Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Всичко извън света на шаха, което сте добри дошли да обсъждате. Място за всякакви забавни игри, логически игри, почивка или просто безсмислени писаници :)

by Advertising on Fri Apr 17, 2009 8:06 pm

Advertising
 

Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby atakurt on Fri Apr 17, 2009 8:06 pm

Днес, в предаването на Милен Цветков по "Нова", чух доста интересни мисли на редови хора.
И така, подкрепяте ли отвличането на мултимилионерите в България?
Аз подкрепям, при условие, че се стига само до отвличане и не страдат невинни хора!
Смятам, че всички родни мултимилионери са мошеници и престъпници без изключение и са наранили много невинни хора в процеса на забогатяване. Затова и заслужават да страдат. Браво на момчетата, които отвличат! Дано да продължават все така и да отвлекат всички крадци, които ни управляват.
А КАКВО СМЯТАТЕ ВИЕ?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Fri Apr 17, 2009 8:26 pm

Advertising
 

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby sirkov-L on Fri Apr 17, 2009 8:26 pm

Едно отвличане, ако се прави само за пари, си е просто едно престъпление. Малко по-друг е случаят, ако вместо за пари, се поставят някакви други искания - политически, социални, ако щеш в наши дни - дори екологични ("да спрем вредните емисии", примерно) - тогава вече може да се каже, че извършителите имат и някаква идейна основа.

Ама това - да отвлечеш мултимилионер, за да станеш ти самият полу-милионер - това някак си не е много "идейно".

Макар че от историята имаме примери, че някои освободителни движения май точно така са започвали - първо има спонтанни индивидуални актове на съпротива (примерно едни младежи не се стърпяват и отмъщават на някой конкретен насилник), после почват да се обединяват в хайдушки групи, после чети, после завери, после комитети, накрая всички чакат да се появи някой като Васил Левски - а то вземе, че наистина се появи такъв - и ето ти революционна организация, окръзи, ама и доста предателства, разбира се - но накрая все пак и едно въстание (неуспешно), а после вече и свободна България (да кажем).
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

by Advertising on Sat Apr 18, 2009 12:02 am

Advertising
 

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby Georgi91 on Sat Apr 18, 2009 12:02 am

Най-напред, във връзка с това, което спомена атакурт, че всички богаташи в България са мошеници и престъпници, искам да отбележа, че те щом са богаташи, то се подразбира. Честен начин за натрупване на капитал няма и в основата му стои присвояването/експлоатацията на чужд труд. Отвличането на такива богаташи е само един от начините за борба срещу тях, иначе подобни акции могат да бъдат под най-различни форми - пример - разразилите се бунтове в Гърция, след убийството на Алекс.

Post by sirkov-L on Fri Apr 17, 2009 7:26 pm
Едно отвличане, ако се прави само за пари, си е просто едно престъпление


Зависи в какъв смисъл. Ако това отвличане е продиктувано от алчността и егоизма на похитителя, който търси единствено собствената си изгода, мога да се съглася. Но само по себе си отвличането за пари не винаги може да се спряга като престъпление, тъй като тези пари могат да отидат и за благородна кауза, за подпомагане на хора в беда и т.н. За мен престъпление е не да "ограбиш" мултимилионер(той така или иначе гладен няма да остане), а положението, при което толкова много хора мизерстват и се чудят как да свържат двата края, разни самозвани и високомерни богаташи се разпореждат с техните пари и се чудят дали Мерцедес или Майбах да си купят и колко още хотела да си построят....

И като за финал - да, подкрепям напълно! Това е вид бунт, а както знаем: "Бунтът е гласа на тези, които остават нечути".
Ако някой ти каже лоша дума за Москвича, само от завист ще да е, тъй да знаеш!!!
User avatar
Georgi91
Цар
 
Posts: 480
Joined: Sat Apr 19, 2008 3:02 pm

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby Georgi91 on Mon Apr 20, 2009 12:44 am

Ето една интересна статия за човек, на когото се възхищавам за това, че е изразил своя бунатрски дух, като се е опълчил срещу съществуващата експлоататорска система. От гледна точка на властта - това е престъпление, а от човешка гледна точка - справедливост.


Банков Робин Худ предизвика иберийците
Мадрид арестува определящия се като антикапиталист Енрик Дуран, който измамил 39 банки и отмъкнал 500 000 евро в знак на протест срещу безконтролно раздаване на кредити. Парите отишли за социални каузи


В едно от своите интервюта Енрик Дуран обяснява своите мотиви. "Става дума за моя лична акция на неподчинение спрямо банките, която предприех, за да изложа на показ неетичната им дейност и за да финансирам с присвоените пари начинания за оповестяване на актуалната криза в системата и за изработване на модел на алтернативно общество. Пояснявам, че става дума за

акция на тотално ненасилие,

за една нова форма на гражданско неподчинение в тези тежки времена. След като финансирането на консумирането и спекулата преобладават в нашето общество, какво по-добро можем да направим от това да крадем от тези, които ни крадат, и да разпределим парите между социалните движения и групи, които работят за изобличаването на тази ситуация и за създаването на алтернатива", смята той.


Цялата статия тук: http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0001301
Ако някой ти каже лоша дума за Москвича, само от завист ще да е, тъй да знаеш!!!
User avatar
Georgi91
Цар
 
Posts: 480
Joined: Sat Apr 19, 2008 3:02 pm

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby LordVetinari on Sat Apr 25, 2009 3:26 pm

Никой нормален човек не подкрепя това.
User avatar
LordVetinari
Топ
 
Posts: 180
Joined: Wed May 07, 2008 9:50 pm
Location: Ankh Morpork

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby Nikola on Sat Apr 25, 2009 3:37 pm

С две думи - пълни глупости. Оправдават престъпните си действия с псевдо-морални мотиви, че да им се ловят наивните балами. Нито мотивите приемам, нито действията. Абдали, които си нямат и идея как се правят и управляват милиони. Добре, че не са в техните ръце.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby S0uL_K33p3R on Sun Apr 26, 2009 12:03 am

Аз съм твърдо против отвличанията!
Просто, някои хора са си искарали парите с честен труд...Това което казаха Г-н Атакурт (извинявам се ако не съм го написал правилно) и Г-н Георги91 според мен са пълни глупости , защо!?
За някои хора това да имаш много пари означава само едно...че си ги придобил с измама... Но тук трябва да се намеся , Има много хора които с малко са постигнали много... Да , това се приема налудничаво защото, как един човек с капитал от 10 000 ще придобие личен баланс от над 5-6 млн. В някои браншове на бизнеса , може с много малко и с ум и сръчност да постигнеш много ;)
S0uL_K33p3R
 

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby atakurt on Sun Apr 26, 2009 12:32 am

В България? Ха-ха-ха ... Всички мултимилионери са мошеници, крадци или бандити! БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ!!!
Предлагам бас пред всички!
Дай конкретен пример как с 10 хиляди някой конкретен човек е спечелил 5-6 милиона, както твърдиш, и имаш сто лева от мен. Ако не дадеш пример до седмица, ми даваш десет лева. Вървиш ли?
А сега де!!!!
След като смяташ, че съм написал "пълни глупости", ще спечелиш сто лева от един стар глупак :)
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby Georgi91 on Thu Apr 30, 2009 12:08 am

Както казах и по-горе - единствените, които си изкарват парите с честен труд са работниците. И отново подчертавам, че тези отвличания са само един от начините за борба срещу капиталистите - стихиен, неорганизиран и в крайна сметка не особено резултатен.

Ще направя едно допълнение към мнението на атакурт. Това, което казва е много вярно, но не е така само в България. Положението навсякъде по света, където властва капитала изобщо не е по-различно. Видяхме какво се случи с икономиката на "най-демократичната" държава - САЩ: тотален банкрут, който, колкото и пари да вземат от данъкоплатците и да наливат в корпорациите, не може да бъде предотвретен.
Ако някой ти каже лоша дума за Москвича, само от завист ще да е, тъй да знаеш!!!
User avatar
Georgi91
Цар
 
Posts: 480
Joined: Sat Apr 19, 2008 3:02 pm

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby orlin on Thu Apr 30, 2009 1:03 am

Не мога да подкрепян нещо, което нито е правилно, нито е законно!
S0uL_K33p3R wrote:Аз съм твърдо против отвличанията!
Просто, някои хора са си искарали парите с честен труд...Това което казаха Г-н Атакурт (извинявам се ако не съм го написал правилно) и Г-н Георги91 според мен са пълни глупости , защо!?
За някои хора това да имаш много пари означава само едно...че си ги придобил с измама... Но тук трябва да се намеся , Има много хора които с малко са постигнали много... Да , това се приема налудничаво защото, как един човек с капитал от 10 000 ще придобие личен баланс от над 5-6 млн. В някои браншове на бизнеса , може с много малко и с ум и сръчност да постигнеш много ;)

Браво Захари! Това е една принципна, и правилна, позиция!
orlin
Дама
 
Posts: 202
Joined: Tue Mar 11, 2008 3:21 pm

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby S0uL_K33p3R on Thu Apr 30, 2009 2:59 pm

Г-н Атакурт, какво ще кажете за бранша със строителството?
S0uL_K33p3R
 

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby atakurt on Thu Apr 30, 2009 5:09 pm

Какво да кажа ли??
Ами че именно тук гъмжи от мафиоти!!
Та вижте само какво стана с нашите курорти! Или с природнозащитените (УЖ!) зони!! Или с магистрала "Тракия"! Или със спрените пари от ЕС! Или какво стана с шефа на "Пътища"!

Какво да кажа ли? Ами питай по-конкретно и ще ти разкажа всичко.
Моят кум е един от най-големите строителни магнати в Пловдив и дълго време беше едноличен собственик на едно от пловдивските тепета (продадено му с решение на Общинския съвет, колкото и продажно-абсурдно да звучи), така че прекрасно мога доста неща да ти кажа ...

А аз продължавам да питам за КОНКРЕТНО име на поне един КОНКРЕТЕН честен мултимилионер?
Такъв НЯМА, затова и не можеш да го дадеш. Ако имаше, отдавна щеше да го напишеш тук!

Следователно, след като ВСИЧКИ мултимилионери у нас са закононарушители, те трябва да бъдат наказани.
След като правосъдието у нас е продажно и не ги наказва, то някой друг трябва да го направи в името на справедливостта!
А паричките им, плащани за откуп, само сменят собственика си. Аз го приемам като глоба, плащана за престъпленията, извършени от съответния отвличан милионер, през живота му.
Може да не е законно (защото законите у нас се пишат от същите тези мошеници), но е справедливо!

У нас трябва да се прави разлика между законност и справедливост!
А в БИБЛИЯТА е написано: "Око за око, кръв за кръв, ...". Който копае гроб другиму, сам пада в него!
Затова и смятам, че отвличанията на мултимилионери у нас са справедливо дело, стига да не страдат други невинни люде от това.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby S0uL_K33p3R on Thu Apr 30, 2009 5:54 pm

Сега ме карате да търся човека, който удари джакпота преди 2 години от Тото-то :D
S0uL_K33p3R
 

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby LordVetinari on Thu May 14, 2009 12:43 am

Много ми е смешна тази дума "мултимилионер". Къде е границата между мултимилионера и обикновения милионер;)
User avatar
LordVetinari
Топ
 
Posts: 180
Joined: Wed May 07, 2008 9:50 pm
Location: Ankh Morpork

Re: Подкрепяте ли отвличането на мултимилионери?

Postby Bobbylon on Thu May 14, 2009 1:17 am

Вероятно след втория милион стават мулти... :D
User avatar
Bobbylon
Цар
 
Posts: 631
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:16 am
Location: София

Next

Return to Други теми

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests