Как играе отбора на Спартак Пловдив

Форум на Българските кореспондентни шахматисти

Moderator: Petyo Marinov

by Advertising on Mon Aug 13, 2012 12:04 am

Advertising
 

Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby MilenPetrov on Mon Aug 13, 2012 12:04 am

Marinova-Vakrilov.jpg
Marinova-Vakrilov.jpg (288.64 KiB) Viewed 9220 times

Как бихте коментирали това което се случва?
В другите теми журналиста Куртенков задаваше въпроси, а сега аз ги задавам!
Къде спи т.нар. федерация. Къде е съдията? Къде е етичната комисия? Къде е дисцплинарната комисия? Къде е съдийската комисия? Къде е Управителния Съвет?
Кой и как ще бъде наказан?
Ще има ли някой смелостта да ми отговори какво се случва в българския кореспондентен шах и как съответните органи ще реагират на това?
Колко време трябва да чакаме за да се вземе решение? Кога как, къде и по какъв начин ще се вземат решенията? Ще има ли гласност и кога ще бъдат официално обявени?
С Уважение
Милен Петров
Международен Съдия на ФИДЕ
P.S. Ако някой не знае ФИДЕ званията се признават и в ICCF.
Ако някой не е разбрал, въпроса ми е защо състезателя Бл.Вакрилов се подписва с името Ат.Куртенков.
Моето лично мнение е че трябва този отбор да бъде дисквалифициран от турнира ако се докаже че съобщението е написано от Ат.Куртенков и да му бъдат присъдени загуби във всички срещи. В допълнение на това всички състезатели в отбора да бъдат лишени от състезателни права за мин 2 години и да им бъдат присъдени загуби във всички текущи турнири. Ако то е написано от състезателя на тази дъска, то той трябва да бъде дисквалифициран и да му бъдат присъдени загуби във всички партии, както и да му бъде наложено наказание да не играе за минимум 2 години.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

by Advertising on Mon Aug 13, 2012 12:33 am

Advertising
 

Re: Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby atakurt on Mon Aug 13, 2012 12:33 am

MilenPetrov wrote:
Marinova-Vakrilov.jpg

Как бихте коментирали това което се случва?
В другите теми журналиста Куртенков задаваше въпроси, а сега аз ги задавам!
Къде спи т.нар. федерация. Къде е съдията? Къде е етичната комисия? Къде е дисцплинарната комисия? Къде е съдийската комисия? Къде е Управителния Съвет?
Кой и как ще бъде наказан?
Ще има ли някой смелостта да ми отговори какво се случва в българския кореспондентен шах и как съответните органи ще реагират на това?
Колко време трябва да чакаме за да се вземе решение? Кога как, къде и по какъв начин ще се вземат решенията? Ще има ли гласност и кога ще бъдат официално обявени?
С Уважение
Милен Петров
Международен Съдия на ФИДЕ
P.S. Ако някой не знае ФИДЕ званията се признават и в ICCF.
Ако някой не е разбрал, въпроса ми е защо състезателя Бл.Вакрилов се подписва с името Ат.Куртенков.
Моето лично мнение е че трябва този отбор да бъде дисквалифициран от турнира ако се докаже че съобщението е написано от Ат.Куртенков и да му бъдат присъдени загуби във всички срещи. В допълнение на това всички състезатели в отбора да бъдат лишени от състезателни права за мин 2 години и да им бъдат присъдени загуби във всички текущи турнири. Ако то е написано от състезателя на тази дъска, то той трябва да бъде дисквалифициран и да му бъдат присъдени загуби във всички партии, както и да му бъде наложено наказание да не играе за минимум 2 години.


Винаги съм харесвал гражданската доблест на Милен.
След като е отворил своя тема, може да отговоря в нея на въпросите му.
Радвам се, че призна грешката си да пише по чуждите теми :)
И така:
Общите въпроси са насочени към екипите за кандидатите и затова ще отговоря само на въпросите, които са насочени към мен контекстуално. Констатациите и предложенията на Милен са негови лични и не е етично да взимам отношение по тях, докато не ги е вулгаризирал.
... хммммм ...
Не виждам конкретни въпроси ...
Милене, би ли бил така добър да формулираш (като съдия, след като толкова много парадираш с това си звание) неемоционално какво по-точно нарушение е извършено, от кого и кой по-точно член от кой Правилник на БФКШ е нарушен???
Едва след това ще мога да разбера какво искаш, защото засега коментарът ми е:
Има публикувана ЛИЧНА кореспонденция между Куртенков и Карапчански от лицето Милен Петров без разрешение. С това лицето Милен Петров е извършило нарушение на Наказателния кодекс на Република България и на Конституцията на Република България, защото ЛИЧНАТА КОРЕСПОНДЕНЦИЯ Е НЕПРИКОСНОВЕНА!

А НА ВЪПРОСА В ЗАГЛАВИЕТО НА ТЕМАТА ОТГОВОРЪТ МИ Е: СИЛНО!
Last edited by atakurt on Mon Aug 13, 2012 12:42 am, edited 1 time in total.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Mon Aug 13, 2012 12:42 am

Advertising
 

Re: Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby MilenPetrov on Mon Aug 13, 2012 12:42 am

Интересно ми е защо се правиш на такъв какъвто не си. Пределно си наясно че този случай е отнесен до всички органи на корепосндентната ни федерация и е публично известен. Искаш ли да ти препратя емайла, който официално е изпратен???
Има подадена официална жалба и не можеш да ми говориш за лична комуникация, screenshot-а който съм показал е известен на всички управителни органи в БФКШ.
Поне бъде честен и си признай грешката, или грешката на твоя съотборник че е спекулирал с твоето име. И си понеси наказанието, което заслужавате като мъж.
Не можеш да се обръщаш към противника си в трето лице по никакъв повод. Това е повече от обида.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby atakurt on Mon Aug 13, 2012 12:47 am

MilenPetrov wrote:Интересно ми е защо се прави на такъв какъвто не си. Пределно си наясно че този случай е отнесен до всички органи на корепосндентната ни федерация и е публично известен. Искаш ли да ти препратя емайала, който официално е изпратен???
Има подадена официална жалба и не можеш да ми говориш за лична комуникация, screenshot-а който съм показал е известен на всички управителни органи в БФКШ.
Поне бъде честен и си признай грешката, или грешката на твоя съотборник че е спекулирал с твоето име. И си понеси наказанието, което заслужавате като мъж.
Не можеш да се обръщаш към противника си в трето лице по никакъв повод. Това е повече от обида.

Не, не ми е ясно нищо. Кой се жалва и от кого? Кремена Винчева ли? Ами тя въобще не се споменава тук!
И не бързай толкова като нервен тийнейджър! :)
До момента никой не ме е обвинил в нищо. Никой не е обвинил и г-н Вакрилов.
Не забравяй, че като докопаш кокала и се опиташ да удариш най-силния отбор на България (СПАРТАК), си има Съд и съответно - адвокати, които взимат хонорари. Ти ли ще ги плащаш, като загубиш делата?
Ако имаш обвинения към мен, казвай или иначе ще те изоставя - държиш се като ощипана девойка от едновремешна девическа гимназия.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby MilenPetrov on Mon Aug 13, 2012 1:09 am

Атанасе, аз нямам за цел да докопам никакъв кокал, нито пък да съм фактор в шаха в БГ. Имам си достатъчно добър бизнес, с който мога да те купя и да те продам като състезател където и както си поискам. Но нямам намерение да инвестирам в шаха в БГ точно заради такива хора. Нямам намерение и да се връщам към шаха въобще. Дори и на сина си няма да позволя да играе шах. Просто си играя кореспондентен шах за удоволствие, но ми е жал за това което се случва. До преди 3-4 години играех по 50-60 партии едновременно, в момента и 10 са ми много.

Пределно си наясно за какво става дума и не се прави на ощипана мома. Омръзна ми от интриги навсякъде. Не виждаш ли простите факти че в БГ има не повече от 20-30 състезателя на ниво, от които повечето вече са на път да се откажат по една или друга причина. Колко клуба са членове на федерацията - не повече от 10-20. Колко състезателя има във всеки един клуб - 1-2-3. За кво си говорим. По пътя по който си/сте тръгнали сте на път да откажете и малкото останали добри състезатели. Е за това си говорим. Колко съдии по кор. шах има в БГ? - 2. Каква е средната им възраст - 70+ години. КОлко отбора играят в отборното - едвам събираме 8-10 с много мъки
Защо?
Провери и направи статистика колко от нашите състезатели с ЕЛО над 2400 играят в национални турнири - индивидуални или отборни - цифрата клони към 0.
Замисли се преди да говориш и помисли със своите действия какво допринасяш за развитието? ОК, ще станеш шампион 1-2-3 пъти, но от твоя отбор няма да има играчи на мждународно ниво освен 1 - евентуално....
И каква е позлата от това - никаква. Като искаш да се доказваш - започвай да играеш международни турнири и си плащай и се докажи, а не да показваш мускули в БГ.

Останете си със здраве. За пореден път казвам че не ме интересува нищо свързано с власт/комисии и т.н. и категорично ще откажа на всеки нов президент без значение кой е той. Ако бъда избран без мое съгласие ще поискам незабавно преразглеждане на решенията или оставка на ръководството което си е позволило да спекулира с моето име.
Мисля че съм пределно ясен и принципен.
А относно парадирането за званията - не мисля че съм съгрешил с това, особено след като имам достатъчно много знания (все още). Освен това не съм си добавил и другите, които си ги пазя за професионалната сфера:
Microsoft Certified Professional
Magento Certified Developer
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby atakurt on Mon Aug 13, 2012 5:58 am

Милене, този ти пост е вече на друга тематика и няма нищо, ама нищичко общо с темата.
Съгласен съм по принцип с написаното, но не ме хвърляй в кюпа, а първо прочети моето мнение: viewtopic.php?f=47&t=1055
Честен и умен човек си, разбираш на достатъчно добро ниво шаха и етиката.
Грешиш в това, че действаш първосигнално. Първо се огледай какво съм написал, после ми задай конкретни въпроси и едва след това (като вникнеш в идеите ми) ме критикувай.
Ако се върнем назад, ще ти припомня немалко твои твърдения, които ти доказах, че са неверни (например, че КРЕСИМ е бил създаден преди СПАРТАК).
Не бързай!
Животът е един перманентен избор на по-малката злина.
Убеден съм, че българският кореспондентен шах има за най-важен, първи и основен проблем негативните действия на лицето Симеон Винчев.
Едва след това са следващите проблеми. Като втори по важност проблем ще посоча неадекватните и незаконосъобразни действия на действащата сега т. нар. "етична комисия" (доказателство има тук - viewtopic.php?f=42&t=1110&p=13670#p13670 ) и публично се ангажирам с това, че ще се боря нито един от тримата ѝ члена да не получи достъп до каквито и да е било ръководни функции в БФКШ!
-----
Всеки греши, греша и аз. Но ... не си спомням кога съм грешал някога :)
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby MilenPetrov on Tue Aug 14, 2012 7:29 pm

Ако обичаш коментирай screen-shotа който съм приложил. Как ти ще обясниш своите действия под чуждо име???
Аудиторията очакква да чуе твоето обяснение на изложените факти, които са публично известни и евтините ти обвинения в нарушаване на конституционни права просто не вървят.
Защото ти си в още по-голямо нарушение на конституцията и законите на РБ и затова можеш да бъдеш съден. Осъзнаваш ли го???
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Коментар на скрийн-шота

Postby atakurt on Tue Aug 14, 2012 7:47 pm

След като ме молиш толкова настойчиво, то скрийн-шота ще коментирам с това, че г-жа Кремена Маринова е нарушила Правилата на ИКЧФ и Правилата на БФКШ, като разпространява и коментира публично своя незавършила партия. А един съдия на ФИДЕ (признат и от ИКЧФ) помага в това нарушение!
Анадънму? Ъндърстейн? Ферщеен? Панимайеш?

И, Милене, стига си се дърлял като малко детенце. Това е публичен форум, който се чете и от малки деца. Какво ще си помислят хората за един съдия на ФИДЕ (звание, признато и от ИКЧФ :) ) ?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby MilenPetrov on Tue Aug 14, 2012 8:04 pm

г-жа Кремена Маринова е нарушила Правилата на ИКЧФ и Правилата на БФКШ, като разпространява и коментира публично своя незавършила партия

Има подадена официална жалба за това, освен това пълния текст на партията не се вижда. Това че главния съдия на турнира все още не е взел решение си е негов проблем и говори много за новия екип на сегашния президент. Изикан е screen-shot за да се докажат твърденията и ясно се вижда кой каво е писал. Нещо против фактите?
А един съдия на ФИДЕ (признат и от ИКЧФ) помага в това нарушение!

Това е публичен спор и всички читатели на форума искат да получат обяснение за това което се случва. Относно званието ми, по-добре не го споменавай. То си е мое лично и ти нямаш абсолютно никакви заслуги за това. Аз както вече писах не парадирам с това. Този спор не е свързан по никакъв начин предстоящите президентски избори. Ако го свързваш то тогава дай отношение по въпроса в http://forum.chessbgnet.org/viewtopic.php?f=42&t=1105
Анадънму? Ъндърстейн? Ферщеен? Панимайеш?

Тези можеш да ги говориш някъде другаде. Това е български форум и тук се пише на български ако не си разбрал с малки изключения когато членовете на форума са в чужбина и нямат достъп до кирилица. Така че тези чуждоезични думи си го запазаи за себе си.

Всички очакваме публично обяснение на фактите изложени по-горе. Ти си капитан на отбора и президент на клуба, така че застани мъжки и вземи становище! Предполагам те ще бъдат от полза и на съответните органи на кореспондентната ни федерация.

P.S. И след като обвиняваш Кремена в разпространение на партия която не е завършила как ще коментираш собствения си пост тук: http://forum.chessbgnet.org/viewtopic.php?f=44&t=1094???? Ако това е завършена партия - здраве му кажи. Внимавай къде, какво и как пишеш. Big Brother вижда всичко :)
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby atakurt on Tue Aug 14, 2012 8:12 pm

Вече съм дал официални обяснения на официалните органи, които са ми ги поискали.
Ти си НИКОЙ! Едно голямооо НИЩО, за да ми искаш обяснения. Случайно да си ми шеф? Или да си над мен? Не чувстваш ли, че прекаляваш? Държиш се като сополанко! Не ти отива на годините! Сапикясай се малко, де!
Ако желаеш, ела на ОС и там задай въпросите си. На ОС ще отговоря, но не и на случайни минувачи, като теб ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby MilenPetrov on Tue Aug 14, 2012 10:06 pm

Ще се въздържа да отговоря на това което написа.
Очаквам реакцията на компетентните органи по случая, които съм уведомил надлежно.
Ако те не предприемат конкретни мерки, тогава ще прибегнем до услугите на други органи.
Квалификациите, които изпрати по мой адрес са меко казано нелепи. А на ОС няма да дойда, защото клубът ми си има официален представител, а и не желая да присъствам на поредния цирк. Нагледах се достатъчно в последните години.
Така, че желая Ви успех!
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby atakurt on Wed Aug 15, 2012 11:01 am

MilenPetrov wrote: Очаквам реакцията на компетентните органи по случая, които съм уведомил надлежно.
Ако те не предприемат конкретни мерки, тогава ще прибегнем до услугите на други органи.

Очаквам реакцията на компетентния ми орган по случая, който съм уведомил надлежно.
Кога и къде искаш да предприеме конкретни мерки, за да не прибягваш до услугите на други органи?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby MilenPetrov on Wed Aug 15, 2012 2:42 pm

Можеш ли да бъдеш по-конкретен по отношение на твоите компетентни органи - кои са те?
P.S.
Изпратил съм официална жалба до УС на БФКШ съгласно чл. 29.13 от устава на БФКШ и очаквам становище по случая. Ако те не се произнесат, то ще бъда принуден да прибягна до услугите на съда. За сведение ето и текста на посочения от мен член на Устава:
"29.13. Налага предвидените в Устава наказания за допускане на прояви, несъвместими със спортния морал, на членове и състезатели: предупреждение за изключване от БФКШ , отнемане на спортни звания и отличия на състезатели, временно отстраняване от участия в състезания на състезатели, изключване от БФКШ на клубове, съдии, треньори и състезатели. Последното наказание се налага по собствени мотиви или по предложение на съответния клуб."
Приложил съм и необходимите материали (кореспонденция, както и screenshots за да не си изтриеш писанията).
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby atakurt on Wed Aug 15, 2012 3:40 pm

Като си нямаш друга работа и имаш излишни пари, действай!
Само ще те помоля да напишеш тук какво конкретно нарушение на спортния морал съм извършил, поне да знам в какво ме обвиняваш.
Та нали даже и Сталин е разрешавал да се каже на обвиняемите в какво са обвинени, нали?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Как играе отбора на Спартак Пловдив

Postby MilenPetrov on Wed Aug 15, 2012 4:50 pm

Прочети си горните постове и си направи списък на всички квалификации по мой адрес.
Ако не можеш да четеш и да мислиш ще ти посоча само един пример:
Ти си НИКОЙ! Едно голямооо НИЩО, за да ми искаш обяснения. ... Държиш се като сополанко!
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Next

Return to Кореспондентен шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest