Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Форум на Българските кореспондентни шахматисти

Moderator: Petyo Marinov

by Advertising on Sun Aug 12, 2012 7:35 pm

Advertising
 

Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby atakurt on Sun Aug 12, 2012 7:35 pm

Уважаеми г-н Винчев,
Вие написахте публично думи, с които се поставяте над мен по сила в кореспондентния шахмат.
Аз съм посветил живота си на шахмата и за мен тайни в него няма. Затова Вашите думи ме предизвикаха.
Ето защо Ви изпращам публично покана за шахматен мач, в който да докажете твърденията си, защото аз пък смятам, че Вие сте много по-слаб от мен и Вашите "успехи" не се дължат на Вашата игра, а на подкрепата на много силния състезател г-н Д. Карапчански.

Предлагам следните условия:
Мач от 12 партии едновременно с разменени цветове (по 6 партии).
Играе се на сървъра на ИКЧФ! Аз лично ще заплатя таксата за сървъра и НЯМА да искам компенсация за това.
За всяка партия залагаме по хиляда български лева - победителят ги взима от победения, а за реми никой не дължи нищо никому. Ако сте по-добър, то ще вземете 12 000, което са около 6 хиляди евро - немалка сума за когото и да е било.
И двамата подписваме декларация, че няма да ползваме странична помощ от когото и да е било, а в случай на доказана такава помощ мачът се губи при резултат 0:12 от виновната страна.
По време на ОС на БФКШ ще отидем с двама свидетеля при нотариус, за да заверим договора в три екземпляра.

Очаквам Вашия отговор!

С Уважение!
Ат. Куртенков

П. П. ... и не ми бягай по тъча, шубе такова ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Sun Aug 12, 2012 7:55 pm

Advertising
 

Re: Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby MilenPetrov on Sun Aug 12, 2012 7:55 pm

Що се занимаваш с глупости и не си гледаш школата, клуба и играта? Нима обвинявайки Симеон и други кореспондентни играчи, искаш косвено да обвиниш и други, които са покрили норми и играят добре?
Нима ще ме обвиниш и мен че IM Карапчански или моя много добър приятел ГМ Васил Спасов ми помагат, за да си покрия нормата в мемориал Бахаров, или да си постигна много добри резултати на 2 дъска в Шампионската лига, играейки за сръбски отбор (запитай се защо не играя и не искам да играя за никой БГ отбор) ?????
Кой играе под името Александър Куртенков? Кой играе под името Анка Куртенкова? Кой играе под името Благовет Вакрилов??? Кого хванаха да cheat-wa в playchess.com???
Все повече се погнусявам от ставащото в българския шах (и в двете федерации) и ми омръзна вече да се занимаваме. Крадеца вика дръжте крадеца.

P.S. а за мача... не съм убеден още повече имайки предвид хардуерния клъстер с който разполага той и ресурсите с които разполагаш ти... По-добре тия 12к BGN ги инвестирай за себе си и си наеми един хубав клъстер за да се докажеш че можеш да играеш advanced chess.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

by Advertising on Sun Aug 12, 2012 7:59 pm

Advertising
 

Re: Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby atakurt on Sun Aug 12, 2012 7:59 pm

MilenPetrov wrote:Що се занимаваш с глупости и не си гледаш школата, клуба и играта? Нима обвинявайки Симеон и други кореспондентни играчи, искаш косвено да обвиниш и други, които са покрили норми и играят добре?
Нима ще ме обвиниш и мен че IM Карапчански или моя много добър приятел ГМ Васил Спасов ми помагат, за да си покрия нормата в мемориал Бахаров, или да си постигна много добри резултати на 2 дъска в Шампионската лига, играейки за сръбски отбор (запитай се защо не играя и не искам да играя за никой БГ отбор) ?????
Кой играе под името Александър Куртенков? Кой играе под името Анка Куртенкова? Кой играе под името Благовет Вакрилов??? Кого хванаха да cheat-wa в playchess.com???
Все повече се погнусявам от ставащото в българския шах (и в двете федерации) и ми омръзна вече да се занимаваме. Крадеца вика дръжте крадеца.

P.S. а за мача... не съм убеден още повече имайки предвид хардуерния клъстер с който разполага той и ресурсите с които разполагаш ти... По-добре тия 12к BGN ги инвестирай за себе си и си наеми един хубав клъстер за да се докажеш че можеш да играеш advanced chess.

Г-н Петров, поканата ми е до г-н Винчев, а не до Вас. Не разбирам защо взимате страна, но последното Ви изречение от същинската част на поста Ви може би отговаря на това ми недоумение ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby MilenPetrov on Sun Aug 12, 2012 8:07 pm

Защото в момента правиш огромни глупости, както практиката показа в последните години и имаш опит в другата БФШ. Явно не си си взел поука от случилото се и всичко това ще се обърне тотално срещу теб и товето обкръжение. Не мога да те разбера защо търсиш под вола теле за не си гледаш в собствената кошара и си оправиш собствените бакии.
Имай мярка, защото в един момент ставаш за смях.
Това е от мен
Повече не смятам да водя комуникация с хора, които явно нямат мярка и на моменти в злобата си не знаят какво говорят.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby MilenPetrov on Sun Aug 12, 2012 9:08 pm

И за да допълня още малко картинката за да докажа на публиката кой кой е ще се позова на следните факти:
1) Знаеш ли че Симеон е лично поканен от моя сръбски отбор да играе на 4 дъска в B шампионска лига? За твое сведение аз играя на 2-ра. Хайде сега ми кажи кой помага?
2) Защо аз и още 2-3 играем в чужди отбори, а не в български?
3) Колко български отбора играят в лигата? Май бяха два... можеш да видиш класиранията им тук:
http://iccf-webchess.com/EventCrossTable.aspx?id=20719 - аз играя за The Beatles :)
http://www.iccf-webchess.com/EventCross ... x?id=20746 - не мисля че е повод за гордост такова класиране с такива противници.
4) В колко кореспондентни турнира досега си играл и какво е средното ЕЛО на противниците?
Как ще коментираш факта, че няколко човека си търсим алтернатива и не искаме да играем в БГ отбори? Не е ли това треньорска работа?? Кой е поканен, кой е потвърдил, кой е отказал, кой е определен - няма никаква прозрачност.
Не искам да коментирам и съдийството на турнирите у нас. Трагично е.

В заключение и това е наистина мое последно писане по темата:
Заявавам, че аз в никакъв случай и при никое ръководство НЕ ИСКАМ И НЯМА да заемам какъвто и да е пост в която и да е организационна структура - УС/КС, съдийска комисия, и т.н.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby atakurt on Sun Aug 12, 2012 10:08 pm

Г-н Петров, наистина прекалявате! Не се държите етично!
Ако желаете, то си направете отделна тема!
Но не замърсявайте моята тема с постове, които не са по темата!
Нима не са Ви учили на култура на поведението в Интернет?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby MilenPetrov on Sun Aug 12, 2012 10:31 pm

Смея да твърдя че моята интернет култура е много по-висока от твоята. Да не кажа че съм на светлинни години пред теб. За разлика от теб, аз говоря с конкретни факти и винаги поставям конкретни проблеми, а не си меря .... кой кой е.
За разлика от теб аз имам достойнство и когато веднъж кажа 'не' на нещо то е докато не се изпълнят моите условия/виждания. Аз не се продавам за жълти стотинки и не се правя на шут. Отрежа ли някой - то е завинаги.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby atakurt on Sun Aug 12, 2012 10:45 pm

MilenPetrov wrote:Смея да твърдя че моята интернет култура е много по-висока от твоята. Да не кажа че съм на светлинни години пред теб. За разлика от теб, аз говоря с конкретни факти и винаги поставям конкретни проблеми, а не си меря .... кой кой е.
За разлика от теб аз имам достойнство и когато веднъж кажа 'не' на нещо то е докато не се изпълнят моите условия/виждания. Аз не се продавам за жълти стотинки и не се правя на шут. Отрежа ли някой - то е завинаги.

Радвам се за Вас!
Но бих Ви помолил за пореден път да афиширате надмощието на екипа на г-н Нинов и Вашето в частност над нас, простите гласоподаватели, в отделна тема, защото така съвсем не му оставихте възможност да покаже, макар и символично, че не е марионетка в ръцете Ви!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby MilenPetrov on Sun Aug 12, 2012 10:52 pm

Мен не ме интересува кой ще е новият президент, стига да е за добро. Не доказвам ничие надмощие. Който е по-добър - нека спечели. Аз не участвам по никакъв начин в този спор. Нито ще гласувам - нито ще присъствам. Повече ме притеснява твоето присъствие в тази федерация, особено ако си в ръководните органи....
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby atakurt on Sun Aug 12, 2012 11:02 pm

За пореден път Ви информирам, г-н Петров, че тази тема не касае Вас!
Освен, ако ...
Ами разбира се, еееех, че съм тъъъъп!
Ами да!
Сега се сетих за поредния човек от "отбора" на Винчев, който ще му "консултира" ходовете!
Разбира се, че Ви касае, но си помислете - сумата не е малка. Ще я рискувате ли?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby MilenPetrov on Sun Aug 12, 2012 11:10 pm

Ами разбира се, еееех, че съм тъъъъп!
Ами да!

Повече аз няма какво да коментирам.
С хора, които не виждат по-далече от носа си няма смисъла да се говори и комуникира.
Петьо, ако четеш това - замисли се много сериозно за бъдещето. С такива хора напред не се върви.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby atakurt on Sun Aug 12, 2012 11:22 pm

Милене, ще си лягам вече. Много приятно си почесах езика с теб. Радвам се, че беше такъв удобен събеседник!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby MilenPetrov on Sun Aug 12, 2012 11:40 pm

Милене, ще си лягам вече. Много приятно си почесах езика с теб. Радвам се, че беше такъв удобен събеседник!

Само така си мислиш... Не случайно в мпомента съм persona non grata в БФШ. Но явно много хора не искат да си развалят оитношенията. Сега тук е същото.
Желая Ви успех
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Покана до г-н С. Винчев за мач по дванадесет хиляди лева!

Postby MilenPetrov on Sun Sep 02, 2012 6:25 pm

В отговор на твоите нелепи предизвикателства:
1) Предизвиквам лицето Анка Куртенкова на мач от 12 партии на контрола 30 мин за цялата партия в мач на живо и над шахматната дъска. Условията може да ги уточним допълнително, но бих желал по време на мача участниците да нямат достъп до трети лица, освен съдиите на мача. Награден фонд осигурен от мен 5 хил лева. Мача ще се проведе в рамките на 1-2 дена - на живо.
2) Предизвиквам лицето Атанас Куртенков да се яви на истински изпит за шахматен съдия в комисия в състав - моя скромна милост, Румен Ангелов и един международен съдия от Европейския Съюз, на който Куртенков ще поеме хонорара и режийните разходи.

Навит ли си? :)
P.S. Ако не желаеш Р.Ангелов, тогава аз ще предложа втори международен съдия от ECU/FIDE, на който също ще трябва да бъдат поети разходите
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm


Return to Кореспондентен шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests