СПАРТАК (Пловдив)

Местата, където се играе и тренира шах.

by Advertising on Sat Apr 16, 2011 11:37 am

Advertising
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Sat Apr 16, 2011 11:37 am

Преди минути под експертното ръководство на един от съдийските екипи на Шахматен клуб "СПАРТАК" завършиха зоналните първенства за ученици в зона "Пловдив" (странно ми е защо дълги години родната БФ Шахмат упорито продължава да употребява неиздържаната литературно фраза "зонови първенства", ама нейсе - вече ѝ свикнахме :) ).
За финалите (държавните първенства) се класираха победителите:
старша възраст - ОМГ "Ак. К. Попов" (Пловдив), следвани от ПМГ "В. Левски" (Смолян) и СОУ "Кл. Охридски" (Пещера);
младша възраст - СОУ "П. Хилендарски" (Пловдив), следвани от Първо ОУ "Кл. Охридски" (Смолян) и СОУ "Проф. д-р Асен Златарев" (Пазарджик).
--------------------------
Интересен факт за размишление е турнирът на ГЕРБ, организиран от г-жа Соня Пионкова (член на ШК "Пловдив" и на ГЕРБ) именно в момента - по време на зоналните първенства, което попречи на водещите млади състезатели да вземат участие в него.
Дублирането на шахматни състезания по едно и също време в едно и също населено място за една и съща възрастова група (след като датите, спуснати от МОМН за ученическите игри, бяха отдавна известни!) не може да не е направено умишлено, особено при съществуването на толкова много свободни дати в бедния ни шахматен календар. Жалко, много жалко ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Sat Apr 16, 2011 12:56 pm

Advertising
 

Re: СПАРТАК

Postby chessamateur on Sat Apr 16, 2011 12:56 pm

Няма нищо странно в това - започва борбата за президент и местна власт и партиите ще "яхнат" шахматната вълна.Ще гледат срещу жълти стотинки да си осигурят електорат.Не случайно и ДИП бяха открити от Красимир Велчев-председател на ПГ на ГЕРБ и се правят в Банкя-родното място на "Вожда".Като стана дума за ДИП , никой не казва и дума за тях- толкова ли няма никакъв интерес.
chessamateur
Пешка
 
Posts: 16
Joined: Tue Feb 08, 2011 1:15 am

by Advertising on Wed Apr 27, 2011 9:15 pm

Advertising
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Wed Apr 27, 2011 9:15 pm

На 23-и април в Пловдив се проведе еднодневно рапид-турнирче по 15 минутки. Експертите от великия Шахматен клуб "СПАРТАК" избиха всички и обраха почти всички награди, като благородно позволихме едва ли не само на постоянно прогресиращия мм Р. Димитров да вземе някой и друг лев.
Старото Хасан с лекота зае еднолично второто място, защото изпи несметно количество бира и вино.
Ето и линк с подробности - http://chess-results.com/tnr48676.aspx? ... turdet=YES , от който се вижда, че са участвали 21 състезателя на Шахматен клуб "СПАРТАК" и само 10 от други клубове!!!

Насмешка буди постоянният бойкот, обявен от шахклуб "Пловдив" с представляващи Соня Пионкова, Илиана Полендакова и Председател мм Димитър Лалев, които за пореден път забраниха на своите членове (само картотекираните са тридесет и девет на брой) да участват в състезание, доминирано от играчите на великия Шахматен клуб "СПАРТАК"! Първият път беше на блиц-турнира на 10-и април - http://chess-results.com/tnr47813.aspx? ... turdet=YES (защото бил турнир по блиц, а блицът е вреден за състезателите на шахклуб "Пловдив"); вторият път - на турнира по ускорен шах на 23-и април (защото бил турнир по ускорен шах, а ускореният шах е вреден за състезателите на шахклуб "Пловдив").

Предстои турнир в Пловдив по класически шахмат за български рейтинг на 30-и април и 1-и май ( http://www.chessbgnet.org/news.php?num=1241 ), като заповедите на гореспоменатото ръководство са да не се участва и там (защото бил турнир по класически шах, а класическият шах е вреден за състезателите на шахклуб "Пловдив").

Явно - защото виждат, че ще се провалят и всички ще разберат колко са слаби тренираните от тях дечица! Жалко само за децата и за заблуждаваните им родители ...

А бе, майна, и на слепия е ясно, че Шахматен клуб "СПАРТАК" е най-силният в Пловдив!
Ха, наздраве! И да знаете, че в Асеновград правят много хубаво винце!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby sl_rad on Thu Apr 28, 2011 9:50 am

След зашеметяващия зашеметителен грандиозен суперуспешен успех на представителите на Спартак на ДИП,когато завоюваха цял медал и то в групата, където се играе най-качествен,сносен,дълбокомислещ и качествен шах/до 8 г./ всички клубове от страната треперят от страх и по-всякакъв начин избягнат битки с колосите ,великаните и титаните на шаха от Спартак.Естествено-затова и децата от ШК Пловдив избягват обречените за тях битки в турнирите на Спартак и участват в други турнири,където печеля медали и купи като-Купата на Слона,Полипост,Търновска Царица,Морско конче и естествено-ДИП.Но веднага се отчита и факта,че на тия турнири не участват капацитетите от Спартак.Ако това ви успокои-ето,вие сте най-великите в Пловдив,други като вас няма!
sl_rad
Кон
 
Posts: 21
Joined: Mon Aug 24, 2009 10:09 am

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Thu Apr 28, 2011 10:36 am

Колега sl_rad,
Не смесвайте темите! Аз пиша тук за истинския шах, а не - за детинския. Крайъгълен камък на детско-юношеската политика на Шахматен клуб "СПАРТАК" са смесените турнири за възрастни и деца, защото опитът ми диктува това направление като единствено правилното (аз самият така израснах шахматно; така пробиха и Кирчо, и Милко, и Илийчо, и Пешо и много други пловдивски гросмайстори като изброените четирима)! Нормално е шахклуб "Пловдив" да има временни успехи при децата в детските турнири, защото залага на бързи и краткотрайни успехи чрез неадекватна и екстремна, нецелесъобразна подготовка.
За разлика от Вашите "треньори", в Шахматен клуб "СПАРТАК" смятаме, че е нужно да се заложи на бъдещето чрез дългосрочна програма за развитие, целяща стабилни успехи след време. Не е правилно да се изразходва детският потенциал за момента, само за да се покажат детските бицепси.

Затова и изразих недоумението си от бойкота на шахклуб "Пловдив" спрямо такива турнири, и то - в Пловдив.

За над 40-те си години в шаха съм наблюдавал стотици таланти като дъщеря Ви Виктория Радева, които станаха жертва на алчни треньори и залязоха така бурно, както и изгряха. За Вики НЕ Е ПОЛЕЗНО да играе в турнири, където е безспорен фаворит и не среща съпротива, защото няма да е подготвена за силни противници. За нея е нужно да обръгне срещу възрастните. Каква е ползата сега да участва в турнир по половин час срещу максимум 14-годишни, вместо това да се сражава с големи хора в турнир по един час със запис и за рейтинг? Не го ли разбирате?
Защо слушате хора ("треньори" в шахклуб "Пловдив"), които даже нямат диплома за треньор (за разлика от мен, имащ и огромен - над 25-годишен треньорски стаж!), които гонят своите моментни амбиции, забранявайки Ви да пускате детето си по турнири за големи?
Отделен е въпросът, че и финансово за Вас е по-изгодно Вики да играе в Пловдив, нали?
Все пак, Вие сте нейният баща и Вие ще прецените дали искате временна слава със съмнителна стойност днес или да вложите в бъдещото ѝ развитие.

И друг път съм Ви писал тук, че е безсмислено да водим публичен спор. Ако желаете, хайде днес да цапнем по една бира и да изясним ситуацията. Телефонът ми е известен - 0899203468. Известни са и предпочитанията ми - "Шуменско специално" или "Стела Артоа".

А, ако "нямате време", то след около 4-5 години ще се превърнете в един от онези гореспоменати от мен разочаровани родители на шахматни таланти, станали жертва на некомпетентни "педагози" ...
Last edited by atakurt on Thu Apr 28, 2011 11:01 am, edited 1 time in total.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby sl_rad on Thu Apr 28, 2011 10:58 am

Колега,без да ставам адвокат на ШК Пловдив,само ще ви осведомя,че това е клуб съставен предимно и само от деца на възраст от 6 до 14 години,тоест няма нито един състезател,който да участва активно в "истинския според вас шах",а предимно в детинския.Просто и елементарно-защото състезателите са още деца.Децата първо трябва да се научат да играят в детски турнири ,а после и в турнири за големи.Благодаря все пак,че признавате таланта на дъщеря ми,но основна заслуга за развитието на този талант е именно треньорския екип на ШК Пловдив!Което аз никога не съм го отричал!Що се отнася до турнири-то доста от децата на ШК участват и в турнири за "големи",като например-Георги Трингов.Дъщеря ми участва тази година за втори път на този турнир и постигна приличен резултат за 9 год.дете- 5 от 9.Тя има и участие миналата година на турнира Кесаровски-Георгиев в Слънчев Бряг,където поради техниески причини пропусна първите 2 кръга,но в останалите 7 направи 3.5 т.Участвала е и на турнири в София на МГУ,както и други деца от школата.Така че-моля,не коментирайте неща,за които не сте запознат!И все пак-както вие сам признавате-Вики да не играе на турнири,на които е фаворит-то как се става фаворит? Ние играем на възможно най-голям брой турнири-и не се притесняваме дали сме фаворити ли не.Никой никога не може да побеждава винаги на всеки турнир-много добре знам,че ще има загуби,сълзи-но не това е най-важното.Децата в момента с голямо желание се учат на основите на шахматната игра/аз си признавам,че ние в момента градим основата/,много от децата играят 1-2 години и се отказват,някой играят просто ей така,но ей така с още по-лека ръка да се плюе някого-това си е типично българска черта.Всеки има право да избере какъв спорт да тренира,при кой и т.н.,и когато резултатите се виждат-тогава вместо да се зарадваме като пловдивчани,ние почваме да се плюем.Защо? Вземете деца,направете ги за 1-2 години фаворити в групите си и нека по-добрият да победи!И за последно-на мен лично никой не ми е забранявал да пускам или не детето си на турнир-със сигурност ще ви кажа,че политиката на ШК Пловдив е-колкото повече игра на турнири-толкова по-добре.За последния турнир-не я пуснах,защото бе поканена от 12 ч.на рожден ден.Детето си е дете и освен шах има нужда и от развлечения,забава и т.н.А тъй като пропусна доста партита заради шаха-сметнах,че е редно някой път да пропусне и турнир,за да има време и за забавление.Аз не искам да намразва шаха!И за последно-Спартак сте най-добрите!
sl_rad
Кон
 
Posts: 21
Joined: Mon Aug 24, 2009 10:09 am

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Fri Apr 29, 2011 10:34 pm

Преди час завърши редовното годишно отчетно общо събрание на Шахматен клуб "СПАРТАК". То продължи около два часа и няма да ви тормозя главите с огромното количество реализирани успехи от нас, а само ще приведа списъка с официално организираните от нас от регистрацията ни на 02.08.2010 г. досега по-големи изяви (без да се включват вътрешните турнири и мероприятия):

1. 07.08.10 – Празник в Централната градина (3 шахтурнира, шахсеанс и надпревара по „Не се сърди, човече”), съвместно с „Център по наркотични вещества” и Община Пловдив;
2. 31.10.10 – Мемориал „Георги Дарков”, съвместно с Военен клуб – Пловдив;
3./6. 27.11.10 – Регионалните първенства на Централна Южна България (с утвърден статут на такива чрез Решение № 4.4.2 от 25.11.2010 г. на УС на БФ Шахмат) по блиц, ускорен и класически шахмат (индивидуално), класически шахмат (отборно);
7. 01.12.10 – Шампионат по шахмат на Технически университет – Пловдив;
8. 27.12.10 – Коледно-Новогодишен шахматен турнир във Военен клуб – Пловдив;
9. 08.01.11 – съдийство на Общински ученически игри по шахмат – младша възраст;
10. 15.01.11 – съдийство на Общински ученически игри по шахмат – старша възраст;
11. 03.03.11 – Първи етап на градското първенство на Пловдив по блиц-шахмат в 8 групи (мъже, жени, девойки, юноши, момичета, момчета, ветерани, хора с увреждания);
12./13. 12.03.11 – съдийство на Областни ученически игри по шах (младша и старша);
14. 19.03.11 – Първенство на пенсионерските клубове по шахмат с Община Пловдив;
15. 20.03.11 – Първенство на пенсионерските клубове по табла с Община Пловдив;
16. 10.04.11 – Втори етап на градското първенство на Пловдив по блиц-шахмат в 8 групи (мъже, жени, девойки, юноши, момичета, момчета, ветерани, хора с увреждания);
17./18. 16.04.11 – съдийство на Зонални ученически игри по шах (младша и старша възраст).

ПРЕДСТОИ:
30.04./01.05.11 – НАЦИОНАЛНА КУПА ПО КЛАСИЧЕСКИ ШАХМАТ „СПАРТАК”.

----------------------------------------------------------

Кои клубове са успели да реализират повече турнири от нас за този период? Някой да знае???
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby chessman on Sat Apr 30, 2011 12:36 am

Браво! Продължавайте все така! Това е крачка към подобряване на шахмата в България! ;)
Само сицилианска защита !!!
chessman
Дама
 
Posts: 247
Joined: Mon Mar 10, 2008 7:35 pm

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Sat May 07, 2011 1:11 pm

Завърши и първият турнир от веригата за национален рейтинг по класически шахмат за Купа "СПАРТАК". Подробности - на http://chess-results.com/tnr49388.aspx? ... turdet=YES

-----------------------------------------------------------------------
И веднага бе насрочен следващият турнир от веригата по блиц (В ДЕВЕТ КРЪГА НА ЧЕТИРИНАДЕСЕТ МИНУТИ!):

ОТКРИТО ПЪРВЕНСТВО НА ГРАД ПЛОВДИВ ПО БЛИЦ, 2011; ТРЕТИ ЕТАП – „КЛУБ СЕЛЕНА”, 22.05.2011 г.
УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ
Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) – регионален шампион на Южна Централна България, организира III турнир от веригата за първенство на гр. Пловдив по блиц от 09:00 ч. до 16:00 ч. на 22.05.2011 г. (неделя) в „Клуб Селена” (в междублоковото пространство до футболното игрище; има и паркинг) на ул. Петко Д. Петков № 34 (втората пряка вдясно от Централния площад по ул. Капитан Райчо), гр. Пловдив, при контрола по 14 минути на човек в 9 кръга по швейцарската система съгласно програмата „Swiss Manager”, изискванията на Съдийската комисия на БФ Шахмат и Правилника на блица на ФИДЕ: 09:00 – записване, 09:15 – край на записването, 09:30 – техническа конференция, 09:45 – I кръг, 10:20 – II кръг, 10:55 – III кръг, 11:30 – IV кръг, 12:05 – V кръг, 12:33 – почивка, 13:30 – VI кръг, 14:05 – VII кръг, 14:40 – VIII кръг, 15:15 – IX кръг, 16:00 – връчване на помощите (при непълнолетни лица сумите се получават от техен родител) и закриване на турнира.
Ще се раздадат 21 гарантирани помощи (необлагаеми с данъци, съгласно чл. 13, ал. 1, т. 16 от ЗДДФЛ и получавани в пълен размер) от 910 (деветстотин и десет) лева с цел подпомагане развитието на шахматистите, в зависимост от мястото им в крайното класиране: I място – 100 лв., II – 50 лв., III – 40 лв., IV – 30 лв., V – 30 лв., VI – 30 лв.; помощи по 20 лв. за следващите (валидни при поне 5 участника в група и давани по 1 помощ на победителя в групата), в следния ред: жена, старейшина (р. до 01.01.32), ветеран – старша възраст (р. до 01.01.42), ветеран – младша възраст (р. до 01.01.52), девойка (р. след 31.12.94), юноша (р. след 31.12.94), момиче (родено след 31.12.98), момче (р. след 31.12.98), хора с увреждания, както и специални помощи за заелите: 50. място – 50 лв., 60. място – 60 лв., 70. място – 70 лв., 80. място – 80 лв., 90. място – 90 лв., 100. място – 100 лв. Победителят при старейшините ще получи и предметен сувенир за вътрешна употреба с медицинска цел.
Може да участва всеки, направил дарение (вместо непълнолетните лица, дарението се извършва от техен родител) на Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) в залата за игра на 22.05.2011 г. от 09:00 ч. до 09:15 ч., както следва:
1. ЗА ЗАПИСАЛИТЕ СЕ ДО 20.05.2011 г. (петък) ВКЛЮЧИТЕЛНО –
- Картотекирали се за 2011 г. от ШК „СПАРТАК” (Пд), р. след 31.12.98 – БЕЗПЛАТНО,
- Картотекирали се за 2011 г. от ШК „СПАРТАК” (Пд), родени до 01.01.1999 г. – 15 лв.,
- Шахмайстори и кандидат-майстори, родени преди 01.01.1932 г. – БЕЗПЛАТНО,
- Останалите състезатели – 20 лв.
2. ЗА ЗАПИСАЛИТЕ СЕ НА 21.05.2011 г. (събота) ИЛИ НА 22.05.2011 г. (неделя) – 30 лв.
За записване в турнира е нужно да се изпрати в срок от 01.05.2011 г. до 20.05.2011 г., включително, заявка на Атанас Куртенков – Председател на Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) по имейл atakurt@abv.bg или на GSM 0899-203468, съдържаща име, фамилия, рождена дата, населено място и шахматен клуб (ако има такъв).
В крайното комплексно класиране в съответните групи (мъже, жени, ветерани, девойки, юноши, момичета, момчета, хора с увреждания) участват всички, получили помощи в състезанията, като се сумират набраните от тях турнирни точки само от турнирите, в които са получили помощи. Всеки победител в групата си получава званието „Шампион на град Пловдив по блиц за 2011-а година” в съответната група, а победителят при мъжете – и купа. Белите осигуряват изправен шахматен часовник по време на партията си.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Mon May 23, 2011 9:03 pm

Стана изключително силен турнир на високо ниво, в който половината участници взеха пари (за шесто място се даваха 30 лева). Резултатите - на http://chess-results.com/tnr50327.aspx? ... 11&wi=1000
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Mon May 23, 2011 9:21 pm

ОТКРИТО ПЪРВЕНСТВО НА ГРАД ПЛОВДИВ ПО БЛИЦ
ЧЕТВЪРТИ ТУРНИР ЗА 2011-а ГОДИНА
12.06.2011 г. – „КЛУБ СЕЛЕНА”
УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ

Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) – регионален шампион на Южна Централна България организира четвъртия турнир от веригата за първенство на гр. Пловдив по блиц от 09:00 ч. до 16:30 ч. на 12.06.2011 г. (неделя) в „Клуб Селена” (в междублоковото пространство до футболното игрище; има и паркинг) на ул. Петко Д. Петков № 34 (втората пряка вдясно от Централния площад по ул. Капитан Райчо), гр. Пловдив, с контрола по 9 минути и 59 секунди стартово време + 5 секунди на ход на човек в 9 кръга по швейцарската система съгласно програмата „Swiss Manager”, изискванията на Съдийската комисия на БФ Шахмат и Правилника на блица на ФИДЕ при следното часово разписание:
09:00 – записване, 09:15 – край на записването,
09:30 – техническа конференция,
09:40 – I кръг, 10:20 – II кръг, 11:00 – III кръг, 11:40 – IV кръг, 12:20 – V кръг,
12:50 – обедна почивка,
13:50 – VI кръг, 14:30 – VII кръг, 15:10 – VIII кръг, 15:50 – IX кръг,
16:30 – връчване на материалните помощи (вместо непълнолетните лица, паричните суми се получават от техен родител) и закриване на турнира.
Ще се раздадат следните 21 гарантирани безвъзмездни помощи (необлагаеми с данъци, съгласно чл. 13, ал. 1, т. 16 от ЗДДФЛ и получавани в пълен размер) с ОБЩ РАЗМЕР ОТ 910 (ДЕВЕТСТОТИН И ДЕСЕТ) ЛЕВА с цел подпомагане развитието на шахматистите, в зависимост от мястото им в крайното класиране:
I място – 100 лв., II – 50 лв., III – 40 лв., IV – 30 лв., V – 30 лв., VI – 30 лв.,
помощи по 20 лв. за класиралите се след 6. място (валидни при поне 5 играещи участника в група и давани по 1 помощ на победителя в групата в следния порядък):
- жена,
- старейшина (роден преди 01.01.1932 г.),
- ветеран – старша възраст (роден преди 01.01.1942 г.),
- ветеран – младша възраст (роден преди 01.01.1952 г.),
- девойка (родена след 31.12.1994 г.),
- юноша (роден след 31.12.1994 г.),
- момиче (родено след 31.12.1998 г.),
- момче (родено след 31.12.1998 г.),
- хора с увреждания,
както и специални помощи срещу напускане на турнира и с цел масовизиране на шахмата за заелите точно: 50. място – 50 лева, 60. място – 60 лева, 70. място – 70 лева, 80. място – 80 лева, 90. място – 90 лева, 100. място – 100 лева.
Освен това, независимо от броя на участниците, победителят в групата на старейшините ще получи и предметен сувенир за вътрешна употреба.
Може да участва всеки, направил дарение (вместо непълнолетните лица, дарението се извършва от техен родител) на Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) в залата за игра на 12.06.2011 г. от 09:00 ч. до 09:15 ч., както следва:

1. ЗА ЗАПИСАЛИТЕ СЕ ДО 10.06.2011 г. (петък) ВКЛЮЧИТЕЛНО –
- Картотекирани състезатели в БФШ за 2011 г. от Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив), родени след 31.12.1998 г. – БЕЗПЛАТНО,
- Картотекирани състезатели в БФШ за 2011 г. от Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив), родени преди 01.01.1999 г. – 15 лв.,
- Шахмайстори и кандидат-майстори, родени преди 01.01.1932 г. – БЕЗПЛАТНО,
- Останалите състезатели – 20 лв.

2. ЗА ЗАПИСАЛИТЕ СЕ НА 11.06.2011 (събота) ИЛИ НА 12.06.2011 (неделя) – 30 лв.

За записване в турнира е нужно да се изпрати в срок от 22.05.2011 г. до 10.06.2011 г., включително, заявка на Атанас Куртенков – Председател на Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) по имейл atakurt@abv.bg или на GSM 0899-203468, съдържаща име, фамилия, рождена дата, населено място и шахматен клуб (ако има такъв).

За записалите се до 10.06.2011 г. Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) осигурява игра с електронни шахматни часовници DGT XL. Записалите се след 10.06.2011 г. са длъжни да носят изправни електронни шахматни часовници DGT XL.
Не се прилага Правило 10.2. Времето за чакане по Правило 6.6 е 10 минути и 4 секунди.
В крайното комплексно класиране в съответните групи (обща, жени, ветерани, девойки, юноши, момичета, момчета, хора с увреждания) участват всички, получили помощи в състезанията, като се сумират набраните от тях турнирни точки само от турнирите, в които са получили помощи. При равенство в тези суми след последното за годината състезание определящо е заетото по-предно място в последния турнир. Всеки победител в групата си получава званието „Шампион на град Пловдив по блиц за 2011-а година” в съответната група, а победителят при мъжете – и купа.
Прилага се актуалният български рейтинг чрез програмата „Swiss Manager”, като в първия кръг имащият № 1 играе с белите фигури.
Задължение и на двамата съперника е да съобщят резултата на съдията и да проследят нанасянето му в протокола. Ненанесен до края на кръга резултат се вписва 0:0 и не се променя. Всеки е длъжен да провери точките си в списъка с двойките за игра. При липса на протест до началото на кръга срещу нанесен резултат, точките му не се променят.
При служебна загуба без разрешение от главния съдия, състезателят се изважда от следващите кръгове и не получава парична помощ.
Всички състезатели, треньори и присъстващи на турнира са запознати с условията за участие и се задължават да ги спазват и изпълняват.
За контакти: Атанас Куртенков – Председател на Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив), atakurt@abv.bg , GSM 0899-203468.


ТОЧКИ В ШАМПИОНАТА ПО БЛИЦ НА ГРАД ПЛОВДИВ ЗА 2011-а ГОДИНА
М ИМЕ И ФАМИЛИЯ КЛУБ/ГРАД I II III IV V VI СУМА ГРУПИ
1 Петър Лянгов Марица-Изток, Раднево 6,5 6,5 9,5 22,5 В
2 Владимир Вълков Спартак, Пловдив 5,5 5,5 7,5 18,5
3 Радослав Димитров Булмекс, В. Търново 8 7,5 15,5
4 Кирил Терзийски Спартак, Пловдив 7 7,5 14,5
5 Александър Куртенков Спартак, Пловдив 5 8,5 13,5
6 Георги Ал. Георгиев Спартак, Пловдив 5,5 7,5 13
7 Павел Димитров Булмекс, В. Търново 6,5 6,5 13
8 Христиан Колев Спартак, Пловдив 4,5 5,5 10 М16
9 Георги Кюркчийски Марица, Пловдив 9 9
10 Янко Славов Спартак, Пловдив 7 7
11 Атанас Куртенков Спартак, Пловдив 7 7
12 Веселин Пантев Виктори, Благоевград 6,5 6,5
13 Манол Даракчиев Спартак, Пловдив 6 6
14 Радослав Очков 6 6
15 Слави Кънчев Спартак, Пловдив 6 6 В
16 Христо Славов Марица, Пловдив 6 6
17 Боби Доросиев Спартак, Пловдив 5,5 5,5 В
18 Георги Енчев Спартак, Пловдив 5,5 5,5 В
19 Христо Петков Спартак, Пловдив 5 5 В
20 Петър Козарев 5 5 У
21 Никола Балтов Спартак, Пловдив 4,5 4,5 М16
22 Владимир Урилски Асеновец-2006, Асгр 4,5 4,5 М12
23 Виктория Радева Пловдив, Пловдив 4 4 Ж12
24 Цвета Василева Локомотив, Пловдив 3,5 3,5 Ж
25 Димо Георгиев Спартак, Пловдив 3 3

_______________________________________________________________________________________________________________

ШАХМАТЕН КЛУБ „СПАРТАК” стопанисва и ръководи Централния пловдивски шахматен дом на ул. Иван Вазов № 2 (Военен клуб) – работещ без почивен ден от обед до вечер. След регистрацията си на 02.08.2010 г. организирахме следните по-големи изяви:
1. 07.08.10 – Празник в Централната градина (3 шахтурнира, шахсеанс и надпревара по „Не се сърди, човече”), съвместно с „Център по наркотични вещества” и Община Пловдив;
2. 31.10.10 – Мемориал „Георги Дарков”, съвместно с Военен клуб – Пловдив;
3./6. 27.11.10 – Регионалните първенства на Централна Южна България (с утвърден статут на такива чрез Решение № 4.4.2 от 25.11.2010 г. на УС на БФ Шахмат) по блиц, ускорен и класически шахмат (индивидуално), класически шахмат (отборно);
7. 01.12.10 – Шампионат по шахмат на Технически университет – Пловдив;
8. 27.12.10 – Коледно-Новогодишен шахматен турнир във Военен клуб – Пловдив;
9. 08.01.11 – съдийство на Общински ученически игри по шахмат – младша възраст;
10. 15.01.11 – съдийство на Общински ученически игри по шахмат – старша възраст;
11. 03.03.11 – Първи етап на градското първенство на Пловдив по блиц-шахмат в 8 групи (мъже, жени, девойки, юноши, момичета, момчета, ветерани, хора с увреждания);
12./13. 12.03.11 – съдийство на Областни ученически игри по шах (младша и старша);
14. 19.03.11 – Първенство на пенсионерските клубове по шахмат с Община Пловдив;
15. 20.03.11 – Първенство на пенсионерските клубове по табла с Община Пловдив;
16. 10.04.11 – Втори етап на градското първенство на Пловдив по блиц-шахмат в 8 групи;
17./18. 16.04.11 – съдийство на Зонални ученически игри по шах (младша и старша възраст);
19. 30.04./01.05.11 – Купа по класически шахмат за национален рейтинг „СПАРТАК – 1”;
20. 22.05.11 – Трети етап на градското първенство на Пловдив по блиц в 8 групи.
ПРЕДСТОЯТ:
12.06.11 – IV ЕТАП НА ПЪРВЕНСТВОТО НА ГРАД ПЛОВДИВ ПО БЛИЦ В 8 ГРУПИ
18/19.06.11–КУПА ПО КЛАСИЧЕСКИ ШАХ ЗА НАЦИОНАЛЕН РЕЙТИНГ „СПАРТАК–2”
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Mon May 23, 2011 9:39 pm

II РЕЙТИНГ-ТУРНИР „СПАРТАК - 2” ЗА КУПА „СПАРТАК”

18.06.2011 г. / 19.06.2011 г. – „КЛУБ СЕЛЕНА”, ПЛОВДИВ

ВАЛИДЕН ЗА НАЦИОНАЛЕН РЕЙТИНГ И НАЦИОНАЛНИ РАЗРЯДИ

Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) – настоящ регионален шампион на Южна Централна България организира втория турнир от веригата за Купа „СПАРТАК” от 09:00 часа на 18.06.2011 г. (събота) до 18:30 часа на 19.06.2011 г. (неделя) в „Клуб Селена” (в междублоковото пространство до футболното игрище; има и паркинг) на ул. Петко Д. Петков № 34 (втората пряка вдясно от Централния площад по ул. Капитан Райчо), гр. Пловдив, с контрола по 30 минути стартово време + 30 секунди на ход на човек в 8 кръга по швейцарската система съгласно програмата „Swiss Manager”, изискванията на БФШ и Правилника на класическия шахмат на ФИДЕ при следното разписание:
СЪБОТА: 09:00 – започване на записването,
09:15 – записване на чакащите ред, след което записването се прекратява,
09:30 – откриване на турнира и техническа конференция,
около 10:00 – I кръг,
около 12:00 – II кръг,
около 14:00 – обедна почивка,
около 15:00 – III кръг,
около 17:00 – IV кръг,
около 19:00 – край на първия състезателен ден,
НЕДЕЛЯ: 09:00 – V кръг,
около 11:00 – VI кръг,
около 13:00 – обедна почивка,
около 14:00 – VII кръг,
около 16:00 – VIII кръг,
около 18:00 – край на втория състезателен ден,
около 18:15 – връчване на материалните помощи (вместо непълнолетните лица, паричните суми се получават от техен родител),
около 18:30 – закриване на турнира.
Финансовите условия са най-добрите в България за подобен род турнири!
Ще се раздадат следните гарантирани безвъзмездни помощи (необлагаеми с данъци, съгласно чл. 13, ал. 1, т. 16 от ЗДДФЛ и получавани в пълен размер) с цел подпомагане развитието на шахматистите, в зависимост от мястото им в крайното класиране:
1. Първо място – 100 лева,
2. Второ място – 50 лева,
3. Трето място – 30 лева,
4. Четвърто място – 20 лева,
5. Пето място – 20 лева,
6. Шесто място – 20 лева.
Може да участва всеки, направил дарение (вместо непълнолетните лица, дарението се извършва от техен родител) на Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) в залата за игра на 18.06.2011 г. от 09:00 ч. до 09:15 ч., както следва:

1. ЗА ЗАПИСАЛИТЕ СЕ ДО 16.06.2011 г. (четвъртък) ВКЛЮЧИТЕЛНО –
- Картотекирани състезатели в БФШ за 2011 г. от Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив), родени след 31.12.1998 г. – БЕЗПЛАТНО,
- Картотекирани състезатели в БФШ за 2011 г. от Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив), родени преди 01.01.1999 г. – 15 лв.,
- Шахмайстори и кандидат-майстори, родени преди 01.01.1932 г. – БЕЗПЛАТНО,
- Останалите състезатели – 20 лв.
2. ЗА ВСИЧКИ ЗАПИСАЛИ СЕ НА 17.06.2011 (петък) ИЛИ НА 18.06.2011 (събота) – 30 лв.

За записване в турнира е нужно да се изпрати в срок от 22.05.2011 г. до 16.06.2011 г., включително, заявка на имейл atakurt@abv.bg или на GSM 0899-203468, съдържаща име, рождена дата, населено място и шахматен клуб (ако има такъв).
Записалите се и неучаствали, ако не са съобщили за отказа си до 16.06.2011, не се допускат до турнирите, организирани от Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) през 2011 г.!
За записалите се до 16.06.2011 г. Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) осигурява игра с електронни шахматни часовници DGT XL. Записалите се след 16.06.2011 г. са длъжни да носят изправни електронни шахматни часовници DGT XL.
Не се прилага Правило 10.2. Времето за изчакване по Правило 6.6 е 30 минути и 30 секунди.
СПЕЦИФИЧНИ ПРАВИЛА:
Записът на партията през цялото време е задължителен. Организаторът е собственик на оригиналния екземпляр от бланките и има авторските права върху всички партии.
Задължение и на двамата съперника е да предадат индигата и подписаните оригинални бланки на съдията, да му съобщят резултата и да проследят нанасянето му в протокола. Ненанесен до края на кръга резултат се вписва 0:0 и не се променя.
Всеки е длъжен сам да провери точките си в списъка с двойките за игра. При липса на протест до началото на кръга срещу нанесен резултат, точките му не се променят.
Прилага се актуалният към началото на техническата конференция български рейтинг чрез програмата „Swiss Manager”. В първия кръг имащият № 1 играе с белите.
Употребата на никотин, алкохол или други наркотици по време на кръга води до незабавна загуба на партията без предупреждение. При служебна загуба без разрешение от главния съдия, състезателят се изважда от следващите кръгове и не получава парична помощ.
Веригата за Купа „СПАРТАК” ще се състои от няколко уикенд-турнира по швейцарската система в 8 кръга (едночасов класически шахмат, валиден за национални рейтинги и разряди). В генералното класиране участват всички, класирали се на първите шест места във всеки турнир, като се сумират набраните от тях турнирни точки само от тези турнири. При равенство в получените суми след последното за годината състезание определящо е заетото по-предно място в последния турнир от веригата. Победителят в генералното класиране получава Купа „СПАРТАК”!
През цялото време за желаещите са обезпечени храна и напитки на „народни” цени.
Всички състезатели, треньори и присъстващи на турнира са запознати с настоящите условия за участие и се задължават да ги спазват и изпълняват.
За контакти: GSM 0899-203468, atakurt@abv.bg , Атанас Куртенков – Председател на Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив).

КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ ЗА КУПА “СПАРТАК – 2011”
М ИМЕ И ФАМИЛИЯ КЛУБ/ГРАД I II III IV V VI СУМА
1 РАДОСЛАВ ДИМИТРОВ Булмекс, ВТ 8 8
2 ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ Спартак, Пд 5,5 5,5
3 ГЕОРГИ КЮРКЧИЙСКИ Марица, Пд 5,5 5,5
4 ЯНКО СЛАВОВ Спартак, Пд 5 5
5 ПЕТЪР ЛЯНГОВ Марица-Изток 5 5
6 ВЛАДИМИР ВЪЛКОВ Спартак, Пд 5 5
_______________________________________________________________________________________________________________

ШАХМАТЕН КЛУБ „СПАРТАК” стопанисва и ръководи Централния пловдивски шахматен дом на ул. Иван Вазов № 2 (Военен клуб) – работещ без почивен ден от обед до вечер. След регистрацията си на 02.08.2010 г. организирахме следните по-големи изяви:
1. 07.08.10 – Празник в Централната градина (3 шахтурнира, шахсеанс и надпревара по „Не се сърди, човече”), съвместно с „Център по наркотични вещества” и Община Пловдив;
2. 31.10.10 – Мемориал „Георги Дарков”, съвместно с Военен клуб – Пловдив;
3./6. 27.11.10 – Регионалните първенства на Централна Южна България (с утвърден статут на такива чрез Решение № 4.4.2 от 25.11.2010 г. на УС на БФ Шахмат) по блиц, ускорен и класически шахмат (индивидуално), класически шахмат (отборно);
7. 01.12.10 – Шампионат по шахмат на Технически университет – Пловдив;
8. 27.12.10 – Коледно-Новогодишен шахматен турнир във Военен клуб – Пловдив;
9. 08.01.11 – съдийство на Общински ученически игри по шахмат – младша възраст;
10. 15.01.11 – съдийство на Общински ученически игри по шахмат – старша възраст;
11. 03.03.11 – Първи етап на градското първенство на Пловдив по блиц-шахмат в 8 групи (мъже, жени, девойки, юноши, момичета, момчета, ветерани, хора с увреждания);
12./13. 12.03.11 – съдийство на Областни ученически игри по шах (младша и старша);
14. 19.03.11 – Първенство на пенсионерските клубове по шахмат с Община Пловдив;
15. 20.03.11 – Първенство на пенсионерските клубове по табла с Община Пловдив;
16. 10.04.11 – Втори етап на градското първенство на Пловдив по блиц-шахмат в 8 групи;
17./18. 16.04.11 – съдийство на Зонални ученически игри по шах (младша и старша възраст);
19. 30.04./01.05.11 – Купа по класически шахмат за национален рейтинг „СПАРТАК – 1”;
20. 22.05.11 – Трети етап на градското първенство на Пловдив по блиц в 8 групи.
ПРЕДСТОЯТ:
12.06.11 – IV ЕТАП НА ПЪРВЕНСТВОТО НА ГРАД ПЛОВДИВ ПО БЛИЦ В 8 ГРУПИ
18/19.06.11–КУПА ПО КЛАСИЧЕСКИ ШАХ ЗА БЪЛГАРСКИ РЕЙТИНГ „СПАРТАК–2”
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Sat Jun 11, 2011 9:01 am

Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Sun Jun 12, 2011 11:23 pm

Поредното свежарско турнирче под кодовото наименование "Пловдив - 4" може да се види на http://chess-results.com/tnr51403.aspx? ... turdet=YES ...
----------------------------------
А вече е публикувано крайното класиране и на сайта на БФШ - http://www.chessbg.com/chessbg_files/ca ... 4_2011.pdf
Отразено бе и в медиите - http://www.gustonews.bg/?page=article&i ... 9ecc7bf16f
----------------------------------
За информация - обявеният регламент, както винаги досега, се изпълни изцяло. Раздадоха се огромни за блиц-турнирите у нас суми - по места: 100, 50, 40, 30, 30, 30. Интересно бе, че възнаграден беше даже и шахматист, набрал едва 50 % от точките ...
Следващият турнир "Пловдив - 5" ще бъде с още по-високи парични суми!
----------------------------------
Важен факт е и, че се игра с най-добрите часовници в света - DGT XL.
Шахматен клуб "СПАРТАК" (Пловдив) притежава 30 такива часовника, с което малко клубове у нас (интересно - колко ли?) могат да се похвалят.
Това ни позволи за първи път в България (не знам дали и в света?!?) да организираме такъв турнир - на най-бавната възможна блиц-контрола. В началото на партията всеки разполагаше с 10 минути и 4 секунди, а след всеки изигран ход му се прибавяха още по 5 секунди на ход. По-бавна блиц-контрола няма!
ТАКА ПОСТАВИХМЕ НАЦИОНАЛЕН РЕКОРД, НЕНАПРАВЕН ДОСЕГА ОТ НИКОГО!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Mon Jun 20, 2011 12:18 am

За първи път в България (може би и в света?) се проведе официален турнир на революционната контрола 30+30. Логичните обосновки от гледна точка на практиката са много, напр. така се съкращава времетраенето на турнира и се повишава качеството на партиите, има запис на партиите и възможности за анализи, не се прилага гадното правило 10.2, не се губи време през партията за колебаене около ходове, предвид ограниченото основно време и др.
Ето и резултатите: http://chess-results.com/tnr51787.aspx? ... turdet=YES
Въведе се и революционният за България "Пърформанс". Разбира се, реакционните среди ще скочат срещу него, но след като се използва в "Гибралтар опен", защо да не може и у нас? Нали вече сме чуждопоклонници и любим и тачим всичко западно и евросъюзно?
Категорично, този показател е най-добрият за швейцарските системи и е нужно да се употребява от всички. ПРОБВАЙТЕ, КОЛЕГИ, ПРОБВАЙТЕ! И ЩЕ ВИДИТЕ КОЛКО Е УДОБЕН!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

PreviousNext

Return to Шахматни центрове в България

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests