СПАРТАК (Пловдив)

Местата, където се играе и тренира шах.

by Advertising on Thu Jun 30, 2011 9:14 pm

Advertising
 

Re: СПАРТАК

Postby pdi on Thu Jun 30, 2011 9:14 pm

atakurt wrote:1. Забрана за участие на силни играчи (с ФИДЕ-рейтинг 2200 или повече). Но играчи с БГ-рейтинг 2200 или повече могат да играят, ако имат ФИДЕ-рейтинг под 2200!!


Каква е основната идея за тази точка? Да ограничи от по-силни играчи? - но пък тогава някой с БГ рейтинг 2500 но с ФИДЕ рейтинг 2100 как помага ...?
pdi
Офицер
 
Posts: 58
Joined: Sun Jan 09, 2011 5:54 pm

by Advertising on Thu Jun 30, 2011 9:45 pm

Advertising
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Thu Jun 30, 2011 9:45 pm

pdi wrote:
atakurt wrote:1. Забрана за участие на силни играчи (с ФИДЕ-рейтинг 2200 или повече). Но играчи с БГ-рейтинг 2200 или повече могат да играят, ако имат ФИДЕ-рейтинг под 2200!!


Каква е основната идея за тази точка? Да ограничи от по-силни играчи? - но пък тогава някой с БГ рейтинг 2500 но с ФИДЕ рейтинг 2100 как помага ...?

Много точен въпрос, след който се разкрива дълбочината на идеята ми за турнира - нещо очевидно, но за което НИКОЙ досега не се беше сетил, колкото и невероятно да изглежда!!!! С нескромност ще заявя, че не ми е известен (поне наш) турнир, лансиращ следната теза.
Веригата на логическите ми разсъждения е следната:
1. Един международен турнир винаги има по-голяма представителност и полезност за шахматистите, отколкото един национален.
2. Международният турнир става такъв, когато бъде качен на сайта на ФИДЕ.
3. Качените на сайта на ФИДЕ турнири трябва да отговарят на изискванията на ФИДЕ.
4. Основната черта на международните турнири е, че са валидни за ФИДЕ-рейтинг.
5. ФИДЕ е определила изискванията за валидността на ФИДЕ-рейтингтурнир в три категории: до 1599, до 2199, над 2199.
6. Един турнир не може да има повече от три кръга на ден.
7. За работещите шахматисти е трудно да си взимат отпуск за турнири извън събота и неделя.
8. АКО НЯМА НИТО ЕДИН ИГРАЧ С ФИДЕ-РЕЙТИНГ 2200 ИЛИ ПОВЕЧЕ, ТО МОЖЕ ДА СЕ ИГРАЕ ЗА ФИДЕ-РЕЙТИНГ ПРИ ТОТАЛНО ВРЕМЕ ОТ 90 МИНУТИ НА ЧОВЕК. Иначе тоталното време трябва да е поне 120 минути на човек.
9. Тотално време от 90 минути на човек не важи за звания, а тотално време от 120 минути на човек важи за звания.
---------------------------------------
Алчният стремеж за важащи за звание турнири, късогледството (не позволяващо да се разбере, че МНОГО трудно в една "швейцарка" ще са изпълнени и другите критерии за звание, освен тоталното време) и липсата на елементарни способности за разсъждения доведоха до това, НИКОЙ да не организира турнир с тотално време 90 минути.
Пропагандирайки именно този тип турнири, съм убеден, че съвсем скоро той ще стане основния, използван у нас. Силните играчи не могат да играят, но средните по сила, "кибиците" и ДЕЦАТА ще имат огромна полза от тях. Още повече, че слабите играчи нямат особена полза от игра с МНОГО по-силни от тях!
А по-широката основа на пирамидата води и до по-висок неин връх!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Fri Jul 01, 2011 12:08 am

Advertising
 

Re: СПАРТАК

Postby someone on Fri Jul 01, 2011 12:08 am

Форматът на турнира е чудесен:) Само едно не ми харесва - какъв е смисъла да се обявяват 40 групи с по 20 лева награда, след като в повечето от тези групи няма да има не само 5, но и 1 участник. 12 дамски групи - абсурд, ако се съберат общо 12 дами участнички ще е постижение. Социалните групи- инвалидите добре, циганите как да е (колко цигани играят шах е друг въпрос), но къде е границата на социално слабите и как се доказва това? А за сексуалната ориентация е направо смехотворно. Ще отида и ще кажа примерно, че си падам по садо-мазо - ето ти нестандартна сексуална ориентация :lol: В най-ниските рейтингови групи също няма да се съберат хора. Награда за родени след 2006 - това са до 5-годишни деца!!! С две думи наградния фонд не е реален.
someone
Кон
 
Posts: 40
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:10 am

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Fri Jul 01, 2011 7:29 am

someone wrote:Форматът на турнира е чудесен:) Само едно не ми харесва - какъв е смисъла да се обявяват 40 групи с по 20 лева награда, след като в повечето от тези групи няма да има не само 5, но и 1 участник. 12 дамски групи - абсурд, ако се съберат общо 12 дами участнички ще е постижение. Социалните групи- инвалидите добре, циганите как да е (колко цигани играят шах е друг въпрос), но къде е границата на социално слабите и как се доказва това? А за сексуалната ориентация е направо смехотворно. Ще отида и ще кажа примерно, че си падам по садо-мазо - ето ти нестандартна сексуална ориентация :lol: В най-ниските рейтингови групи също няма да се съберат хора. Награда за родени след 2006 - това са до 5-годишни деца!!! С две думи наградния фонд не е реален.


Може би греша, но на така поставените въпроси субективният ми отговор е следния:

1. Това е само първият турнир в такъв формат и не очаквам повече от 30 човека. Но съм убеден, че постепенно веригата ще се разрасне и след година-две ще има няколкостотин. Тогава и всички групи ще са запълнени с повече от по 5 човека. Важно е регламентът още отсега да е обявен, за да се знае и хората да се информират за него - затова и още отсега съм сформирал тези групи.
Разбира се, знам, че малко групи ще са запълнени сега, но идеята е да има играчи с близка сила (по рейтинг и възраст), за да имат повече шансове за успех. Освен това един човек играе едновременно в 3 или 4 класации, което увеличава шансовете му за успех!

2. Основният проблем на нашата Родина са циганите и всички други са негови производни (ако се помисли добре, ще се осъзнае, че даже и избирането на парламента ни се дължи на циганите!). Според мен ЕДИНСТВЕНОТО решение на циганския проблем е създаването на цигански интелектуален елит, а циганската етническа група в шахматен турнир е стъпка в тази посока.

3. Принадлежността към всяка група се доказва с документ. Бил съм социално слаб и знам каква е процедурата. ВСЕКИ социално слаб е освидетелстван като такъв с комисия и притежава документ за това, който периодично се обновява, за да получава социални помощи.

4. Разбира се, осъзнавам прекрасно, че създаването на група за хора с нестандартна сексуална ориентация изглежда смехотворно. Свикнал съм да бъда обект на подигравки цял живот, защото имам нещастието да съм гений и да виждам нещата с години напред, което ме принуждава към суперспецифични за съвременността ни мисли и действия.
След масовото узаконяване на еднополовите бракове и даже емоциите около т. нар. у нас "гейпарад" е време да се каже открито за съществуването на тези различни хора и те да заемат своята шахматна ниша. ПРОТИВ пропагандирането на ЛГБТ-идеята съм, но ЛГБТ-хората имат право на равни СОЦИАЛНИ права. Ето защо и създадох тази група в турнира.
Садо-мазохизмът е сексуално отклонение, свързано с БДСМ-практиките. Сексуални отклонения са и некрофилията, педофилията, зоофилията и много други перверзии и гадости, неприсъщи за нормалния човек.
Под "хора с нестандартна сексуална ориентация" е възприето да се имат предвид само и единствено ЛГБТ-хората. Именно за тях е и създадена тази група в шахматния турнир. За участието в нея е достатъчно само писмено да потвърдиш принадлежността си към нея при записването в турнира.

5. Когато имахме ПЕТ (!!!) световни шампиона по шахмат, аз бях в състава на Управителния съвет на БФШ. След избора на г-н Ст. Сергиев започна един упадък, който продължава и до днес. В процеса на упадъка на шаха у нас забелязах и реагирах ПИСМЕНО на всички грешки, но си навлякох само обструкции и обидни атаки от страна на управленците и техните приближени. Ето защо създадох Шахматен клуб "СПАРТАК" и реших на практика да докажа верността на тезите ми.
Една от тях е, че шахът в световен мащаб силно се подмлади и децата трябва да започват участие в състезания още на четири години! За тях и създадох тази възрастова група.

6. Наградният фонд и ВСИЧКИ разходи около турнира (за турнирите ми досега те възлизат средно на турнир между 300 и 500 лева) са осигурени на 100 % от мен. Финансова помощ не съм получил от никого, защото не съм член на никаква партия. А сам толкова мога - толкова давам. Който може повече - да направи сам турнир!

И Е МНОГО ВАЖНО ДА СЕ ЗНАЕ ОТ ВСЕКИ, ЧЕ АЗ СЪМ ЧОВЕКЪТ, КОЙТО Е ДАЛ НАЙ-МНОГО ЛИЧНИ СРЕДСТВА ЗА ШАХА В ИСТОРИЯТА НА БЪЛГАРИЯ!

7. Мисля, че отговорих подробно и изчерпателно на поставените ми въпроси. Умишлено не отговарям на непоставените ми, въпреки че те се крият из регламента на турнира :)

ДРУГИ ВЪПРОСИ?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby someone on Fri Jul 01, 2011 4:32 pm

Благодаря за отговорите.
Аз съм един средно статистистически потенциален участник в турнира (в смисъл, че съм от мъжки пол, роден някъде в периода между 1951 и 1991, не съм социално слаб или циганин, а сексуалната ми ориентация си е моя лична работа и не бих се подписал никъде по темата :lol: От целия награден фонд (приемайки, че няма да успея да вляза в тройката) ми остава да се боря за 20 лева в рейтинговата ми група, която при диапазон от 100 точки не е ясно дали ще събере 5 участници. И в крайна сметка няма да се запиша за турнира (въпреки че ограничението до 2200 рейтинг и контролата за обмисляне много ми допадат). Предполагам повечето любители са като мен. И така турнира трудно ще придобие масовост и ще събере 100 или повече участници.
someone
Кон
 
Posts: 40
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:10 am

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Fri Jul 01, 2011 4:46 pm

Участието в дадено събитие е въпрос на цели.
Не правя този турнир с цел финансова изгода, а и предполагам, че участниците в него няма да играят с финансови цели.
Минималните парични "награди" са за да има, все пак, някаква тръпка.
Такъв турнир е възможност да се получи ФИДЕ-рейтинг, а годишно колко такива уикенд-турнири с достъпни за любителите такса и разходи има у нас?
За миналата година - НУЛА :) :) :)
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Sat Jul 02, 2011 3:09 pm

Ето и новата клубна ранглиста, в сила от вчера:
Ranglista.jpg
Ranglista.jpg (59.44 KiB) Viewed 9026 times

В нея фигурират само членовете на състезателния ни клуб по шахмат, писмено пожелали да се състезават от ШК "СПАРТАК" (Пд).
Интересно ми е - КОЙ БЪЛГАРСКИ КЛУБ ИМА ПОВЕЧЕ ЧЛЕНОВЕ?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Mon Jul 04, 2011 6:05 pm

Получавам доста имейли, а и встъпвам в доста разговори, в които събеседниците ми (даже и един Модератор на настоящия сайт - видно от постовете му тук) атакуват Шахматен клуб "СПАРТАК" с тезите:
1. "СПАРТАК" е от слабите клубове в България, защото не е член нито на "А", нито на "Б" група.
2. Шахматистите на "СПАРТАК" са слаби, защото не са в челото на българския шахмат.
------------------------------------------------------------
Свикнал съм на неразбиране, поради дълбочината на замислите ми и затова ще поясня политиката на "СПАРТАК":
Българският шахмат върви надолу и всеки го вижда.
Свръхсилните ни шахматисти губят позиции, рехавее средната класа, младите не се обучават правилно, а желаещите да играят шах активно намаляват.
МАСОВО клубовете "купуват" силни играчи, за да покажат някаква симулация на постижения, но много малко са онези клубове, които се опитват да работят научно с децата (в България са само 6 клуба и всеки ги знае поименно).
В резултат на това нивото пада все повече и повече. Принадлежността към "А" група, благодарение на външни играчи, не е показател за сила на клуба, а всеки клуб с пари можеше да стане член на "Б" група, просто плащайки хотела си!
Сам финансирам "СПАРТАК" и считам, че с ЛИЧНИТЕ си пари не трябва да купувам "профита", а трябва да развивам шаха за "низините" - за основата на шахматната пирамида у нас.
Целите на клуба ни са да популяризираме шаха сред незнаещите за съществуването на тази игра (такива са много!!!); да повишим нивото на слабите; да позволим на "кибиците" да практикуват; да привлечем децата към шахмата.
Едва тогава ще привлечем и средните по сила играчи. А "профитата" могат и сами да се справят. Те ще трябва да се съгласят да станат треньори, за да получават пари. Иначе няма да оцелеят.
Съвременните критерии за мястото на един шахматен клуб в обществото са доста изменени и само адаптиращият се към тях има шансове да помогне за оцеляването на шахмата у нас.

НУЖНО Е ДА СЕ МАСОВИЗИРА БЪЛГАРСКИЯТ ШАХМАТ!

Това е нашият Път!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Wed Jul 13, 2011 8:41 pm

Поредната силна изява на "СПАРТАК" е факт!
От 11.07. до 13.07. в Момин проход се проведе 16-ото Държавно отборно първенство на шахматистите от малките селища.
Участваха шест отбора, а медалистите са:

1. гр. Белослав - 10 МТ, 16 Т,
2. с. Вълчи дол - 7 МТ, 13,5 Т,
3. с. Строево - 7 МТ, 13 Т.

Състезанието се проведе под вещото експертно ръководство на главния съдия Благовест Вакрилов, съдия първа категория и член на Управителния съвет на "СПАРТАК"!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Mon Jul 18, 2011 2:24 pm

Излезе от печат и вторият том на поредицата сборници с партии. Той съдържа анализ на всички партии, всички технически резултати и обзор на всички кръгове с по-интересни случки от втория полуфинал на първенството на ШК "СПАРТАК" за 2011 г., проведен на 18-и и 19-и юни.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Sun Jul 31, 2011 11:55 pm

Клубът на народа "СПАРТАК" успешно проведе и първия си международен турнир с лиценз от ФИДЕ.
Техническите резултати са видни на http://chess-results.com/tnr54050.aspx? ... turdet=YES , а практическите доказват верността на избрания път. Стана добро турнирче с насоченост към децата и масовия "кибик", а "залата за анализи" под небето обезпечи връзката между салонния и уличния шах. Рекламната ни кампания доведе хора от няколко области, а международният характер беше обезпечен от участниците от Шанхай (Китай), Ню Орлиънз (САЩ) и Измир (Турция). Великият футболист Чико посвети няколко часа от живота си на нашия турнир и блиц-битките между завършилите участници.
Грижите на домакина на клуба на народа "СПАРТАК" - небезизвестния български шахматист Кирил Георгиев осигуриха за всеки безалкохолни напитки, кафе (40 ст.), чай (30 ст.) и горещ шоколад на народни цени.
Официално беше промотирано и уникалното цветно лого (със стикер в размер на половин метър) от знамето на клуба на народа "СПАРТАК".
Особен интерес предизвикаха революционните иновации при времевата контрола от една минута инкремент и при допълнителните показатели от пърформанс-медиана и пърформанс. Те позволиха изключително интересни ендшпили и реално класиране, без възможност от манипулации.
Специалният контрол на супервайзъра на турнира мс Димитър Илиев, съдия на ФИДЕ допринесе за високото качество на съдийското обезпечаване.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Mon Aug 01, 2011 1:42 am

РЕЙТИНГ-ТУРНИР „СПАРТАК - 4”
ДАТИ: 13.08.2011 г. (събота) и 14.08.2011 г. (неделя), град Пловдив
ВАЛИДНОСТ: Важи за национален рейтинг и национални разряди, издават се сертификати
ОРГАНИЗАТОР: Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив)
МЯСТО: Ресторант „Свети Георги”, Военен клуб, ул. Иван Вазов № 2, входът откъм парка
КОНТРОЛА: 30 минути основно време + 30 секунди инкремент, стандартен шахмат
СИСТЕМА: Швейцарска в 8 кръга чрез Правилника на шахмата на ФИДЕ и „Swiss Manager” с допълнителни показатели – пърформанс-медиана „ЕМ 2011”, пърформанс
ПРОГРАМА: СЪБОТА – от 09:30 до 09:45 часа – записване, 10:00 – откриване, 10:15 – I кръг, 12:00 – II кръг, 13:30 – почивка, 14:00 – III кръг, 15:45 – IV кръг; НЕДЕЛЯ – 09:00 – V кръг, 10:45 – VI кръг, 12:30 – почивка, 13:00 – VII кръг, 15:00 – VIII кръг, 17:00 – връчване на паричните суми и закриване
ПАРИЧНИ ПОМОЩИ: Гарантирани необлагаеми с данъци и получавани в пълен размер 43 помощи от 900 (деветстотин) лева (максимум по 1 помощ на човек) –
- според мястото в крайното класиране: I – 50 лв., II – 30 лв., III – 20 лв.;
- в 40 групи по 20 лв. (в сила при поне 5 човека в група и давани на победителя в групата):
в 12 групи по FIDE-рейтинг (без рейтинг, 1200/1299, 1300/1399, 1400/1499, 1500/1599, 1600/1699, 1700/1799, 1800/1899, 1900/1999, 2000/2099, 2100/2199, 2200/2299); в 12 дамски групи по рождена година (преди 1942, през 1942/1951, 1952/1990, 1991/2, 1993/4, 1995/6, 1997/8, 1999/2000, 2001/2, 2003/4, 2005/6, след 2006); в 12 мъжки групи по рождена година (старейшина – преди 1932, ветеран старша възраст – през 1932/1941, ветеран младша възраст – през 1942/1951, 1991/2, 1993/4, 1995/6, 1997/8, 1999/2000, 2001/2, 2003/4, 2005/6, след 2006); в 4 социални групи (хора с увреждания, социално слаби, етнически цигани, работещи или учещи в ТУ – филиал Пловдив)
ИНВЕНТАР: Обезпечени от ШК „СПАРТАК” (Пд) шахове тип „Стаунтон” и часовници тип DGT XL, съгласно стандарта на ФИДЕ за мачовете за световната титла по шахмат
СПАНЕ: За заявилите спане до 07.08.11 – в хостел за 10-12 лв. на 15 минути пеша от залата
ИЗХРАНВАНЕ: Играе се в центъра на Пловдив и наоколо има много заведения
ЗАПИС: Върху клубните бланки на ШК „СПАРТАК” (Пд), издава се сборник с партиите
КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ: Събират се точките от всички турнири. Първите трима играят в кръгов финал, валиден за звания, рейтинг, награди, медали и Купа „СПАРТАК”.
ПРАВОУЧАСТИЕ: Записалите се и дарили на ШК „СПАРТАК” (Пд) на 13.08. до 09:45 ч. –
- 5 лв. за преподаватели, служители и студенти в ТУ – филиал Пловдив;
- 10 лв. за картотекирани в ШК „СПАРТАК” (Пд);
- 15 лв. за некартотекирани в ШК „СПАРТАК” (Пд)
БЕЗПЛАТНО играят записаните в срок и картотекирани в ШК „СПАРТАК” (Пд), ако са:
- деца под 13 години (родени след 1998 г.);
- шахмайстори и кандидат-майстори над 79 години (родени преди 1932 г.);
- международни майстори и гросмайстори (независимо от възрастта им);
- социално слаби шахматисти (удостоверява се с документ)
ЗАПИСВАНЕ: До 13:00 ч. на 08.08.2011 (понеделник) да се изпрати заявка с име, рождена дата и шахклуб по имейл atakurt@abv.bg или на GSM 0899-203468, Атанас Куртенков
ВАЖНО: Записаните по-късно внасят 20 лв. и трябва да носят изправен часовник DGT XL.

ШАХМАТЕН КЛУБ „СПАРТАК” (ПЛОВДИВ) ръководи Централния пловдивски шахматен дом на ул. Иван Вазов № 2 (Военен клуб) – работещ без почивен ден от обед до вечер. След регистрацията си на 02.08.2010 г. организирахме следните по-големи изяви:
1./5. 07.08.10 – Шахпразник – 3 турнира (за деца, любители и ветерани), шахсеанс и турнир по „Не се сърди, човече!” заедно с „Център по наркотични вещества” и Община Пловдив;
6. 31.10.10 – IX мемориал „Георги Дарков” и I открит шампионат – 2010 на ШК „Спартак”;
7./10. 27.11.10 – Регионалните първенства на Централна Южна България по блиц, ускорен и стандартен шахмат (индивидуално), стандартен шахмат (отборно);
11. 01.12.10 – Шампионат по шахмат на Технически университет – Пловдив;
12. 27.12.10 – Коледно-Новогодишен шахматен турнир във Военен клуб – Пловдив;
13. 08.01.11 – съдийство на Общински ученически игри по шахмат – младша възраст;
14. 15.01.11 – съдийство на Общински ученически игри по шахмат – старша възраст;
15. 03.03.11 – Първи етап на градското първенство на Пловдив по блиц-шахмат в 8 групи (мъже, жени, девойки, юноши, момичета, момчета, ветерани, хора с увреждания);
16./17. 12.03.11 – съдийство на Областни ученически игри по шахмат (младша и старша);
18. 19.03.11 – Първенство на пенсионерските клубове по шахмат с Община Пловдив;
19. 20.03.11 – Първенство на пенсионерските клубове по табла с Община Пловдив;
20. 10.04.11 – Блиц-шампионат „Пловдив – 2” в 8 групи;
21./22. 16.04.11 – съдийство на Зонални ученически игри по шах (младша и старша възраст);
23. 30.04./01.05.11 – II открит шампионат – 2011 на ШК „Спартак” (Пд)/„СПАРТАК – 1”;
24. 22.05.11 – Блиц-шампионат „Пловдив – 3” в 8 групи;
25. 12.06.11 – Блиц-шампионат „Пловдив – 4” в 8 групи;
26. 18/19.06.11 – II открит шампионат – 2011 на ШК „Спартак” (Пд)/„СПАРТАК – 2”;
27. 11/13.07.11 – съдийство на 16. ДОП на малките селища в Момин проход,
28. 30/31.07.11 – Международен рейтинг-турнир/II открит шампионат-2011 „СПАРТАК – 3”.
ПРЕДСТОЯТ:
29. 13/14.08.11 – II открит шампионат – 2011 на ШК „Спартак” (Пд)/„СПАРТАК – 4”.


II ОТКРИТ ШАМПИОНАТ - 2011 НА ШАХМАТЕН КЛУБ "СПАРТАК"
М ИМЕ КЛУБ СУМА 01.05. 19.06. 31.07. 14.08.
1 Петър Лянгов Марица-Изток, Р-во 15 5 5,5 4,5
2 Пламен Ройдов Спартак, Пд 12,5 4,5 3,5 4,5
3 Илиян Стоянов Спартак, Пд 12 4,5 4 3,5
4 Димитър Пелитов Спартак, Пд 11 6,5 4,5
5 Цвета Василева Локомотив, Пд 11 3,5 4 3,5
6 Никола Балтов Спартак, Пд 11 4,5 3,5 3
7 Владимир Вълков Спартак, Пд 10,5 5 5,5
8 Христо Петков Спартак, Пд 10 4,5 5,5
9 Димитър Димитров Спартак, Пд 9,5 6 3,5
10 Янко Славов Спартак, Пд 9 5 4
11 Георги Енчев Спартак, Пд 8 4,5 3,5
12 Кирил Карталов Спартак, Пд 8 4,5 3,5
13 Радослав Димитров Булмекс, ВТ 8 8
14 Динко Червенков Спартак, Пд 7,5 4,5 3
15 Георги Нанов Пазарджик, Пз 6,5 4 2,5
16 Ивайло Хаджитодоров Спартак, Пд 6 3 3
17 Богдан Бабачев Спартак, Пд 6 3,5 2,5
18 Божидар Немски Пловдив, Пд 6 3,5 2,5
19 Георги Ненчев Спартак, Пд 6 4 2
20 Стоян Трендафилов индивидуално 5,5 5,5
21 Георги Георгиев Спартак, Пд 5,5 5,5
22 Георги Кюркчийски Марица, Пд 5,5 5,5
23 Христо Кацаров Спартак, Пд 5 3,5 1,5
24 Кирил Балев Спартак, Пд 5 5
25 Доброслав Митков Спартак, Пд 5 3 2
26 Митко Илиев Спартак, Пд 4,5 4,5
27 Любомир Иванов Спартак, Пд 4,5 4,5
28 Милко Кичуков Спартак, Пд 4 4
29 Георги Камбуров Спартак, Пд 4 4 0
30 Йосиф Баръмов Спартак, Пд 4 4
31 Ангел Тодоров индивидуално 4 4
32 Александър Караиванов Г. Даскалов, Вн 3,5 3,5
33 Кирил Димов Пазарджик, Пз 3,5 3,5
34 Асен Кривошийски Пазарджик, Пз 3,5 3,5
35 Манол Даракчиев Спартак, Пд 3,5 0,5 3
36 Владимир Шаламанов Спартак, Пд 3 3
37 Георги Видев Пазарджик, Пз 3 3
38 Пламен Станчев ЦСКА, Сф 3 3
39 Благовест Вакрилов Спартак, Пд 3 3
40 Юрий Тошев индивидуално 3 3
41 Христо Славов Марица, Пд 2,5 2,5
42 Никола Гинев Спартак, Пд 2,5 2,5
43 Хюсеин Ъшък Спартак, Пд 1,5 1,5
44 Петко Кръстев индивидуално 1,5 1,5
45 Желязко Лалев Пловдив, Пд 1 1
46 Шуджуан Уанг Г. Даскалов, Вн 1 1
47 Александър Стойчев Спартак, Пд 1 1
48 Евгени Петров Спартак, Пд 1 1
49 Владимир Асенов Хан Аспарух, Сф 0 0

ПЪРВИТЕ ТРИМА СЕ КЛАСИРАТ ЗА КРЪГОВ ФИНАЛ С 10 ЧОВЕКА БЕЗ ВНОСКИ,
ВАЛИДЕН ЗА ЗВАНИЯ, РЕЙТИНГ, НАГРАДИ, МЕДАЛИ И КУПА "СПАРТАК".
В НЕГО УЧАСТВАТ ОЩЕ ПЪРВИТЕ ТРИМА ОТ ФИНАЛА "СПАРТАК - 2010" И
ПЪРВИТЕ ТРИМА ОТ РАНГЛИСТАТА НА ШАХМАТЕН КЛУБ "СПАРТАК".
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Wed Aug 03, 2011 1:48 pm

Малко снимки и клип от "СПАРТАК - 3": https://picasaweb.google.com/1111573967 ... 1575835762
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Sat Aug 13, 2011 7:55 pm

Днес, по време на откриването на 29-ата изява на КЛУБА НА НАРОДА, бе официално представен етичният кодекс на КЛУБА НА НАРОДА.
Обнародваме го с цел цялото прогресивно човечество да се докосне до дълбините на въжделенията на КЛУБА НА НАРОДА:
--------------------------------------------------------------------------------------
ЕТИЧЕН КОДЕКС НА СПАРТАКИСТА
1. БЪДИ ЗА ПРИМЕР! Всеки спартакист е длъжен да бъде за пример навсякъде и във всичко. Личният ти пример е по-силен от каквито и да е било думи и затова действието му е безгранично. Не е правилно, ако напомняш на хората, че имаш предимство пред тях като спартакист, защото си длъжен да получаваш признание от хората поради личните си качества. Ти се явяваш за пример и тогава, когато умелият ти подражава, целеустременият се стреми да получи признанието ти, действията ти служат на хората като образец за поведение, името ти се произнася с уважение и сериозните хора се позовават на теб и те цитират.
2. ОТГОВАРЯЙ ЗА СЕБЕ СИ! Твое право и задължение е да носиш отговорност. Ако се боиш от отговорността, то не заслужаваш да бъдеш спартакист. Последствията от своите решения си длъжен постоянно да поемаш лично, а вината за евентуалните неудачи от тях никога не трябва да стоварваш другиму. Духът и волята ти трябва винаги да въздействат на хората, даже и когато физически не си до тях.
3. ПАЗИ АВТОРИТЕТА СИ! Никога не забравяй, че очите на хората те наблюдават непрекъснато и очакват от теб авторитетни и адекватни действия даже и в най-критичните ситуации. Реномето, което е основано на сила, на членове от закона или на власт, е илюзорно. Само собствените ти действия могат да умножат или да унищожат реномето ти.
4. РАБОТИ ПЛАНОМЕРНО! Редът, правилата и планировката за бъдещите действия са фундаментът на успешната работа. Основателната подготовка за работа гарантира добър начин на действие. Затова си длъжен постоянно да имаш общ поглед върху цялостната картина на всеки проблем, без да губиш от наблюдение всички детайли – съществени и несъществени. Трябва да планираш работата си така, че да имаш време за разговори с хората и за реагиране на техните идеи, предложения и молби. Помни правилото на „5-те П”: „Правилната предварителна подготовка предотвратява провала.”!
5. СЪЗДАВАЙ СИ СЪТРУДНИЦИ! Без коректни сътрудници не можеш да постигнеш успех. Ако твоите сътрудници отказват да реализират идеите ти, то трябва да търсиш причината само в себе си. С отделните сътрудници си длъжен да се запознаеш индивидуално, за да можеш правилно да ги оцениш и правилно да комуникираш с тях. Способните хора може да натоварваш с отговорности и така ще укрепиш самосъзнанието им и ще завоюваш поддръжката им. Но изпълнението на поставените поръчения и изяви все още не означава поделяне на отговорността.
6. БЪДИ ИНИЦИАТИВЕН! Не е достатъчно да предписваш на сътрудниците си определено поведение. Трябва да се погрижиш и за това, че те да разбират работата си. Твоя заслуга е, ако те дотолкова са се сраснали с работата си, че са в състояние самостоятелно да внасят предложения по усъвършенстването на различните процеси и по облекчаването на труда. Твое естествено задължение е да споделяш със сътрудниците си своите знания и опит чрез планомерното им обучение и поощряването със съвети. Стимулирай ги към участие в мисловни операции, обсъждай с тях нови идеи и с готовност приемай полезните предложения. Неразумно и неблагородно е да обявяваш инициативите на сътрудниците си за свои идеи.
7. ЗАПАЗВАЙ БЛАГОРАЗУМИЕ! Мисли и не напътствай там, където има достатъчно указания. Излишните нареждания могат да уронят авторитета и вредят на престижа. Преди определено разпореждане да влезе в сила, следва да се провери възможността за изпълнението му. Всеки отказ от това на практика води до неуспех. Ако даваш указание, то трябва да проконтролираш изпълнението му. При всички случаи носиш отговорността за поведението на сътрудниците си.
8. ИМАЙ МЯРКА! Не порицавай в изблик на гняв и не хвали прекалено. Трябва да бъдеш сдържан, когато правиш забележки или одобрения. Всяко възбуждане лишава думите от тежест. Порицанието не е заплаха, а е работна характеристика на действителен пропуск. Похвалата не е ласкателство, а е справедливо одобрение на успеха.
9. НЕ ГУБИ САМООБЛАДАНИЕ! Ако веднъж не ти е провървяло, то си длъжен да съзнаваш, че за това сътрудниците ти не са виновни. Не трябва да си позволяваш сривове поради всяка дреболия. Несдържаността ражда страх и затвореност, създавайки на проявилия я тайни врагове. Затова гневът следва да се оставя за особени случаи. Справедливият гняв действа благотворно, пречиствайки въздуха подобно на буря.
10. БЪДИ СПРАВЕДЛИВ! Чувството за справедливост живее във всеки трудещ се човек. Ако то бъде накърнено, то това е трудно да се преживее. Всеки сътрудник следва да се изслушва с интерес и разбиране – така, че все едно разказва за твоите проблеми. Длъжен си да защитаваш правотата на сътрудниците си от свое име. Проявявай справедливост и тогава, когато тя е насочена срещу теб. На такава справедливост надеждно се гради авторитетът.
11. НАКАЗВАЙ РАЗУМНО! Не следва да се наказва, ако е достатъчно и само предупреждение. Не следва да се наказва безжалостно, но снизхождението често се възприема като слабост. Следва да се наказва така, че честният човек да счита нарушението си за изкупено. Излишното наказание оскърбява чувството за справедливост. Който, наказвайки другиго, изпитва лично удовлетворение, наказва неправилно. Трябва да се наказва нарушението, а не – човекът.
12. БЪДИ САМОКРИТИЧЕН! Не смятай, че знаеш повече и по-добре, отколкото сътрудниците си, защото ще загубиш чувството си за мярка и ще сгрешиш. Затова добре знай границите на способностите си и не се заблуждавай относно слабите си страни. Иначе ще загубиш умението да управляваш себе си. Поради това оценявай своите действия по-строго, отколкото действията на сътрудниците си и честно проверявай своята вина за всяка неудача.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Sat Aug 13, 2011 8:01 pm

Днес официално писмено заявление за членство в КЛУБА НА НАРОДА подадоха няколко човека, с което членовете ни станаха 49. Любопитно е, че двама члена ни напуснаха и създадоха свои отделни шахматни клубове (с тях бихме били 51). Те са и техни председатели, а именно - мм Димитър Лалев - шеф на ШК "Пловдив" и мс Боби Доросиев - шеф на ШК "Тракия". Затова и КЛУБЪТ НА НАРОДА спокойно може да се нарече "люпилня" на шахматни клубове!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

PreviousNext

Return to Шахматни центрове в България

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests