Ямбол

Местата, където се играе и тренира шах.

by Advertising on Fri Mar 12, 2010 2:18 pm

Advertising
 

Re: Ямбол

Postby PaulBjork on Fri Mar 12, 2010 2:18 pm

...
Last edited by PaulBjork on Fri Dec 28, 2012 1:39 am, edited 1 time in total.
PaulBjork
Пешка
 
Posts: 19
Joined: Fri Oct 23, 2009 11:40 am

by Advertising on Sat Mar 13, 2010 2:58 pm

Advertising
 

Re: Ямбол

Postby Kalin on Sat Mar 13, 2010 2:58 pm

Радвам се да чета такива мнения :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Sun Mar 14, 2010 8:00 am

Advertising
 

Re: Ямбол

Postby Римлянин on Sun Mar 14, 2010 8:00 am

Уважаеми г-н Каназирев,
Писането по форумите и злословенето за което споменавате се отнася до един-единствен субект-Стоян Стоянов,който се е самообявил за треньор по шахмат.Дали обаче е само писане и злословене?Псевдотреньорът Стоянов е ПОЗНАТ МНОГО ДОБРЕ И НА ВАС,нали така?Само че вие си траете и не искатеда разкажете истината за него,нали?А истината е че споменатият г-н си имитира нещо си и се надява само на Балъците които е залъгал да си кихат редовно таксите за тренировките.И вземете да прочетете закона за физическото възпитание и спорта,ще ви бъде от полза и за вас.В него ще разберете кой има право да извършва спортни услуги в училищата като треньор по шахмат и как въобще се придобива треньорска правоспособност.А тъй като отдавна не сте идвали в ШК,,Тунджа'' Ямбол,защо не попитате ,,треньора''г-н СТоянов какво стана с клуба?Знаете ли че ,,треньора''г-н Стоянов искаше заедно с неговите приятели от УС на клуба да прави ШК,,Тунджа'' Ямбол детко-юношеска школа в която той да е ГЛАВЕН ТРЕНЬОР и да си тренира колкото се може повече деца,за да си печели още по-добре? Какава наглост-искаха да елеминират всички любители на шаха,които трябваше да плащат висока вноска и да ползват ШК,,Тунджа'' Ямбол само събота и неделя.....ако има кой да им отвори разбира се.А през останалото време школа,,Стоянов'' щеше да носи хубави печалби за човек,който не е ПРОЧЕЛ ПРЕЗ ЖИВОТА СИ И ЕДИН УЧЕБНИК за осъществяването на спортно-тренировъчна и педагогическа дейност.И забележете-през останалото време-понеделник-петък само ПСЕВДОТРЕНЬОРА щеше да си провежда псевдотренировките.САМО ЧЕ нещо от общината го поподгониха,че г-н Стоянов ползва ШК,,Тунджа'' Ямбол от 8-10 години да тренира деца срещу заплащане а не е получил разрешение от никого за това-нито плаща наем за ползване на общинска собственост а си извлича стабилен доход.Та Стоянов вече не смее да припари в ШК,,Тунджа'' Ямбол за да тренира,даже и в училищата където досега го е правил също не шава-странно защо ли?
Но това че Г-н Стоянов е хитрец на дребно вие г-н Каназирев много добре го зноете,нали така.Хайде-не защитавайте личности а кажете ИСТИНАТА на
всички тренирани от ПСЕВДОТРЕНЬОРА-,,тренировките'' които той провежда са БАБИНИ ДЕВИТИНИ като основната цел е само една-децата да снасят
такси за г-н Стоянов КОЙТО НИКОГА НЕ Е УЧИЛ КАК СЕ ОСЪЩЕСТВЯВА ТРЕНИРОВЪЧЕН ПРОЦЕС
Римлянин
Пешка
 
Posts: 4
Joined: Sun Jan 10, 2010 2:44 am

Re: Ямбол

Postby qwer on Sun Mar 14, 2010 1:34 pm

Ще се присъединя към дискуцията като ще помоля Римлянин да се представи и ще попитам. Колко всъщност са децата играещи успешно по турнири в България? А на колко от тях клуба осигурява средства или професионален треньор? НО има светлина в тунела - регистриран е нов клуб Тунджа 2009,от който с голяма надежда очакваме справедливо отношение към подрастващите шахматисти- дали това са само Красен и Доника? Който е запознат добре с шаха в Ямбол през годините ще открие и други имена,неколкократно показващи добрa игра на местно и републиканско ниво.Радвам се,че такава интересна дискусия се сформира и с интерес ще я следя. :)
qwer
Пешка
 
Posts: 1
Joined: Sun Mar 14, 2010 1:06 pm

Re: Ямбол

Postby PaulBjork on Mon Mar 15, 2010 1:19 pm

...
Last edited by PaulBjork on Fri Dec 28, 2012 1:40 am, edited 1 time in total.
PaulBjork
Пешка
 
Posts: 19
Joined: Fri Oct 23, 2009 11:40 am

Re: Ямбол

Postby PaulBjork on Mon Apr 12, 2010 10:25 am

...
Last edited by PaulBjork on Fri Dec 28, 2012 1:40 am, edited 1 time in total.
PaulBjork
Пешка
 
Posts: 19
Joined: Fri Oct 23, 2009 11:40 am

Re: Ямбол

Postby Shivachev on Tue Apr 13, 2010 9:23 pm

От Ямбол през последните 2 години на официални състезания участват 5 деца - Доника Шивачева, Елица Атанасова, Красен Димитров (миналата година игра за "Марица-изток"-Раднево), Валери Стоянов (тази година играе за "Червен бряг") и по-рядко - Георги Христов.
На държавните първенства тази година участваха първите 3-ма от изброените. Считам, че представянето им като средно ниво е сравнително добро - имаме 1 второ и 4 четвърти места, класирането и тримата ни участника в 3-те турнира са сред първите 10. А в някои групи имаше над 50 участника. Късметът не ни позволи 2 от четвъртите места да са медали.
На класически шах имаме 3 четвърти места. Доника Шивачева завърши единствена без загуба (4 победи и 5 ремита), като, ако бе преценила да играе в две от постигнатите ремита, можеше да вземе златото. Освен това 3-то място и се изплъзна чак по 2-ри допълнителен показател (равни точки, равен първи допълнителен показател). А Елица Атанасова имаше много силна група и никой от другите не я слагаше в сметките. Красен Димитров се нареди веднага след лидерите, но се бореше и за медалите.
На ускорен шах Доника Шивачева взе сребърен медал, като отново мал шанс не и позволи да вземе златото - срещата с победителката се игра с механичен часовник, двете изпаднаха в остър цайтнот, но на Доника първо и пада флагчето. А в предпоследния кръг същата лидерка отново печели с късмет, като останала без време, побеждава благодарение на грешен ход на противничката си. Елица завършва 6-та, с хубава победа над доста известната Дарена Сиркова в последния кръг, като я лиши от златото. А Красен завършва 8-ми.
На блица 3-та заемат съответно 4-то, 5-то и 7-мо място. Доника отново се лиши от медал от втори допълнителен показател, а срещата си с лидерката загуби само с 1 секунда по цайтнот. Елица тук игра при 18 годишните. Може би очаквахме медал и от Красен в някой от турнирите, но неговата група винаги беше най-многобройна и с опитни лидери.
На мен ми хареса това, че в клуба се слага някакъв ред, а и трите деца играха с много хъс, характер и желание. И се надявам следващия път късмета да е при нас!
Shivachev
Кон
 
Posts: 23
Joined: Sun Mar 09, 2008 9:27 pm

Re: Ямбол

Postby PaulBjork on Thu May 06, 2010 8:59 pm

...
Last edited by PaulBjork on Fri Dec 28, 2012 1:41 am, edited 1 time in total.
PaulBjork
Пешка
 
Posts: 19
Joined: Fri Oct 23, 2009 11:40 am

Re: Ямболски ,,треньори''

Postby Римлянин on Mon Jun 28, 2010 4:56 am

Уважаеми господа,милеещи за ямболския шахмат

Пишете доста странни неща-,,регистриран бил нов шахматен клуб,в клуба се слага някакъв ред''.И къде е шахматната зала на този клуб?Шахклуба до
Зъболекарска вече не се използва от г-н Стоянов за да тренира деца срещу заплащане.Доколкото съм осведомен май има нещо като клуб в у-ще,,Любен
Каравелов'',предполагам че това имате предвид.Но не сте ли чули какво е станало там?Ами имало е проверка от РИО-Ямбол търсели са г-н Стоянов за
да го ВЪЗНАГРАДЯТ за тарикатлъците му да имитира ,,тренировки'' и да си прибира таксите.И чудоооо-Управата на това училище казала че такъв не
познават и че не е имало такъв хитрец.Трагикомично е но вместо скрилия се като ПАРТИЗАНИН г-н Стоянов проверката заловила друг субект-г-н Никола
Казлачев-познавате го,нали така?Той за разлика от г-н Стоянов смятал че след като едно време му дали майсторска титла е по-обезпечен от,,треньора''-
г-н Стоянов и смело си е признал че работи като треньор в у-ще Любен Каравелов.Резултатът е че директора на училището г-н Тодоров е получил
придписание да ОСВОБОДИ от работа г-н Казлачев.КАКВИ ЛОШИ ХОРА са тези служители-искат да спазват законодателството на страната ,което не позволява на ШУЛЬО И ПУЛЮ да се самообяви за треньор по шахмат и с помощта на някой директор да започне да събира приходи от наивниците в училищата.Чудите се защо е имало проверка,така ли?Ами защото някои от родителите били много недоволни от гореспоменатите господа и............решили да се оплачат.За съжаление НЕ ЗЛОСЛОВЯ г-н Каназирев- това си е истината.Колкото до вашето доблестно
поведение да казвате на всекиго в очите проблем който имате с него ще ви попитам следното:вие откъде знаете че не съм казвал на г-н Стоянов
какво мисля за него?И нима си мислите че на него му ПУКА кой какво си мисли за него?Целта на г-н Стоянов аз съм я описал по-горе във Форума,а колкото до това че съм ,,правил публично достояние мнението си'' което между впрочем вече доста хора от Ямбол споделят ще ви кажа че моята цел е
била винаги една-Родителите да знаят на какъв ,,треньор'' поверяват децата си.Благодаря ви за съвета да не си губя времето със ,,злословене''
по разни форуми а ако някой от вас пожелае и ми изпрати имейл ще му препратя отговора на МОМН,които принудиха РИО-ЯМБОЛ да се опита да
хване ,,треньора''г-н Стоянов който засега успя да се скрие явно в някоя много дълбока и гъста гора. АМИ освен да му пожелаем успех в битката между
партизани и стражари друго май не ни остава.
Римлянин
Пешка
 
Posts: 4
Joined: Sun Jan 10, 2010 2:44 am

Re: Ямбол

Postby PaulBjork on Thu Jul 01, 2010 7:25 pm

...
Last edited by PaulBjork on Fri Dec 28, 2012 1:41 am, edited 1 time in total.
PaulBjork
Пешка
 
Posts: 19
Joined: Fri Oct 23, 2009 11:40 am

Re: Ямбол

Postby Shivachev on Tue Jul 13, 2010 3:22 pm

Благодаря за пожеланията, г-н Каназирев!
Доника вече има 4 републикански титли - 1 в класическия шах, 1 в ускорения и 2 в блица (3-те са спечелени като 8 годишна, и още една в блица като 10 годишна). Да, за в бъдеще тя ще участва най-вече в турнири за големи, като нейната цел догодина ще бъде да спечели републиканската титла до 12г., да осигурим средства и да се представи възможно най-добре на Световното първенство по класически шах, което ще се проведе в Рио де Жанейро, Бразилия.
Shivachev
Кон
 
Posts: 23
Joined: Sun Mar 09, 2008 9:27 pm

Re: Ямбол

Postby PaulBjork on Thu Jul 15, 2010 9:38 am

...
Last edited by PaulBjork on Fri Dec 28, 2012 1:42 am, edited 1 time in total.
PaulBjork
Пешка
 
Posts: 19
Joined: Fri Oct 23, 2009 11:40 am

Re: Ямбол

Postby fater on Fri Jul 16, 2010 9:53 pm

:D здравейте всички не можах да се въздържа да не взема участитие във форума след като се пише за хора които много уважажам с не много добър тон . Г-н "римлянин" моля представете се от редовете които пишете лъха откровенна злоба а може би и завист. За да не звуча подобно ще се представя ,никога не съм бил състезател по шах но обичам тази игра (спорт) не по малко от вАС .Баща съм на Г. Христов .Мисля че не е този начина да се оплюват и без това малкото тренъори които имаме .Беспорни са заслугите които господата КАЗЛАЧЕВ И СТОЯНОВ имат за Ямболския шах и особено за детския шах не бива да ги противопоставяме един на друг а може би да ги подкрепим колкото е възможно .Колкото до г-н Казлачев бихме загубили много ако се лишим от него като детски тренъор и не знам кои е този администратор който решава че един майстор на спорта не може да тренира деца . Съшото се отнася и за г-н Стоянов и двамата са допринесли много за шаха в Ямбол .
fater
Пешка
 
Posts: 1
Joined: Fri Jul 16, 2010 11:52 am

Ямболски ,,треньори''

Postby Римлянин on Mon Jul 19, 2010 3:29 pm

уважаеми г-н fater

Нямам никакво намерение да описвам отново ,,тарикатлъците'' на г-н СТОЯНОВ-всичко свързано с този г-н съм описал във форума.След като твърдите че ,,Беспорни са заслугите които господата КАЗЛАЧЕВ И СТОЯНОВ имат за Ямболския шах ''тогава БИХТЕ ЛИ описали техните ,,успехи'' които са постигнали до този момент,да речем през последната учебна година-2009-2010?И по-специално на г-н Стоянов- шампионски участия на негови възпитаници,евентуални техни успехи и т.н.,-че май такива не са известни.Интересно е и ,,Съшото се отнася и за г-н Стоянов и двамата са допринесли много за шаха в Ямбол '' - и с какво са допринесли за шахмата в ямбол?Стоянов е ясен-по-горе съм описал какъв точно е неговият мотив да тренира деца,познавам този господин и като играч-за ваше съжаление той е посредствен играч по шахмат.На Г-н Стоянов му беше отнета възможността да,,тренира'' деца в ШК,,Тунджа'' Ямбол от собственика на клуба.Сега ще му бъде отнета и възможността да ,,тренира'' деца и по училищата.Колкото до,,не знам кои е този администратор който решава че един майстор на спорта не може да тренира деца '' не администратора'' решава кой може да осъществява спортни услуги публично, А ЗАКОНЪТ-закон за физическото възпитание и спорта-чл.6,ал.1 и ал.2
Тази разпоредба не позволява на всеки играещ шах за удоволствие дори и да е майстор на спорта по шахмат да се самообяви за треньор по шахмат и с помощта на някой директор да бъде назначен в някое училище и да започне да събира такси за,,тренировки'' и да го подкара като професия за която се учи във съответният ВУЗ.Признавам, че макар да нямам нищо против г-н Казлачев- и за него важи същата разпоредба от Зфвс,и той както Стоянов няма право да осъществява спортно-тренировъчна дейност в училищата. За разлика от г-н Стоянов,г-н Казлачев е честен човек.Ако желаете да се убедите в правотата на обвиненията които съм отправил към г-н Стоянов-необходимо е да отидете в община ямбол,в служба общинска собственост и да попитате защо те отнеха възможността на г-н Стоянов да ползва клуба за,,тренировки'' на деца,които си плащаха за това,а ако искате да разберете защо РИО-Ямбол не позволява на г-н Казлачев и Стоянов да се занимават с деца по училищата- те ще ви потвърдят че ЗФВС не позволява това.
Римлянин
Пешка
 
Posts: 4
Joined: Sun Jan 10, 2010 2:44 am

Re: Ямбол

Postby atakurt on Tue Jul 27, 2010 1:59 pm

Всички подобни проблеми биха изчезнали, ако БФШ въведе предложения от мен преди ПЕТ години регистър на лицензираните треньори.
Кликаш на сайта на БФШ и виждаш кои са лицензирани. Останалите са неправоспособни и подлежат на законови санкции, ако упражняват треньорска дейност.
Навсякъде е така. Защо да не е и в шаха?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

PreviousNext

Return to Шахматни центрове в България

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest