, като наградите бяха все някакво обилно плюскане накрая. Спомням си сега едно изказване на Сашо от миналия сезон, след като го изгониха, където той каза нещо в този смисъл: "Какъв беше този Сървайвър? Аз очаквах да бъде много по-трудно и наистина да има борба за оцеляване. Прекалено много ни разглезиха...".

Та ако е само заради игрите и само те са смисъла на това "шоу", то не намирам никакъв смисъл да пращат участниците на 11 хил. км. от България, след като същите игри могат да бъдат проведени на някоя поляна или в някоя горичка. :D
Ако някой ти каже лоша дума за Москвича, само от завист ще да е, тъй да знаеш!!!
User avatar
Georgi91
Цар
 
Posts: 480
Joined: Sat Apr 19, 2008 3:02 pm

Re: Реалити предавания

Postby Garnizov on Wed Oct 01, 2008 12:05 pm

Е нали все пак, се иска и малко разнообразие. Аз примерно се смея, кат се карат, или нещо подобно.
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Реалити предавания

Postby MIsterGo on Sat Nov 08, 2008 11:16 pm

Името "Биг брадър" идва от антиутопичния роман "1984" на Джордж Оруел. Идеята, че нещата се наблюдават, и не можеш да избягаш от Големия брат (както крушата не може да избяга по далече от дървото).

Една от идеите, ужким разбира се, на тези предавания е зрителят "да наблюдава автентичния живот", след като до този момент вече е стигнал до извода, че повечето неща се контролират и уговарят (като футболните мачове например). Обаче и това не е така, тези предавания старателно са режисирани, както се отбеляза по-горе.

В крайна сметка, посланието на Големия брат, който лансира такива предавания е да насажда идиотщина сред обществото. Защото Големия брат, знае как да управлява идиотите...

Ем, не е радостна картината...
MIsterGo
Пешка
 
Posts: 18
Joined: Sat Nov 08, 2008 10:46 pm

Re: Реалити предавания

Postby Peach on Sun Nov 09, 2008 10:07 pm

Нито приятна за гледане :|
Play some online chess :)
User avatar
Peach
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Jul 03, 2008 7:04 pm
Location: web

Re: Реалити предавания

Postby LordVetinari on Sun Nov 09, 2008 11:33 pm

В началото като се появиха риалити шоутата ги следях - първия сезон на ББ бях доста запален, дори пуснах един СМС (на финала за Зара):) Попоглеждал съм и първия сезон на Сървайвър, както и Стар Академи, Красавицата и отличникът...Впоследствие постепенно се отвратих от поредицата ББ - всеки следващ сезон съм гледал все по-малко, а от сегашния почти нищо не съм гледал, само толкова колкото да установя, че сбирката от участници е по-зле отвсякога. Мисля, че няма шанс някога да пуснат някой шахматист в Биг Брадър;)
Сега има един канал, по който текат постоянно американски реалита, и някои от тях имат интересен замисъл. Понякога ги гледам вечер, ама това е най-вече заради половинката, която ги гледа:)
Има едно "Сваляй моето гадже", което е много хитро като идея.
User avatar
LordVetinari
Топ
 
Posts: 180
Joined: Wed May 07, 2008 9:50 pm
Location: Ankh Morpork

Re: Реалити предавания

Postby Garnizov on Mon Nov 10, 2008 12:22 am

Красавицата и отличникът? Как така забравих да го отбележа?! :| На мен ми беше много интересно. Според мен трябва да се направят още сезони на това реалити.
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Реалити предавания

Postby Peach on Thu Nov 13, 2008 7:02 pm

"Красавицата и отличникът" направо го проспах това предаване :lol: Дано да пуснат още един сезон, за да го видя за какво става дума :D

ББ наистина става от зле по-зле. :?

А "Сървайвър" отначало ми беше много скучен :) Сега не го следя редовно, но вече го намирам за доста по-интересен :)
Play some online chess :)
User avatar
Peach
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Jul 03, 2008 7:04 pm
Location: web

Re: Реалити предавания

Postby Garnizov on Thu Nov 13, 2008 7:31 pm

Аз започнах да го следя, ама.... все нямам време да го гледам. ;)
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Next

Return to Други теми

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests