Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Форум на Българските кореспондентни шахматисти

Moderator: Petyo Marinov

by Advertising on Mon Sep 03, 2012 11:25 am

Advertising
 

Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby atakurt on Mon Sep 03, 2012 11:25 am

Всеки нов шеф (даже и да е стар) идва с порой от обещания, които никога не се изпълняват в предлагания вид.
А после започват серия от закононарушения и мошеничества, но винаги първото от тях е прецедентът, след който следва пороят.

Не стана изключение и новият екип на БФКШ. След реката от медени слова се оказа, че Великото нищонеправене продължава. Не само това, ами и новият УС забрави, че съществува (даже Сергиев свикваше, макар и проформа, някое и друго заседанийце).
И, тъй като до следващите избори има доста години, започнаха и произволите и дебелоочието.

Съгласно Наредбата на БФКШ за 2012 година:
"ДИП по блиц започва на 01. септември и срокът за заявки е 15. август. Отговорник - Златин Стоянов."

Съдията разпраща до всички участници регламентът, съставът и жребият, като изглежда, че всичко ще бъде наред. Но не би!
В нарушения на собствената си Наредба, именно отговорникът на БФКШ Златин Стоянов се самовключва в състава на 31. август - след определянето на жребия и след срока за подаване на заявките, като даже изменя и началния ден на започване на ДИП по блиц.
Нещо повече - в отговор на забележката ми за това (написана на този форум) неговият отговор (пак тук, на този форум) е:
Zlatin wrote:Хаха, не ти е ясна май още материята...
,
а след това даже и започва да загрубява (пишейки за мен):
Zlatin wrote:Кой ли му обръща внимание вече... :D


Тук е напълно прав - действително, "материята" на мошеничествата и закононарушенията на БФКШ не ми е ясна още, а е и явно, че новият стар Президент на БФКШ г-н Петьо Маринов, след като вече беше избран, действително вече не обръща внимание на доказателствата ми за закононарушения. Жалко, много жалко!

С този си пост знам, че отприщвам бента на плюнки и злъч, но бях длъжен да заявя своята гражданска позиция към ставащото.
Поне разбрах, че е безсмислено да се опитвам да променя непроменяемото. Ще трябва да си цъкам само шахчето, след като не намерих подкрепа.
Желая на новия стар Президент и на Управителния му съвет безметежно осъществяване на предначертаното.

Единственото, на което остана да се надявам, е това дано (като отмъщение за показване на истината) не бъдат присъждани от страна на ръководството на УС на БФКШ загуби и ремита на членовете на шахклуб "СПАРТАК" ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Mon Sep 03, 2012 12:08 pm

Advertising
 

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby Zlatin on Mon Sep 03, 2012 12:08 pm

Някой не е чел внимателно:
http://corrchessbg.com/Novini/struktura/
Zlatin
Кон
 
Posts: 28
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:29 pm

by Advertising on Mon Sep 03, 2012 1:43 pm

Advertising
 

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby atakurt on Mon Sep 03, 2012 1:43 pm

Zlatin wrote:Някой не е чел внимателно:
http://corrchessbg.com/Novini/struktura/

Наистина някой не е чел внимателно и този някой си ти, Златине (а и припомням, че в срока за заявки - 15. август именно ти отговаряше за вътрешния календар; досега няма решение на ръководен орган на БФКШ, с което да си сменен!!!):
http://corrchessbg.com/Novini/nar2012/
---------------------------------------------
VIII. ДИП кореспондентен шах блиц

1. Започва на 1 септември 2012 г.

2. Право за участие във Държавно индивидуално първенство-блиц кореспондентен шах имат всички кореспондентни шахматисти картотекирани в БФКШ( 15 лв.)

3. Срок за заявки – 15 август 2012.

4. Играе се на сървъра на БФКШ

5. По времетраенето на турнира състезателите нямат право на отпуск.

6. Контрола на игра 10 дена за 10 хода с натрупване

7. Допълнителна информация: 0888 476453 – Златин Стоянов
-------------------------------------------------------------------------------
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby Zlatin on Mon Sep 03, 2012 2:00 pm

Вземи ме утрепи, че турнира започна цял ден по-късно :D
Отговорно заявявам, че и преди съм правил подобни отстъпки. И то с цел не да се подпомогнят някакви имагинерни групировки. А просто защото нямам моралното право да откажа турнир на някой, който има право да играе. Защото се радвам тази година да виждам такива масови турнири. Защото съм имал и по 3-4 заявки за турнири предишни години! И защото така или иначе сме малко ентусиасти и всеки един любител на шаха ни е ценен!
Такива неща...
Zlatin
Кон
 
Posts: 28
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:29 pm

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby atakurt on Mon Sep 03, 2012 2:22 pm

Zlatin wrote:... нямам моралното право да откажа турнир на някой, който има право да играе ...

Нямаш моралното право да откажеш турнир НА СЕБЕ СИ посредством закононарушение :) :) :)
С други думи - мошеничествата продължават! Затова и се окопа в ръководството на БФКШ, за да не отказваш турнири на себе си!!!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby Zlatin on Mon Sep 03, 2012 2:34 pm

Имаше времена когато съм се включвал в турнири за да запълня бройката. Такава "суша" беше.
А тук къде е лошото, че аз съм се включил в даден турнир. Не съм ли кореспондентен играч и аз :)
Zlatin
Кон
 
Posts: 28
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:29 pm

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby Zlatin on Mon Sep 03, 2012 2:41 pm

За да е ясно - в последния момент се включихме Владимир Марчев и аз.
И морални права в кореспондентния шах имам доста повече отколкото Куртенков.
Zlatin
Кон
 
Posts: 28
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:29 pm

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby atakurt on Mon Sep 03, 2012 2:43 pm

Zlatin wrote:А тук къде е лошото, че аз съм се включил в даден турнир.

Лошото е, че си включил САМ СЕБЕ СИ в нарушение на нормативните документи на БФКШ.
Ти си член на ръководството на БФКШ и като такъв всяко твое закононарушение В ТВОЯ ПОЛЗА влияе много зле върху имиджа на БФКШ.

Докато аз съм редови играч без никакви властови позиции в БФКШ. А публичното принизяване на шахматната ми сила кара другите редови играчи да си кажат: "След като така пише ръководството на БФКШ за Куртенков, то какво ли ще пише ръководството на БФКШ за мен?! Я по-добре да си налягам парцалите и да не правя нищо, че ще ме подгонят и мен!".
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby MilenPetrov on Mon Sep 03, 2012 4:24 pm

Куртенков, не виждам за какво толкова ревеш и какво толкова значение има появата на двама нови състезателя и то ПРЕДИ да е започнал турнира.
Искам да си отговориш сам на въпроса: КОЛКО ТУРНИРИ ОТ ДЪРЖАВНИЯ СПОРТЕН КАЛЕНДАР НА БФШ СА ЗАПОЧНАЛИ В ПРЕДВАРИТЕЛНО ОБЯВЕНИЯ ЧАС КАКТО Е ПО НАРЕДБА???
Ще ти дам насока ако не можеш да си отговориш: числото е по-малко от 1 - член си на МЕНСА и може и да знаеш кое е по-малко от 1 :)
В последната шампионска лига имахме прецедент и остър спорт с организаторите и съдиите когато след като лигата беше започнала и бяхме изиграли по няколко хода изведнъж един отбор реши да си смени една от дъските и започнахме партиите от 1 ход срещу новия състезател. В отговор на нашите протести, получихме отговор в стила - или играете по правилата които ние налагаме или се отказвате и губите партиите си.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby atakurt on Mon Sep 03, 2012 4:27 pm

Петров, обясних подробно - ИСКАМ ДА СЕ СПАЗВАТ ЗАКОНИТЕ!
А в момента БФКШ ги нарушава! Затова съм против незаконното самовключване на отговорника на турнира в същия турнир!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby MilenPetrov on Mon Sep 03, 2012 4:53 pm

На луд ли се правиш или си интерпретираш нещата както на теб ти е изгодно?
Кога Златин се е самовключил? Преди началото или след началото на турнира?
Искаш да кажеш, че организатора на турнира не може да играе в собствения си турнир???
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby atakurt on Tue Sep 04, 2012 7:32 am

MilenPetrov wrote:На луд ли се правиш или си интерпретираш нещата както на теб ти е изгодно?
Кога Златин се е самовключил? Преди началото или след началото на турнира?
Искаш да кажеш, че организатора на турнира не може да играе в собствения си турнир???

Милене, обяснявам едни и същи неща хилядократно. Прочети ги, преди да употребяваш такива думи.
ПЪРВО, жребият е теглен и сроковете за включване са изтекли. Незаконно е да се включва друг вече (освен като заместник на вече напуснал) и да се променя жребият заради него.
ВТОРО, този "друг" е отговорникът за турнира. С това си действие той извършва незаконно самооблагодетелстване, в ущърб на задълженията си и демонстрирайки публично незачитане и неспазване на регламентираните от БФКШ порядки. Така лепи звучен шамар на Президента на БФКШ Петьо Маринов, защото е част както от стария му екип, така и от новия.
ТРЕТО, аз съм от над 40 години в шаха, но никога досега не съм видял държавно първенство, в което да се е включил да играе организаторът на първенството. Това е свръхабсурдно и е в противоречие с редица правни норми, защото води до конфликт на интереси.

... жалко, че елементарни неща разяснявам като на първолаци ... не виждам никаква правна култура ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby atakurt on Tue Sep 04, 2012 7:37 am

MilenPetrov wrote:... член си на МЕНСА ...

ЗАБЕЛЕЖКА: От две години досега съм Председател на "МЕНСА" (България), а айкюто ми е 164.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby MilenPetrov on Wed Sep 05, 2012 2:09 pm

atakurt wrote:
MilenPetrov wrote:... член си на МЕНСА ...

ЗАБЕЛЕЖКА: От две години досега съм Председател на "МЕНСА" (България), а айкюто ми е 164.


IQ-то ти може и 200 да е, но държанието и поведението ти е като на 3-4 годишно хленчещо и все недоволно хлапе ако още не си го осъзнал.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Първото закононарушение на новия екип на БФКШ

Postby atakurt on Wed Sep 05, 2012 3:54 pm

Ако искаш, то си отвори своя тема с такова заглавие. А иначе тук дискутираме съвсем други неща.
Защото ми напомняш екс-тъщата ми, която вечно все търсеше кога ще кихна, за да ме захапе защо кихам. Така и ти - бродираш по форума и се впиваш към всяко мое кихане, без да казваш нищо съществено.
Ако продължаваш така, то ще те назнача за завеждащ екипа от мои биографи! Предлагам ти хонорар от триста лева на месец за това. Вървиш ли?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Next

Return to Кореспондентен шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests