На въпросите на А. Куртенков - отговор от Гм Николай Нинов

Форум на Българските кореспондентни шахматисти

Moderator: Petyo Marinov

by Advertising on Mon Aug 13, 2012 9:49 pm

Advertising
 

На въпросите на А. Куртенков - отговор от Гм Николай Нинов

Postby Nikola on Mon Aug 13, 2012 9:49 pm

Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

by Advertising on Tue Aug 14, 2012 12:24 am

Advertising
 

Re: На въпросите на А. Куртенков - отговор от Гм Николай Нинов

Postby Nikolay Yordanov on Tue Aug 14, 2012 12:24 am

Във връзка с горното моля Никола Антонов да публикува на сайта си настоящото опровержение -
С огромна изненада прочетох името си сред хората, които г-н Николай Нинов вижда като бъдещи членове на оглавяван от него Управителен съвет, редом с г-дата Винчев и Антонов. С настоящото искам официално да заявя, че в качеството си на Председател на Шахматен клуб Етър и делегат на Общото събрание, което ще се проведе на 25.08.2012, ще подкрепя кандидатурата на г-н Петьо Маринов, нямам и не съм имал намерение да влизам в ръководен орган на БФКШ заедно с горепосочените господа Винчев и Антонов. Твърде много уважавам гросмайстор Нинов, за да го упреквам за замесването на името ми по подобен начин, но искрено се надявам грешката да бъде коригирана. С подобен текст се въвеждат в заблуда други делегати, подкрепящи кандидатурата за президент на Петьо Маринов.
В очакване на адекватна и своевременна реакция, оставам
С уважение,
Николай Йорданов,
ШК Етър
Председател
Nikolay Yordanov
Офицер
 
Posts: 91
Joined: Mon Mar 10, 2008 8:45 pm

by Advertising on Tue Aug 14, 2012 9:03 am

Advertising
 

Re: На въпросите на А. Куртенков - отговор от Гм Николай Нинов

Postby atakurt on Tue Aug 14, 2012 9:03 am

Уважаеми г-н Нинов,
Сърдечно Ви благодаря за отговора - трезв, хладнокръвен и логичен (за разлика от емоционалната агресивност на други членове от екипа Ви).
С това само се убеждавам в положителните Ви качества.
Единственият аспект в отговора Ви, който ме безпокои, е този, че отхвърляте предложението ми за въвеждане на групи от по 8 човека в ДИП и ДОП. В такъв случай изникват два изключително важни въпроса, на които Ви моля да отговорите, защото не виждам как ще се справите с тези два проблема, а именно:

1. КАКВИ СА КРИТЕРИИТЕ ВИ ЗА ФОРМИРАНЕ НА НАЦИОНАЛНИЯ ОТБОР?
Докато в моето предложение тези критерии са изяснени - главно на базата на постигнати резултати в "А"-група, то сега се получава конкретен казус - г-н С. Винчев (макар и постигнал високи резултати, всички знаем как са били постигнати, нали? :) ) се представя по-слабо от мен в ДИП и в ДОП. Аз твърдя, че съм МНОГО по-силен играч от него. Защо той ще участва в националния отбор, а аз няма да участвам?
Защото е играл в квалификациите ли? Но това е абсурдно - всички знаем кой му играеше партиите (освен това, по такава логика, в националния отбор никога няма да има нови имена, а ще са само старите). Затова и г-н Винчев не участва в ДИП - за да не се изложи, като последен :) ...
И още - бих желал да си премеря силите си както с Вас, така и с господата Димов, Йотов, Гавазов, Карапчански и други (които е явно, че имат по-висок имидж от моя в областта на кореспондентния шахмат), защото съм убеден, че съм по-силен състезател от тях (с изключение на Вас). Защо всички те ще участват в националния отбор, а аз няма? Всички те не участват в ДИП и в ДОП, следователно аз съм по-силен от тях :) :) :)
Този въпрос, предполагам, си задават и други амбициозни млади люде, които желаят да намерят място в националния отбор, поради което проблемът има глобално значение.
Тук категорично не съм съгласен със становището Ви, че бъдещият УС ще определи критериите си за състава на националния отбор, защото така половината от самия УС ще се самовключи в националния отбор!!!!!!!!!!!!
Иначе казано - ако Вие нямате ясни и точни критерии СЕГА, то как може един силен състезател да заеме ПОЛАГАЩОТО МУ СЕ МЯСТО (адекватна дъска) в националния отбор, след като досегашните членове на националния отбор отказват да играят с него, отказват да играят в ДИП и в ДОП, отказват да го допуснат в националния отбор, участват в ръководството на БФКШ (като евентуални бъдещи председател, заместник-председател и секретар) и сами определят по собствените си лични претенции състава на националния отбор, като се самовключват в него?
Все едно г-дата Данаилов, Моллов и Велчев да се самовключат в националния отбор по шахмат :) . Тук има опасност БФКШ да надмине БФШ ...

2. КАК ЩЕ СЕ СПРАВИТЕ С ОТБОРНАТА ИГРА В ИНДИВИДУАЛНИТЕ ТУРНИРИ?
Честа практика е няколко състезателя да помагат на друг с цел да постигне висок резултат (а той после им връща услугата) - ако желаете, кажете и ще Ви дам много доказателства, но всички ние добре ги знаем. Ниската резултатност води до лекота на усвояването на медал в ДИП или квалифициране за по-висок етап. Така вече половината от българите се изредиха в получаването на титлата "Шампион на България по кореспондентен шахмат", което девалвира званието и влошава имиджа на спорта ни.
Административните действия са безрезултатни, защото комшиите Иван, Петър и Стоян знаят правилата на игра и имат компютри. Колко му е да им платя по 15 лева такса и шампион на България след 3 години да стане Иван, след 4 - Петър, а след 5 - Стоян?
Или в ДОП един отбор да налее на друг с 4:0 и да реши съдбата на титлата. а пък догодина той да му върне услугата?


Просто, като няма групи по 8 човека с по 2 партии всеки срещу всеки (в ДОП - по 6 отбора) лично аз не виждам решение на тези два проблема. А Вие?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: На въпросите на А. Куртенков - отговор от Гм Николай Нинов

Postby Nikola on Tue Aug 14, 2012 1:09 pm

Nikolay Yordanov wrote:Във връзка с горното моля Никола Антонов да публикува на сайта си настоящото опровержение -
С огромна изненада прочетох името си сред хората, които г-н Николай Нинов вижда като бъдещи членове на оглавяван от него Управителен съвет, редом с г-дата Винчев и Антонов. С настоящото искам официално да заявя, че в качеството си на Председател на Шахматен клуб Етър и делегат на Общото събрание, което ще се проведе на 25.08.2012, ще подкрепя кандидатурата на г-н Петьо Маринов, нямам и не съм имал намерение да влизам в ръководен орган на БФКШ заедно с горепосочените господа Винчев и Антонов. Твърде много уважавам гросмайстор Нинов, за да го упреквам за замесването на името ми по подобен начин, но искрено се надявам грешката да бъде коригирана. С подобен текст се въвеждат в заблуда други делегати, подкрепящи кандидатурата за президент на Петьо Маринов.
В очакване на адекватна и своевременна реакция, оставам
С уважение,
Николай Йорданов,
ШК Етър
Председател


Здравей, Николай,

Мисля, че за всеки разумен човек е ясно каква е целта на споменаването на името ти в позицията на Николай Нинов и това не е грешка, за да бъде коригирано. В предишното изречение ясно се казва, че това е негово лично мнение независимо от резултата на изборите, т.е. допуска се, че и при спечелване от страна на Петьо Маринов, е редно да бъдеш включен в ръководството. Моля, не забравяй, че конституцията на Република България гарантира правото на всеки гражданин да изразява личното си мнение. Никъде не се прави уточнението, че ще бъдеш част от екипа на оглавяван от Нинов УС. Това е твоя допълнителна интерпретация, която не следва по необходимост от текста на гм Нинов.

С уважение,
Н. Антонов


И отговор от Гм Николай Нинов:

Уважаеми г-н Йорданов,

Преди всичко моля да бъда извинен в случай, че изказаното мнение Ви е причинило неудобство. Чувствам се задължен да внеса пояснение, за да бъдат предотвратени нежелани интерпретации.

Държа да подчертая, че становището ми е изцяло лично - толкова лично, колкото това за представителния национален отбор в края на отговора ми на другото запитване - и никой не следва да се счита ангажиран с него. То не цели „вербуване” на гласове, пропаганда или други евтини предизборни трикове. Неслучайно въпросния текст започва с „независимо от резултатите на 25.08.” - затова не бива от него да се правят генерални изводи.


С уважение,
Николай Нинов
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm


Return to Кореспондентен шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests