by SvetlaYordanova on Mon Jun 01, 2009 11:30 am
По случай деня на детето на 31.05. за четвърта поредна година във Велико Търново се проведе детски турнир до 12 години.Организатор е регионалният вестник "Янтра",а като спонсори се включиха няколко фирми от региона,сред които е "Болярка".Участваха 45 деца от Велико Търново,Плевен,София,Варна,Добрич,Ямбол,Търговище,Бяла,Габрово,Дряново,Червен бряг и Русе.Сред състезателите бяха 2 републикански шампионки - Симонета Иванова до 12г и Нургюл Салимова до 8г,както и много медалисти и призьори от държавните първенства и купи на България.Турнирът се проведе в 7 кръга на 20 минутна контрола.Миналогодишният шампион Владимир Петров този път се представи неубедително.За отбелязване е факта,че в турнира се включиха и неговите по-малки братя,които се представиха отлично.
С великолепвият резултат 7 от 7 точки шампионка стана Симонета Иванова от Михаил Тал-Червен бряг.Втори със 6 т е Дарио Дерешки от Плевен 21,а трети в генералното класиране е Иван Георгиев от "Енергия21"-Добрич,който взе купата до 10г.Бронзовият медал до 12 спечели Михаил Николов от Плевен21 с 5 т.Със същият актив от точки завършиха и великотърновците Ива Пенчева и Димитър Христов,които взеха награди съответно за най-добре представило се момиче и 2-ро място до 10 год.
Всички шампиони до 8,10 и 12 години получиха купи,първите трима медали.До 4-то място имаше парични награди ,до 7-мо рекламни тениски на в-к"Янтра".Наградният фонд бе сензационно повишен в сравнение с предварително обявения-общо 900 лева бяха раздадени под формата на парични и предметни призове!Награди още получиха 2-те най-добре представили се момичета-И.Пенчева от "Г.Даскалов"Варна и Гергана Димитрова от Плевен21.Най-добре представил се участник от В.Търново е Мария Калбанова,а специалната награда за най-борбен състезател взе Николай Бошнаков от ЦСКА.Най-малката участничка Нургюл Салимова също получи премия.За всички деца имаше осигурени красиви грамоти.
Ето и класирането на призьорите по групи:
До 8 години:
1.Иван Николов- 4т ЦСКА София
2.Давид Цветанов -4т Плевен 21
3.Нургюл Салимова -4т Бургас
4.Антон Петров - 4т СЦШ София
5.Дамян Калбанов -4т Царевец В.Търново
6.Момчил Караиванов -3т-Бяла
7.Радостин Нейков-Пристис Русе
До 10 години:
1.Иван Георгиев - 5,5т -Енергия21 Добрич
2.Димитър Христов -5т -Царевец -ВТ
3.Емил Стефанов -4,5т -Царевец ВТ
4.Владимир Петров -4,5т -СЦШ СФ
5.Мартин Петров - 4,5т -СЦШ СФ
6.Николай Бошнаков - 4,5т -ЦСКА
7.Гергана Димитрова - 4,5т -Плевен 21
До 12 години:
1.Симонета Иванова- 7т -М.Тал-Ч.бряг
2.Дарио Дерешки -6т -Плевен 21
3.Михаил Николов -5т -Плевен 21
4.Ива Пенчева -5т -Г.Даскалов Вн
5.Деян Чолаков -4,5т -Орловец1997 Гб
6.Валери М.Стоянов -4,5т -Тунджа Ямбол
7.Георги Георгиев - 4т -Орловец 1997 Гб
Last edited by
SvetlaYordanova on Tue Jun 02, 2009 11:22 am, edited 2 times in total.