СПАРТАК (Пловдив)

Местата, където се играе и тренира шах.

by Advertising on Mon Nov 22, 2010 6:04 pm

Advertising
 

СПАРТАК (Пловдив)

Postby atakurt on Mon Nov 22, 2010 6:04 pm

Шахматен клуб "Спартак" (Пловдив) е единственият шахклуб в България, носещ името "Спартак".
След като поставихме рекорд за свръхбързо лицензиране, изградихме мощна материална база (категорично - най-огромната в България) с 50 шахкомплекта, часовници и две централно разположени в Пловдив бази с помещения, оборудвани с всичко необходимо за шаха.
Организирахме няколко големи турнира, а в момента сме организатори и на зоновото първенство, където планираме да избием всички и да станем шампиони със смазващо превъзходство.
Имаме 13 картотекирани състезателя само за тримесечно съществуване.
Тренираме много деца, а треньорският ни екип е най-висококвалифицираният и най-многобройният в България. Имаме и вече три договора с училища, където имаме изградени три бази, оборудвани с всичко необходимо за шаха. По план ще създадем четиридесет и три бази за около пет години (при общо вече пет бази, създадени за три месеца, тази идея не изглежда фантастично).
Първи у нас проведохме първенство на клуб (афиширано на сайта на БФШ) с много награди, купа и медали.
Първи у нас конструирахме смазващо лого и раздадохме стотици стикери с него.
Днес първи у нас започнахме раздаването и на значки с логото ни. Скоро ще осъществим и раздаване на клубното ни знаме. Провеждаме и конкурс за клубен химн.
От първи декември откриваме и клубно помещение в свръхцентъра на Пловдив, което да е специално за кибици.
Важното е, че нямаме наемници, а всичките ни състезатели са от един регион и се познаваме много добре, като почти всички сме близки приятели.
Всичко това ни дава основание да смятаме, че сме център на шахматното движение за цяла Южна България, поради което създавам тази тема, посветена само на нашия шахклуб.
Несъгласни с гореизложеното?
Last edited by atakurt on Sat Nov 05, 2011 9:22 am, edited 1 time in total.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Tue Nov 23, 2010 2:06 pm

Advertising
 

Re: СПАРТАК

Postby chovek on Tue Nov 23, 2010 2:06 pm

Скромността не ви е чужда.
Ако възможностите ви бяха колкото самочувствието - със сигурност шаха в България щеше да е друг.
:)
chovek
 

by Advertising on Tue Nov 23, 2010 2:29 pm

Advertising
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Tue Nov 23, 2010 2:29 pm

chovek wrote:Скромността не ви е чужда.
Ако възможностите ви бяха колкото самочувствието - със сигурност шаха в България щеше да е друг.
:)

А кое конкретно от това, което съм написал, не е вярно?
Иначе съм поласкан от факта, че Вие сте се регистрирали тук единствено с цел да напишете горния пост!
Освен това аз не се крия, поемам вината (особено - червените) и всеки в България знае кой стои зад ника ми, за разлика от Вас ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby chovek on Wed Nov 24, 2010 10:14 pm

atakurt wrote:
chovek wrote:Скромността не ви е чужда.
Ако възможностите ви бяха колкото самочувствието - със сигурност шаха в България щеше да е друг.
:)

А кое конкретно от това, което съм написал, не е вярно?
Иначе съм поласкан от факта, че Вие сте се регистрирали тук единствено с цел да напишете горния пост!
Освен това аз не се крия, поемам вината (особено - червените) и всеки в България знае кой стои зад ника ми, за разлика от Вас ...


A къде уважаемият господин прочете, че е обвинен в изнасяне на невярна информация?
Относно неуместната забележка - не мисля че съм се регистрирал с едничката цел да отговоря на вашия пост.
От много години следя изявите ви по форумите.
Трябваше ли да ви поискам съгласието, за да напиша няколко думи след като прочетох поста?
Може и нафта да поемете - проблема си е лично ваш. Злоупотребата с високоградусови напитки не е за гордост. Без да ви познавам лично съм сигурен че злоупотребявате.
А относно "криенето" - непознат съм за "корифеи" като вас. Затова и не съм посочил при регистрацията подробни данни. Предполагам липсата им няма да предизвика у atakurt нервен срив. :)
А това че всеки в България знае кой сте - много се надценявате. Бих казал че сте непознат за много голяма част от населението на България. А колкото до международните ви изяви - мисля че са повече от скромни.
Та това беше от мен. Дано да ви е било интересно докато го четете.
:)

Калин: без лични нападки моля, аз не виждам нищо лошо за развитието на шаха в действията и думите на Атакурт. Който е направил нещо хубаво в шаха си е традиция да се похвали с него, току виж и другите решили да го последват :)

Надявам се да не преувеличаваш и успешно развитие на шаха в Пловдив. Ще се радвам и някой друг пловдивски шахматист да сподели впечатления от дейността на Спартак.
chovek
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Wed Dec 01, 2010 7:20 pm

След първата ни изява на 07.08. (отразена тук), след втората (Мемориал "Дарков") и третата (организацията на "първенствата в Пловдив", съгласно квалификацията на УС на БФШ), днес "Спартак" взриви шахобществеността в Пловдив.
Проведохме четвъртата си изява, организирайки и провеждайки първенство на Техническия университет в Пловдив, с което възстановихме студентския шах и поставихме началото на ежеседмични (в сряда) шахзанятия само за студенти.
Но най-важната бе петата ни изява, с която рязко ускорихме развитието на шаха в Пловдив!
А именно: днес открихме шахзала за кибици, която е на пъпа на Пловдив - на Централния площад! Тя ще работи всеки ден (и през уикенда) на свъхминимални, даже смешни цени от 20 стотинки на час от 13 до около 20 часа. В момента е пълна с около 25 човека и е на границата на капацитета си от 15 шаха с 15 часовника за 30 човека.
Целта е малките деца да могат да играят с възрастните, защото само така станахме играчи!
Залата е светла, топла, чиста, уютна и има даже шахматна стенопис!
Елате ни вижте!
Някой да е направил нещо повече за шаха?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby S0uL_K33p3R on Wed Dec 01, 2010 10:43 pm

chovek wrote:Скромността не ви е чужда.
Ако възможностите ви бяха колкото самочувствието - със сигурност шаха в България щеше да е друг.
:)


Нищо лично, към г-н Куртенков, но съм напълно съгласен с въпросния "chovek".
Какво толкова сте направили!? Какво открили сте шахматна зала в центъра на Пловдив? Ако аз искам да си играя с кибици, ще си играя в градинката... Взели сте няколко училища? В София клубовете които се занимават активно с деца, имат по 20+ училища... Според мен, се прехласвате в това което искате да бъде, и с реалността.
S0uL_K33p3R
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Wed Dec 01, 2010 10:58 pm

S0uL_K33p3R wrote:Какво толкова сте направили!? Какво открили сте шахматна зала в центъра на Пловдив? Ако аз искам да си играя с кибици, ще си играя в градинката... Взели сте няколко училища? В София клубовете които се занимават активно с деца, имат по 20+ училища... Според мен, се прехласвате в това което искате да бъде, и с реалността.

Опитай се да намериш каквато и да е зала в свръхцентъра на Пловдив или София (на Централния площад!!), плати й наема и режийните и ще разбереш какъв подвиг съм направил.
В "градинката" е студено и неуютно. Затова вече "градинка" в Пловдив няма. ВСИЧКИ от нея се преместиха в нашия клуб!
София си е София. Ако беше от Пловдив, щеше да знаеш, че досега НИКОЙ клуб в Пловдив нямаше НИКАКВА база в НИКАКВО училище. Ние сме единствените, и то - с ТРИ такива бази! Аз говоря за БАЗА - постоянно оборудвана със стая, шахове и всичко необходимо, които не се разнасят от място на друго. Не става въпрос за епизодични занятия от "летящ холандец".
Освен това, НЯМА нито един софийски клуб с "по 20+ училища". Първо се запознай с реалността и тогава коментирай (ако ми посочиш клубОВЕТЕ, които цитираш, имаш стотака "Минчо").
И въобще - горните ми думи не биха могли да се разберат от малки деца, а трудно - от нямащи нищо общо с шахматния мениджмънт.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby Иванчо on Thu Dec 02, 2010 1:11 am

Всичко това е добре.Сега остава да откриете и някой талант измежду малките и тогава вече картинката ще е пълна...... Само за "кибизъм" ако го правите не си заслужава хвалбите и т.н.
Иванчо
Пешка
 
Posts: 9
Joined: Thu Nov 19, 2009 1:13 am

Re: СПАРТАК

Postby S0uL_K33p3R on Thu Dec 02, 2010 7:06 pm

Рицар имат г/д толкова :) Люлин се държи изцяло от тях, това са 10 сигурни училища... В Младост имат училища в Надежда имат училища... в другите квартали пак имат училища :) При ЦСКА не са по-малко...
И между другото, преди да се хвалите с това което сте направили, покажете резултати... А колкото до шахматни бази :lol: Даже в моето училище има постоянна база с шахове, часовници и шахматна литература...
S0uL_K33p3R
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Thu Dec 02, 2010 7:37 pm

S0uL_K33p3R wrote: А колкото до шахматни бази :lol: Даже в моето училище има постоянна база с шахове, часовници и шахматна литература...

Детенце мънинко, има още доста хляб да изядеш, преди да разбереш, че си родено със сребърна лъжица в устата, защото си софиянче.
Не си си пробивало път в живота и не си страдало като мен, поради единствената причина, че не съм роден в Столицата!
Явно не си прочело написаното от мен, затова ще се повторя:
София е столица и половината държавен бюджет се изсипва в нея. Средната заплата е ДВОЙНО по-висока от пловдивската.
Пловдив е глуха провинция и хората тук се борят за оцеляване. Не им е много до шах, та камо ли да дават пари даже и на 50 % от софийските мащаби. Затова и София се пълни с провинциалисти, затова и аз от пет години съм в София.
Не сравнявай свръхбогата София с беден Пловдив.
И отново: нашите училищни бази са ЕДИНСТВЕНИТЕ в целия град. Достатъчно ли ти е или имаш нужда от още повтаряния, за да вникнеш в смисъла на думите ми?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby chovek on Fri Dec 03, 2010 5:08 am

atakurt wrote:
S0uL_K33p3R wrote: А колкото до шахматни бази :lol: Даже в моето училище има постоянна база с
шахове, часовници и шахматна литература...

Детенце мънинко, има още доста хляб да изядеш, преди да разбереш, че си родено със сребърна лъжица в устата, защото си
софиянче.
Не си си пробивало път в живота и не си страдало като мен, поради единствената причина, че не съм роден в Столицата!
Явно не си прочело написаното от мен, затова ще се повторя:
София е столица и половината държавен бюджет се изсипва в нея. Средната заплата е ДВОЙНО по-висока от пловдивската.
Пловдив е глуха провинция и хората тук се борят за оцеляване. Не им е много до шах, та камо ли да дават пари даже и на 50
% от софийските мащаби. Затова и София се пълни с провинциалисти, затова и аз от пет години съм в София.
Не сравнявай свръхбогата София с беден Пловдив.
И отново: нашите училищни бази са ЕДИНСТВЕНИТЕ в целия град. Достатъчно ли ти е или имаш нужда от още повтаряния, за да
вникнеш в смисъла на думите ми?


Господин atakurt,
Трябва ли да ви съжаляваме, затова че не сте роден в златна люлка на пъпа на столицата?
Как да разбираме думите ви "Пловдив е глуха провинция и хората тук се борят за оцеляване"?
Ето два линка които говорят друго - Пловдив е шахматна столица:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=128980
http://bntplovdiv.com/sport/another-spo ... ahmat.html
Това че завистта ви е замъглила съзнанието, не означава че всички са като вас, нали?
Никой не избира къде ще се появи на белия свят.
Но всеки сам може да прецени къде е най-силен и съответно да се развива в съответната област.
И ако случайно обикновения човек разбере, че не е роден за президент - трябва ли да се обеси от отчаяние?
Болните амбиции не са били никога добър съветник.
Розовите очила не винаги помагат.
Може ли да попитам къде сте силен господин atakurt? В коя област?
От постовете ви лъха - аз съм по-по-най или ние сме добрите, останалите са лошите. А дали е така?
Поставили сте си високи цели - лошо няма. Постигнете ги.
Но да "плачете" - "Не си си пробивало път в живота и не си страдало като мен". А въобще някого интересува ли го това?
Само вие ли единствен в държавата сте си пробивали път в живота или сте страдали?
Не усещате ли че ставате смешен господин atakurt?
chovek
 

Re: СПАРТАК

Postby HeavyMetal on Fri Dec 03, 2010 11:34 am

Точно така, продължавайте, заяждайте се на дребно! През това време комсомолците се оплитат кошницата за поредния мандат!
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: СПАРТАК

Postby Kalin on Fri Dec 03, 2010 12:38 pm

Хайде да престанем с личните нападки, иначе ще разчистя цялата тема като един много лош админ (какъвто съм!) :) Никой не иска да ви чете какво мислите един за друг!
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: СПАРТАК

Postby S0uL_K33p3R on Fri Dec 03, 2010 8:53 pm

atakurt wrote:
S0uL_K33p3R wrote: А колкото до шахматни бази :lol: Даже в моето училище има постоянна база с шахове, часовници и шахматна литература...

Детенце мънинко, има още доста хляб да изядеш, преди да разбереш, че си родено със сребърна лъжица в устата, защото си софиянче.
Не си си пробивало път в живота и не си страдало като мен, поради единствената причина, че не съм роден в Столицата!
Явно не си прочело написаното от мен, затова ще се повторя:
София е столица и половината държавен бюджет се изсипва в нея. Средната заплата е ДВОЙНО по-висока от пловдивската.
Пловдив е глуха провинция и хората тук се борят за оцеляване. Не им е много до шах, та камо ли да дават пари даже и на 50 % от софийските мащаби. Затова и София се пълни с провинциалисти, затова и аз от пет години съм в София.
Не сравнявай свръхбогата София с беден Пловдив.
И отново: нашите училищни бази са ЕДИНСТВЕНИТЕ в целия град. Достатъчно ли ти е или имаш нужда от още повтаряния, за да вникнеш в смисъла на думите ми?


Опс... ама аз не съм родом от София, нито съм си живял целия живот тук ;)
S0uL_K33p3R
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Fri Jan 07, 2011 8:41 pm

Ето кратък отчет за направеното от нас досега:
РЕЗЮМИРАН ОТЧЕТ ЗА ДЕЙНОСТТА НА ШАХМАТЕН КЛУБ „СПАРТАК” (ПЛОВДИВ)

ШК „Спартак” (Пловдив) е учреден на 20.06.2010 г. в гр. Пловдив с основен предмет на дейност развиване на спортовете, игрите, мисловните дейности и разрешаването на интелектуални проблеми, но през краткия отчетен период специално внимание отделихме върху шахмата.

ОСНОВНА ОРГАНИЗАЦИОННО-ТРЕНИРОВЪЧНА ДЕЙНОСТ
01.07.2010 – регистрация в Пловдивски окръжен съд,
07.07.2010 – регистрация в Регистър „БУЛСТАТ”,
12.07.2010 – приемане за член на БФ Шахмат,
02.08.2010 – регистрация в ЦРЮЛНЦООПД,
09.08.2010 – регистрация в МФВС,
Август, 2010 – откриване на тренировъчен клуб за деца до 16-годишна възраст на територията на ШСК „Рокада” с треньор Боби Доросиев,
Септември, 2010 – откриване на тренировъчен клуб за ученици на територията на ОМГ „Акад. К. Попов” с треньор Благовест Вакрилов,
Октомври, 2010 – откриване на тренировъчен клуб за ученици на територията на ОУ „Райна Княгиня” с треньор Благовест Вакрилов,
Ноември, 2010 – откриване на тренировъчен клуб за ученици на територията на СОУ „Св. Седмочисленици” с треньор Кирил Карталов,
01.12.2010 – откриване на шахматен клуб за любители на територията на Военен клуб – Пловдив с ръководител Георги Енчев.

ОСНОВНА СЪСТЕЗАТЕЛНО-ТУРНИРНА ДЕЙНОСТ
07.08.2010 – провеждане на Шахматен празник „Децата имат алтернатива” съвместно с Община Пловдив и „Превантивен център по наркотични вещества” (Пловдив),
31.10.2010 – провеждане на Шахматен мемориал „Георги Дарков” съвместно с поделение на Министерството на отбраната,
27.11.2010 – провеждане на регионално първенство на регион Пловдив – Пазарджик – Смолян – Кърджали
01.12.2010 – провеждане на първенство на Технически университет (Пд),
28.12.2010 – провеждане на Коледен турнир за пловдивски любители,
Предстоят още много наши изяви, от които най-близките са:
08.01.2011 – съдийство на общински ученически игри (младша възраст),
15.01.2011 – съдийство на общински ученически игри (старша възраст).

Към днешна дата ШК „Спартак” (Пловдив) се е изградил като най-силният пловдивски шахматен клуб, съставен само от пловдивчани!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Next

Return to Шахматни центрове в България

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests